Jump to content
Sign in to follow this  
Fr@ntz

Ayon Spark Delta

Recommended Posts

Hidden

Za to u mnie AYON nigdy nie zagości-bo nie jestem fanem tej chińszczyzny wiedeńskiej.

Hidden

Swietnie napisana recenzja! Sluchalem Sparka Delta i swoje wrazenia opisalbym niemal identycznie :)

pozdrawiam.

Posted (edited) · Hidden
Hidden

Właśnie tak gra mój Cayin 500 :-)))

Choć wygląda totalnie inaczej i jego konstrukcja oparta jest na zupełnie innych lampach mocy (GU-29).

Edited by Baele

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Hidden

Właśnie tak gra mój Cayin 500 :-)))

jak stoi co najmniej o kilometr od Sparka :)))) pozdrawiam :)))

Hidden

jak stoi co najmniej o kilometr od Sparka :))))

Ależ nie! 5500 km od tego ayona :-)))

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Hidden

Fajne źródło do testów, Oppo, a w tym wzmaku więcej chyba buda kosztowała :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Hidden

Dla zainteresowanych - Oppo BDP-83SE Mod by ModWright

To nie do końca ten mod. Po zmianie strony albo Danowi uciekł mod lampowy, albo robi go już wyłącznie dla BDP95. Anyway mod mojego Oppo uwzględniał stopień analogowy z lampkami na wyjściu, plus osobny zewnętrzny zasilacz dla "dźwiękowej" częsci odtwarzacza. Dan buńczucznie twierdził, że odtwarzacz po tym modzie może konkurować z odtwarzaczami CD do 5 tys $, a ja po dłuższym użytkowaniu nie widzę powodów by się z nim nie zgodzić :-). A że do Sparka Delty, czy tym bardziej Crossfire'a klasą jeszcze lepiej pasowałby choćby CD5s Ayona to zupełnie inna sprawa.

Hidden

Pokrewne rozwiązanie auto-biasu stosuje Amplifon w WT-40-nie jest to żadne novum.Pytanie jest takie czy za równowartość małego samochodu otrzymujemy konstrukcję zbalansowaną a la BAT czy tylko układ symetryzujący na złączu xlr?Nie ma informacji o lepszych komponentach typu trafo,kondensatory etc-więc z czego wynika tak wysoka cena?

Hidden

Ciekawa byłaby konfrontacja z Almarro na diabełkach w cenie polskiej 6 500 zł. 20 000 zł różnicy...

Hidden

Nie ma informacji o lepszych komponentach typu trafo,kondensatory etc-więc z czego wynika tak wysoka cena?

z dzwieku. kropka.

Hidden

z dzwieku. kropka.

6tys euro za przefarbowanego chińczyka?Obejrzyj sobie nową linię Meixinga.

Hidden

6tys euro za przefarbowanego chińczyka?Obejrzyj sobie nową linię Meixinga.

nie rozumiem porownania?

Hidden

nie rozumiem porownania?

Obudowy z Chin,stosunkowo tanie lampy z Rosji,trafa chyba ze Słowacji(?)-to gdzie tu cymes i mecyja?Sterowanie triody pentodą?-to tez już było.

Hidden

Obudowy z Chin,stosunkowo tanie lampy z Rosji,trafa chyba ze Słowacji(?)-to gdzie tu cymes i mecyja?Sterowanie triody pentodą?-to tez już było.

konstrukcji "prawie podobnych" jest tysiace, tylko niektore dobrze graja.... Znam wielu i sluchalem jeszcze wiecej konstrukcji "perfekcyjnych" na najlepszych czesciach tylko ze jakos grac nie chca, wpychajac Ci sie do domu totalnym efekciarstwem....

.....moze zamiast dodawac z kalkulatorem w reku poszczegolne elementy i ich koszty, lepiej posluchac i ocenic co gra, a co nie gra, choc powinno i przyjac do wiadomosci ze "know how" kosztuje najwiecej, wiecej niz nam sie wydaje.

Sluchales Sparka Delta, porownywales z czyms? Opisz swoje wrazenia tu i teraz, to bedzie bardziej na temat niz obrzucanie blotem....

Hidden

konstrukcji "prawie podobnych" jest tysiace, tylko niektore dobrze graja.... Znam wielu i sluchalem jeszcze wiecej konstrukcji "perfekcyjnych" na najlepszych czesciach tylko ze jakos grac nie chca, wpychajac Ci sie do domu totalnym efekciarstwem....

.....moze zamiast dodawac z kalkulatorem w reku poszczegolne elementy i ich koszty, lepiej posluchac i ocenic co gra, a co nie gra, choc powinno i przyjac do wiadomosci ze "know how" kosztuje najwiecej, wiecej niz nam sie wydaje.

Sluchales Sparka Delta, porownywales z czyms? Opisz swoje wrazenia tu i teraz, to bedzie bardziej na temat niz obrzucanie blotem....

Jak dotąd niczego nie obrzuciłem błotem-pytałem skąd bierze się tak wysoka cena.Na diabełkach produkują ci,którzy zetknęli się z radziecką/rosyjska myślą techniczną-te aplikacje są opisane.Po tak przypadkowym teście z elementów,które były pod ręka ,konkluzja że to substytut 300b se wydaje się być naciągana.