Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy są na forum Audiostereo jacys miłosnicy dobrego brzmienia z Lublina i województwa ?

 

Często chciałbym pogadać na nasz ulubiony temat z kims na żywo bez potrzeby jazdy do np. Warszawy, a nie mam z kim.

 

Do naszego jedynego salonu audio - Melomana - tłumy niestety nie walą.

 

Jesli tu jestescie - odezwijcie się !!!

 

Pogadamy, wymienimy opinie i doswiadczenia, wspólne odsłuchy może jakies ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i koledzy jesteśmy z Terespola. Jest nas 4, mamy cykliczne spotkania (1x miesiąc).

Jednak to ponad 100km do Lublina.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Są miłośnicy dobrego brzmienia - bo sam znam takich i to co najmniej trzech. Co do wspomnianego sklepu to wszyscy moi znajomi stwierdzają, że tam tylko sprzedają określony towar a nie ma klimatu do rozmów. Szukam kogoś z Lublina, co ma kolumny na głośnikach Usher, ciekawi mnie jak to zagra z lampą 6S33S.

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i koledzy jesteśmy z Terespola. Jest nas 4, mamy cykliczne spotkania (1x miesiąc).

Jednak to ponad 100km do Lublina.

I tego Wam zazdroszczę.

Gdyby to nie było około 150km, to bym się przyłączył.

Ale i tu możemy pogadać.

 

Witam - Są miłośnicy dobrego brzmienia - bo sam znam takich i to co najmniej trzech. Co do wspomnianego sklepu to wszyscy moi znajomi stwierdzają, że tam tylko sprzedają określony towar a nie ma klimatu do rozmów. Szukam kogoś z Lublina, co ma kolumny na głośnikach Usher, ciekawi mnie jak to zagra z lampą 6S33S.

No to już prawie 5 osób.

Jeśli koledzy klikają na Audiostereo, to niech się przyłączą.

 

A może zbierzmy więcej osób i weźmy przykład z kolegów z Terespola i pomyślmy o pogadance na żywca.

 

A co do Melomana, to fakt, rozmawia się nie najłatwiej, ael tylko jego tutaj mamy.

Niewątpliwie przydałaby się konkurencja, ale nawet jeden sklep nie ma rzeszy klientów niestety - taki regon chyba :(

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jestem z okolic Łęcznej ale na co dzień pracuję w Lublinie.

Nie czuję się wprawdzię znawcą tematu, niemniej jednak próbuję zbudować swój

system który nabrał już jakiś kształtów jednak jak ciągle jeszcze szukam.

Brak czasu jest dla mnie problemem w szybkim i skutecznym udoskonalaniu swojego zestawu

i będzie prawdopodobnie w ewentualnych kontaktach zwłaszcza ewentualnych bezpośrednich,

ale pomysł na stworzenie Lubelskiego Klubu Miłośników Dobrego Brzmienia jest O. K.

 

art.tur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich kolegów ma kolumny z głośnikami ushera, napędza to lampą spark na KT88, gra całkiem fajnie.

 

spotkanie październikowe poświęcimy odsłuchom kolumn vintage:

KEF105, JBL l36 i Sansui sp-x800.

 

Źródłem będzie gramofon micro-seiki lub transrotor. pre luxmana.

Rzadziej słuchamy cd, bo z vinylkiem jest lepsza atmosfera, a i wino smakuje inaczej.

wzmaki to głównie lampy spark 530 i 560, sansui au-919, accuphase e-213 i revox B-260.

Edytowane przez grzechniks

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spełniam warunki brzegowe (lokalizacja + zainteresowania)

 

No i giatara - już nas tu 5 z województwa.

 

Oby tak dalej :)

 

jeden z moich kolegów ma kolumny z głośnikami ushera, napędza to lampą spark na KT88, gra całkiem fajnie.

 

spotkanie październikowe poświęcimy odsłuchom kolumn vintage:

KEF105, JBL l36 i Sansui sp-x800.

 

Źródłem będzie gramofon micro-seiki lub transrotor. pre luxmana.

Rzadziej słuchamy cd, bo z vinylkiem jest lepsza atmosfera, a i wino smakuje inaczej.

wzmaki to głównie lampy spark 530 i 560, sansui au-919, accuphase e-213 i revox B-260.

 

Ja też własnie buduję system i chetnie wezmę udział w spotkaniu - może wspólne ?

 

Z tym, że ja rozglądam się za cd+integra.

Winyle są czarujące, ale o dobre wydania baaardzo ciężko.

A poza tym, jak się już uzbierało prawie 3 setki cd, to się na razie rodzaju źródła zmieniać nie będzie.

 

Zacząłem dopiero 2 lata temu i aktualnie mam zestaw CA 540 v.2 na głosnikowych, ic, i sieciówkach Furutecha.

(Cambridge Audio, bo budowę zacząłem od kina domowego CA540Rv.3 + CA DVD99 i pierwotnie miało być tak uniwersalnie, ale jak zacząłem słyszeć więcej różnic, to do niego dokupiłem zajpierw cd, potem inegrę - zielony w temacie całkiem byłem, teraz chyba żółknę :) )

 

Miesiąc temu zakupiłem Dynaudio DM 2/7 do swoich 15m2.

Teraz rozglądam się za elektroniką.

Szukam zestawu używek Roksana Caspiana MKII lub MI, może Kandy K2 albo Exposure 2010S2.

Najlepiej wszystko prawie nowe, rewelacyjnie utrzymane, tanie i czarne ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Melomana, to fakt, rozmawia się nie najłatwiej, ael tylko jego tutaj mamy.

Niewątpliwie przydałaby się konkurencja, ale nawet jeden sklep nie ma rzeszy klientów niestety - taki regon chyba :(

 

Muszę jednak stanąć w obronie Melomana testowałem w nim zrobiony prze zemnie wzmacniacz na różnych kolumnach i było całkiem całkiem, uzyskałem co najważniejsze wiele cennych uwag co biorąc pod uwagę dało wzmacniacz jak to co niektórzy mówią wzmacniacz w którym widać jak śpiewają usta. Nie ukrywam jestem miłośnikiem dobrego brzmienia i z miłą chęcią porównałbym mój wzmacniacz i do Lublina mam 70km.

Edytowane przez Mach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zebrało prawie 2 stoliki :)

 

To może faktycznie jakieś spotkanie w listopadzie ?

 

A kto z kolegów jedzie 12 lub 13 na Audio Show do stolicy ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kraśnika ze dwie osoby by się znalazły.

 

witam,

 

jestem z lublina,

chętnie spotkam sie na odsłuchach itp.

do wawy sie wybieram, djacie znac kiedy byscie jechali bo mam roboty od zaj... i musze wiedxieć wczesniej kiedy sie ruszyć

pozdroovka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTP system to tanie, miediamarktowe klocki - grających urządzen tam nie uswiadczysz,

prawie samo polularne kino domowe.

 

Co do Melomana, to nic do nich nie mam.

Sam dokonałem u nich już sporo zakupów i to w możliwych cenach, więc nie jest źle, można się naprawdę dogadać.

 

Ale z dostępnoscią odsłuchową u nich w sklepie tego, co mają w internetowej ofercie jest ciężko.

I gdyby była konkurencja, może bardziej by się postarali w zaopatrzeniu,

a i ceny dla nas pewnie byłyby przyjemniejsze :)

 

Co do Wawy, to ja z kumplem jedziemy prawdopodobnie w sobotę 12 XI.

Mnie interesuje głównie Sobieski.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz trochę racji z tą ewentualną konkurencją.

Do Wawy można owszem pojechać i kupić.

Ale najpierw trzeba posłuchać.

A jeździć tam na byle odsłuch ?

Kto ma tyle czasu ?

I tu by zaopatrzenie w Lublinie pomogło.

Poza tym, jakbym u nich czegoś posłuchał, to po co miałbym jechać do stolicy to kupić :/

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też jestem z Lublina.

Co do sprzętu - aktualnie brak. Kiedyś Technics + Altusy, potem Technics w szafie ..... Parę lat temu po odsłuchach znalazłem wymarzone kolumny - Avance Dana 503 / 509. Problem w tym, że jak już miałem gdzie je ustawić i kasa się uzbierała, to już ich nie było :-( .... Z chęcią bym posłuchał Tonsili Siesta - czytałem sporo dobrego, problem w tym, że tylko czytałem.

 

Teraz od czasu do czasu wraca w głowie temat stereo, niestety nie mam gdzie odsłuchać i z kim pogadać. Więc zostałem z tematem słuchawki + player :-( .

 

Meloman jako sklep ma u mnie wielką krechę i wątpię, aby tam kupił cokolwiek. Traktują klienta jak niedorozwiniętego intruza.

Poszedłem raz na luzie, w ogóle nie przejawiali ochoty na jakąkolwiek rozmowę, na zasadzie "nie znasz się i nie masz kasy ...."

Innym razem poszedłem w garniturze to było na zasadzie: "chyba masz kasę ale się nie znasz, zamów sprzęt za 7 - 10ooo, zostaw zadatek, przyjdź za parę dni, my skompletujemy i sobie weźmiesz to co przygotujemy".

Koleżanka z pracy zrobiła tam zakupy, skompletowali jej to właśnie w taki sposób. Może to i gra poprawnie, ale nie jest to dźwięk jaki chciała .....

Muzyka ma sprawiać przyjemność, radochę, odprężenie, a że każdy jest inny, każdy trochę inaczej odbiera, więc ..... każdy ma inny ideał :-).

Edytowane przez Contif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mieszkam w Lublinie i mam trochę ciekawego sprzętu, zresztą nie tylko ja, bo jest nas kilku fanatyków dobrego brzmienia, tyle że nie piszemy na Audiostereo, zresztą ciężko się tu dyskutuje z niektórymi . Mój sprzęt to

Mc Intosh 6900 wkrótce do sprzedaży, bo doszlifowuje Marantza PM94 (tuning na maxa) oraz CD Wadia 860, którego niebawem zastąpi Philips CD 960 na lampach po gruntownej modyfikacji (został tylko napęd CDM1), wszystko spięte kabelkami NBS. Do naszych sklepów nie chodzę bo szkoda czasu, dwaj braciszkowie z Melomana uważają siebie za najmądrzejszych a tak naprawdę, to wszystko na zamówienie, po zostawieniu zaliczki i praktycznie zakup w ciemno. A to już nie handel tylko cwaniactwo i naciąganie naiwnych.

Na Audio Show zamierzam jechać, to może jakieś spotkanie, po uprzednim umówieniu się, czy też potem jakiś odsłuch czy porównanie u kogoś lub u mnie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, bo cieszę się że przybywa audiofilów w naszym pięknym mieście Lublinie i okolicy. Jak coś proszę pisać na mail prywatny, to jakoś się umówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam propozycję.

Napiszcie, kto kiedy jedzie na Audio Show - ja jadę prawdopodobnie 12.11 w sobotę.

 

Może tydzień po targach spotkajmy się w jakiejś knajpce w Lublinie, zaczniemy od świeżego tematu, co kto słyszał, co się komu podobało.

Co Wy na to ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem z lublina,elektronika jest mi nieobca,bawie sie juz dosc dlugo roznorakimi wzmakami a takze kolumnami,zbudowalem nawet kilka zestawow,chętnie sie do grona przyłącze,jesli sa osoby ktorym pasują rockowe klimaty mozna by sie zebrac w ''Zbrojowni'' niedaleko bramy Krakowskiej,ale to tylko sugestia,inne puby rowniez wchodza w gre.

Pozdro!

Edytowane przez Kaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kaldi: skoro budujesz wzmacniacze i robisz jakieś własne konstrukcje, domyślam się , że jesteś dobrym lub bardzo dobrym elektronikiem, a ja właśnie miałbym małą sprawę dla elektronika. Czy możesz podać mi na prywatny mail jakiś kontakt telefoniczny do siebie. Mój mail to [email protected]. Odnośnie spotkania po audioshowowego, że tak powiem, w lokalu Zbrojownia, to spoko, jestem za i dostosuje się do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.