Skocz do zawartości
IGNORED

dac w okolicach 3 tysiaków


Gość Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Mając kolumny warte 200 PLN - prawda.

Mając kolumny warte 2000 PLN - prawdopodobnie prawda.

Mając kolumny warte 20000 PLN - prawdopodobnie nieprawda.

Mając kolumny warte 200000 PLN - nieprawda.

 

 

cale to zestawienie to jedna wielka sciema POD WARUNKIEM jesli wzmacniacz i kolumny sa dobrze zaprojektowane i wezmiemy dobry nie dajacy charakteru dzwieku przewod (nie ugarszajacy) a wiec najlepiej jesli tanie to z pominieciem marek audio - to mozemy zapomniec o kablach i wydawac pozytecznie pieniadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200000 zł to nie jest żadne tam maximum czy apogeum ceny kolumn. Zawsze można drożej i lepiej. Inwestycja w lepsze kolumny jest zawsze bardziej sensowna niż w ostatni metr(!) kabla zasilającego. No bądźmy poważni... to jest forum poświęcone audio a nie bajkom dla dzieci. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zaproponować grupę przetworników DAC, niekoniecznie drogich ale takich, które,

- mogą pracować przy podłączeniu przez usb i odtwarzać 24/96,

- posiadają dobry zasilacz,

- sa sprawdzone i nie mają efetu puknięcia (różne DAC reagują w taki sposób na chwilowy brak sygnału) przy przełączaniu utworów (matrix mini-i sprawdza się u mnie w 100%, gdyby tylko nie te pyknięcia przy przełączaniu utworów)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie test DACów w ostatnim HiFi Choice. Te droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wasza Lordowska Mość mogłaby podesłać mi skan tego testu na priva?

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wasza Lordowska Mość mogłaby podesłać mi skan tego testu na priva?

Z góry dzięki!

 

 

tez przylaczam sie do prosby, z gory thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Możecie zaproponować grupę przetworników DAC, niekoniecznie drogich ale takich, które,

- mogą pracować przy podłączeniu przez usb i odtwarzać 24/96,

- posiadają dobry zasilacz,

- sa sprawdzone i nie mają efetu puknięcia (różne DAC reagują w taki sposób na chwilowy brak sygnału) przy przełączaniu utworów (matrix mini-i sprawdza się u mnie w 100%, gdyby tylko nie te pyknięcia przy przełączaniu utworów)?

 

 

Kup sobie V-linka jako interfejs USB-Spdif. Nic, nigdy, Ci nie pyknie. Możesz go nawet do swojego Matrixa podłączyć, jeżeli się u Ciebie sprawdza i pyknięcia to jedyny mankament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby zechciał Havanę oddać bez sastosowania środków przymusu bezpośredniego. :)

A Paradisea z tego co wiem świetnie sprawdza się w tańszych systemach jako partner dla ostrawego tranzystora czy niemieckich kolumn. Podobno też najnowsze wersje MHDT P. wcale nie mulą. A i w V.1 można pobawić się w wymianę opampów ponoć z dobrym skutkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradisea jest również czarująca. Np wczoraj przesłuchałem dokładnie jedną z płyt Tracy Chapman i tu wygrała właśnie Paradisea. Pozwoliła muzyce płynąć, a Havana jednak pokazała szczegóły, które nieco rozpraszały. Najchętniej zostawiłbym oba i tak Paradisea'ę do codziennej muzyki przy krzątaninie domowej a Havanę do odsłuchów w wygodnym fotelu:) Niestety finanse nie pozwalają na taki luksus. Ze sprzedażą mi się śpieszy bo mafia już chce mi ręce łamaćn :)) , także będę rozważał wasze oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał ten kłopot przy zakupie kolumn - z tym, że ręce będzie mi łamać Szanowna Małżonka, gdy się dowie o cenie kolumn i standów. :P

A najgorsze jest to, że za cholerę nie chcę sprzedawać moich kochanych Concertino. To będzie bardzo ciężka decyzja. Z jednej strony: trza iść do przodu, a z drugiej - przyzwyczaiłem się...

Myślę że Havanę powinni kupować własciciele naprawdę dobrych systemów, chętnie opartych na lampie lub tranzystorze Pure Class A, natomiast Paradisea po pierwsze jest tańsza, po drugie - świetnie sprawdzi się z tranzystorami AB klasy budżetowej/średniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wychodząc z tego założenia powinienem kupić sobie najwyżej r-dac'a:) a jednak i w moim dość tanim, starym sprzęcie (Hk680,RX6) Havana pokazała swoje plusy, może więc jeszcze nie wszystkie, oby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym kolegom z naszego forum Havana gra w konfiguracjach kosztujących równowartość auta i się sprawdza, więc cokolwiek wymienisz - DAC może zostać... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wychodząc z tego założenia powinienem kupić sobie najwyżej r-dac'a:) a jednak i w moim dość tanim, starym sprzęcie (Hk680,RX6) Havana pokazała swoje plusy, może więc jeszcze nie wszystkie, oby.

 

a czemu by sie nie mialo sprawdzic jak odpowiada bzmieniem to sie sprawdzi, mialem hk680 a teraz mam sansui, niewiele wiecej dalem a jest drugie tyle lepszy, i nawet tanszy dac wypadnie z nim lepiej jak havana z hk, takze wymiana wzm+kolumny wskazana, a jesli nie to pytanie czy nie lepiej bylo inwestowac we wzmacniacz/kolumny + tanszy dac

 

ale najbardziej mnie z tego wszystkiego niepokoi o ze nie mozna u nas posluchac havany bo ciekawi mnie jak by wypadla z sansui + jbl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników Hanavy, to naprawdę niesamowity DAC,

bardzo łagodny a jednocześnie wystarczająco szczegółowy,

gra uwodzicielskim dźwiękiem, którego reprodukuje bez żadnego wysiłku.

Po niewielkich modyfikacjach jest jeszcze lepsza, a po głębszych modyfikacjach jest to

poprostu hi-end DAC, można go śmiało stawiać przy Dacach z najwyższej półki cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wówczas to już nie jest Havana... :)

Cały wątek na Head-Fi poświęcono dłubaniu w Havanie. Jeśli ktoś sobie wymienia bezpiecznik na "audiofylsky" za 30$ to jeszcze pół biedy, zmienia gniazda na WBT - OK, to ma sens, ale jeśli czytam, że aby Havana naprawdę zagrała to potrzeba kompletu V-cap'ów za...2000$ to sorki - odpadam!

Sensowna jest zmiana zasilacza na R-core, przeniesienie zasilania poza przetwornik - z tym się zgodzę. Wyczynowcy robią 2 osobne zasilanie do cyfry i analogu.

Ale znów - czy to jest jeszcze Havana?

Moim zdaniem jej siła polega na tym, co ona oferuje SERYJNIE za ŚMIESZNE PIENIĄDZE. No i fajnie jest pobawić się w zmianę lamp. Ja czekam na TungSol teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wówczas to już nie jest Havana... :)

Cały wątek na Head-Fi poświęcono dłubaniu w Havanie. Jeśli ktoś sobie wymienia bezpiecznik na "audiofylsky" za 30$ to jeszcze pół biedy, zmienia gniazda na WBT - OK, to ma sens, ale jeśli czytam, że aby Havana naprawdę zagrała to potrzeba kompletu V-cap'ów za...2000$ to sorki - odpadam!

Sensowna jest zmiana zasilacza na R-core, przeniesienie zasilania poza przetwornik - z tym się zgodzę. Wyczynowcy robią 2 osobne zasilanie do cyfry i analogu.

Ale znów - czy to jest jeszcze Havana?

Moim zdaniem jej siła polega na tym, co ona oferuje SERYJNIE za ŚMIESZNE PIENIĄDZE. No i fajnie jest pobawić się w zmianę lamp. Ja czekam na TungSol teraz

 

 

Po głębszych modyfikacjach to fakt, ze to już nie jest Havana, tylko obudowa zostaje, :-),

Hanava jest wrażliwa na wymianę lamp, naprawdę to jej pomaga a w szczególności Bendix (nie do pobicia moim zdaniem)

Chyba nikt na świecie nie wstawiał v-capów za $2000 do Havany, ale Mundorfy robią tam bardzo dobrą robotę za jeszcze przyzwoite pieniądze,

no ale jak ktoś jest usatysfakcjonowany fabryczną Havaną to najlepiej niech nic nie rusza, upgrady słono kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak ktoś jest usatysfakcjonowany fabryczną Havaną to najlepiej niech nic nie rusza, upgrady słono kosztują.

 

 

Jak ktoś lubi dłubanie w NOSie ;), to jest IMO fajna platforma do "artystycznego wyżycia się":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajna bo tańsza od Havany a w dodatku na legendarnych kościach TDA1541A. :)

Co do Bendixa, to szukam w dobrej cenie. Na razie wszystkie Bendixy z pewnych źródeł, jakie znalazłem to niemal pół ceny Havany. :(

Próbuję ruską lampę ale jeszcze nie do końca wygrzana, wciąż muli. A może ona tak ma? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bendixa, to szukam w dobrej cenie. Na razie wszystkie Bendixy z pewnych źródeł, jakie znalazłem to niemal pół ceny Havany. :(

Próbuję ruską lampę ale jeszcze nie do końca wygrzana, wciąż muli. A może ona tak ma? :)

 

A jakie to są według Ciebie pewne źródła? Bendix za pół ceny Havany? za 450-500zł możesz mieć nówkę w pudełku bendixa. Ruska muli i będzie mulić.

Ja wszystkie chyba z możliwych miałem w swojej Havanie. Jedne sa lepsze a inne gorsze. W budzetowej cenie kupisz Western Electric JW396a, w miarę przyzwoita jakość, tylko ta z militarnej serii "JW", bo inne WE396a są kiepskie, jeszcze moge polecić ericsson 2c51 gold pins (bardzo ciężki do zdobycia), trochę lepszy od WEJW396a, cenowo też droższy ok. $100szt.

Ale to wszystko nic w porównaniu z Bendixem. Lampa ta była robiona tylko i wyłącznie do celów militarnych bez względu na koszty. (nigdy w rękach cywilów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem, że używano jej w układach sterowania atomowych pocisków balistycznych. Dlatego nazywa się "commies smasher". :)

Produkcja i jakość były bezkompromisowe - bezpieczeństwo USA od tego zależało. Kosztowała 200$ za sztukę, gdy samochód można było mieć wówczas za ok 2000$... to o czymś świadczy.

jak znasz dobre źródła na Bendixa to rzuć linka, pliz.

No to pocieszyłeś mnie z tą ruską lampą - a myślałem, że biedna w końcu się przegryzie. :(

Jeden Hamerykaniec na Head-Fi strasznie się nią podniecał... No trudno - wpadłem. Inna sprawa, że 10€ za 2 lampy to nie majątek - tylko po co mi 2 lampy? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znasz dobre źródła na Bendixa to rzuć linka, pliz.

No to pocieszyłeś mnie z tą ruską lampą - a myślałem, że biedna w końcu się przegryzie. :(

Jeden Hamerykaniec na Head-Fi strasznie się nią podniecał... No trudno - wpadłem. Inna sprawa, że 10€ za 2 lampy to nie majątek - tylko po co mi 2 lampy? :)

 

bendixa bardzo ciężko jest również kupić, ale można znaleźć, trzeba trochę poszukać, bendix z lat 50's i 60's to dwie różnobrzmiące lampy,

jedna i druga z najwyższej jakości materiałów, ale brzmią zupełnie inaczej. Najlepiej pożyczyć gdzieś obie, porównać i wybrać dla siebie odpowiednią.

Następny bardzo ważny upgrade tego przetwornika to wymiana chipów, pragnę zauważyć, ze są tam odpady z produkcji, mhdt włożyło tam "śmieci", chipy

gradacji "L" o najgorszych parametrach, musimy kupić co też nie będzie łatwe chipy o najwyższej gradacji "K", poprawa niesamowita!, upgrade chipów nie wymaga interwencji chirurgicznej, wystarczy wyjąć stare włożyć nowe.

Po tych dwóch prostych może nie tanich upgradach macie super przetwornik, który nie stracił swojego charakterystycznego sposobu grania, jest bardziej wyrafinowany, ma zdecydowanie piękniejszą barwę, można go słuchać godzinami, żaden poniżej 10kzł mu nie powinien podskoczyć.

 

Następne upgrady to już chirurgia i natychmiast drastycznie zmieniają jego charakter, wymiana każdego elementu jego toru powoduje wzrost jakości aż do

prawdziwej referencji NOS daków, ale ten temat możemy ciągnąć jak będzie więcej właścicieli Havany w Polsce i będą chętni do zabawy.

 

 

Chciałem jeszcze dodać iż nie wymieniajcie bezpiecznika, (słynny goldfuse) na head-fi tak bardzo zachwalany, różnice na granicy percepcji i $50 idzie praktycznie śmietnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że takie przeróbki Havany są bezsensowne. Cena tego przetwornika jest OK wobec tego co oferuje w porównaniu do innych urządzeń i powinien być to w porządku klocek dla ludzi, którzy nie chcą "brudzić rączek". Osobiście nie widzę jakiś cudownych myśli technologicznych zawartych w tym DAC-u, aby był on warty takich przeróbek jak niektórzy odpicowują. Są do kupienia DAC-kity i można szaleć do oporu ;). Sprzedać Havanę, zamiast wydawać kasę na części dozbierać do kitu Audio Note i tutaj zaczyna się zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że Audio-Note nie ma startu do Havany.

Podane wyżej "przeróbki" to nie są żadne przeróbki. Wymiana lampy zajmuje tyle czasu co wymiana żarówki. Pewno że warto kupić kości DAC japońskie z najwyższego sortu... wymiana też prosta, bo sprytny producent Havany umieścił chipy w podstawkach. Problem jest inny - gdzie dostać te kości? Jedynym wyjściem jest dokonanie przeszczepu narządów po rozpruciu starego CD kupionego za bezcen. Trzeba wylutować ostrożnie kości. Zastąpienie tych malezyjskich już nie jest problemem ze względu na rzeczone podstawki.

Nie chodzi o "cudowną myśl technologiczną" bo każdy NOS-DAC jest prosty jak budowa cepa. Chodzi o skuteczność, o efekt, o to, jak przetwornik gra za niewielkie w sumie pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle się wyraziłem. Audio Note to świetne przetworniki... ale ta cena! I w tym sensie, stosunek cena/jakość Havana rządzi.

Mam układ z Mause, że jak dostanie 10 zamówień z Polski to mi przyśle Stockholma. :P

A na poważnie to nie zachęcam do kupowania w ciemno, lepiej dotrzeć do posiadacza Havany i posłuchać wygrzanego przetwornika. Bo na surowo przez pierwszy miesiąc może rozczarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, źle się wyraziłem. Audio Note to świetne przetworniki... ale ta cena! I w tym sensie, stosunek cena/jakość Havana rządzi.

 

Powiem Wam coś w co napewno nie uwierzycie, ale i nie musicie,

dobrze upgadowana Havana gra lepiej od niektórych wersji tego Waszego kochanego audio nota,

łacznie z wersją 3.1,

jedyna przewaga audio nota to dobrze zrobiony c-core, o ile go ma, bo jak jest w wersji standard to

nie zagra lepiej!

wysokie modele audio nota są bardzo porządnie zasilone,

poza tym znakomitymi transformatorami,

które wpływaja w 80% na dżwiek to nic tam specjalnego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.