Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Z Focali chodzi mi dokładnie o Mini Utopie a to trochę wyższy model niż Electry. Może nie mają jeszcze berylu na górze ale nie sądzę, żeby to miało jakieś drastyczne znaczenie. Większe ma moim zdaniem to, że posiadają dwa głośniki średnio-niskotonowe oraz, że pochodzą z najwyższej serii Focala.

Odnośnie beryla to bym się właśnie nie zgodził, i electry na berylu i bez beryla to duża różnica w graniu, a moje 906 mają ten sam na górze co mini utopia. Dla mnie mini utopia jest za duża, myślałem raczej o micro utopi jeżeli już. Ale obie kolumny, które wybrałeś na pewno warto posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, głośniki berylowe grają zupełnie odmiennie od tych aluminiowych. Czy lepiej? To zależy od wymagań sluchacza, na pewno dużo bardziej bezpośrednio i szczegółowo. Dla mnie to już zbyt dużo dobrego i zaczyna się hiperdetaliczność, ale oczywiście de gustibus non est disputandum ;) Odpowiednia reszta toru i może być pięknie.

 

Głośniki z serii Utopia mają zupełnie inny układ magnesów niż Electra, do tego inaczej zbudowane są skrzynki. W efekcie, ich skuteczność jest bardzo niska, zaś zapewnienie kapryśność jest wysoka, i zapewnienie im odpowiedniego napędu to nie lada wyczyn. Electry są już mocno wymagające, aby zagrać na 100%. Utopia to jest jazda - kto był rok temu na AS i słuchał zestawienia z NAD Statement?

 

P.s. Andrzej, może spróbuj jeszcze z Dynaudio Special 25? Myślę, że miękka kopułka byłaby bliższa Twoim oczekiwaniom, ponadto ten głośnik jest bardziej popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Andrzej, może spróbuj jeszcze z Dynaudio Special 25? Myślę, że miękka kopułka byłaby bliższa Twoim oczekiwaniom, ponadto ten głośnik jest bardziej popularny.

 

Jak się człowiek naczyta ile to problemów mieli ich użytkownicy żeby okiełznać bas z tych głośników ... sam nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Nie chcę nikogo pochopnie oceniać ale wszelkie nawet najmniejsze próby oszustwa w naszym środowisku trzeba stanowczo tępić - nieraz pożyczamy sobie różne wartościowe rzeczy i nie ma tu miejsca dla jakichkolwiek hochsztaplerów. Wielu z nas chciało pomóc w zaistniałej sytuacji jednak jak widać bez rezultatów.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam - czy ktoś z Lublina lub okolicy, posiada nakładkę "Allo DigiOne 1.2" dla RPi? A może słuchał jej w porównaniu do HiFiBerry Digi+ pro?

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pod koniec kwietnia w Lublinie odbędzie się Lublin Jazz Festival. W tym roku zapowiada się bardzo ciekawa impreza. 27.04 zagra między innymi Enrico Rava a 28.04 Adam Bałdych z repertuarem ze swojej nowej płyty. Oczywiście to tylko część koncertów, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej. http://lublinjazz.pl/kalendarium/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kumplowi padł CDek Rega Apollo R, wymienił laser ale to nic nie dało, nie chce czytać płyt, ktoś coś może pomóc? Albo dać jakieś namiary na jakiś serwis albo jakiegoś magika który podjął by się to naprawić. 

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po kilku latach przerwy ... prawie bez słuchania. Wreszcie znów mam pokój w którym dało się wstawić sprzęt i posłuchać normalnie muzyki. Choć nad akustyką trzeba będzie trochę popracować, ale na razie pokój prawie pusty. Jak się wstawi kilka rzeczy powinno być lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako że "dobra zmiana" dotarła również do klubów na forum AS, wpisuję ten post, aby mi w ogóle wyświetlało posty... takie ulepszenie, zapisany byłem do klubu Duelunda na ten przykład, zaś do naszego lubelskiego - już nie.

Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z Lubelskiego Klubu ? i piszcie coś tutaj, bo nam zamkną i nie będzie klubu ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich (prawie) po wakacjach. Mam nadzieję, że zaglądacie czasem do naszego klubiku.

Wczoraj miałem przyjemność uczestniczyć w odsłuchach kilku różnych zestawień urządzeń marki Raspberry. Jako że generalnie słabo się na tym wyznaję, dzięki wielkiej pomocy, życzliwości i cierpliwości kolegi Roberta, wszystko pięknie się udało. Sprawdzaliśmy i porównywaliśmy brzmienia tych samych utworów muzycznych w wersjach: PCM pliki FLAC 24 bit, płyta CD pliki 16 bit oraz w torze analogowym wydanie LP.

Przerzuciliśmy w sumie różne wersje Raspberry: nr 2, 3 i 4. Do tego nakładki Raspberry DigiPro+, Allo DigiOne i DigiOne Signature, wejścia RCA i BNC (dedykowane przewody). Do tego rozmaite zasilanie - impulsowe, liniowe i bateryjne. Kabelków też kilka mieliśmy (cyfrowe i analogowe)... no, trochę tego było, różne konfiguracje pozwalają na mnożenie wersji i modułową rozbudowę urządzenia, dając naprawdę dużo radości i wnosząc istotne zmiany w brzmieniu.

Nie chcę się zanadto rozpisywać, powiem tylko, iż przekonałem się, że dobrej jakości pliki HD (24 bity w wysokich rozdzielczościach, nie żadne ripy z płyt CD) potrafią naprawdę bardzo dobrze zabrzmieć, w jakości mocno zbliżonej do wydania analogowego. Musi być przy tym spełnionych kilka warunków, lecz to tak samo, jak przy samym torze analogowym - gdzie jakość tłoczenia / wydania danej płyty jest kluczowa. Dobrze zestawiona "malina", na dobrej jakości pliku, daje dźwięk gładki i przyjemny, z piękną barwą, rozdzielczością i dynamiką, z bardzo dobrym rozciągnięciem pasma w dół i w górę. Mnie się takie granie podobało i będę w to wchodził ? Jest jedna cecha, chyba wspólna dla wszystkich Pi - mianowicie, w moim odczuciu dźwięk jest podawany mocno do przodu i skutkiem tego, za głośnikami scena jest już uboższa względem LP. Wiem, że niektórzy nie uważają tego za wadę i nawet lubią taką formę prezentacji, toteż podkreślam, iż jest to taka maniera, nie zaś mankament.

W pełnej konfiguracji, tj. z nakładką Allo DigiOne Signature, z rozdzielonym zasilaniem (strona czysta - baterie żelowe, strona brudna - zasilacz stabilizowany Tomanka), na wyjściu BNC z przewodem cyfrowym BNC Oyaide, oprogramowanie Moode, na pliku FLAC 24/192 Pink Floyd "High Hopes" - świetnie to grało.

Robert, serdecznie dziękuję za pomoc i demonstrację. Jeśli ktoś jest ciekaw i chętny do dyskusji, to zapraszam.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podziękowania dla Łukasza za gościnę. Trochę wczoraj posłuchaliśmy, repertuar odsłuchu mieliśmy wcześniej uzgodniony i przygotowany: płyty LP jak i CD i pliki FLAC (oryginalne z HDtrack) 24bitowe / 96kHz lub 192 kHz. Odsłuch miał na celu porównanie różnych wersji malin z nakładkami i odniesienie do transportu CD i gramofonu. Jestem daleki od wyciągania jednoznacznych ocen, wszystko zależy od całego zestawu grającego, jedno jest zauważalne, iż wpływ na jakość grania miały kable, zarówno RCA jak i Coax. Coax naprawdę znacząco zmieniał charakter grania i przy złym doborze kabli, można by było coś ocenić negatywnie, a wystarczy zmienić taki cyfrowy kabelek coaxialny i zmiana grania znacząca. Świadczy to o przejrzystości systemu u Łukasza. Tak samo maliny, na jakość grania ma duży wpływ rodzaj zasilacza, zwykły zasilacz impulsowy może zniechęcać do odsłuchu, a "Tomanek" już pokazuje, że dźwięk jest bardziej poukładany, traci nerwowość i sztuczne wyostrzenie. Myślę, że niedługo potestujemy jeszcze inny zasilacz, naszego Kolegi i tu zmiana też powinna być jeszcze na +.

Odnośnie I2S  w malinie, to moim zdaniem i z moich testów, wcale nie jest to najlepsze rozwiązanie, Sama malina nie ma zegarów i połączenie jej bezpośrednio do dac-a bez układu zegarowego daje jakość dźwięku tylko przeciętną, dużo zależy co jest po drugiej stronie, jaki dac lub jaki układ z jakimi zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej to prawda. Chciałbym podkreślić jedną, zasadniczą rzecz. Zanim zaczniemy cokolwiek porównywać i osądzać, pierwej należy zadbać o jak najlepszą jakość pliku wyjściowego. Dotyczy to zarówno toru cyfrowego - mam na myśli mało sensowne zrównywanie ripów płyt CD lub streamu z Tidala, nawet MQA, z plikami 24-bitowymi np. z HDtracks - jak i toru analogowego, gdzie współczesne wydania LP są cięte na plikach cyfrowych 16-bitowych i jakość ich jest marna...

Jeśli miałbym wskazać hierarchię ważności czynników warunkujących dobry odbiór, to byłoby to (zaczynając od najważniejszego): 1) jak najlepszej jakości plik wyjściowy, 2) jak najczystsze zasilanie, 3) podłączenie do wyjścia BNC, ewentualnie RCA, 4) zadbanie o dobrej jakości przewód cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RobG1974 napisał:

Odnośnie I2S  w malinie, to moim zdaniem i z moich testów, wcale nie jest to najlepsze rozwiązanie, Sama malina nie ma zegarów i połączenie jej bezpośrednio do dac-a bez układu zegarowego daje jakość dźwięku tylko przeciętną, dużo zależy co jest po drugiej stronie, jaki dac lub jaki układ z jakimi zegarami.

I2S z maliny to tylko sygnał. DAC taktowany jest  zegarem jaki posiada lecz, odpada problem kabla Coax, złącz BNC oraz interfejsu i związane z tym straty oraz wszelkie inne ograniczenia bo sygnał podany jest bezpośrednio na DAC-a. A jak to zagra? Tak jak jest w stanie zagrać nasz DAC, nie ograniczony jakością kabli.

Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białej Podlaskiej nie wiem, gdybyś mógł podjechać do Lublina, to podam Ci namiary na sprawdzonego fachowca.

Nomos jest jak najbardziej ok, ma dobry sprzęt po pełnym serwisie i udziela gwarancji. Niektóre urządzenia są odnowione tak, że chyba lepiej wyglądają dzisiaj niż wówczas, gdy opuściły fabrykę. Wszystko super, tylko ceny są (moim zdaniem) zdecydowanie wysokie... lecz jeśli weźmiesz pod uwagę koszty robocizny przy serwisie, nowe części lub konieczność ich sprowadzenia i dopasowania, gwarancję udzielaną przez Nomos - to nie dziwota, że to musi kosztować.

P.s. W Nomos także serwisują sprzęt i głośniki zostawiane przez klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako nowy użytkownik witam wszystkich klubowiczów.

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem relacje Łukasza i Roberta z odsłuchów maliny, ponieważ mam zamiar zbudować na malinie swój transport plików. Widzę, Robercie, że jesteś ekspertem w tym temacie, dlatego chciałbym cię prosić o pomoc w uruchomieniu i konfiguracji maliny. Ja w tym temacie jestem jak ślepy we mgle i mam poważne obawy, czy sobie poradzę.

Na początek mam pytanie: Jak dostarczasz pliki do maliny, czy poprzez sieć LAN czyli z PC lub NAS, czy może podpinasz dysk bezpośrednio do USB maliny ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Odnośnie plików każde rozwiazanie zadziała, ja uzywam dysku sieciowego i uważam, że jest to najlepsze docelowe rozwiązanie. Dysk usb mimo wszystko jest czasami problematyczny, zwlaszcza jak jest odpinany. Pisz do mjie na pw to podam Ci telefon i pomogę. Sam mam 3 maliny 2, 3 i 4.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Odnośnie plików każde rozwiazanie zadziała, ja uzywam dysku sieciowego i uważam, że jest to najlepsze docelowe rozwiązanie. Dysk usb mimo wszystko jest czasami problematyczny, zwlaszcza jak jest odpinany. Pisz do mjie na pw to podam Ci telefon i pomogę. Sam mam 3 maliny 2, 3 i 4.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Odnośnie plików każde rozwiazanie zadziała, ja uzywam dysku sieciowego i uważam, że jest to najlepsze docelowe rozwiązanie. Dysk usb mimo wszystko jest czasami problematyczny, zwlaszcza jak jest odpinany. Pisz do mjie na pw to podam Ci telefon i pomogę. Sam mam 3 maliny 2, 3 i 4.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Odnośnie plików każde rozwiazanie zadziała, ja uzywam dysku sieciowego i uważam, że jest to najlepsze docelowe rozwiązanie. Dysk usb mimo wszystko jest czasami problematyczny, zwlaszcza jak jest odpinany. Pisz do mjie na pw to podam Ci telefon i pomogę. Sam mam 3 maliny 2, 3 i 4.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.