Skocz do zawartości
IGNORED

nad c372


master66

Rekomendowane odpowiedzi

Czy slyszal ktos ten wzmacniacz? Chce go sobie wypozyczyc na odsluch do domu.

Czy bedzie dobrze wspolpracowal z proac studio 125?

Obecnie mam rotela 02. Wczesniej mialem problem z natarczywa gora, ale udalo mi sie go rozwiazac. Generalnie dzwiek plynacy teraz z glosnikow odpowiada mi. Ale chcialbym posluchac tych kolumienek z innym wzmacniaczem u siebie w domu. Gdyby dzwiek byl duzo lepszy niz obecnie to pewnie zdecydowal bym sie zmienic wzmacniacz. Jesli macie jakies propozycje odnosnie wzmacniaczy do 5000zl to czekam na propozycje. Muyki slucham roznej. Glownie rok i jazz. Klasyka tez sie czasem przewinie. Pokoj 20m. Solidnie wytlumiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pozyczyc do domu Audio Analogue Puccini SE. Cena podobna a np. niemieckie pisemko Audio zalicza ten wzmacniacz do klasy Reference. Model C300 od NAD, lepszy chyba od NAD 372, zaliczany jest do nizszej klasy. Mysle, ze AA jezeli odpowiada Twoim gustom muzycznym moze okazac sie zaskakujaco dobry. Inna sprawa, ze ProAc 125 sa dosc trudne do wysterowania ale moze mimo wszystko nalezy sprobowac.

Mocniejsze wzmacniacze NAD maja opinie w pisemkach angielskich, ze robia wszystko 'by numbers' czyli jak nalezy, wedlug szablonu, bezdusznie. W przypadku sprzetu muzycznego nie jest to jakies specjalne wyroznienie.

 

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchales go? Jesli tak to podziel sie ze mna wrazeniami odsluchowymi. Osobiscie w poblizu miejsca mojego zamieszkania bedzie problem z pozyczeniem tego wzmacniacza bo sie z nim jeszcze nie spotkalem. Ale moze sie wybiore w rejony gdzie bedzie wiekszy wybor. Krakow ewentualnie warszawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Odswieżę temat. Mam zestawienie NAD 372 z CD 542 w kolorze czarnym (tytan). Zauważyłem niestety, ze kolor przedniego panelu CD jest o jakis odcień jaśniejszy niż frontu wzmaka. Wszystkie NAD-y tak mają??? Czy ja trafiłem na jakis odrzutowy egzemplarz? :-/ Myslałem że NAD 372 z CD 542 to jakby firmowy komplet, a tu zaskoczenie. Pozdrwiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT

Kojarzę,że któryś z kolegów forumowiczów miał taki sam problem z odcieniem NAD-a.Był chyba o tym wątek,więc skorzystaj z wyszukiwarki. Jeśli dobrze pamiętam to wtedy sprzęt był świeżo zakupiony i po reklamacji w Trimexie egzemplarz CD w innym odcieniu został wymieniony na inny.

pzdr

kabaczek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo;) mam 352/542. Ale jakoś przestałem sie tym przejmować.

Widziałem ostatnio ogłoszenie sprzedaży "nadów" i było podobnie. Widocznie ten typ tak ma;)

Z drugiej jednak strony jak się płaci 4000 i więcej za zestaw to już chociaż kolor mógłby być ten sam.

Lekkie przegięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, był podobny wątek na forum o drastycznych różnicach kolorów NAD-ów. No nic, wygląda na to, że Chinczycy to daltoniści :/ :/ :/ Nie pojmuje jak można wypuscic produkt z jednej serii, który się różni odcieniami klocków. Ale to jeszcze nic, w porównaniu z jakims systemem chinskiego xindaka, gdzie klocki różnią się szerokością :-P. Pozostaje mi wystawić te NAD-y na słońce i odczekać swoje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Faktycznie, był podobny wątek na forum o drastycznych różnicach kolorów NAD-ów

 

Nic dziwnego. Zachowanie jednolitej kolorystyki urządzeń wymaga czasami sporych nakładów finansowych - Własna mieszalnia farb, ludzie w laboratorium, sprzęt pomiarowy itd.

Dla jakiegoś chińskiego składacza średniej wielkości to czasami zbyt duży wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to jest z amplitunerami KD, mimo że to onkyo jakieś THX-y i inne bzdety ma, to kopa zero, chociaż ampy. onkyo są mocne na tle konkurencji, bo mają dobre zasilanie. W porównaniu do tego NAD-a 372 (ze 150 prawdziwych W na kanał), to przepaść dosłownie. Z takim piecykiem e80-tki przesuwają ściany ;) Przesadzam oczywiscie, ale na godzinie 12 wzmaka urywa głowę. I tak e80 są wyjątkowo mocne, bo jak słuchałęm tego NAD-a na jakiś przypadkowych kolumienkach, powiedzmy "audiofilskich", przy odkręceniu głosności do 1/4 wydawało się, ze ten wzmak zaraz je rozsadzi. Co do brzmienia z e80, to oczywiscie poprawa w stosunku do onkyo, bo bas się zrobił potężniejszy i lepiej wypełniony, nie jest już suchy, srodek i góra równiez poprawa na duży plus. Tak czy siak, e80 tki maja swój dobitny charakter grania, czyli podbity sredni bass, mało niskiego i nawet ten NAD rewolucji nie zrobił, chociaż lata swietlne lepiej niz z onkyo. Aha, ten NAD, nie jest docelowym zakupem do e80, bo one już sobie plumkają w całym zestawie KD wspomagane E250 i w kinie swietnie dają radę. Ja celuję w przyszłości (jak kasa pozwoli :-/) w jakieś konkretniejsze i dużo wieksze skrzynki typu L250Ti, na basowcach ~ 30 cm ;-) żeby chociaż wykorzystać moc tego pieca, no i własciwie doszedłem do wniosku, że wolę potężne brzmienie, typu estrada, bo męczą mnie odsłuchy z małych audiofilskich pudełek, gdzie jak słucham cicho to zaaaaawsze w dzwięku czegos brakuje, a jak już trochę podgłoszę, to słychać kompresję, lub martwię się, ze zaraz coś mi pójdzie z dymem (zamiast się relaksować ;-P)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wielkosc pomieszczenia podobna, wiec cisnienie oczywiscie spore, z tym, ze sprzęt kupuję na lata, a w przyszłosci marzy mi się jakis wiekszy pokoik odsłuchowy niż 20m2. Wiem jak się słucha w dużym pomieszczeniu (dziadkowie mają salon 50 m2, jak tam raz w wakacje przewiozłem całą serię E, to był klasa odsłuch :-P). Nie wiem dlaczego, ale lubię mieć zapas mocy pod ręką ;) Wiadomo, ze nie słucha się na pełen czad :-) Takie L250Ti to by w takiej kubaturze zagrały elegancko. Na razie jeszcze brakuje mi odwagi (prędzej funduszy :P), wstawiać takie skrzynie do 20m2 :-) Chociaż może i od biedy po zatkaniu bassreflexów i zmniejszeniu basu jakoś zagrały z tym NAD-em;) No cóż, póki człowiek młody można czasem zaszaleć ;) Z wiekiem pewnie mi przejdzie i odejdzie się od 38 cm basów, na rzecz zgrabnych kolumienek Audio Physic-a na których będe słuchał z liczną rodzinką Majki Jeżowskiej "do kotleta" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja mialem ten problem z kolorem. 3 miechy czekania. przyznanie sie do pomylki. uzasadnienie roznicy w kolorze-

zmiana fabryki w chinach. wjednej produkowany byl cd , a wdrugiej wzmak. mieli pozniej przyslac probke panelu do cd ale sobie odpuscilem i wzialem srebrny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne jajca mialy denony z serii ae, widac tak to jest z ryżami, ale nie przesadzajmy jak ktos kupuje nada to chyba nie az taki zatwardzialy esteta by sie odcieniem przejmowac. co do mocy to fakt wiecej niz 50% nie udalo mi sie wytrzymac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, bez jaj! Żeby spieprzyć w ten sposób i zrobić różne odcienie czarnego koloru to już trzeba chyba specjalnie się postarać. Cóż za niedbalstwo i olewanie nabywców!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>E no, bez jaj! Żeby spieprzyć w ten sposób i zrobić różne odcienie czarnego koloru to już trzeba chyba specjalnie się postarać. Cóż za niedbalstwo i olewanie nabywców!

 

ale juz szary jest jak najbardzej szary i taki sam - przynajmniej tak wydaje sie z boku :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie?????

 

Gdzie Wy się lęgniecie? NAD robi swoje budżetowe modele w dwóch odcieniach - czarny i szary(titan), są do siebie zbliżone, aczkolwiek różnica oczywiście jest - widoczna na zdjęciach! Macie w innym kolorze odtwarzacze i wzmacniacze! Jak już kupujecie na allegro, podawajcie kolor w jakim chcielibyście klocek! Najniższe modele są jeszcze dostępne w kolorze silver- tu już się chyba nie da spierdzielić! C 372 ma przedni panel z aluminium, odtwarzacz C542 ma niestety, plastikowy. Jednak dobrane kolorystycznie tzn. czarny - czarny, titan - titan, nie różnią sie od siebie! Śmiać się, czy płakać, oto jest pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"C 372 ma przedni panel z aluminium, odtwarzacz C542 ma niestety, plastikowy". No własnie, tu jest problem, że się różnią znacznie odcieniami (ten plastik z tym aluminium), a w sprzęcie tej klasy nie powinno to miec miejsca :) Oczywiscie zauważyłem, że jest typowo czarny jak smoła NAD (widziałem takiego wzmaka 352) i że jest szary NAD (titan), wiem też ze jest srebrny. Możliwe, że jak postawię dwa wzmaki NAD-a np.372, obok siebie, to będą identyczne, ok!. Ale co mi z tego, że 2 wzmaki są identyczne, jak nie mogę dobrać do tego kolorystycznie CD :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem nada 352 i 372, brzmią identycznie, 372 jest mocniejszy i nadaje się do dużych pomieszczeń żeby tę moc poczuć, do swoich 20 m wybrałem 352 i myślę że wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie. C 372 jest - minimalnie, ale jednak - lepszy. Rezerwa prądowa służy do lepszego trzymania głośników za mordę. Zrób test, wejś se obydwa te wzmacniacze i podłącz do nich dobry odtwarzacz( ładnie grają z Naimem). Zobaczymy, czy faktycznie C 352 jest do mniejszych, a C372 do większych pomieszczeń...

 

Nie wiem, być może NAD coś zj***ł ostatnio z odcieniem. Jak ja się interesowałem - swego czasu - tymi urządzeniami, wersje: czarna i szara, różniły się, ale były często ze sobą niepotrzebnie łączone - co oczywiście dawało niekorzystny efekt. Przypadkiem, nie o to chozi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.