Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kroki w PC-Audio - PORADNIK


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać czy są jakieś słyszalne roznice między konwerterami usb? Jeśli tak to jakie i z czego wynikaja?

Różnice są takie same jak przy DAC. Od minimalnych po ogromne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnice są takie same jak przy DAC. Od minimalnych po ogromne.

Rozumiem tylko czym w takim razie ma kierować się kupujący, na co zwrócić uwagę, i gdzie sensownie ulokować pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tylko czym w takim razie ma kierować się kupujący, na co zwrócić uwagę, i gdzie sensownie ulokować pieniądze.

 

Było już zdaje się w stosownym wątku, jak powinien być zbudowany przyzwoity konwerter.

Skoro różnice w brzmieniu są tak duże, najlepiej poświęcic trochę czasu, wybrać urządzenia z interesującego nas zakresu cenowego, co się uda wypożyczyć i zweryfikować w swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było już zdaje się w stosownym wątku, jak powinien być zbudowany przyzwoity konwerter.

Skoro różnice w brzmieniu są tak duże, najlepiej poświęcic trochę czasu, wybrać urządzenia z interesującego nas zakresu cenowego, co się uda wypożyczyć i zweryfikować w swoim systemie.

Przypominam że wątek ma formę poradnika wiec pytanie tak sformułowane uważam za właściwe. Na co ma zwracać uwagę potencjalny kupujący? Na co zwrócić uwagę i jakim kryteriami kierować się w wyborze? Proste pytania kogoś kto zaczyna przygodę z pc audio i ni koniecznie chcę przetestować wszystkie konwertery dostępne na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zaczyna, to może kupić daca z USB i konwerter ma z głowy.

Kupujący może zwrócić tylko uwagę na brzmienie albo się dużo uczyć, ale to już trzeba coś wiedzieć, żeby się głupot nie nauczyć - mówię z własnego doświadczenia. Na pewno konwerter a jakieś parametry i można się obejść bez odsłuchu, ale ja tego nie wiem. Ja bym wolał kupić daca razem z konwerterem USB.

Mam nawet jakiegoś daca bez USB i gdybym wiedział jak sobie radzi z jitterem mógłbym się pokusić o jakiś tani konwerter, ponieważ jego wartość jest 500-1000.

Niestety uważam, że początkujący amator jest skazany na swoje amatorskie uszy, czyli może zacząć od uszu, pouczyć się techniki, a potem do sklepu wybierać konwerter.

 

Przy okazji napiszę ciąg dalszy swoich przygodach z nowym kompem. Wczoraj odkryłem ciekawą właściwość mojego systemu złożonego z kompa, dysku USB, daca i playera AIMP3. Zapuściłem album i słucham sobie paru kawałków i jak ma wchodzić następny to sobie czekam i czekam z minutę i nic, więc przełączam ręcznie, a potem znów to samo po paru kawałkach, więc odinstalowałem AIMP3, bo WMP działa tutaj niezawodnie, a jakość dźwięku ta sama.

 

W kompie odkryłem tryb cichy, który ogranicza wydajność do takiej wartości, że wiatrak jest w stanie na chwilę stanąć, jak akurat nic się nie aktualizuje.

 

Kolejny raz zastanawiam się, czy warto dla pieniędzy wchodzić w PC-audio, bo jak tak podsumować kompa, konwerter i może coś tam jeszcze, to spokojnie można już szukać nowego transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

<br />Jak ktoś zaczyna, to może kupić daca z USB i konwerter ma z głowy.<br />Kupujący może zwrócić tylko uwagę na brzmienie albo się dużo uczyć, ale to już trzeba coś wiedzieć, żeby się głupot nie nauczyć - mówię z własnego doświadczenia. Na pewno konwerter a jakieś parametry i można się obejść bez odsłuchu, ale ja tego nie wiem. Ja bym wolał kupić daca razem z konwerterem USB.<br />
Rozmawiamy chyba różnymi językami, albo to co piszę jest niezrozumiałe. Każdy dac z usb ma konwerter wbudowany, to jasne. Jasne jest to że w tych dac też nie są jednakowe. W różny sposób rozwiązana jest separacja od komputera (separacja na wejściu usb, separacja spdif, albo obie, lub żadna). Wpływ chociażby rodzaju separacji może być potencjalnie duży, do tego dochodzi tryb pracy konwertera dziś w większości wypadków asynchroniczny co jest oczywiście zaletą bo odcinamy się od wpływu zegara w kontrolerze usb. Kolejną sprawą jest rodzaj, a właściwie dokładność zegarów referencyjnych konwertera. Dalej niebagatelna sprawa jak jakość oprogramowania sterującego konwerterem czy jego zasilanie. Parę konwerterów na rynku jest dostępnych jako oddzielne moduły lub zintegrowane z dac. Dlatego kwestia konwertera jest moim zdaniem kluczowa dla Pc Audio. Sprawy programowe, kablowe, czy zasilanie samego komputera to sprawa drugorzędna.
<br />Przy okazji napiszę ciąg dalszy swoich przygodach z nowym kompem. Wczoraj odkryłem ciekawą właściwość mojego systemu złożonego z kompa, dysku USB, daca i playera AIMP3. Zapuściłem album i słucham sobie paru kawałków i jak ma wchodzić następny to sobie czekam i czekam z minutę i nic, więc przełączam ręcznie, a potem znów to samo po paru kawałkach, więc odinstalowałem AIMP3, bo WMP działa tutaj niezawodnie, a jakość dźwięku ta sama.<br /><br />W kompie odkryłem tryb cichy, który ogranicza wydajność do takiej wartości, że wiatrak jest w stanie na chwilę stanąć, jak akurat nic się nie aktualizuje.<br /><br />Kolejny raz zastanawiam się, czy warto dla pieniędzy wchodzić w PC-audio, bo jak tak podsumować kompa, konwerter i może coś tam jeszcze, to spokojnie można już szukać nowego transportu. <br />
Tego typu refleksję to tylko zaśmiecanie wątku celowe lub nie sam wiesz lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysławie...normalnie poczułem pouczony się jak w szkole.

Nikogo nie pouczam tylko uważam że sprawa konwertera a właściwie cała zabawa z wyprowadzeniem sygnału cyfrowego jest najważniejsza dla pc audio. I bardzo ważna dla początkujących bo od tego najbardziej zależy czy będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu. Jeśli wybierzemy konwerter zasilany z komputera do tego wrażliwy na jakość zasilania to dalej mamy pozamiatane co byśmy nie robili to jesteśmy w czarnej d...

Wybierając dac usb ze słabym oprogramowaniem konweretera mamy takie kwitki jak użytkownicy Teak ud 501. Warto uczyć się na własnych błędach? Moim zdaniem nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław najwyraźniej czuje się Jaśnie Panem Moderatorem zakładki PC Audio.

 

ni koniecznie chcę przetestować wszystkie konwertery dostępne na rynku.

 

napisałem wyraźnie - nie wszystkie, tylko te, na które Cię stać i możesz wypożyczyć. Wstępną selekcją może być, spełnienie założeń dotyczących ich budowy. Chyba, że ktoś jak Ty broni się przed odsłuchami, to kupuje kota w worku.

 

Na co zwrócić uwagę w konwerterach, przydatnych słów kilka padło tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />napisałem wyraźnie - nie wszystkie, tylko te, na które Cię stać i możesz wypożyczyć. Wstępną selekcją może być, spełnienie założeń dotyczących ich budowy. Chyba, że ktoś jak Ty broni się przed odsłuchami, to kupuje kota w worku.<br /><br />Na co zwrócić uwagę w konwerterach, przydatnych słów kilka padło tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <br />

Poradnik to sprawdzone gotowe rozwiązania. Ja przynajmniej tak to rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik to sprawdzone gotowe rozwiązania. Ja przynajmniej tak to rozumiem.

 

Żle rozumiesz, bo w audio gotowych rozwiązań nie ma, urządzenie w każdym systemie może zabrzmieć inaczej. Takie były też intencje moderatorów, gdy zamykali Twój wątek, a Ty dalej swoje. Oczekujesz odpowiedzi: Przemysławie kup konwerter "X", będzie najlepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Żle rozumiesz, bo w audio gotowych rozwiązań nie ma, urządzenie w każdym systemie może zabrzmieć inaczej. Takie były też intencje moderatorów, gdy zamykali Twój wątek, a Ty dalej swoje. Oczekujesz odpowiedzi: Przemysławie kup konwerter "X", będzie najlepszy. <br />
Właśnie przeglądałem wątek o konwerterach odchudzony trochę albo takie tylko moje wrażenie (to taka mała dygresja).

Gotowe rozwiązania niektórych problemów są lepsze lub gorsze ale są. I własnie po to są poradniki by łatwiej było znaleźć rozwiązanie dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądałem wątek o konwerterach odchudzony trochę albo takie tylko moje wrażenie (to taka mała dygresja).

 

na pewno ktoś usunął zdjęcie poprawnie wykonanego konwertera, które wrzucił SlawekR :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

na pewno ktoś usunął zdjęcie poprawnie wykonanego konwertera, które wrzucił SlawekR :)

 

Żeby nie wzbudzać niezdrowej sensacji wyjaśniam, że wysprzątałem całą swoją zawartość w profilu użytkownika, wątki dyskusyjne PW i tym podobne, aby nie pozostawiać administracji zgryzu, co zrobić z całą prywatną zawartością, po skasowaniu konta. Wygląda na to, że w konsekwencji czyszczenia profilu, wyszły też wszystkie zdjęcia z postów, które najprawdopodobniej są przechowywane w prywatnej galerii w samym profilu. Więc nie zadziałały żadne "nieczyste siły". Proszę się więc nie nakręcać na spiskowe teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji napiszę ciąg dalszy swoich przygodach z nowym kompem. Wczoraj odkryłem ciekawą właściwość mojego systemu złożonego z kompa, dysku USB, daca i playera AIMP3. Zapuściłem album i słucham sobie paru kawałków i jak ma wchodzić następny to sobie czekam i czekam z minutę i nic, więc przełączam ręcznie, a potem znów to samo po paru kawałkach, więc odinstalowałem AIMP3, bo WMP działa tutaj niezawodnie, a jakość dźwięku ta sama.

 

 

Sprostowanie - z tym dyskiem zewnętrznym bardzo podobnie jest przy WMP, więc AIMP3 niewinny. Trzeba ponownie startnąć utwór i dysk rusza ponownie...to chyba jest związane z oszczędzaniem energii, bo jak odtwarzałem cały czas nic się nie działo, a AIMP3 ładował cały utwór do ramu, więc dysk jakiś czas nie pracował.

Spróbuję wymyśleć jakieś rozwiązanie, żeby się nie przycinało, bo spodobał mi się ten UX305 i mógłbym go używać z dyskiem zewnętrznym HDD lub SSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Spróbuję wymyśleć jakieś rozwiązanie, żeby się nie przycinało, bo spodobał mi się ten UX305 i mógłbym go używać z dyskiem zewnętrznym HDD lub SSD. <br />

Spróbuj panel sterowania/opcje zasilania/edytowanie ustawień planu dalej zmień zaawansowane ustawienia zasilania bedziesz miał ustawienia dotyczące dysku twardego. Wyłącz dysk twardy ustaw nigdy i powinno pomóc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem doszedłem co i jak. Wypróbowałem ustawienia w profilu zasilania takie jak wydłużenie czasu wyłączania dysku, wyłączenie oszczędzania energii hosta USB AHCI oraz wstrzymywanie urządzenia i...nic nie pomogło. Potem poczytałem, że właściwie nie jest to problem, tylko sposób na zabezpieczenie danych na dysku i być może wydłużenie jego trwałości mechanicznej.

Dysk się nie wyłącza, tylko parkuje głowice, co zresztą sam stwierdziłem. Jest to funkcja dysku poza kontrolą systemu operacyjnego - dyski 2,5 cala mają taki mechanizm i tyle...można ewentualnie wejść w ustawienia firmware dysku i to wyłączyć, ale też kto wie, czy nie jest to jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jedynym rozwiązaniem bez grzebania w oprogramowaniu dysku z powodu obawy o jego pracę jest co jakiś czas zapisywanie danych i nawet jest do tego programik. W przypadku audio można ustawić player na mniejszy bufor i efekt ten sam.

 

Temat poruszony pośrednio tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W sumie to ciągle nie wiem jak sobie z tym poradzę...może będzie zewnętrzny dysk SSD i wtedy skończy się kombinowanie.

Zauważyłem też, że Win8.1 po USB3 widzi ten dysk jak wewnętrzny...to normalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem bez grzebania w oprogramowaniu dysku z powodu obawy o jego pracę jest co jakiś czas zapisywanie danych i nawet jest do tego programik. W przypadku audio można ustawić player na mniejszy bufor i efekt ten sam.

W foobarze jest opcja, która powoduje, że twardy dysk, z którego foobar akurat odtwarza, nie wyłącza się, nie przechodzi w stan uśpienia, po prostu - jest cały czas pod ręką. Nie wiem czy to działa na dyski USB, bo nie sprawdzałem tego na takich dyskach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolejna przynęta... ;)

Ktoś się skusi???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sobie gdzieś ją wetknąć. Tam gdzie pewnie się nadaje to efekt będzie pewnie porównywalny do zwykłej ;) ale ja nie jestem audiofilem wiec próbował nie będę. Pewnie znajdą się tacy co spróbują i opiszą spektakularne efekty soniczne po wetknięciu;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam serdecznie szanowne grono :)

 

Widzę że temat jakiś czas temu umarł i spełznął na tym co praktycznie każdy inny w audio świecie, czyli na zagorzałej dyskusji która ostatecznie nie prowadzi do żadnych konkretów. Inaczej się to skończyć nie mogło ponieważ nie jesteśmy w stanie podać recepty na satysfakcjonujący dźwięk. Każdy człowiek jest inny, a do tego ma jeszcze dwoje uszu. Gdybyśmy porównali te uszy to dodatkowo różnią się one od siebie. Kształt małżowiny usznej może też mieć znaczenie, kto wie, no ale do czego zmierzam.

Tak jak i Wy kocham muzykę. Działa dla mnie jak najlepsze lekarstwo i szczerze mówiąc, kiedy połykam tabletkę na przeziębienie to nie wnikam w jej skład. Została stworzona, aby mi pomóc (nie wnikajmy tutaj w różne spiskowe teorie) tak samo jak muzyka została stworzona do słuchania.

Jestem ogromnie szczęśliwy że zestaw który skompletowałem do odsłuchów potrafi doprowadzić mnie do "orgazmu". Siadam, włączam muzykę, zamykam oczy i odpływam. Nie analizuję, nie szukam, po prostu słucham i daję się ponieść. Szczerze współczuję ludziom , którzy wydaję krocie na swoje sprzęty i przeważnie nie są do końca zadowoleni. Wsłuchują się do granic możliwości, wyszukując co jest nie tak, co można poprawić. Wieczne analizowanie odbieranych fal, przecież to jakaś masakra musi być. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko gra tak samo, ale że można za normalne pieniądze zbudować system, który da pełnię szczęścia człowiekowi który wyciąga z muzyki to po co została stworzona.

 

Przepraszam ale to moje pierwsze kroki aktywności na forum i coś pomieszałem, także dalszy ciąg poniżej :)

 

Teraz konkrety

 

Nie będę zanudzał tutaj historią mojego sprzętu. Aktualnie mój zestaw i sposób na w pełni miażdżące mnie PC-AUDIO podany jest w sygnaturce, ale może troszkę jeszcze dodam.

 

1. PC :)

2. Muzyka: Foobar--> ASIO STX2, Filmy: JRiver-->Kernel Streaming, czasami WASAPI przy którym odnoszę wrażenie jakby dosładzał dźwięk, co mi nie przypada do gustu. KS brzmi naturalniej

3. Pliki oczywiście w bezstratnej jakości (należałoby tutaj zauważyć, że różnie z tym bywa bo np. FLAC FLACOWI nierówny. Na internecie można znaleźć mnóstwo FLACÓW, które są przerabiane z MP3 przez mistrzów, którzy myślą że to coś pomoże :), ale to temat na odrębną dyskusję).

3. Fidelizer: Czy słyszę różnicę - na pewno jest mi lepiej. Coś na pewno robi - zerknijcie w procesy przed uruchomieniem programu i po jego włączeniu - wiele się zmienia

2. Asus Xonar Essence STX II 7.1

3. IC Melodika Purple Rain - nie wierzę w super drogie kable (kolejny odrębny temat - SIŁA SUGESTII - ktoś sobie mądrze wykombinował. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ostateczny wynik wszelakich zmian za setki tysięcy złotych jest niczym nie zmierzalny, nie do udowodnienia, nie do podważenia, bo opiera się tylko i wyłącznie na osobistych odczuciach słuchającego). Doskonały pomysł. Zapytacie skąd u mnie taki kabel? Dla spokoju psychicznego i bo na taki mnie stać. Innych stać na kable za 100tys i ok, ale ja tego kabla jakoś szczególnie nie odbieram. Oczywiście słyszę że jest lepiej w porównaniu ze sznurowadłem za 5zł, ale muszę słyszeć bo wydałem 150zł :). Jakbym wydał 1000zł to dopiero bym słyszał

4. Denon 3805: Amplituner zakupiony dzięki wiedzy ludzi ze świata muzycznego m.in i tego forum. Połączony z Asusem w dwojaki sposób. SPDIF (kabelek za jakieś 30zł i Analogowo wyżej wspomnianym kablem w wejście EXT.IN). Muzyki słucham tylko poprzez połączenie analogowe. Różnica jest ogromna. Chyba można tutaj zatem stwierdzić że dźwięk Asusa w moim mniemaniu powala dźwięk Denona. W Kinie domowym jest już troszkę inaczej, ale nie ten temat.

5. Kabel głośnikowy 2x3m Jantzen audio ofc 925 - akurat wpływ kabli głośnikowych jest niepodważalny, oczywiście bez SC-FI

6. Muzyka: JBL Studio 280 + Harman Kardon HKTS 9 do kina domowego.

7. Jak nie można oficjalnie to słuchaweczki Beyerdynamic DT990Pro - zdecydowanie jednak wolę słuchać w przestrzeni :)

 

Dodam tutaj że nie słyszę żadnych szumów z glośników, czy w słuchawkach. Tło jest czarne i nic się tam złego nie dzieje.

 

Pozdrawiam wszystkich i oczywiście powyższe rozważania dotyczą moich spostrzeżeń i nie można ich traktować jako wyznacznik czegokolwiek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz konkrety...

Wybacz, ale to co poniżej nastąpiło to nie żadne konkrety a Twoje czysto subiektywne i pozbawione racjonalnych przesłanek jazdy.

 

...oczywiście powyższe rozważania dotyczą moich spostrzeżeń i nie można ich traktować jako wyznacznik czegokolwiek :)

No właśnie. Więc po co je w tym wątku zamieściłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Fidelizer: Czy słyszę różnicę - na pewno jest mi lepiej. Coś na pewno robi - zerknijcie w procesy przed uruchomieniem programu i po jego włączeniu - wiele się zmienia

Jak na moje ucho poprawia się separacja, dynamika, brzmienie jakby nieco chłodniejsze. Fajne ale bardzo subtelne zmiany,jednak warto go uruchomić i samemu przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory chlopaki, ale fidelizer, zasilanie czy jitter to ostatni krok w pc-audio a pierwszy w szalenstwie. Poradnik "pierwsze kroki" to nie miejsce na dyskusje o wymienionych. W pierwszym kroku to wszystko mozna bez wyrzeczen po prostu olac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to co poniżej nastąpiło to nie żadne konkrety a Twoje czysto subiektywne i pozbawione racjonalnych przesłanek jazdy.

 

 

No właśnie. Więc po co je w tym wątku zamieściłeś?

 

 

Szanowny Panie Szymonie zamieściłem je po to, aby pokazać że PC-Audio nie musi być zbudowane na zasadzie połączeń przedstawionych w poniższej dyskusji i sprowadzających się do praktycznie jednego rozwiązania. Jak widać mogą być też inne drogi do osiągnięcia celu. Uważam, że akurat pierwsze kroki są idealnym miejscem, ponieważ ktoś dzięki temu uzmysłowi sobie że usb, dac itp to nie jedyna możliwa droga w świecie PC-Audio. Po za tym wydałem na swój zestaw naprawdę niewielkie pieniądze, także myślę że jest to jakaś podpowiedź dla świeżych muzyko maniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Ponieważ korzystam z komputera stacjonarnego do pracy, czasem gier i do odtwarzania muzyki, to też mogę się podzielić jak u mnie to działa.

 

Zestaw to DAC ASUS Essence One MKII MUSES - > końcówka mocy Atoll AM100SE- > B&W 685 S2.

 

Kiedyś kupowałem płyty audio i zgrywałem je do FLAC - odtwarzacz to foobar2000 - > połączenie USB i tryb ASIO 2.0 (po instalacji sterowników ASUSA) - z czasem sprawdziłem, że połączenie po optyku z karty zintegrowanej z płytą główną (Realtek ALC898) gra tak samo - przynajmniej w moim odczuciu. Po wielu latach zdecydowałem się sprawdzić TIDAL HiFi (wysoka jakość plików, mnóstwo muzyki, nowości - w cenie jednej płyty można dostać miesięczny dostęp, a kupowanie płyt czasami dla dwóch piosenek uznałem za nieopłacalny) - tryb exclusive - również po USB lub optyku (było bez różnicy) i wszystko fajnie (niestety, ale wszystkich ulubionych utworów nie ma). W końcu przyszedł czas na Spotify z teoretycznie niższą jakością, której na szczęście ja nie słyszę - oczywiście nie ma w nim żadnego trybu exclusive, itp. ale jakość odtwarzania jest dla mnie ta sama (piosenki których nie ma w Spotify, a które mam na płytach zgrałem na dysk w mp3 320 kbit/s i odtwarzam w Spotify).

 

Karty dźwiękowe wbudowane w kompa dla mnie zawsze miały jakieś delikatne szumy i trzaski (np. przy poruszaniu myszą) przy bardzo wysokim poziomie głośności i gdy muzyka nie jest odtwarzana (testowane modele to: AIM SC808, XONAR STX, XONAR D2/PM, Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi i Prodigy HD2 Advance DE). Być może mój zasilacz powodował te delikatne szumy, ale też najniższej klasy nie był.

 

W obecnym czasie tanio można kupić DAC Magic 100, który moim zdaniem jest całkiem dobry (choć kuleje nieco na basie), ale są też pewnie zewnętrzne przetworniki w podobnej cenie i również dobre.

 

W ustawieniach systemowych mam 44100/24-bit i wszystkie "ulepszacze" wyłączone - głośność na maksa.

 

Z ciekawości sprawdzałem jak wygląda różnica FLAC - > TIDAL HiFI - > Spotify (zatrzymywałem utwór we wszystkich odtwarzaczach w tym samym miejscu i pokolei go puszczałem) - różnic nie potrafiłem wychwycić.

 

Ogólnie rzecz biorąc - przeszedłem z płyt audio zgranych do formatu FLAC (tryb ASIO 2.0) do zwykłego Spotify Premium i nie słyszę różnicy :-).

 

O IC i kablach głośnikowych się nie wypowiadam (korzystam z niedrogich rozwiązań), kabel optyczny kosztował kilka złotych, a kabel USB był dołączony do ASUSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób slyszących włączenie programu Fidelizer proponuje właczyć jakiś tester obciążający w 100% procesor (stress) i zrobić wtedy odsłuch, czy to słychać. Lub alternatywnie uruchomić zamiast Fidelizera dużą ilość zaķładek w przeglądarce podczas odluchów i podzielić się swoimi odczuciami z wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Szymonie zamieściłem je po to, aby...

...chciałeś dobrze - wyszło źle. Warto na to zwrócić uwagę, aby ktoś stawiający pierwsze kroki w PC-Audio skupił się na konkretach zamiast tracić czas i pieniądze na pierdoły. Także bez nerwów chłopcze, następnym razem po prostu zanim klikniesz "Napisz" przeczytaj, że napisałeś to, co napisać chciałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.