Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy dające do myślenia


sylw

Rekomendowane odpowiedzi

W jakimś filmie z Melem Gibsonem padły ciekawe słowa: "6 silnych trzęsień ziemi w 3,5 roku"

 

Tego nie znam, swoją drogą bardzo zaciekawiony twoją recenzją "Fight Club" (szacunek ,podziwiam) na pewno obejrzę jak się tylko pojawi okazja.

Nie był tu wymieniony chyba "Adwokat Diabła"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ładnie przedstawiony trend sukcesu po trupach ,bogactwa i władzy PRÓŻNOŚĆ przez duże P , im dalej go oglądałem tym bardziej byłem zaciekawiony , na końcu można się zastanowić nad tym co chcę dalej robić ,co jest ważniejsze.

"siedem" - Kryminał, Thriller -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) troszkę ku przestrodze, wciągające kino , kto jeszcze nie oglądał to warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja nie była moja ale dzięki:) Adwokat Diabła to też jest jeden z tych filmów dających do myślenia pieniądze, sukcesy, władza zamiast robić z ludzi lepszych ludzi raczej robi gorszych i niezależnie czy chodzi do kościoła czy nie. Takie rzeczy można sprawdzić na pewnych skalach i to prawda, nawet pseudoduchowni (czarni) to w znaczącej ilości zera albo minusy na wykresie rozwoju duchowego bo np. ma stanowisko i rozkochał się w swoim ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie znam, swoją drogą bardzo zaciekawiony twoją recenzją "Fight Club" (szacunek ,podziwiam) na pewno obejrzę jak się tylko pojawi okazja.

 

 

Nie czekaj na okazje,tylko oglądaj Fight Club bo to superkino z najwyzszej półki gdzie znajduje sie kilkanaście filmów:)

 

A i ścieżka dzwiękowa też klimatyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i ścieżka dzwiękowa też klimatyczna.

 

The Dust Brothers o ile sie nie myle...mam nawet gdzies plytke. Nie powiem...swietne swietne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w TV, Surogaci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie jest to numer jeden tego gatunku ale dobrze się to ogląda, jakby przenieść to na dzisiejsze portale społecznościowe (dwa ,trzy największe) to jest pewne podobieństwo... Między innymi dlatego już kilka lat temu skasowałem swoje konto z NK , oglądając te zdjęcia porobione na parkingach przy cudzych autach ...albo ilości znajomych... ,pozostawię to bez komentarza.

 

P.S. Inny ale jednak podobny "GAMER"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można obejrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś napisać o filmie Surogaci.

Symboliczny pierwszy człowiek na ziemi Adam nie przejmował się tym jak "wygląda" w oczach innych ale pewnego razu przestraszył się że jest niedoskonały i zapragnął być kimś innym- przyjął fałszywe ego. Obecne czasy promują ucieczkę od rzeczywistości i rozwoju człowieka- zaakceptowanie siebie, nauki, pomaganie innym itd. a promują ucieczkę w fantazję, kult fałszywych bożków, pieniądza i wszystko co najgorsze. I nie będę tu kolejnym moralnym koziojebcą bo sam przeżyłem ich życie(promowane przez system) a teraz budzę się na nowo. Byłem liberalnym pijakiem ale wcale nie dawało mi to szczęścia wręcz przeciwnie to spirala nieszczęścia- to całe życie na pokaz, wchodzenie w tyłki, chwalenie się co się ma, naśladowanie, dążenie do ideału... bla bla bla to wszystko jest wymyślone przez system żeby cię udupić, żeby ZABIĆ DUCHA!

Wyprowadziłem się, zmieniłem towarzystwo, poglądy nie uczestniczę w zbiorowej pogoni za pieniędzmi które stracą wartość, pracuję nad tolerancją dla sienie i innych, wybieram NATURALNYCH ludzi nie jakieś malowane kukły które nie mają nic do powiedzenia.

Tak jak w filmie- wyłączcie sztuczne ego- tylko ono jest źródłem nieszczęścia, lęku...

Ja się odważyłem:>.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym coś napisać o filmie Surogaci.

Symboliczny pierwszy człowiek na ziemi Adam nie przejmował się tym jak "wygląda" w oczach innych ale pewnego razu przestraszył się że jest niedoskonały i zapragnął być kimś innym- przyjął fałszywe ego. Obecne czasy promują ucieczkę od rzeczywistości i rozwoju człowieka- zaakceptowanie siebie, nauki, pomaganie innym itd. a promują ucieczkę w fantazję, kult fałszywych bożków, pieniądza i wszystko co najgorsze. I nie będę tu kolejnym moralnym koziojebcą bo sam przeżyłem ich życie(promowane przez system) a teraz budzę się na nowo. Byłem liberalnym pijakiem ale wcale nie dawało mi to szczęścia wręcz przeciwnie to spirala nieszczęścia- to całe życie na pokaz, wchodzenie w tyłki, chwalenie się co się ma, naśladowanie, dążenie do ideału... bla bla bla to wszystko jest wymyślone przez system żeby cię udupić, żeby ZABIĆ DUCHA!

Wyprowadziłem się, zmieniłem towarzystwo, poglądy nie uczestniczę w zbiorowej pogoni za pieniędzmi które stracą wartość, pracuję nad tolerancją dla sienie i innych, wybieram NATURALNYCH ludzi nie jakieś malowane kukły które nie mają nic do powiedzenia.

Tak jak w filmie- wyłączcie sztuczne ego- tylko ono jest źródłem nieszczęścia, lęku...

Ja się odważyłem:>.

 

Ale Ty dziwoląg jesteś ;) .Szacun , dobrze się to czyta bo sam również mam nie małe doświadczenie w tym co pisałeś , jednak dopiero teraz po zrzuceniu dyb ,zmianie okularów , widzę jak bardzo błądziłem i to powie każdy kto przez coś takiego przeszedł ,dopiero po zmianie "optyki". Gdybym czytał to kilka lat temu pomyślał bym - czub jakiś , ale tak to już niestety jest.Pozdr,sylw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nawet podobał mi się i troszkę dał do myślenia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

też dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'mikson'

 

Nie oglądałem tych tytułów ale na pewno dodam do "listy" ;) , filmu "Zaklęci w czasie" nie oglądałem ale ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest również ciekawy jeżeli chodzi o tego typu podróże.

Przy okazji polecam :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , po za przekazem audio-wizualnym który już rusza do refleksji,jest wciągająca fabuła -ten człowiek dopiero kocha , po prostu trzeba obejrzeć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta natchniona recenzja Klubu walki jest zdecydowanie na wyrost, nie mówiąc o nadinterpretacji i przekombinowaniu:) Film, jak film (IMHO).

Po raz ostatni z kina wyszedłem wstrząśnięty 12 lat temu z... Matriksa. To było drugi raz.

Pierwszy raz, wiele lat wcześniej, w podobny sposób poruszył mnie Lot nad kukułczym gniazdem.

To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie sklada bo wlasnie obejrzalem Lot nad kukulczym Gniazdem. Tez mnie bardzo bardzo bardzo poruszyl. Idealnie ukazujacy bezsensowne, krzywdzace metody w szpitalach psychiatrycznych z lat 60.

 

 

to z genialnej recenzji na filmwebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

To film o walce. Główny bohater, Randy Patrick McMurphy, zostaje zamknięty w szpitalu psychiatrycznym jako "osoba aspołeczna". Rzeczywiście, jest przestępcą - nie chciał jednak dać się zamknąć w więzieniu, toteż zasymulował chorobę psychiczną. W szpitalu czeka go spotkanie z całą "menażerią" typów zaburzeń - jest wśród nich wielki Indianin, zapewne autystyczny niemowa, jest cała gama zboczeńców i dewiantów. Jest też personel - z sadystyczną siostrą Ratched na czele. I zaczyna się walka - która stopniowo, z dziecinnej, sztubackiej błazenady staje się wojną o najwyższe wartości. McMurphy w naszych oczach "awansuje" do poziomu rzecznika inności, ułomności - i przez to rzecznika wszystkich wartości indywidualistycznych, twórczych, niebanalnych. On jako jedyny traktuje chorych jak normalnych ludzi. Czyli tak naprawdę jest w stanie przyjąć ludzkość taką, jaką jest...

 

Wielu z was ogladalo i jest tez duzo osob co nie ogladali. wiec ci co nie ogladaji niech obejrza, bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie sklada bo wlasnie obejrzalem Lot nad kukulczym Gniazdem. Tez mnie bardzo bardzo bardzo poruszyl. Idealnie ukazujacy bezsensowne, krzywdzace metody w szpitalach psychiatrycznych z lat 60.

 

 

to z genialnej recenzji na filmwebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

To film o walce. Główny bohater, Randy Patrick McMurphy, zostaje zamknięty w szpitalu psychiatrycznym jako "osoba aspołeczna". Rzeczywiście, jest przestępcą - nie chciał jednak dać się zamknąć w więzieniu, toteż zasymulował chorobę psychiczną. W szpitalu czeka go spotkanie z całą "menażerią" typów zaburzeń - jest wśród nich wielki Indianin, zapewne autystyczny niemowa, jest cała gama zboczeńców i dewiantów. Jest też personel - z sadystyczną siostrą Ratched na czele. I zaczyna się walka - która stopniowo, z dziecinnej, sztubackiej błazenady staje się wojną o najwyższe wartości. McMurphy w naszych oczach "awansuje" do poziomu rzecznika inności, ułomności - i przez to rzecznika wszystkich wartości indywidualistycznych, twórczych, niebanalnych. On jako jedyny traktuje chorych jak normalnych ludzi. Czyli tak naprawdę jest w stanie przyjąć ludzkość taką, jaką jest...

 

Wielu z was ogladalo i jest tez duzo osob co nie ogladali. wiec ci co nie ogladaji niech obejrza, bo warto.

 

 

Oglądałem wiele lat temu. Film naprawdę świetny, szczególnie na temate czasy. Mnie zostało z niego przeświadczenie, że bunt i rodząca się z niego agresja to jeden z najważniejszych aspektów człowieczeństwa. Wycięcie odpowiednich ośrodów z mózgu człowieka odpowiedających za ten aspekt w ramach terapii "uspokajającej" praktycznie robi z niego roślinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany- muzyka która daje do myślenia-

 

Dla odmiany- muzyka która daje do myślenia- IV symfonia Beethovena. W telewizorni był ciekawy program o życiu Beethovena i wpływie na jego muzykę- wiele trudnych przeżyć przeplatanych sukcesami objawia się w jego twórczości według uczonych autorytetów z telewizorni. Częściowo zgadzam się z tym i widzę jak negatywne przeżycia kształtują człowieka ale słuchając tejże symfonii odbieram ją jako artystyczne przedstawienie historycznej walki dobra ze złem. Cztery z pięciu utworów to narastający przejaw walki dobra ze złem w życiu jednostek, narodów, światów... W tych utworach słychać bezwzględne zwycięstwo dobra w ostatecznym starciu tu na Ziemi którego doświadczymy. Piąty utwór to już pozytywny odlot brzmi to jak... schodzące anioły z nieba.

To jest przyszłość ludzi- nie ograniczone umysły będą mogły niegraniczenie tworzyć, porozumiewać się między sobą będą hmmm. j**ane słowa ograniczają co to k... będzie to będzie BEZLITOSNA BOŻA ŁASKA spływają na ludzi, to będzie ARTYZM!

Ale co można opowiedzieć żabą żyjącym w studni co to jest życie na zewnątrz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Paths of glory - film wojenny wlasciwie antywojenny. Skupia sie na nonsensie jakim jest wojna i bezsensie metod stosowanych przeciwko swoim ludziom. Prawdziwy ,madry i znakomity. klasyka kina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. Strangelove - kolejny antywojenny film Kubricka. W sposob satyryczny i genialny opowiada o zimnej wojnie a wlasciwie o wydaniu rozkazu zobombardowania zsrr przez pewnego generala. Porusza temat jakim jest powierzenie czlowiekowi wladzy nad swiatem i tym daje do myslenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Teraz czas na Amores Perros. Mialem go w domu dobre kilka lat na dvd, a dopiero dzisiaj go obejrzalem. opowiada o losach 3 roznych ludzi ktorzy nie maja nic ze soba wspolnego, lecz kiedy dochodzi do wypadku samochodowego ich zycie sie znacznie zmienia. mowiac w skrocie i ogolnie to reyser zadaje nam tym filmem pytanie. Czym jest milosc? Moim zdaniem Arcydzielo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz czas na Amores Perros. Mialem go w domu dobre kilka lat na dvd, a dopiero dzisiaj go obejrzalem.

 

Tak, to jest genialny film i bardzo mocny. Proponuję również zainteresować się pozycjami "Y Tu Mama Tambien" oraz

"The Crime Of Padre Amaro". Tak samo jak w "Amores Perros" w roli głownej - Gael Garcia Bernal.

 

MV5BMTg1NzI5ODgxM15BMl5BanBnXkFtZTcwMTcxMjk3NA@@._V1._SY317_.jpgMV5BNzQyOTcwMDQ3NV5BMl5BanBnXkFtZTYwNjIyMDg5._V1._SY317_CR2,0,214,317_.jpg

 

Z klimatów latynoskich polecam również kolumbijski obraz "Maria Full Of Grace" oraz argentyńską produkcję "Nine Queens" i może jeszcze na zakończenie ponownie kino meksykańskie - "Like Water for Chocolate"

 

MV5BMjAyMTM0MDA4NV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTY0OTUyMQ@@._V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpgMV5BMTI3NzczNjk4Nl5BMl5BanBnXkFtZTYwMzQ5Njk5._V1._SY317_CR3,0,214,317_.jpgMV5BMTUxNDI3MTIyMF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzg5NDEzMQ@@._V1._SY317_CR2,0,214,317_.jpg

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek jest w stanie zrobić aby całkowicie poświęcić się sztuce? Poświęcenie dla sztuki - samo w sobie - czy jednak raczej chora rywalizacja?

 

Prestige/Prestiż:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym, fajny wątek poboczny z Teslą którego uwalono tylko dlatego że pracował nad technologią darmowej energii - w tej roli dość wg mnie mało podobny do siebie David Bowie.

Kiedyś strasznie mnie nurtowało czym jest natchnienie, jakiego rodzaju jest to doznanie... Tyle o tym myślałem i natchnienie mnie DOPADŁO. Zacząłem coś tam pisać, zerwałem kontakt ze światem zewnętrznym, żona irytowała mnie samą obecnością, słowa i myśli krzyczały we mnie, nie znosząc chwili gdy nie byłem w stanie ich uwolnić... To była udręka. Po dwóch tygodniach wywaliłem wszystko i nigdy nie wróciłem do tematu. Ale kwestia poświęcenia się dla sztuki pozostała mi bliska.

 

Pierwsze dziesięć minut filmu nie napawa optymizmem, osobiście miałem wrażenie że będziemy oglądać sztuki iluzjonistów. Potem się rozkręca, jest trochę poplątana chronologia ale damy sobie radę :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prestiz jest dla mnie plytki. Kolejny film jaki moge polecic to Plac Zbawiciela jednego z nalepszych rezyserow polskich. Dociera tak gleboko, jest tak prawdziwy i po mistrzowsku zrobiony i zagrany. Chyba kazdy polak powinien go obejrzyc, bo to wlasnie do nas wszystkich jest film. O naszej kulturze i naszych metodach. Odnosze wrazenie ze w kazdym ujeciu mozna dostrzec nasza polskoc i zwyczaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Contagion - czyli Epidemia Strachu tłumacząc na polski ;). Produkcja z 2011 roku w reżyserii Steven'a Soderbergh'a. W filmie występuje cała plejada gwiazd z najwyższej półki, ale nie o kunszt aktorski chodzi tym razem. Film z przesłaniem i jak najbardziej aktualny w swojej wymowie. Historia szybko rozprzestrzeniającego się wirusa, który w mgnieniu oka dziesiątkuje populację ludzką na naszym globie. Jak zwykle niewinna, przypadkowa historia, która dała początek niekontrolowanej epidemii. Fabuła filmu nie jest oparta na teorii spiskowej typu ucieczka wirusa z tajnego laboratorium tylko przedstawia w realny sposób tragizm i bezradność sytuacji w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakim jest w tym przypadku łatwość i szybkość zarażenia się śmiertelnym wirusem. W filmie występują min. Gwyneth Paltrow, Marion Cotillard, Matt Damon, Laurence Fishburne, Jude Law, Kate Winslet, Jennifer Ehle i inni.

Bardzo dobry i przejmujący film, mówiący nam z jak błachych nieprzewidywalnych powodów, może dojść do katastrofy o zasięgu globalnym.

 

Contagion1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmy tego meksykanskiego rezysera: Alejandro González Iñárritu

Zwlaszcza Amores Perros

 

 

Też umiejscowiłbym Amores Perros na najwyższym podium, chociaż 21 Grams, Babel i oczywiście Biutiful z moim ulubieńcem - Javier'em Bardem'em - to też kawał bardzo dobrego kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zeszłego roku w Marienbadzie".

Film z 1961 roku wyreżyserowany przez Alaina Resnaisa, także współtwórcy scenariusza. Film niesamowicie pobudzający naszą wyobrażnię. Czarno-biały, potęguje tym jeszcze efekt magii poszczególnych scen. I organowa muzyka.

Dla jednych szaleństwo w oglądaniu pomieszanych chronologicznie sytuacji. Niejasne dialogi, powtórki. Bezsens. Dla innych ukazanie wnętrza czyjegoś umysłu (duszy), jego wspomnień, a być może tylko niespełnionych marzeń. C u d o w n o ś ć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Jakiś rok temu jak chciałem to obejrzeć to sceptycznie po 30min. wyłączyłem myśląc co za banialuki...Mineło trochę czasu , sporo doświadczyłem i przypomniałem sobie o tym filmie. Po obejrzeniu uświadomiłem sobie że jak by się tak zastanowić to wszystkie "wielkie" sprawy w moim życiu działały wedle tych zasad. Mało tego byłem już dość dawno temu świadom tej siły a jednak zapomniałem ... cóż uczę się na własnych błędach to i tak dużo ;) Polecam obejrzeć jak się będzie podobał to macie rację jak nie to również macie rację , zrozumieć może nie dziś ale spróbować stosować te zasady przez jakiś czas. Warto , a jeżeli to placebo to nic i tak warto :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsara amerykański dokument zrealizowany na taśmie 75mm w najpięknięjszych,najdziwniejszych i najtragiczniejszych miejscach świata.Tylko obraz i muzyka.Obraz pokazujący piękno,grozę oraz szaleństwo świata.I ludzi w ich różnorodnych zachowaniach.Jest o czym myśleć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylw pozytywne myślenie to podstawa i ............. dopiero początek temat obrabiany i znany od dawna można zacytować : wiara , nadzieja , miłość inni nazwą to sekretem i zrobią film że sekret był ukryty i był niedostępny :) taka inna forma prawdy oczywistej i od dawna znanej wszystkim jednak faktycznie trudnej dla wielu w zastosowaniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.