Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam Lubelakow. Czy orientuje się gdzie w Lublinie lub okolicach jest dobry magik od "wyntydzowego sprzętu, który wykona profesjonalnie serwis mojego amplitunera sansui 661? Dobrze by było jakby to był sprawdzony osobnik i pasjonat w jednym. Dzięki z góry ludzie.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie proszę, czy ktoś z Was stosuje do podłączenia głośników złącze typu Speakon firmy Neutrik? Mam takowe w swoich głośnikach, i ich producent mocno zachęca do jego wykorzystania - miałoby to znacznie poprawić jakość ich brzmienia...

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi złączami? Czy istotnie może to mieć wpływ na jakość dźwięku? (używam standardowych terminali, Speakon jest niewykorzystany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Złącza te są przeznaczone dla przemysłu i celem ich stworzenia było łatwe i szybkie podłączanie zestawów głośnikowych do wzmacniacza przy organizacji imprez. Co do ich walorów brzmieniowych to jestem oczywiście sceptyczny. Ostatnio na taki film trafiłem - w temacie Twoich kolumn

to co mnie w nim najbardziej poraża to "golizna" ścian i pustota pomieszczenia, która wyklucza je wręcz z odsłuchu ale jak widać właścicielowi kolumn to nie przeszkadza (w pierwszej chwili może się to nawet podobać ale nie zmienia to faktu skrajnego nieprofesjonalizmu).

zwróciłem uwagę na konstrukcje wzmacniacza - konstrukcja prawie jak ta

z tym, że ta druga jest na trafach Jamesa. Szkoda, że lampy EL156 są tak mało dostępne bo ciekawa lampka do SE by była.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pomieszczenie odsłuchowe tego Jankesa na oko nie ma prawa współgrać z tym systemem (chociaż on sam gdzieś tam bełkocze, że dla niego jest "pretty good") i ja również, gdy widzę coś podobnego, to aż bolą mnie zęby :/ Chociaż muszę przyznać, że kiedyś słuchałem dobrego sprzętu w małej piwniczce bez okien, wykafelkowanej na podłodze i pod sam sufit, bez żadnych ustrojów "zmiękczających"... i cudnie to grało, miękko i dźwięcznie! Tak więc cuda się zdarzają, choć to chyba naprawdę był cud :)

 

Na tym pierwszym filmie fajny jest ten wzmacniacz na lampach EL156 Telefunkena, ale ten, który stoi na podłodze, na takich dziwacznych lampach chyba Siemensa (nie mam pewności, na pewno wiecie lepiej) - to też jest niezła maszyna!

 

Co do złączy Speakon, to producent moich głośników, który tak naprawdę od segmentu kablarskiego rozpoczynał swą działalność, na tyle mocno wierzy w ich skuteczność, iż całkiem za free oferuje konfekcjonowanie swej produkcji przewodów na te złącza. No nic, to bardziej taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak więc cuda się zdarzają, choć to chyba naprawdę był cud :)

 

 

Łukasz, przyjacielu...to nie cuda, ja mam gołe ściany, kolega ma adaptację ukrytą pod materiałem wyglądającym jak pomalowana ściana, wykonaną przez Acoistic Lab...i gra znakomicie :-)

 

o co mnie w nim najbardziej poraża to "golizna" ścian i pustota pomieszczenia, która wyklucza je wręcz z odsłuchu ale jak widać właścicielowi kolumn to nie przeszkadza (w pierwszej chwili może się to nawet podobać ale nie zmienia to faktu skrajnego nieprofesjonalizmu).

 

Ach te cuda w audio...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany w kwietniu w Lublinie wystąpi Tomasz Stańko NY Quartet.

Koncert 10.04.2018 w Centrum Spotkań, bilety już w sprzedaży.

Byłem kilka lat temu na ich koncercie, świetna sprawa naprawdę warto. Andrzeju z jakim repertuarem mają występować, wiesz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki repertuar. Będzie grał z New York Quartet. Dlatego myślę, że głównie repertuar z ostatniej płyty plus Wisława. Bilety już kupione dlatego mam cichą nadzieję, że zagra coś starszego ...

Muzycy świetni więc co by nie grali warto.

Byłem rok czy dwa lata temu na jego koncercie tylko z jakimś innym zespołem. Super koncert.

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Może ktoś z Was posiada Tannoy z serii prestige, JBL z serii Monitor,16Hz lub YB albo coś innego godnego polecenia i wpuści do siebie niekrępującego gościa na krótki odsłuch po 1 lutym?

Szukam nowych kolumn i potrzebuję pomocy.

Czesc, mam tannoy glenair, system troche w rozsypce, brak front endu dobrego, ale zapraszam porozmawiac, posluchac, warunki skromne gdyz mieszkanko to sluzy mi tylko do spania, szukam czegos lepszego.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza te są przeznaczone dla przemysłu i celem ich stworzenia było łatwe i szybkie podłączanie zestawów głośnikowych do wzmacniacza przy organizacji imprez. Co do ich walorów brzmieniowych to jestem oczywiście sceptyczny. Ostatnio na taki film trafiłem - w temacie Twoich kolumn

https://www.youtube.com/watch?v=MSq5uv0hNTs

to co mnie w nim najbardziej poraża to "golizna" ścian i pustota pomieszczenia, która wyklucza je wręcz z odsłuchu ale jak widać właścicielowi kolumn to nie przeszkadza (w pierwszej chwili może się to nawet podobać ale nie zmienia to faktu skrajnego nieprofesjonalizmu).

zwróciłem uwagę na konstrukcje wzmacniacza - konstrukcja prawie jak ta

https://www.youtube.com/watch?v=ER4F-xOmuEY

z tym, że ta druga jest na trafach Jamesa. Szkoda, że lampy EL156 są tak mało dostępne bo ciekawa lampka do SE by była.

 

Seyv, a powiedz proszę, co to za lampy są w tym wzmacniaczu z pierwszego filmu, tego który stoi na podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to 572b.

 

Albo 814A.

Niedoceniane lampki.

Ostatnio miałem w rękach ( kolega rozpoczyna budowę wzmaka na nich).

Są wielkości "ćwiartki" i świecą mocno ( 10V żarzenia).

 

http://www.bartola.co.uk/valves/2012/08/25/a-super-linear-thd-and-fireworks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele fajnych lampek jest na świecie, i szkoda, że tak rzadko wykorzystuje się te rarytasy... myślałem, że to Siemens RS 1026. Kiedyś widziałem maszynę na tych lampach, ponoć wielka to rzadkość i pięknie potrafi zagrać.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wiele fajnych lampek jest na świecie, i szkoda, że tak rzadko wykorzystuje się te rarytasy...

Gorzej jak Ci ten "rarytas" brzmieniowo nie podpasuje. Pozostaje tylko wymiana wzmacniacza bo takie "rarytasy" mają często nietypowe punkty pracy. Z tego powodu preferuję lampy w których jest wybór. W planach mam taki, który będzie można obsadzić KT88 i EL34 a w dalszych taki na 2A3 i 300B.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubelszczaki i okolice ; Może ktoś z Was lub Waszych znajomych poszukuje ciekawego piecyka :

 

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-6c33c-b-6s33s-diabelki-6sn7-CID99-IDrGzyZ.html#bef0df57f8

 

jak coś to znacie kontakt :)

 

Jak cos to nie aktualne.

Poszla w 1 dzien

 

Kotok i jego produkty znany jest w calej Europie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy to ten polski wzmacniacz, Mach Audio? Nie widziałem i nie słyszałem, za to same dobre opinie się niosą... ciekaw jestem, czy istotnie, czy to tylko marketing ;)

 

Czytałem tylko jedną recenzję gdzieś w sieci i to niezbyt pochlebną i to chyba na audiostereo.

 

Dzisiaj sluchalismy wzmacniacza Mach Audio, jako zrodlo Philips CD960 po tuningu i kolumny Edyton Venus 4.

 

Bardziej interesują mnie kolumny, ponieważ słyszałem o nich sprzeczne opinie. Od pochlebnych po takie, że grają efekciarsko.

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.