Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie 4 z 2gbram, bardzo plynnie działa, jakość nawet po usb jest całkiem dobra. Plili dsd bez proplemów obsługuje. Usb jest na osobnym układzie zrobione, wcześniej w poprzednich wersjach był połączony razem z lan.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lubelaków....jestem raczkujacym jeśli chodzi o stereo...ja przesyłam muzykę przez wi-fi sieci domowej i USB  w jakosci Masters z tidal przez volumio...zainstalowanego na dysku samorobki  streamera....

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Melepeta napisał:

Dawno tu nie zaglądałem. To przez te zmiany forum. Jakoś wcześniej to wszystko lepiej działało.

Mam wrażenie, że chcą zrobić z forum coś na kształt facebooka ...

Niestety wszystko spierdaczyli ... siadła funkcjonalność, nawigacja, przejrzystość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szpakowski napisał:

Robert, my to już stare dinozaury jesteśmy ? .... może młodzieży odpowiada taka forma?

Andrzej tak chyba jest, ja do dnia dzisiejszego nie używam facebooka i jak długo tylko będę mógł nie będę go używał...

A co tam słychać u Ciebie w kolumnach, coś zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no niestety spieprzyli wszystko. Chociaż ja tu coraz mniej piszę. Strach się odezwać, bo zaraz zlecą się tacy co będą się wyśmiewali, że mi kable grają. Nie dawno na innym forum opisałem demagnetyzer do płyt CD, to wyśmiewali się na Facebooku i innych forach.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też staram się mało pisać. Ja ostatnio odnośnie kabli to i coaxiale powymieniałem i przy transporcie cyfrowym słychać bardzo duże zmiany. Możnna przez kable skrytykować pozostałe elementy systemu. Ale cóż kable słychać dopiero na okreslonym poziomie sprzętu i na jednych zestawaach bardziej a na innych mniej.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, RobG1974 napisał:

A co tam słychać u Ciebie w kolumnach, coś zmieniłeś?

Zmienilem o tyle, że sprzedałem Chario Delphinus i z mizernym efektem szukam czegoś nowego. W chwili obecnej mam pożyczone całkiem fajne kolumny więc mo się zbytnio nie spieszy z zakupem. Jak coś już kupię to na pewno się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że jestem z okolic Lublina postanowiłem się przywitać ? Nie ukrywam, że zainteresował mnie temat Malinek, który jak widzę niektórzy tutaj mają perfekcyjnie opanowany, a obecnie mam dylemat właśnie odnośnie streamera/daca. W sieci można w okolicach 1300 kupić np. używkę Bluesounda Node 2, który załatwia Tidala i wszelkie sieciowe sprawy, z drugiej wrodzona ciekawość kręci mnie wokół Malinki... problemem jest to, że jestem noga w kwestii Raspberry i potrzebowałbym pomocy w kwestii tego, co kupić, aby było dobrze, a jeśli wychodzi to taniej to jeszcze lepiej ?... ale czy lepiej niż z Bluesoundem? Miał ktoś z Was możliwość porównywania takich źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kolega krzysiow122 miał okazję słuchać i z jego relacji wynika, że malina z kartą hifiberry digi+ pro grała lepiej a cena nowego zestawu to ok. 550-600zł. Spróbuj do niego napisać. Jak chcesz posłuchać przed zakupem to daj znać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję odsłuchu, ale jestem w najbliższym czasie trochę uziemiony... Z postawieniem systemu na takim sprzęcie myślę, że pomoże mi znajomy, który trochę ogarnia temat. Mam jednak prośbę o poradę w kwestii tego, gdzie warto zakupić podzespoły i ewentualnie jakie? Obudowa, zasilacz, odpowiednia płytka malinki to jeszcze spoko, zostaje kwestia DACa, bo tych jest sporo... hifiberry, allo? Doradzicie? Dwa RCA na wyjściu, bo widzę, że są i inne... Sorry za takie podstawowe pytania, ale piszę jako kompletny laik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.09.2019 o 12:43, robak_777 napisał:

Witam Lubelaków

 

15 godzin temu, g4sior napisał:

Witam,

Jako, że jestem z okolic Lublina postanowiłem się przywitać

Witajcie w naszym lokalnym klubiku ?

Malinkę najlepiej zakupić normalnie w sklepie Botland, można przez portal A. Zwłaszcza, jeżeli oprócz samej płytki chcesz jeszcze dokupić obudowę i inne niezbędne akcesoria. Z moich doświadczeń, "czysta" malinka (tj. tylko z wyjściem USB) jest w zupełności wystarczająca, o ile zamierzasz słuchać tylko plików streamowanych z sieci. Owszem, z nakładkami jest lepiej, lecz jeżeli nie masz / nie będziesz miał plików 24-bitowych np. z HD Tracks (DSD lub PCM), to jakość brzmienia przez wyjście USB jest akceptowalna. Nakładki HAT są bardzo dobre i znacząco poprawiają brzmienie (zwłaszcza Allo DigiOne Signature z podwójnym zasilaniem), ale to możesz ewentualnie dokupić później, gdy już zestawisz podstawowy układ.

Bardzo fajna jest RPi v.4 na USB, zauważalnie lepsza przestrzeń, oddech, mikrodynamika, nawet ślady głębi sceny - w porównaniu z wcześniejszymi wersjami (v. 2 i v. 3). Trochę się grzeje, ale jest to do ogarnięcia.

A jeżeli chodzi o dobry DAC, ale taki naprawdę dobry - to skontaktuj się z kolegą Seyv z naszego klubu.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

 

 

Witajcie w naszym lokalnym klubiku ?

Malinkę najlepiej zakupić normalnie w sklepie Botland, można przez portal A. Zwłaszcza, jeżeli oprócz samej płytki chcesz jeszcze dokupić obudowę i inne niezbędne akcesoria. Z moich doświadczeń, "czysta" malinka (tj. tylko z wyjściem USB) jest w zupełności wystarczająca, o ile zamierzasz słuchać tylko plików streamowanych z sieci. Owszem, z nakładkami jest lepiej, lecz jeżeli nie masz / nie będziesz miał plików 24-bitowych np. z HD Tracks (DSD lub PCM), to jakość brzmienia przez wyjście USB jest akceptowalna. Nakładki HAT są bardzo dobre i znacząco poprawiają brzmienie (zwłaszcza Allo DigiOne Signature z podwójnym zasilaniem), ale to możesz ewentualnie dokupić później, gdy już zestawisz podstawowy układ.

Bardzo fajna jest RPi v.4 na USB, zauważalnie lepsza przestrzeń, oddech, mikrodynamika, nawet ślady głębi sceny - w porównaniu z wcześniejszymi wersjami (v. 2 i v. 3). Trochę się grzeje, ale jest to do ogarnięcia.

A jeżeli chodzi o dobry DAC, ale taki naprawdę dobry - to skontaktuj się z kolegą Seyv z naszego klubu.

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli chodzi Malinkę chciałbym się zmieścić w 800-max 900 zł. i chcę ją podpiąć bezpośrednio pod Primare i22, więc  musi być jednocześnie streamerem i dakiem na wyjściu RCA (nad lepszym zewnętrznym dakiem pomyślę w przyszłości, bo teraz budżetu nie naciągnę). Signature więc ze względu na koszt odpada. Zamierzam grać na tym tylko z Tidala, więc w grę wchodzi Volumio. Którą kartę DAC do tego polecasz/polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kupić dac zewnętrzny np smsl m8 i czystą malinę na początek. Jak kupisz docelowy kiedyś dac zewnętrzny to smsl sprzedasz.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Jest też nowy smsl z obsługą mqa to w tedy byś wykorzystał w pelni tidala, ale nie pamiętam dokładnej nazwy tego smsl. Może też być ifi nano bl.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to wystarczy Ci nakładka HiFiBerry DAC+ ADC do czystej malinki, wówczas mieścisz się spokojnie w budżecie. Wejście sygnału cyfrowego przez USB, wyjście sygnału analogowego przez RCA.

Robert również dobrze doradza, warto zastanowić się nad dobrym, zewnętrznym przetwornikiem c/a. Z pewnością S.M.S.L. M8 byłby lepszy... nie wiem tylko, czy znajdziesz w takiej cenie, aby spiąć budżet. Tak czy siak, masz nad czym myśleć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem z wzmacniaczem i kolumnami - zawsze warto wydać więcej, będzie lepiej itp... Na wzmak i kolumny przeznaczyłem już jednak 4k i muszę trochę przystopować. Komórka+Tidal więc zostaje, a myślę, że jak kiedyś przyjdzie czas dalszego rozwoju to i malinkę można sprzedać. Kwestia jeszcze samej maliny: niektóre daki są pod 3, 3+, 4... Hifiberry widzę jest pod 4, Allo pod 3, 3+ ... Warto wybierać wyższą? Pewnie kwestia pamięci też ma znaczenie?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOżesz kupić allo dac 1.2,

albo z obudową w Audiophonicsie takiego dac-a:

https://www.ebay.de/itm/AUDIOPHONICS-DAC-USB-ES9028Q2M-XMOS-XU208-Amplificateur-Casque-Class-A/183811977894?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D59627%26meid%3D3e2eeeb266f54492aa39182e383ce809%26pid%3D100010%26rk%3D2%26rkt%3D10%26sd%3D183780607034%26itm%3D183811977894%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100010.m2109

Jeżeli to rozwiązanie byś wybrał to polecam RPI 4 z2GB Ram

albo:

takie komponenty:

https://www.ebay.de/itm/Aoide-Dac-II-Ess-ES9018K2M-Modul-Dac-I2S-32bit-384khz-Dsd-Raspberry-Pi-3-A-B/183854114388?hash=item2ace8f2654:g:CSoAAOSw8aBdCyAM

https://www.ebay.de/itm/Boitier-Aluminium-ventile-pour-Raspberry-Pi-3-Pi-2-et-AOIDE-DAC-II/183788895260?hash=item2acaabfc1c:g:X7oAAOSwDQ1cwx0G

Do tego rozwiązania trzeba by kupić wg mnie RPI 3B+, żeby mieć pewność, że zagra, w Allo dac-u też nic nie piszą o wsparciu dla RPI 4;

Nie ukrywam nie słuchałem tych daców, kiedyś miałem od nich, kupiłem, TDA1387 (nakładkę na Malinę) mi się tak średnio podobała, ale mam inne odniesienie co chodzi o dac-i, przerobiłem - przetestowałem już z 20 różnych urządzeń z różnego zakresu cenowego.

Polecam Ci jednak mimo wszystko dac-a zewnętrznego i podłącz po USB, np tego SMSL:

https://www.ebay.de/itm/SMSL-M100-Audio-DAC-USB-AK4452-Hifi-Decoder-DSD512-Spdif-USB-Digital-Amplifier/123816743925?hash=item1cd40d93f5&enc=AQAEAAADMKvsXIZtBqdkfsZsMtzFbFsbX3WcW5fmB%2Fx7ZbaZTyex9Ib54eohQfS7RoA918yHszS2Dlyou24f3ZVkN%2BJXGWDnZP02LO016X7rTd757kr4fV90qO9bwbmEjYb%2FwCblspti4ZXj5aUYaisaXsGH8155Br5iLw6ebBSNZnUxXkJOqGNPVr5smFhCUfaDQlk520TGNYiro%2FIEb1S7O%2F%2Fpeiko8sMbsgIK35oiwDQ3TrafqI5XzJCGKVJk8if1K5qZISmlgrkR1Cd1qW40gTiSehdchhHe3NDKx%2F%2BPX%2F0mk9C7XPbaFMoD4vj%2B5T7tjNzWWNX%2FZ0EWjbVT4wgjoWEgwYvrRc4SaFt68LDFp4UMor3XmyLr5%2Fx4Bj718jTcs3yNfIECwTtF7g3YGWxaRJ7hC%2BkZI%2Bb3%2BjrU%2F5Oh5bvrBTN4zQLmauYojc8xm7QlBGjxrts8yfR%2FIjEG6JWHX%2FoHB%2Fhn2GwI7yOZGhcqHacyUFx5gHAh3nuwuv8kWq2kO0qfuoniNQl3KA00eOIZbnkKpaQAl%2BqjYTda%2FdFsHslwnfFFIcyTasZlRbYPzLm8GuugO5sEcQF9oV2emJevYjzGNtEYdRov5fQcQDqMSxQLlbtqATWfRmYxrcYjRx5o7Un7IxvTO8bhNR7XgNDQsccoyn%2Bb7AeBpLCfJ%2FZuWU64sLcocR1WBcj4Hv%2B3r6dTmfqUJm1rB8or2RDJSrYpTXMX3SC4qEQg7yoRwjotLsg8sYWQgqPJoIxjxo9cpK06lyLfPtAAo%2FBrKkviLRFGSvFoGTTTyqXvbjTsJT6SDuf2tgNEJVMvSbl9ckGVFlsGPYYiokhJ6I2dZn8yiZvme82yWHV5IpkVUVJPnjPxy%2BN1is4Cd4uZTtajpFRUka7uraCc9IMbvLLbuSsLgax%2B6rS3hudRkbq0OQYIQGf9ZfBSSFerT%2FIHrAjVYRm79KAjjZvAlgETXTh2N%2FeN9783%2F2C6qgUVte6RpOJ5DXitaHv7gyIYMshulbSmbsQv3j2j6XSHTBnVa3KZ2uIeJdInionUnB4kLjP2EC6sTBMxGWtXFX7aRjyTgFS7k551mQOrKGpYSQ%3D%3D&checksum=1238167439258e5aade0ec52410e9f82eba01444c3a9

Jakbyś chciał kupić w Polsce, to nasz kolega z MP3 Store ściągnie, i będziesz mógł przed zakupem przetestować. Wcześniej podawałem Ci SMSL m8, ponieważ nie dawno mój kolega sprzedawał za 650zł a to naprawdę z tanich fajnie grający dac. Ja SMSL m100 nie słuchałem, ale miałem m5, Sanskrita, Sanskrita Pro, T1, M8, Q5Pro mam jeszcze dla dzieci.

lub ifi

https://allegro.pl/oferta/ifi-audio-idsd-nano-le-wejscie-usb-dsd-dxd-8278949381

Jak chcesz wszystko w jednej obudowie i kupować w Polsce, to ten zestaw który wybrałeś jak najbardziej zagra tylko do tego kup sobie zasilacz tomanka do Maliny lub chociaż ifi power.

Malina RPI4 dużo szybciej działa, nie ma żadnych przycięć i pliki dsd po niej bardzo dobrze chodzą. Ma dość dobry port USB i dla tego polecam dac-a zewnętrznego, i w tedy jak będziesz miał trochę kasy to dokupisz sobie allo digionei będziesz puszczał po coax i to da Ci poprawę dźwięku na dac-u, nawet takim prostym jak smsl. 

Jakie masz kolumny, wzmacniacza Primare 22 tez nie słyszałem, jaki ma charakter grania, jasny, dominująca góra, czy w miare liniowe granie? Bo poszczególne przetworniki w dac-ach maja określoną charakterystykę grania i żeby nie spotęgować negatywnych cech trzeba dobrać do pozostałego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę dodać, Robert ma rację, a wybór należy do Ciebie.

Uważaj tylko na te obudowy, trzeba sprawdzić, czy na pewno zmieścisz do nich płytkę RPi + nakładkę HAT. Aha, obudowy z wersji 3 nie będą pasowały do wersji 4 - wejścia LAN i USB są tam zamienione miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi! Ogólnie to namieszaliście mi, Panowie ? Zdaję sobie sprawę z tego, że im lepszy DAC tym lepsza będzie jakość - w tej chwili z braku sprzętu gram po jacku z Chromecasta Audio. W tej drugiej opcji, którą zaproponowaliśce zastanawiam się więc nad sensownością malinki, bo chromecasta po optyku mogę puścić do DACa (cały czas mam na myśli swój budżet). Minusem jest dla mnie to, że to gówienko od czasu do czasu się rozłącza. DACa na pewno nie będę podłączał do komputera - to rozwiązanie ma mi służyć jedynie do streamowania TIDALa na wzmaka. Będę więc myślał dalej - mam czas, bo zamówione monitory przyjeżdżają dopiero za półtora tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz chromecasta to kup sobię lepszego dac-a i na razie Ci wtstarczy. Streming z telefonu obsłuży. Np smsl m300, lub m8. A kiedyś w przyszłości postawisz sobie inny transport. Dajesz z chromocasta mini optykiem na daca i będzie grało.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/intel-d945gsejt-8035718157?snapshot=MjAxOS0wNS0xMVQxMjowMToxMS45MzZaO2J1eWVyO2ZkZTRkNzMyMGMxNjM4M2U2MDc5M2RkZGRmYzc1NTFkYjg5MmYzMTU3NjJlYzRkNzQ5OTVmOWQxMWViZjlkYjU%3D i podpiąlem do tego dysk 64 gb https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-2-5-do-laptopa-adata-s596-turbo-64gb-7857898501?snapshot=MjAxOS0wNS0xMVQxMjoyNTowNS40MDFaO2J1eWVyOzE2N2NiZjE1Nzk1NzgzZTFjMzk1ZTJiNTMwYWVmZTI1Nzk3MmQ2YmRmZThlMTViNDAzYjFiZGFhYTIzNzU4MjU%3D na którym zainstalowałem wolumio i spiąłem to kablem mini USB pod oppo 205....hula na tym tidal masters aż miło i budżet nie nadwatlony...pomogl mi wybrać i poskladac to wszystko do kupy kolega z tego forum paul klacska.... jakby co wal do niego ...a chromecast poszedł do ludzi... 

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mimo wszystko rpi 4 w takim przypadku. Każdy komp. ma zasilanie impulsowe, a zrobienie do niego liniowego to już wyższy koszt. Obliczeniowo rpi4 nie ma problemów, a zmiana w nim zasilania na liniowe nawet na tomanka, poprawia znacząco jakość grania. Mam w domu fsc q900 na nim daphila, próbowałem volumio. Zdecydowanie rpi ma lepszą jakość grania, chodzi o dynamikę, separację itp. Dodatkowo każdy zasilacz impulsowy wpływa nam na sieć energetyczną i należałoby stosować przy nim listwę z dobrym filtrem. Ostatnio to u siebie przerabiałem. Wszystko zależy od klasy przejrzystości systemu i rodzaju wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.