Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważnie jak zwykle gra cały system i spasowanie. Yaqin gra znośnie zwłaszcza w swojej cenie. Szukam ciągle kogoś kto ma Leema Tucana 2, chętnie bym posłuchał jeszcze dobrego tranzystora i Cayina A70T.

Jak chcialbys posluchac Tucany z DC8ti to jak juz sie rozpakuje i wyposaze dom to tak na jesien zapraszam do Gdyni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcialbys posluchac Tucany z DC8ti to jak juz sie rozpakuje i wyposaze dom to tak na jesien zapraszam do Gdyni. Pozdrawiam

Dzięki za propozycję. Daj znać jak już będziesz mógł zaprosić. Chyba że uda mi się wcześniej gdzie indziej posłuchać. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na naszym lubelskim forum cisza, lecz mnie udało się posłuchać dzisiaj ciekawego systemu. Zapewne kilka osób także słyszało zestaw Seweryna, więc dla nich nie będzie niespodzianki... dla mnie - było to bardzo interesujące doświadczenie.

Zestawy głośnikowe na tubach (tony średnie + wysokie), które naprawdę doskonale zszyte są z głośnikami niskotonowymi. Pełne pasmo przenoszenia bez szwów, z minimalnie słyszalną sygnaturą głośników tubowych. Przyznam szczerze, mimo że fanem tub nie jestem, bardzo mi się podobało! Jeśli mogę wyrazić swą opinię, te zestawy spokojnie mogą stawać w szranki z bardzo znanymi i utytułowanymi markami... i moim zdaniem, wyjdą z nich zwycięsko.

Swoboda i dynamika grania ogromna, dźwięk duży, ograniczony tylko wymiarami pomieszczenia, bardzo równe pasmo przenoszenia. W niektórych aspektach brzmienie jako żywo przypomina to słuchane ze sprzętu zwanego hi-endem. Konstruktor pracuje nad akustyką, tutaj z pewnością można jeszcze co nieco poprawić.

 

Prawdziwa muzyczna uczta - dziękuję, Seweryn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Seweryn ma naprawdę talent. Zarówno jego tuby jak i wzmacniacz i dac grają bardzo dobrze.

 

Konstrukcje przemyślane. Sprawdzane, testowane. Nie zamyka się tylko na własnych oczekiwaniach Ale słucha z innymi, żeby poznać odbiór przez inne osoby.

 

i mu się chce :)

jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szukam kolumn do pokoju 16-17m/kw, najlepiej używek. Czy ktoś z Was może ma coś ciekawego na zbyciu? Zależy mi na odsłuchu tych kolumn, więc fajnie by było coś znaleźć na naszym lubelskim podwórku ;-)

 

Widziałem, że interesujesz się Proacami. Sąsiad sprzedawał D2, jak chcesz mogę się spytać czy sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szukam kolumn do pokoju 16-17m/kw, najlepiej używek. Czy ktoś z Was może ma coś ciekawego na zbyciu? Zależy mi na odsłuchu tych kolumn, więc fajnie by było coś znaleźć na naszym lubelskim podwórku ;-)

 

U mnie w 16m2 grają infinity Reference 60. ( 1200 - 2000zł uzywka )

 

http://audio-database.com/INFINITY/speaker/reference60-e.html

 

 

 

Ewentualnie mam 2 kolumny na zbyciu 2 way tuba wykładnicza na głośnikach peerless ale jedna waży ok 30kg i stoją w piwnicy

konstrukcja DIY pracowni akustyki Webster ze Stalowej Woli.

Jezeli chciał bys pożyczyć czy posłuchać to no problemo al Ty musisz je targa c na 2 piętro (np z kolegą czy szwagrem ;) )

 

http://kolumnywebster.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na kolumny to +/- 5-6tyś. , muzyki różnej na prawdę słucham - rock, metal, jazz, klasyczna, elektronika itd. Wzmacniacz też w zasadzie u mnie w fazie poszukiwań, odsłuchiwałem kilku ostatnio: Haiku Sol2, Rega Elicit-r, Audio Analogue Fortissimo, Dayens Ecstasy III - najbardziej podobał mi się Haiku Audio Sol2 - solidna integra, Dayens też świetny, tylko cena wysoka. Też Hegla H200 miałęm na odsłuchu ale to było rozczarowanie kompletne - delikatnie mówiąc ;-) Wzmak dobiorę jak już się zdecyduje na jakieś kolumny

Zainteresowałem się Proacami bo sporo osób na forum je poleca, chętnie odsłuchałbym je gdzieś. Zastanawiam się jeszcze nad JMlabami PS 5.1, wiele osób je chwali, chociaż troche leciwe już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc fajnie grają. Sam myślałem d18. Ale wybrałem tannoy z sentymentu do marki. Precision 6.2 da się kupić za 4tys. Zł w UK. Połowę ceny polskiej. Zapraszam kiedyś na odsłuch bo po wzmacniaczach widzę że mamy podobny gust. Hegel dla mnie teź jest nie porozumieniem. A mam dwa zestawy stereo. Mam kef ls50 bardzo fajne monitory, tak jak w moim opisie.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc fajnie grają. Sam myślałem d18. Ale wybrałem tannoy z sentymentu do marki. Precision 6.2 da się kupić za 4tys. Zł w UK. Połowę ceny polskiej. Zapraszam kiedyś na odsłuch bo po wzmacniaczach widzę że mamy podobny gust. Hegel dla mnie teź jest nie porozumieniem. A mam dwa zestawy stereo. Mam kef ls50 bardzo fajne monitory, tak jak w moim opisie.

Chętnie posłuchałbym Twoich Kef'ów, wiele osób je zachwala, też je rozważałem, ale one mają bass-refleks z tyłu i obawiam się że u mnie może się to nie sprawdzić, chociaż różnie to bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kef-ach bym się nie martwił basreflexem tylko wzmacniaczem. One lubią bardzo mocne wzmacniacze. Mogę też pożyczyć od szwagra kef xq20 poprzedniki r300. Fajną kolumna tylko potrzebuje barwnego wzmacniacza. Basreflex przód. Czasami można kupić parę za mniej niż 3tys. Zł. Super szczegółowe granie i całkiem dobry bas, ale to też od wzmacniacza zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Koledzy doradzają, do tej klasy głośników należałoby przewidzieć od razu jakiś porządny wzmacniacz. Np. KEF LS50 u Roberta napędzane są wzmacniaczem o mocy 120 W, wbrew pozorom te maluchy wymagają dużo prądu. Zakup dobrych zestawów i słuchanie ich na słabowitym wzmacniaczu, to jak jazda Audi RS8 po osiedlu na 2 biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie jest Hybryda DIY coś na wzór obecnej HAIKU IOVITA z tym ze za 1/5 ceny.

Myslę że jak byś chciał iść w stronę Hybrydy to Haiku Bright MK3 mozna szukać w uzywce za około 2000-3000zł lub nówka za 4500zł.

Jak lampa to może jakiś Yaqin tak jak ma Robert - 3000zł.

 

http://www.haiku-audio.pl/iovita

http://www.haiku-audio.pl/cennik

 

https://www.q21.pl/yaqin-ms-30l.html

 

Jak byś miał kolumny z spl koło 90 lub więcej to bym uderzał do Sevego i zamawiał lampę DIY na KT88 SET 6W :)

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Panowie gdzie i czy zrobię w Lublinie przegląd i wymianę potencjometrów w moim rotelu ra 985.

Zależy mi na jakimś pewnym sprawdzonym miejscu .Jestem z okolic wolałbym dowieść i sam odebrać ,a nie wysyłać gdzieś w Polskę.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że namiarami na dobre serwisy (jeśli to nie hobbystyczna, nieoficjalna działalność) warto dzielić się w WĄTKU.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie gdzie i czy zrobię w Lublinie przegląd i wymianę potencjometrów w moim rotelu ra 985.

Zależy mi na jakimś pewnym sprawdzonym miejscu .Jestem z okolic wolałbym dowieść i sam odebrać ,a nie wysyłać gdzieś w Polskę.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Przegląd oraz wymiana potencjometru to banalna sprawa- zrobi każdy serwis.

Można też samodzielnie- pół godziny roboty.

Kłopotem będzie zdobycie dobrego zamiennika do oryginalnego potencjometru.

Najlepiej zorganizuj go samodzielnie. A może czyszczenie wystarczy?

Warto też sprawdzić na jaką wartość ustawić prąd spoczynkowy. W zwykłych serwisach zwykle ustawiają na "widzimisię" -tu serwisówka:

https://elektrotanya.com/rotel_ra-985bx_sm.pdf/download.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem jeszcze jeden serwis u nas, na ul. Konopnickiej (boczna Narutowicza). Nigdy nie korzystałem, zwykle oddaję wszystko do Multiserwisu na ul. Kunickiego - sprzęt stereo, spawarkę, prostownik, mikrofalę, itp. Ostatnio szufladę od napędu CD naprawiałem, teraz śmiga elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.