Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem z Lublina i jest to jednocześnie mój pierwszy post na tym forum. Mam 2 pytania:

Pierwsze to posiadam wzmacniacz Sony fa5es kolumny Arcus TM 45 oraz kolumny paradigm monitor 5. Zestaw z działki i chciałem go oddać do serwisu - wzmacniacz i Arcus do przeglądu A w paradygmach do wymiany jeden zaczep na banany i głośniki lekko pierdzą przy dużym Basie. Kogo polecacie w Lublinie? Czy może zawieść do proaudio w Nałęczowie?

 

Druga rzecz to chciałbym zakupić zasilacz liniowy do daca Mytek Liberty do mojego zestawu domowego, jest ktoś w Lublinie kto robi takie rzeczy czy Pozostaje tylko tomanek albo sBooster? A jesli to do tomanka można jechać do cycowa czy a raczej załatwiać przez pośredników takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RobG1974 napisał:

Był ktoś z kolegów na koncercie Możdzera, super dzisiaj zagrali.

Kolega był, jutro mi relacjonuje ... ;-)

03.11.2019 będzie w Filharmonii Marcin Wasilewski Trio. Niezbyt często w Lublinie można posluchać na żywo gwiazd ECM'u. Gorąco polecam, ja bilety już dawno mam kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RobG1974 napisał:

Był ktoś z kolegów na koncercie Możdzera, super dzisiaj zagrali.

Był kolega. Generalnie bardzo zadowolony z koncrtu, trochę tylko narzekał na akustykę.

 

Na Wasilewskiego ktoś się wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 00:43, Oloo napisał:

Witam wszystkich!

Jestem z Lublina i jest to jednocześnie mój pierwszy post na tym forum. Mam 2 pytania:

Pierwsze to posiadam wzmacniacz Sony fa5es kolumny Arcus TM 45 oraz kolumny paradigm monitor 5. Zestaw z działki i chciałem go oddać do serwisu - wzmacniacz i Arcus do przeglądu A w paradygmach do wymiany jeden zaczep na banany i głośniki lekko pierdzą przy dużym Basie. Kogo polecacie w Lublinie? Czy może zawieść do proaudio w Nałęczowie?

Jeżli chodzi o naprawy to koledzy zawsze polecali serwis na Kunickiego, sam nie korzystałem ale opinie ma dobre. Multiserwis ul. Kunickiego 133 tel. 814799129

Co do reszty nie pomogę, nie znam się. Z Tomankiem można chyba się dogadać osobiście. Spróbuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne ze wzmak sony fa5es wyłącza sie przy duzej wilgotnosci? Jak np. Padał deszcz, była duża wilgotnosc przy odpowiednio wysokiej glosnosci wylacza sie.  Wzmak stoi na zewnatrz na altanie, oczywiscie pod dachem. Moga to byc wewnetrzne zabezpieczenia? 

Może to głupie pytanie ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w audio, to mój drugi porządny wzmacniacz w życiu.

 

A lps do majtka chciałbym omówić osobiście bo jedyne co wiem to wyjście 12v i chyba 5-6a. Nie wiem czy wszystkie końcówki do daców są takie same, w instrukcji nic nie ma. 

Z góry dzięki za odpowiedzi i informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam MULTISERWIS z ul. Kunickiego, ale ostatnio mój Kolega został tam... odprawiony z kwitkiem. Serwis nie zechciał się podjąć naprawy jego odtwarzacza CD. Tak więc musisz sam sprawdzić, czy w ogóle wezmą sprzęt.

Co do T. Szuby (Tomanek) to również sugeruję zadać pytanie, i to przez stronę alle. Kiedyś można było osobiście, lecz jak słyszałem, już nie jest tak łatwo i trzeba czekać. Poszukaj stosownego wątku na forum.

Pozdrawiam wszystkich Lubelaków i dobrego dnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli chodzi o interkonektory na Duelundach to posiadam i chwalę sobie. Grają z naciskiem na środek lekko obniżając skraje pasm. Dźwięk muzykalny, naturalny, łagodny, ale nie zamulony z dobrą dynamiką, poleciłbym do systemów rozdzielczych i przeźroczystych nie mających problemów z dużą ilością informacji zwłaszcza na środku. Jeśli chodzi o głośnikowe to jakieś miałem, grały "swoje" trochę naśladując Western Electric (choć brakowało im do nich trochę).

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, to Ty wierzysz w kable? ?

Tak na serio, to są dość istotne różnice w tych przewodach, zależnie od wersji - DCA "16" lub "20". Sygnałowe mam obie i chętnie Ci pożyczę do posłuchania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Andrzej, to Ty wierzysz w kable? ?

Tak na serio, to są dość istotne różnice w tych przewodach, zależnie od wersji - DCA "16" lub "20". Sygnałowe mam obie i chętnie Ci pożyczę do posłuchania.

Pozdrawiam!

Łukaszu, wierzę Boga a nie w kable ... ?
Tak poważnie, to nie jest to kwestia wiary, sprzęt mam taki, że interkonekty wpływu u mnie raczej nie mają. 
Głośnikowe jednak trochę słychać. 
Przy okazji wymiany kolumn może coś bym pokombinował ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Spoko, ale najpierw posłuchaj trochę na swoich kablach i dopiero potem wymieniaj. IMHO Duelund to nie będzie dobry partner, ale oczywiście trzeba sprawdzić samodzielnie.

No pewnie, masz rację, najpierw muszą się trochę wygrzać. Trochę trzeba się będzie przyzwyczaić do nowej prezentacji.

Tak na prawdę to chyba nie chcę wymieniać ale wiesz jak to jest jak się "audiofilia" w duszy odezwie ;-) ... człowiek nawet nie wie kiedy i zaczyna kombinować ... może będzie warto? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.  Chciałbym poprawić akusykę w mojej salce odsłuchowej. Macie jakieś namiary na jakiegoś spece, który  by podjechał do Białej Podlaskiej i pomógł mi w adaptacji? Czekam na informację.( pv).

Pozdrawiam Mariusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mario1976 napisał:

Witam wszystkich.  Chciałbym poprawić akusykę w mojej salce odsłuchowej. Macie jakieś namiary na jakiegoś spece, który  by podjechał do Białej Podlaskiej i pomógł mi w adaptacji? Czekam na informację.( pv).

Pozdrawiam Mariusz. 

Cześć Mariusz. Spróbuj w Audio Lab, p. Mirek jest z Białegostoku i z pewnością się dogadacie:

http://www.acousticlab.pl/kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.