Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

I nic z tego nie wynika, to jakby prowadzić dyskusję o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem... lub, przenosząc to na naszą branżę, o "lepszości" wzmacniaczy np. Air Tight nad Markiem Levinsonem.

 

Wynika tylko trzeba umieć wyciągać wnioski.

 

 

Dobrze jednak czasem się pospierać i wymienić poglądy, dzięki temu nie kostniejemy, rozwijamy się, żyjemy :)))

 

Masz rację.

Wbrew pozorom bardzo dużo mi dała ta wymiana poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przynajmniej widać że coś w Lubelskim się dzieje. A kolega Mach zamiast prowokacyjne wpisy zamieszczać na odsłuch swoich konstrukcji by zaprosił ;)

 

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lubelacy - może nie wszyscy wiedzą, że w tą niedzielę w Centrum Kultury jest giełda płyt. początek o 11:00.

 

Pozdrawiam

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lubelacy - może nie wszyscy wiedzą, że w tą niedzielę w Centrum Kultury jest giełda płyt. początek o 11:00.

 

Pozdrawiam

 

Mimo ze niehandlowa? Haha i jeszcze giełda o ironio :)

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sluchalismy wzmacniacza Mach Audio, jako zrodlo Philips CD960 po tuningu i kolumny Edyton Venus 4.

Czy to ten polski wzmacniacz, Mach Audio? Nie widziałem i nie słyszałem, za to same dobre opinie się niosą... ciekaw jestem, czy istotnie, czy to tylko marketing ;)

Czytałem tylko jedną recenzję gdzieś w sieci i to niezbyt pochlebną i to chyba na audiostereo.

 

Grałem na tym wzmacniaczu prawie 2 lata. A konkretnie na Mach v.2. Jest to bardzo dobry piecyk, chociaż cena wyjściowa jest zdecydowanie za wysoka (na markę i funkcjonalność). Warto pamiętać, że podana cena była ceną wyjściową, i na pewno do sporej negocjacji. Kasuje wiele firmowych konstrukcji do 20 k. (chociaż nie lubię takich porównań). Dźwięk, właśnie żywy, plastyczny, nasycony ale bez zamulenia. No i pasowałby też słowo gładkość. Odrobinę może brakować mocnej dynamiki, ale to zależy z jakimi kolumnami się go zestawi. Z wysoko-skutecznymi >88-89 db, tego problemu nie będzie. Akurat niepochlebna recenzja była własnie na AS (z tego co wiem, redaktor podszedł z nieco osobistym urazem do tematu), a wszystkie inne były bardzo dobre (HighFidelity, Stereo i Kolorowo etc.). Kiedyś trafiła do mnie zepsuta wersja tego wzmaka (mocno poobijany w transporcie) i coś tam się stało ze stopniem wejściowym. Trafił do mnie z Gdańska, bo był w trakcie tournee po kraju i właśnie bardzo słabo grał, bo jakiś filtr się robił na wejściu. Możliwe, że ta wersja przypadkiem trafiła do recenzji na AS. Błąd młodej firmy, że szybko nie zareagowała na głosy, że coś jest nie tak. Problem szybko został usunięty, ale wiem, że w kilku miejscach był odsłuchany uszkodzony.

 

Zresztą nie wiem, czy są jeszcze w sprzedaży te wzmacniacze, czy konstruktor skupił się na technice studyjnej i preampach mikrofonowych. Ostatnio słuchałem jednej płyty, z muzyką ludową, nagranej z użyciem tego pre-ampu i ma bardzo fajny charakter, szczególnie do wokali i takich naturalnych instrumentów. Przypominał mi nieco stare, wysokiej klasy, analogowe preampy na lampach.

 

To była ta płyta. Jest na Spotify jakby co, ale polecam CD.

 

post-25874-0-62103400-1519844231_thumb.jpg

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic gdzies w lublinie kondensatory foliowe do zwrotnicy czy zostaja zakupy przez internet?.

 

Mozesz spytac na Kunickiego w sklepie "glosniki"

 

Kiedys mieli monacora.

 

 

Polink za pobraniem do 14 jak zamowisz to masz na nastepny dzien.

 

Stx to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mozna kupic gdzies w lublinie kondensatory foliowe do zwrotnicy czy zostaja zakupy przez internet?.

Zależy od wartości. Ja kupowałem jakieś MKT i MKP na Fabrycznej ale jak chcesz kilka to bardziej się opłaca przez intenet ale czasem warto zadzwonić - niektóre rzeczy o dziwo sporo taniej kupiłem na Fabrycznej.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dziś zamieszczam ogłoszenie o sprzedaży swojego wzmacniacza korekcyjnego do wkładek MM. To Graham Slee, model Gram Amp 2 Special Edition, z dedykowanym do niego, dodatkowym stabilizowanym zasilaczem transformatorowym w oddzielnej obudowie (tzw. PSU), wykonanym przez Tomanka. Całość ma 3 lata, jestem pierwszym i jedynym właścicielem, stan idealny - igła. Posiadam oryginalne opakowania, papiery, instrukcje, itp. Brzmienie równe, szybkie, bardzo dynamiczne, z doskonałą kontrolą niskich tonów i czystą, otwartą górą. Oczywiście, dla zainteresowanych istnieje możliwość posłuchania całości w moim systemie. Na życzenie, zdjęcia mogę wysłać na @.

 

Zapraszam serdecznie do działu ogłoszeń: http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/gramofony/graham-slee-gram-amp-2-se-ps-os120518.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jestem juz po odsluchu u Pana Waldemara z firmy Edyton i powiem szczerze ze system gra rewelacyjnie.

Pan Waldemar ma u siebie teraz u siebie nowosc do odsluchu, wzmacniacz hybrydowy oraz transport philipsa.

Scena generowana przez ten system to cos niesamowitego dlatego trzeba samemu to przezyc.

Mowiac wprost dzwiek z tego systemu to bardzo wysoka klasa.

Z czystym sumieniem moge polecic wyroby firmy Edyton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze YB bazuje na glosnikach np scan speak czy sb a edyton ma glosniki niskosredniotonowe swojej konstrukcji.

Co do wykonczenia to wolalbym te gorzej wygladajace ale lepiej brzmiace :)

 

 

hmmm z tego ci się orientuję nie swojej konstrukcji a składa z gotowych (firmowych lub mniej) podzespołów.

Dociążanie /wyważanie/ jak to było opisane na innym forum za pomocą gumy do żucia czy plasteliny tez średnio o tej konstrukcji średniotonowej świadczy (a co z resztą głośników) ???? co z pomiarami ? co z komorą ? sprzętem pomiarowym ? itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.