Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kroki w PC-Audio - PORADNIK


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

wyszło dobrze - to nie poradnik dla totalnych laików (choć totalny powinien skończyć na 1. wpisie), ale mnie np dużo rzeczy poprostu zaciekawiło i wyjaśniło ;) tak więc oficjalnie masz co najmniej jednego fana wątku ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre i post ringingi, niewystarczająca stromość zboczy, ogólne potencjalne zniekształcenie przebiegu od prostokątnego charakteru, prowadzą do nieprawidłowej interpretacji zmiany stanu logicznego zer i jedynek

Niedoskonałości, o których piszesz, nie prowadzą do "nieprawidłowej interpretacji zmiany stanu logicznego". Żeby tak było, ich skala musiałaby być znacznie większa, niż zdarza się to w naszych zabawkach. Mam lub miałem różne urządzenia wypuszczające daleki od idealnego sygnał SPDIF: ze "skośnymi" zboczami, dzwonieniem w okolicach przejścia przez zero lub z jitterem wielkim jak stąd do jutra. Niedoskonałości te nie powodowały błędów odczytu, co zostało potwierdzone testami na bit-perfect (tzn. odbiornik / rejestrator był w stanie ten sygnał odebrać i prawidłowo zinterpretować).

 

Obserwowanie przebiegu spdif za pomocą oscyloskopu, nie daje nam odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo sonda praktycznie nie stanowi obciążenia dla źródła tegoż sygnału

Tutaj musiałby wypowiedzieć się autor pomiarów. Śmiem przypuszczać, że uwzględnił wszelkie konieczne czynniki, w tym właściwe obciążenie, ale o słowo komentarza mogę poprosić.

 

Według mnie właściwszą metodą, byłoby wykonanie porównania realnego Wave (PCM) po procesie konwersja - przesył cyfrowy spdif - konwersja. Jeśli będą identyczne to oczywiście nie ma szans żeby tor po drodze coś namieszał.

Dokładnie takie porównania były robione. Słabe parametry sygnału cyfrowego nie powodowały wystąpienia różnic pomiędzy plikiem .wav, a tym samym plikiem odtworzonym, przesłanym przez SPDIF i zarejestrowanym "z drugiej strony".

 

Jest jeszcze potencjalna pętla masy pomiędzy komputerem jako źródłem i interakcja tegoż komputera, a dokładniej jego zasilania, z sekcją analogową DACa

[...]

Pewnie 98% "słyszących" zmiany w kablach i przesyle cyfrowym, słyszy właśnie zmiany związane z pętlą masy i jej wpływ na część analogową przetwornika.

Masz oczywiście rację. Wykraczamy tu już jednak poza kwestię cyfrowych transportów, wchodząc w temat ew. niedoskonałości samych DAC.

 

Rozwiązaniem, jak przypuszczam, separator galwaniczny na przewodzie coax?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 98% "słyszących" zmiany w kablach i przesyle cyfrowym, słyszy właśnie zmiany związane z pętlą masy i jej wpływ na część analogową przetwornika. Dlatego też połączenie optyczne gra im dźwiękiem odchudzonym, bo wtedy nie ma pętli masy, która potencjalnie może zmulać analoga, dając ułudę pełniejszego dźwięku. Niekoniecznie bardziej prawdziwego, ale pełniejszego, dlatego napisałem "ułudę". W systemach "chudych" dźwiękowo ze swojej ogólnej natury, takie wypełnienie jest odbierane jako poprawa.

Czyli połączenie kablem optycznym, które daje całkowite odseparowanie galwaniczne, może powodować inne brzmienie, od połączenia coaxialem, który może w jakimś stopniu wpływać na sekcję analogową.

Tu mi się dużo rozjaśniło, być może dlatego tak czesto słyszałem różnicę dźwięku przy zmianie tych kabli.

Czyli jeśli dobrze wnioskuję połączenie optykiem powinno dawać dźwięk bardziej naturalny, natomiast coaxialem dźwięk może być odrobinę podbarwiony, co z kolei może dać wrażenie dźwięku bardziej pełnego.

 

Moje pytanie - czy jakość przetwornika optyczno-elektrycznego (po obu stronach konwersji sygnału) może powodować degradację dźwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak że im lepszy nadajnik i odbiornik tym lepiej chodzi o kwestie jitteru.

No i musisz się opowiedzieć czy słyszysz jitter czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 98% "słyszących" zmiany w kablach i przesyle cyfrowym, słyszy właśnie zmiany związane z pętlą masy i jej wpływ na część analogową przetwornika. Dlatego też połączenie optyczne gra im dźwiękiem odchudzonym, bo wtedy nie ma pętli masy, która potencjalnie może zmulać analoga, dając ułudę pełniejszego dźwięku. Niekoniecznie bardziej prawdziwego, ale pełniejszego, dlatego napisałem "ułudę". W systemach "chudych" dźwiękowo ze swojej ogólnej natury, takie wypełnienie jest odbierane jako poprawa.

 

Ja w ogóle mam wrażenie, że "poradzenie" sobie z kwestią pętli mas to jest w PC audio kwestia podstawowa, a nie jakaś zabawa z ASIO4ALL itp. Pierwsza rzecz, jaką warto zrobić, to wpiąć wszystko do jednego gniazdka i sprawdzić czy to coś zmienia. Laptop wcale tu nie jest lepszym rozwiązaniem, bo zasilacze do laptopów są fatalne. W każdym razie jeśli ktoś chce traktować PC jako dobre źródło, to czeka go sporo zabawy i eksperymentów.

Jeżeli ktoś traktuje PC tylko jako transport, to oczywiście podstawa to separacja galwaniczna (niekoniecznie poprzez kabel optyczny), no i możliwie najlepsze odseparowanie komputera od sprzętu audio.

Świetne do monitorowania takich rzeczy są słuchawki elektrostatyczne, które są niezwykle czułe na wszelkie problemy z zasilaniem. Jeżeli ktoś podłącza elektrostaty do komputera i ma zupełną ciszę w słuchawkach, żadnych przydźwięków, buczenia, to być zadowolony :)

 

No i musisz się opowiedzieć czy słyszysz jitter czy nie.

 

Heh ;)

Problem w tym, że się nie słucha np. konwerter usb/spdif, tylko słucha się systemu składającego się z wielu elementów, wywołującego wiele zakłóceń mających większy lub mniejszy wpływ na dźwięk. A i tak prawda jest taka, że jak mam dobry nastrój, jest ładna pogoda, nic mnie nie boli a rodzina mi nie zawraca głowy i słucham muzyki, to jakość dźwięku mam o 2 audiofilskie klasy wyższą i nie ma to nic wspólnego z jitterem, lepszym prądem z gniazdka danego dnia itp. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie synku zostałeś zbanowany - już nic nie napiszesz w tym wątku.

Skoro nie mogę zapanować nad gorącymi głowami dyskutantów,to trudno, ale chamstwo będzie tępione z całą bezwzględnością.

Paszoł won z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL ;)

 

Przypuszczam, że michelangelo mógłby Cię sporo nauczyć w temacie komputerowego audio. Cóż, skoro wolisz go blokować, Twoja sprawa.

 

Zauważ jednak, że blokujesz niesłusznie. Przeczytaj wpis, który tak Cię oburzył. Przeczytaj też swój wpis z dzisiaj z piątej rano. A potem zastanów się, do którego z nich pasuje określenie "chamski".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku, o ile dobrze rozumiem - wziął sobie na cel stworzenie poradnika dla bardzo początkujących. Cel jak najbardziej chwalebny.

Co też oznacza ni mniej ni więcej to, że uwagi na bardziej zaawansowanym poziomie nie są tu specjalnie mile widziane - i nie można o to mieć do autora specjalnych pretensji.

 

No to przygryzam język i zmykam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od teraz tak będzie w tym wątku: masz jakąś instrukcję dla początkujących, lub swoje obserwacje, przemyślenia, pomysły w ramach tematu wątku - wpisujesz.

Za wpisy agresywne, chamskie i poza tematem wątku - ban.

Niby czego mógłby mnie niejaki michelangelo nauczyć? Chyba tylko chamstwa.

Niech się produkuje ze swoim chamstwem w innych wątkach.

Nie tutaj, bo ten wątek powstał w celu promocji PC-Audio a nie w celu promocji chamstwa.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do publikowania w tym wątku.

Wpisy zgodne z tematem mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat fajnie sie rozwijał. W pierwszym poście był poradnik, dalej dyskusja, która mogła służyć poprawie i rozwijaniu zarówno wiedzy jak i w/w poradnika.

W tym momencie trzeba przyjąć, skoro nie można dyskutować, że poradnik zawiera prawdę absolutna i ostateczną.

W sumie to nawet nie wiadomo co można napisać, a co nie. Co jest zbyt zaawansowane, a co nie itp.

Myślę, że w ten sposób zabijesz ten wątek Dottore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że wątek naturalnie powinien poruszać coraz bardziej złożone zagadnienia. To co podstawowe zostało już powiedziane. Więc jestem zdania że powinno się teraz wypowiedzieć towarzystwo które ma więcej doświadczenia w tym temacie.

 

pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zabijać dyskusji!

Tylko proszę Was bardzo o zmianę formy.

Nie zgadzasz się z tym, co napisano w pierwszym poście - nie musisz!

Idziesz inną drogą? I bardzo dobrze!

Ja przecież nie jestem Mojżesz a to nie są Kamienne Tablice. :)

Więc dorzuć SWOJĄ instrukcję, jak TY to robisz w SWOIM systemie.

Step by step, żeby początkujący coś na tym skorzystał.

Bo na dyskusjach ideolo i filozoficznych "czy słychać jitter" początkujący nic nie skorzysta.

Generalnie myśl mam taką żeby zachęcać do PC-Audio a nie odstraszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba najważniejszy temat w PC Audio, więc piszczie dalej ludzie, tylko się nie kłóćcie. Po dwóch stronach tematu ciągle nie wiem czy moje wyjście spdif w PC dodaje jakieś zniekrztałcenia, czy nie. A chętnie bym się dowiedział, albo przynajmniej że sprawa jest niejasna. Pozdro dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na początek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie potrafię znaleźć jeszcze kilku interesujących wątków. Proszę te linki potraktować jako odmienny sposób zapatrywania się na kwestię pc audio. Na pewno nie ma tam odpowiedzi w stylu to jest najlepsze... Ale osobą niedoświadczonym pozwoli spojrzeć z troszeczkę innej perspektywy.

 

Prawda jest taka że mając wiedzę można mieć swoje zdanie na pewien temat. Nie mając wiedzy czasami warto się nie wypowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usterce forum, dodaje jeszcze link do strony Edwarda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żeby nie było jasne na jakiej zasadzie funkcjonuje standard spdif. Dodatkowo polecam jeszcze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystko gdzieś już to było no ale tak pozbieramy wszystko do jednego wątku :).

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie - wychodzi na to,że nasz tor Aduio (według purystów) musiałby wyglądac :

komputer -> WY USB -> konwerter USB/SPDIF (HiFace albo VLink albo...) -> DAC (WE SPDIF) -> Wzmacniacz (WE analogowe).

 

Pytani - czy mając w kompie WY optyczne, nie wystarczy go podłączyć do DACa (z WE optycznym) ? Ogranicza to koszty. Ale czy znowu nie znajdziemy tu czegoś czego można by się przyczepić ? Czy mając w kompie WY optyczne nie należy z niego korzystać a przytoczony tor audio stosowac tylko dla komputerów bez toslink i optical (jak netboki ?) ?

Wielu testerów z pism twwierdzi jednak,ze po USB, w wielu DACach muza jest najlepsza (w rDAC chyba tak jest).

 

A ten wątek nalezy podzielić na dwa - przykleić same kwestie poradnikowe a dyskusję prowadzić nadal i wklejać z niej to co poradnikowe i na co zgodzimy się ,że jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego Lordowska Mość źle zrozumiała moje intencje.

Przedstawione połączenie to zaledwie JEDNA Z MOŻLIWOŚCI.

Taką konfigurację mam i używam, więc o takiej piszę.

Nie uważam jej za lepszą z założenia niż inne konfiguracje.

Prosiłem aby ktoś opisał inną wersję połączenia: karta z SPDIF w kompie bezpośrednio do DAC optykiem czy coaxem, ale jakoś nie ma chętnych na opisanie tej konfiguracji.

Nie znaczy to, że jedna czy druga jest gorsza czy lepsza.

Każda ma swoje wady i zalety i kazda może "wyprodukować" doskonały dźwięk.

Zaletą wariantu z konwerterem USB/SPDIF i Viablue jest:

- asynchroniczny konwerter przejmuje kontrolę nad wysyłaniem sygnału z komputera, mniej przekłamań

- izolacja od "śmieci" w sygnale, reclocking w konwerterze, tak "rekondycjonowany" sygnał jest czysty jak dusza o. Rydzyka ;)

- brak konieczności użycia drogich kabli coax/optycznych dzięki Viablue

- brak konieczności inwestowania w wymyślne kable USB: taki od drukarki spokojnie styka ;)

Wady są takie:

- konwerter niepotrzebnie komplikuje tor sygnału

- cena konwertera bywa wysoka (w zależności od marki i typu)

Także nikt tutaj nie dyskwalifikuje rozwiązania z bezpośrednim zasilaniem DAC sygnałem SPDIF prosto z komputera na rzecz tego z konwerterem.

Po prostu nie ma na razie chętnych do opisania w Poradniku tej pierwszej możliwości. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą wariantu z konwerterem USB/SPDIF i Viablue jest:

- asynchroniczny konwerter przejmuje kontrolę nad wysyłaniem sygnału z komputera, mniej przekłamań

- izolacja od "śmieci" w sygnale, reclocking w konwerterze, tak "rekondycjonowany" sygnał jest czysty jak dusza o. Rydzyka ;)

 

Nie żebym się czepiał ale powiedz mi proszę o jakie przekłamania chodzi i jakich konkretnie jest mniej?

Jakie śmieci występują w sygnale, co daje reclocking w konwerterze?

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale powiedz mi proszę o jakie przekłamania chodzi i jakich konkretnie jest mniej?

Jakie śmieci występują w sygnale, co daje reclocking w konwerterze?

 

Pozdrawiam Arczi

 

 

No przecież wszystkie wyjaśnienia masz we wpisach powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFace nie chodzi w systemach linuxowych (Ubuntu). Nie ma driverów. Są pod Win7, Viste, XP oraz systemy MACa.

 

Doktorze ! Bardzo cieszę się z Twoich opisów. Zastanawia mnie co właściwie gra w takim razie ? Czy na charakter dźwięku wpływa już konwerter (HiFace) oraz DAC czy też DAC ma jednak decydujacy "głos" w odtwarzaniu dźwięku a konwerter oprócz konwersji USB/SPDIF tylko czyści sygnał.

 

Myślę,ze znajdą się osoby, które napisza,że sygnał bezpośrednio po optyku czy coaxialu z kompa (karty dźwiękowej) jest zły i lepie po USB przez konwerter ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na Head-Fi przypisują poszczególnym konwerterom wpływ na charakter dźwięku. W danym systemie każdy z nich "gra" inaczej, choć na logikę NIE MA PRAWA, jeśli po prostu robi to co robi...

No ale to zbyt skomplikowane zagadnienie, żeby lekceważyć zupełnie wpływ konwertera na ostateczny dźwięk.

W normalnym kraju, to bierzesz 2-3 różne konwertery, podpinasz i wszystko masz jak na dłoni.

A IRL to dzicz i pustynia pod tym względem, więc musiałem zamawiać przez internet. Zatem po prostu kupiłem najtańszy i nie zawracam sobie tym głowy, czy inne grają inaczej.

Pewne jest, że działa i to niesamowicie. Czy inny by działał "lepiej" czy "gorzej" w sensie jakości dźwięku?

No...nie powinien, choć są ludzie co twierdzą, że i owszem...

Ja tego nie sprawdzę, bo musze kupić nowy komp na serwer muzyczny, a nie eksperymentować z konwerterami. Szkoda mi czasu i kasy.

Już mnie wpienia, że kiedy słucham muzy, to laptop jest "w niewoli". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się spotkał z opinią producentów dac'ów na temat który jest przedmiotem powyższej polemiki? Większość dac'ów (przynajmniej tych tańszych) chyba korzysta głównie z wejścia usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów DAC robi własne konwertery (MHDT Lab, Audio-GD, Musical Fidelity, Stello - April Music).

Logiczne, że każdy będzie polecał swój.

Ludzie z Musical Fidelity w nowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po prostu wsadzili kompletnego V-Linka do środka i mają spokój! :)

Nie, żebym polecał V-DAC II, bo "oversampling zabija Muzykę" ;) ale to dobrze, że w tak tanim DAC zadbano o jakość wejścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o ich opinię co do jakości USB względem SPDIF. Które uważają za "czystrze". Usb mogą wybierać ze względów funkcjonalnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, przepraszam, niewyspany jezdem... :)

Ze względów marketingowych taką opinię producenta nie jest łatwo znaleźć. "Mysz" z MHDT Lab jednoznacznie zaleca coax.

Jeszcze dalej idzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i posądza konwertery USB/SPDIF o degradację dźwięku, zalecając swoje rozwiązanie bezpośredniej konwersji do I2S.

Podobno to działa, ale Isabellina to nie moja liga... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma jedności w temacie wśród producentów? No bo jeśli jakaś firma robi dac i wybiera takie a nie inne wejście cyfrowe, to robi to w jakimś celu, a większość to firmy audiofilskie więc raczej chodzi im o jak najlepszy dźwięk.

 

Nie wiem czy ktoś już tego nie pisał, ale są dac'i które mają obydwa wejścia USB i SPDIF, więc można sprawdzić jaka jest jakość dźwięku na jednym i drugim wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nikt nie chce przyznac,że nie słyszy różnicy ? Co prawda recenzenci w Audio-Video twierdzą,że po USB, rDAC gra najlepiej.

 

Doktorze - myślałem,że PL to dzicz a ty piszesz,że u Celtów dalej latają pomalowani na niebiesko i nie mają dobrych sklepów Audio ? ;) . U nas sporo się jednak zmienia bo i można coś przesłuchać, potestować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OFF: Drogi Lordzie - Tu nie chodzi o to, który kraj bogatszy. W IRL są aż 2(!!!) sklepy z Hi-Fi ale tylko w jednym z nich jest więcej wysokiej klasy zabawek do posłuchania, niż w większości polskich sklepów. Także biedy nie ma a zresztą UK za miedzą...

Chodzi jednak o ŚWIADOMOŚĆ ludzką i ZAPOTRZEBOWANIE na konkretne produkty/usługi.

Witamy na wyspie, gdzie 80% mieszkańców nie potrafi samodzielnie ugotować sobie jajka (oficjalna statystyka!). Gdyby zamknięto chińskie budki z żarciem, to cała wyspa by wymarła z głodu. Czy naprawdę uważasz, że tacy ludzie potrzebują DAC i konwerterów USB/SPDIF? Czy uważasz że ktokolwiek z nich ma pojęcie, o czym w ogóle mowa?

Jest grupa pasjonatów z niesamowitym sprzętem i dla nich sklepy sprowadzą najlepsze zabawki na tej planecie.

Ale - ilu ich jest?

Tutaj muzyki słucha się z MP3 (głównie telefony), z radia (dużo świetnych lokalnych stacji nadających super kawałki) a także kupuje się CD (jeszcze).

Ostatnio sprzedawałem wzmak Rotela - dałem ogłoszenie do internetu. Przyszedł facet, dotknął obudowy nad tranzystorami i mówi że Rotel jest ZEPSUTY. Pytam - czemu? On mi na to, że jest INZYNIEREM ELEKTRONIKIEM i wzmak nie powinien się grzać. Dotykam obudowy nad radiatorem - minimalnie, delikatnie ciepła. Tłumaczę mu, że skoro jest inzynierem to powinien wiedzeć że ten model kilka pierwszych W oddaje w klasie A, stąd to delikatne ciepełko... Gdyby facet dotknał Sugdena to by zszedł na zawał! :)

Taka tu jest świadomość społeczeństwa. Na PC-Audio w Irlandii trochę jeszcze za wcześnie.

Jak wyjdą gotowe, zintegrowane rozwiązania, to je kupią... ale nie dzisiaj.

W Polsce masz 10x więcej ludzi, lepiej wykształconych, z dużo większą wiedzą ogólną. No i masz ŚWIADOMOŚĆ i ZAPOTRZEBOWANIE. Stąd w PL o takie zabawki łatwiej. Jest popyt - jest podaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja siedzę- Drodzy Koledzy - W Shymkent, Kazakhstan heheheh i tu o audiofilityzmie nie słyszeli- takiej choroby nie znają. Ale kozy mają superb (znaczy fajne laski są).

Pozdro dla wszystkich :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tacy ludzie potrzebują DAC i konwerterów USB/SPDIF? Czy uważasz że ktokolwiek z nich ma pojęcie, o czym w ogóle mowa?

 

A może oni po prostu potrzebują wygodnych i ergonomicznych rozwiązań, mniej więcej takich jak poniżej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

I w takim przypadku możliwe jest przyjęcie pozycji zarazem relaksującej i ergonomicznej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z czasem z roku na rok podobnych i coraz lepszych rozwiązań będzie przybywać coraz więcej.

 

A przy kompie przyjęcie pozycji która byłaby zarazem relaksująca i ergonomiczna tak jak na powyższej fotce jest raczej niemożliwe do zrealizowania, poniżej przykład:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aha, i jeszcze jedno, aby to wszystko miało sens to absolutnie koniecznym warunkiem jest kupowanie foteli i sof z przydomkiem >ergonomiczne/ergonomics< no bo w przeciwnym przypadku np w przypadku staromodnie stylizowanych sof (są one projektowane tylko na wygląd z całkowitym odrzuceniem nauki o wygodzie, zdrowiu i ergonomii), pozycja siedzenia może przybierać skrajnie niezdrowe pozy, np tak jak w poniższym przykładzie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.