Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy dające do myślenia


sylw

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dziwny gust. Wielkie produkcje typu; Titanic czy Awatar nie robią na mnie wrażenia. Zabija mnie zawarty w nich patos, przerysowane sytuacje, czy wręcz kicz. Zawsze zastanawiam się za co te Oskary? Za wtopioną w film kasę?

 

Rozumiem to ,ale tak niestety jest z wieloma rzeczami,taki rynek muzyczny, co jest w komercyjnych stacjach radiowych i tv muzycznej :(...(dzięki za radio internetowe ;) , nauka wrażliwości się nie sprzedaję ... Na szczęście mamy takie czasy że jak się chce to można poszukać wiele ciekawostek :)Oczywiście nie można żyć tylko ww.tytułami bo może to zaszkodzić ale wątek powstał jako zbiór filmów służącym czemuś więcej :)

 

- jacam -

Heh, to miło, również jak co podawaj tytuły jakie przyjdą Ci do głowy, a tak z ciekawości to skąd jesteś ? ja z północy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kino dla koneserów:

 

Akira Kurosawa

 

Ran

 

oraz film zrealizowany na podstawie jego scenariusza:

Ame a garu

 

W ogóle polecam filmy A.Kurosawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inside Job - daje do myslenia, jak kapitalisci i inne biale kolmierzyki we wspolpracy z osobami

na stolkach moga zniszczyc wszystko co dokonal czlowiek...

o prawdziwych terrorystach nie tych pseudo z arabskich stron...

 

To film, który powinien obejrzeć każdy człowiek na ziemi.

Obnażono w nim sposób na rządzenie światem przez garstkę ludzi, którzy spreparowali kryzys i okradają cały świat.

 

Kolejnym krokiem będzie "V jak Vendetta" - popatrzcie na aktualne wiadomości ze świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To film, który powinien obejrzeć każdy człowiek na ziemi.

 

 

 

Dokładnie tak jak ww. "HOME S.O.S Ziemi" , na BD powala spektaklem wizualnym, jak co to oglądać do końca ,ważne.

 

Dziś układałem filmy na półce i znalazłem "Prawdziwa historia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,bardzo fajny film ,polecam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylw

No obecnie jak już dociągnęli do naszego Polskiego Toronto od piątku Autostradę to mam do Stargardu godzinę drogi :)

Popatrzę co mi przyjdzie do głowy i dam znać na pewno większość oglądałeś :) ale może coś się trafi nowego :)

 

obecnie oglądam ,, Pogorzelisko " zapowiada się nieźle .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam Tropa de Elite

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed obejrzeniem ,, pogorzeliska " polecam odpowiedzieć sobie na pytanie ile znaczy dla was ,, danie słowa czy złożenie obietnicy "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wino Truskawkowe" - przemyślenia... a gdzie się tak spieszyć. A czy tu jest źle albo gorzej niż gdzie indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak ww. "HOME S.O.S Ziemi" , na BD powala spektaklem wizualnym, jak co to oglądać do końca ,ważne.

 

 

Masz absolutną rację - S.O.S Home + Inside Job to zestaw. który powinien obejrzeć każdy mieszkaniec ziemi.

To jest esencja wszystkiego - szkoda, że mało kto potrafi to zauważyć ...

 

A co do "spektaklu wizualnego", to trochę nie tak - płyta (PL transfer) posiada ogromne wady - źle dobrana kompresja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do "spektaklu wizualnego", to trochę nie tak - płyta (PL transfer) posiada ogromne wady - źle dobrana kompresja.

 

Heh, mnie się podobało ,ale na pewno masz rację ,w tej tematyce zaczynam raczkować bo dopiero co wracam po latach do KD i HD(zaczynam) ;)

Serdecznie pozdrawiam ,Sylwek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację - S.O.S Home + Inside Job to zestaw. który powinien obejrzeć każdy mieszkaniec ziemi.

To jest esencja wszystkiego - szkoda, że mało kto potrafi to zauważyć ...

 

A co do "spektaklu wizualnego", to trochę nie tak - płyta (PL transfer) posiada ogromne wady - źle dobrana kompresja.

 

Potwierdzam

 

"Inside Job" - obejrzałem jakiś czas temu. Film jak najbardziej godny polecenia. Problem w tym że większość ludzi na coś takiego ma z góry przygotowaną odpowiedź leminga; Eeee... spiskowa teoria dziejów. Poleciłem ten film kilku osobom i reakcja była właśnie taka; Nooo... to przesadzone jest... To nie jest prawda... etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - mało kto jest w stanie uwierzyć, że bilionowe kwoty które teraz traci "świat", ktoś musi(ał)

dzięki spreparowaniu kryzysu, zarabiać ! To zestaw naczyń połączonych - niestety. Ktoś przejmuje

ekonomiczną władzę nad krajami, które za swoje nieziemskie zadłużenia będą spłacać coroczne odsetki.

Czy ktoś zadał sobie trud, aby policzyć ile i do kogo płyną odsetki od zaciągnietych zobowiązań ?

Czy ktoś zauważył wypowiedź ministra finansów o zagrożeniu światowym konfliktem zbrojnym ?

 

S-F ? Możliwe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot to doskonały przykład ukazujący różnicę między trzezwością a abstynencją ;) (o czym pisałem już w klubie dla nie palących) , miło Panowie się Was czyta :) ,to jak w Matrix - jaką pigułkę wolisz ;). P.S. Tam gdzie władza i pieniądze niestety będą zadymy, zawsze znajdzie się ktoś dla kogo z jakiś powodów pierwotne instynkty będą ważniejsze od wzniosłych ideałów. A konsument (bo tak myślę, że można nazwać naszą epokę) ma być posłuszny nie świadomie ,bo nikt nie lubi jak mu się rozkazuje , nie ma za dużo myśleć , wystarczy że wyśle sms-a na ulubioną gwiazdę ;)

Na twierdzenia Kopernika też mówiono Si-fi w tamtych latach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajowym kinie komercyjnym np. "Och Karol 2" widać piękną Polskę i chociaż sporo dobrego w kraju się dzieje to jednak warto zajrzeć pod tą kolorową okładkę ,tak dla świadomości np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

UWAGA

 

Jeżeli ktoś nie oglądał to radzę wygodnie usiąść :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Beauty, pewnie juz ktos polecil ten film, ale ja tez polece. Film cholernie dajacy do myslenia. Jest najlepszym amerykanskim filmem od czasu jego powstania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z 2004 roku oparty na faktach; W stronę morza "Mar adentro" Alejandro Amenábara. Naprawdę takie kino warto oglądać. Zmusza do zadumy i refleksji na temat sensu życia i śmierci. Świetna rola Javiera Bardema, zresztą kolejny w dorobku. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,gruba przesada!

mowisz o American Beauty? jesli tak to jaki twoim zdaniem?

 

filmy Jima Carreya - Truman Show, Yes Man, Bruce wszechmogący, Zakochany bez pamięci

nie no Truman show to film dajacy do myslenia, ale te inne filmy z Carreyem to jest jakas kpina !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Beauty jak najbardziej pasuje tutaj : po seansie kilka dni chodzilo za mna ogladanie sie za reklamowkami :)

Pozatym to swietny film

 

Z innej parafi - Piknik pod wiszaca skala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z szanownych recenzentów miałby ochotę napisać w przysłowiowych dwóch zdaniach jakie myśli funkcjonują

w Waszych umysłach po obejrzeniu "flmów dających do myślenia". Jak na razie to masa tytułów i zero komentarza.

"Czterej Pancerni i pies Szarik" albo "Kapitan Kloss" to przecież też "filmy dające do myślenia", zresztą jak i cała

reszta produkcji tutaj wymieniana. Moim zdaniem wątek zyska na wartości, jak każdy z oglądaczy filmów dorzuci coś od

siebie i przekaże w minimalnym stopniu swoje refleksje. Proszę nie odbierać tego jako atak lub drwinę, ale pomyślałem

że dyskusja w formie, którą zaproponowałem będzie ciekawsza, a i sam wątek nabierze charakteru, powiedziałbym bardziej

merytorycznego. Sorry za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN ,masz rację ,chociaż tytuły są propozycjami jakie można obejrzeć a refleksje same się nasuną po ,to fakt wątek będzie po prostu ciekawszy jak napisze się o uczuciach które pojawiły się po obejrzeniu.Daaaleeeeeko mi do recenzenta ;) ale tak :

 

Ostatnie trzy proponowane przez ze mnie dok. to tak żeby zobaczyć dwa końce kija ,uważam że dopiero po usłyszeniu (zobaczeniu,przeczytaniu ) dwóch stron ,mogę wyrazić jakąś opinie na dany temat.

Home i Inside Job ,podobnie, plus końcówki filmów zmotywowały mnie do bycia lepszym ,nie należy zawsze nauczać ,czasami dobry przykład daje znaaaaacznie więcej.Filmy z gatunku SiFi dają obraz i wiele różnych opcji ,dzisiejsza nauka jest bardzo rozwinięta ale podobnie uważano w czasach Kopernika ,oglądaliście film "Kontakt" jest to tam ładnie przedstawione.Ja wiem że niewiele jeszcze wiem.

Generalnie w takich filmach lubię naukę pokory (pokora to nie myśleć o sobie gorzej, tylko rzadziej) i empatii obie te cechy dają podstawy do rozwoju osobistego.Moim skromnym zdaniem,pozdrawiam ,Sylwek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to mozna tu wymienic wszystkie dobre filmy. Polecil bym filmy Michaela Haneke. Obejrzalem wlasciwie dwa Pianistke i Funny Games (1997) i musze jeszcze obejrzec jego pare filmow bo warto. jesli ktos lubi prawdziwe kino gdzie kazda scena jest wyjatkowa i nie efekciarstwa to goraco polecam. Mozna jeszcze dodac znakomity film Absolwent jak i kino Stanleya Kubricka. Odyseja Kosmiczna ahhhhh!!!!! Avatar, wladca pierscieni to jest pozornie swietny kicz w porownaniu do Odysejii. moim zdaniem najlepszego filmu sci fi w histori.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam dwa niesamowite rosyjskie filmy Iwana Wyrypajewa. Oba są dokładnie o tym samym: o miłości i o tym, jak wielka siła w niej tkwi. Ale są krańcowo różne stylistycznie. Jeden to powolna narracja niemal bez dziania się, bezruch, nastrój a jednak emocje - to film "Euforia". Drugi - "Tlen" - to wariacka jazda ze zmieniającymi sie obrazami, film złożony z teledysków, kalejdoskopowy, dziki. Oba rewelacyjne.

Wyrypajewa dystrubuje w Polsce Gutek Film, "Tlen" wyszedł na DVD wydany prze Nowe Horyzonty (to też chyba Gutek).

 

No i niesamowity fabularny film mistrza nasze animacji Piotra Dumały "Las" (dystrybucja - też oczywiście Gutek). Powalająca opowieść o śmierci, relacji ojciec-syn i o ... życiu.

 

A wczoraj w TVP Kultura radziecki film wojenny/antywojenny Elema Klimowa "Patrz i idź". Jeśli odrzuci się warstwę propagandową, to jest to jeden z najmocniejszych filmów o grozie wojny. Amerykańce ze swoimi widowiskami w stylu szeregowca Rajana i tym podobnymi niech się schowają. Wstrząsający.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POlecam bardzo dobry film, z bardzo dobrą muzyką Bjoerk "TAŃCZĄC W CIEMNOŚCIACH" Przejmujący, piękny film.

 

No i oczywiście, poza konkurencją "PASJA" Mela Gibsona Opis jak wyżej x10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś napisał...

 

Filmy, jako jedne z najbardziej poteznych nosnikow informacji, moga, z racji wielkiej gamy 'narzedzi' jakie wchodza w sklad ich 'menu', takich jak wykorzystanie symboliki, gra na emocjach, sila perswazji bedaca efektem monologow bohaterow badz narratora, czy wciagajaca w trans, a wiec odpowiednia czestotliwosc pracy mozgu, specyficznie dobrana muzyka, sa uzywane jako narzedzia za pomoca ktorych mozna, programowac, zapowiadac, ostrzegac, prowokowac. I bawic...

Niektore, choc w warstwie artystycznej wydaja sie byc plytkie, opierajac swa budowe o proste schematy, skierowane do masowego odbiorcy ktory jako masa wlasnie, funkcjonuje w oparciu o rownie proste schematy, zawieraja tak naprawde wielowarstwowa strukture, z bardzo glebokimi pokladami informacji bedacej przekazem.

Pytanie, a to u swiadomego odbiorcy owego przekazu zawsze powinno sie pojawic, co jest celem 'ostatecznym' takiej tworczosci.

Chodzi o zasianie ziarna, ktore dojrzewajac w umysle, podlegajac znieksztalceniom, stworzy porzadany efekt koncowy, zaplanowany od samego poczatku...?

 

Jest takich filmow w dziejach kinematografi pewna liczba.

 

Jednym z nich jest ' FIGHT CLUB' , ' Klub walki ', ktorego premiera miala miejsce w 1999.

Film jest adaptacja ksiazki wydanej w 1996, a napisanej przez niejakiego Chucka Palahniuka.Tajemnicza to postac...

 

 

Rezyser filmu David Fincher , dokonal dziela.I nie chodzi tu bynajmniej, o odczucia jakie wywoluje film swoja projekcja, ale o calosc wielopoziomowego przekazu, oraz sposob jego wykonania.

 

Mamy glownego bohatera granego przez Edwarda Nortona .Jest z jednej strony typowym obywatelem.Ot, taki przecietniak.Ma prace, mieszka w miescie, w nowym yorku.Tak chce fabula. Placi czynsz, robi zakupy, oddycha...Mieszkanie mebluje jak wiele milionow innych obywateli Swiata, wedlug prospektow z IKEI.Oglada oczami wielkomiejska 20-21 wieczna dzungle, z wszystkimi jej zdobyczmi nowoczesnosci i kultury.Reklamy na autobusach, szmatki w oknach wystawowych.Przewija sie jak szczur przez strumien zycia, 'ucywilizowany' tak jak on, wedlug schematu.

Jest pozbawiony, na pierwszy rzut oka entuzjazmu.

Z drugiej strony wykonuje nietypowa prace.Jest konsultantem firm ubezpieczeniowych.Codzienny 'klimat' jaki towarzyszy pracy przez niego wykonywanej nie nalezy do typowych.

Przykladem niech bedzie ten oto cytat:

" Wyobraz sobie pewna liczbe samochodow, niech bedzie to nasze A, pomnozona przez prawdopodobny wspolczynnik zepsuc B, pozniej pomnozmy wynik przez srednia odszkodowan sadowych C.

A razy B razy C rowna sie X. Jesli X jest mniejsze niz koszt wycofania produktu, Nie Robimy Tego "

Te wypowiedziane przez Nortona slowa podczas podrozy sluzbowej, a skierowane do 'przypadkowej' kobiety w samolocie, sa kwintesencja SYSTEMU .Bezdusznego.Bedacego obliczonym na zysk, kosztem wszystkich wartosci.Systemu, ktory zbudowany i kontrolowany przy udziale czlowieka, prowadzi do jego ODHUMANIZOWANIA.

Norton jest symbolem szarej MASY ,marazmu czlowieczenstwa, ktore wpadlo w pulapke KOSUMPCJONIZMU .Wyniszajac dzieciecy Idealizm Rasy Ludzkiej, prowadzi do coraz to wiekszego rozlamu pomiedzy tym co naturalne, Boskie, rozumne, a tym co zepsute, puste i niestabilne.

Norton, to my, Ludzkosc .Jej stan duchowy i materialny na przelomie 2 i 3 Millenium.

Glowny bochater wie ze stan jego jest zly, ale jest bezsilny, i dlatego z pomoca przychodzi mu jego...Alter Ego, Tyler Durden .

Na pierwszy, drugi, no i moze trzeci rzut oka, Tyler, wydaje sie byc niepoczytalnym gwaltownikiem.Ale chlodno inteligentnym, i skupionym na celu.

Kpi z osiagniec czlowieka, z kultury.Dla niego dorobek ludzkosci to kicz, plastyk, zepsucie...I ma racje.Nazywa po imieniu to czego Norton bal sie zobaczyc.Bo spal, lunatykowal, jak reszta, w oderwaniu od prawdziwej rzeczywiwstosci.

Okazuje sie ze przelomem w zyciu 'obu' jest dzialanie.Ruch.Dynamika zdarzen.Zaczyna sie jakby spontanicznie, ale z czasem okazuje sie ze z tej iskry, Tyler stworzyl caly podziemny Ruch.Klub Walki.Walka w filmie jest symbolicznym odniesieniem do 'prawdziwosci' przezywania zycia.Nie w domu, na kanapie przed telewizorem, gdzie jest sie odizolowanym od calej chemii, brudu, potu Swiata, ale zycia w mysl zasady carpe diem , chocby przez skromne, male c.Przeciez nikt tak naprawde nie chce byc martwy juz za zycia.Niczyim marzeniem nie jest zostac statystyka.A bez walki, taki wlasnie nas czeka los.

 

No i jest jescze, a moze przedewszystkim MARLA SINGER.

Towarzyszy jednemu i drugiemu.Choc pociaga ja bardziej Tyler, to cos chyba glebszego czuje do Nortona.

 

Marla, tak naprawde jednak nie istnieje. Jest Projekcja jego Sumienia.Jest w pewnym sensie czernia jego duszy.Niezbadana, prowokujaca by jej doswiadczyc.Marla pojawia sie zazwyczaj ubrana na czarno, w polmroku lub Noca.Czesto zaraz po tym jak 'znika' Tyler.

 

Jezeli Norton jest symbolem zagubionej, pograzonej odretwieniem Ludzkosci, to Marla, piekna i przerazona, poszukujaca i doswiadczajaca, jest nasza destrukcyjna czesia Natury.

Tyler, pozornie szalony, jest w pewnym sensie "Mechanizmem Obronnym".

Zaplanowal caly Proces ' KONTROLOWANEGO WYBURZANIA '.

Choc Norton swiadomie tego nie wiedzial, a raczej jak zwykle bal sie wiedziec, na caly PROGRAM wydal zgode.Nie zrobil tego swiadomie, a jedynie podswiadomosc informowala go o tym poprzez blizej niesprecyzowane ' Przeczucie'. Choc i to jak sie przyjrzec, bazowalo na calej masie przeslanek.

 

Kiedy wic ' Podziemny Ruch ' przejmuje kontrole nad decyzjami szefa, czyli Ludzkosci, postanawia przeprowadzic KONTROLOWANY PROCES WYBURZANIA , Starego, w imie wybudowania na gruzach Nowego, lepszego, swiezego i z Natura zbalansowanego...???

 

Kiedy w Filmie podkladaja, a raczej podklada ladunki ' Niewidzialana Sila ' pod drapacze chmur w dzielnicy Swiatwego Handlu, w tym momencie zostaje wyslana zapowiedz, o przyszlych wydarzeniach na Ziemi oraz celu tych wydarzen.

Zostaje zwizualizowany proces przemiany dekadenckiej Cizby Ludzkiej, poprzez kontrolowane zniszczenie, w Nowa forme egzystencji, w domysle lepsza, gdyz nic nie moze byc gorsze od bagna w ktorym sie juz topimy.

 

Film, nieprzypadkowo umiejscawia akcje w Nowym Yorku , a kulminacje na Wall Street , bedace Centrum Swiata Finansow, gdyz ono symbolicznie reprezentuje jeden z glownych filarow tego Systemu - Agresywnego Kosumpcjonizmu, oddalajacego w swej istocie czlowieka od Czlowieczenstwa.

 

Ostatnia scena jest upchana symbolika.

Upadajace wiezowce odzwierciedlaja bankrutujace Kraje.A jako ostatnie upadaja 2 wieze WTC, zapowiadajac, jako ostateczny element calego Projektu, Upadek Globalnego Handlu ( w Bibli jest napisane, po jakim wydarzeniu taki upadek handlu nastapi, pisalem juz o tym) i koniec z bezboznym Systemem.Koniec rozwydrzonych dzieciakow niesluchajacych i nieszanujacych rodzicow.Koniec niedojrzalosci i niodpowiedzialnosci rodzicow.koniec korupcji.Tanich gazetek z ochydnymi tematami kazdego dnia.Koniec obzarstwa prowadzacego do groteskowych deformacji.

A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi,bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni,zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga.Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy." "

 

Wypowiedziane przez Nortona slowa, tak naprawde opisuja proces o ktorego poczatku, oficjalnie, dowiadujemy sie w polowie roku 2007.

 

"Mamy przednie siedzenia na ten Teatr Masowej destrukcji.Komitet Projektu Mayhem, opakowal podstawy kolumn kilkunastu budynkow wybuchowa galareta.W dwie minuty poczatkowe ladunki, odpala podstawowe, i pare Blokow zostanie zamienionych w spalony gruz.

Ja to wiem, bo wie to Tyler. "

 

Podstawa funkcjonowania kazdego Kraju, jest Gospodarkka.Czyli w formie nieco 'astrakcyjnej' choc jak najbardziej materjalnej, EKONOMIA.

Symbolicznie, Panstwo nazwane Budynkiem, utrzymywac sie bedzie na Kolumnach, bedacych wlasnie Ekonomia.Jezeli wiec chce sie w kontrolowany sposob dokonac 'wyburzenia', wystarczy 'opakowac' podstawy kolumn dlugami, czyli 'wybuchowa galareta'.

Kiedy napompowano Banki, pierwsza Hipoteczna i druga Bankowa, wynikajaca z pierwszej, w dwa lata, czyli 'dwie Minuty' odpalono podstawowe ladunki.Wywolano Kryzys , czego koncowym elementem, moze byc wlasnie Globalna Wojna i destrukcja.

Nie ciezko sie zorientowac, ze po tym jak wywolano Kryzys, kolejne milionowe fale bezrobotnych ze sredniej klasy, beda beczka Prochu potrzebna do wysadzenia Swiata .

Kto chce niech ufa ze 'Ruch Oburzonych' to taka spontaniczna oddolna Idea.Moze taka byla przez pare dni.A moze nawet nie tyle.Jak rozpoznac, ktory z liderow, bedzie funkcjonariuszem.Czy to pierwszy raz w Histori.

 

MARLA.Marla Singer.

W filmie Norton wypowiada kwestie:

" I nagle zrozumialem, ze wszystko to: Bron, Bomby, Rewolucja, mialo cos wspolnego z Dziewczyna o imieniu Marla Singer."

 

Marla Singer, a raczej Marla reignS .

Marla - Wysoka Wieza - Niechciane Dziecko - Gwiazda Morza ...

 

Dlaczego Marla miala by krolowac?Bo takie bylo marzenie Wielkiej Nierzadnicy ,ktora Marla reprezenuje - symbolicznie. czyli Dualistycznego Systemu, opartego na Ropie, a funkcjonujacego jak Rak na powierzchni Ziemi, w zapowiadanych w Bibli, czasach ostatecznych.

Ciemna strona natury Ludzkiej .Zwierzecosc.Prymitywizm oparty na instynktach.Wyposazony w zdobycze cywilizacyjne - kulturowe i technieczne daje efekt w postaci obecnego Monstrum, jakim jest Bestia Systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niezbyt rozgarnięty kolega podsumował film "Fight Club" słowami "a ten głupkowaty". No i tak jest w życiu- w dużej mierze widzisz swoją projekcję. Jak masz otwarty, świadomy umysł no i jakąś inteligencje to zaczynasz postrzegać szerzej, wielowymiarowo no i możesz np. zobaczyć subtelne informacje o przyszłych wydarzeniach.

Tożsamość Borna- na razie jak inaczej myślisz to tylko cię wyśmiewają i np. ograniczają pisanie na innych forach a w niedalekiej przyszłości wybudzeni z matrixa ludzie będą znikać.

Matrix- znowu niedaleka przyszłość i czipy zmieniające osobowość w...agenta. Resztę sobie dopowiedzcie.

Mad max- po upadku cywilizacji wrócimy do średniowiecza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój nauczyciel historii powiedział że IV wojna światowa będzie na kamienie i kije bo po III-ciej nie będzie czego zbierać...

Najgorsze jest to że mając szersze spojrzenie i wyrażając swoje opinie nie rzadko odmienne od trendu, to wychodzi się na dziwoląga i mocherowego bereta ;) a jak się pyta ów krytyka o zdanie to zapada niezręczna cisza po której lecą epitety bez konkretnej odpowiedzi.Cóż lepiej rozumieć niż być rozumianym...pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś filmie z Melem Gibsonem padły ciekawe słowa: "6 silnych trzęsień ziemi w 3,5 roku"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.