Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mario1976 napisał:

Witam wszystkich.  Chciałbym poprawić akusykę w mojej salce odsłuchowej. Macie jakieś namiary na jakiegoś spece, który  by podjechał do Białej Podlaskiej i pomógł mi w adaptacji? Czekam na informację.( pv).

Pozdrawiam Mariusz. 

Przepraszam ale dlaczego na PW? ?
Myślę, że wielu z nas chciałaby się dowiedzieć "conieco" odnośnie możliwości profesjonalnego wykonania akustyki przez fachową firmę w naszym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz.  Dziękuję za link. Zobaczę co mi doradzą.

Kolega Szpakowski ma rację  można  pisać tutaj nie mam nic przeciwko zawsze można później podzielić się spostrzeżeniami. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mario1976 napisał:

Witaj Łukasz.  Dziękuję za link. Zobaczę co mi doradzą.

Kolega Szpakowski ma rację  można  pisać tutaj nie mam nic przeciwko zawsze można później podzielić się spostrzeżeniami. 

Pozdrawiam 

Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi doświadczeniami. Akustyka to bardzo trudny temat, ciężki do ogarnięcia bez profesjonalnej pomocy. 

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
39 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Cześć Mariusz, jak tam idą prace nad akustyką? Obiecałeś nam relację ?

Właśnie, właśnie ... 

Sam coś powoli planuję pokombinować, chętnie poczytam jak to u Ciebie Mariusz wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Zostałem wywołany więc piszę.  Umówiony jestem dopiero na kwiecień i to pod koniec miesiąca.  Tak więc na relację trzeba będzie trochę poczekać. Plan zakłada adaptację akustyczną sali kina domowego. Dla mnie jest w porządku ale chcę się przekonać co fachowa ręka może ulepszyć (poukładać dźwięk). A po KD do adaptacji pójdzie salka audio. Tam będzie co robić gdyż jak na moje ucho akustyka kuleje.  Mam wrażenie, że dźwięk jakby wisiał w powietrzu,  nie ma przestrzeni jest wrażenie że się dusi. Może to wina skosow? Cierpliwości w kwietniu napiszę co było i co się zmieniło- w kwestii dźwięku. Pozdrawiam Mariusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mieszkam niedaleko Lublina ( Niedrzwica Duża ) . Niestety w mojej okolicy jedyne co można usłyszeć , to disco-polo dudniące w domach i samochodach ( co wywołuje u mnie krwotok uszny ) .  Z czasem u mnie krucho , ale jakby się kiedyś nadażyła okazja , żeby można było u kogoś posłuchać dobrego brzmienia , to z wielką chęcią . 

 

Pozdrawiam wszystkich maniaków audio i dobrej ( wartościowej ) muzyki 

Edytowane przez omnidirectional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ?

W tej okolicy, wbrew pozorom, mieszka kilku zacnych Melomanów. Ze swej strony zapraszam do kontaktu, jeśli masz ochotę.

Ps. coś cicho w naszym klubiku... wiosna idzie, więc być może ożywienie w przyrodzie spowoduje też jakieś wzmożenie na forum ? Pozdrawiam i dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, mam na imię Piotr jestem z Lublina i chciałbym zapisać się do Szanownego Lubelskiego Klubu.

W tym momencie jestem na etapie poszukiwania swojego grania ;) tzn szukam fajnego wzmacniacza lampowego lub hybrydy, która napędzi mi kolumny podstawkowe Rebel Sentiment 10, źródła: gramofon AD Fontes, CD Atol 100, odtwarzacz strumieniowy Yamaha Wx 50.

Pozdrawiam, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie, Piotrze ?

Czyli jest trzeci gramofon AF w Lublinie! (w tym jeden stoi u mnie). Gdybyś miał ochotę posłuchać muzy przy dobrej kawie, to zapraszam serdecznie.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Twoje kolumny (chociaż nie znalazłem wykresów) nie wyglądają na jakieś trudne do napędzenia. Nawet stosunkowo niezbyt mocna lampowa konstrukcja powinna sobie z nimi poradzić, więc wybór masz duży. Trzeba posłuchać wzmacniacza na swoich kolumnach. Powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe przyjęcie :)

spotkać się przy kawce, pogadać i posłuchać muzy jestem jak najbardziej za.

W tym momencie czekam na Linear Audio Research LAR IA-200HB, może być ciekawie. Kolumny raczej są prądożerne (4 Ohm skuteczność 90 db) trzeba było by coś podłączyć słabszego i zobaczyć. Chciałem wziąć Lebena 300F z Melomana ale mi odradzili, zaproponowali Fezz Tytania. Generalnie ciężko u nich z wypożyczeniem czego kolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rolex80 napisał:

Generalnie ciężko u nich z wypożyczeniem czego kolwiek .

No tak, w Melomanie czasami ciężko się dogadać ... 
Fezz'a nie znam, LAR'a kiedyś jakiegoś słuchałem (nie pamiętam jaki model) ale słabiutko było ...
Musisz próbować, nie ma wyjścia. 4Ohm i 90dB to nie jest jakiś trudny zawodnik. Wcześniej miałem Chario o takich parametrach, Leben 300XS bez problemu sobie z nimi radził. Również mój obecny wzmacniacz o mocy 6W nie miał a nimi problemu. Ludzie pędzą różne kolumny nawet 2-3 watowymi wzmacniaczami tak więc reguły nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebena też bym ospuścił. Zgadzam się z opinią Panów z Melomana. Możesz sprobować posłuchać yaqin ms300b lub 645. Jest sporo tańszy od konkurencji i powinien zagrać. A może jakiś tranzystor typu Leema Tucana, Music Fidelity m6si?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Cóż trzeba się chyba zapisać, jestem z Międzyrzeca Podlaskiego, mam na imię Andrzej. Słucham głównie z czarnej płyty, chociaż jakieś CD też posiadam. Micro Seiki DD-6, Micro Seiki DD-7, Thorens TD-320 + Jelco ST-250, Arcam Alpha 10, Grundig 1500A prof. Fisher CA-7000, LAR LPS-1, Black-Cube i takie tam .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzej! 

Mamy kilku nowych kolegów, super, i to jeszcze z fajnymi gramofonami ? piszcie i pytajcie, jeśli słuchałem jakiegoś sprzętu lub miałem coś podobnego, to być może będę mógł pomóc.

2 godziny temu, Rolex80 napisał:

W tym momencie czekam na Linear Audio Research LAR IA-200HB

Ten sprzęt ma bodajże @marekw 76 , o ile jeszcze nie sprzedał... Możesz zapytać, kawał wzmacniacza i piękne brzmienie.

38 minut temu, RobG1974 napisał:

A może jakiś tranzystor typu Leema Tucana, Music Fidelity m6si?

M6si, jeśli istotnie gra znacznie lepiej od M5si - jak to się słyszy - to wart jest spróbowania, o ile oczywiście tranzystor wchodzi w grę. Miałem kiedyś przez tydzień M5si, nie było źle, lecz gdzie mu tam do lampy... być może, wyższy model jest dużo lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za namiar do kolegi Marka;)

Słuchałem Music Fidelity kilka lat temu i powiem, szczerze ale kompletnie nie pamiętam tego grania nie to że było słabe tylko kupowałem wtedy coś innego i tak przy okazji. Leem Tucana ostatnio był na alledrogo 09.2019 za 9 000 zł, w chwili obecnej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 18.02.2020 o 22:45, omnidirectional napisał:

Niestety w mojej okolicy jedyne co można usłyszeć , to disco-polo dudniące w domach i samochodach ( co wywołuje u mnie krwotok uszny )

Witaj, nie obrażaj mnie ? Jak chcesz posłuchać w Niedrzwicy dobrej muzyki to zapraszam do mnie.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 22:45, omnidirectional napisał:

Witam , mieszkam niedaleko Lublina ( Niedrzwica Duża ) . Niestety w mojej okolicy jedyne co można usłyszeć , to disco-polo dudniące w domach i samochodach

 

16 minut temu, Seyv napisał:

Jak chcesz posłuchać w Niedrzwicy dobrej muzyki to zapraszam do mnie.

U Ciebie nie dudni więc widocznie ciężko usłyszeć, że gra dobra muzyka. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Melepeta napisał:

To zapraszam do mnie.

Jakaś lokalizacja ? , ja mieszkam w Niedrzwicy a pracuje w Lublinie , i mam cały jeden dzień wolny miedzy zmianami ( dnia po nocy nie liczę , bo to pół dnia ). Także jeśli ktoś poważnie myśli  o spotkaniu , to prosiłbym info na PW ( żeby nie zapychać wątku niepotrzebnymi wpisami ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, omnidirectional napisał:

jeśli ktoś poważnie myśli  o spotkaniu , to prosiłbym info na PW

Bardzo słusznie, jeśli chcesz się spotkać i posłuchać - pisz na PW.

P.s. dziękuję Kolegom za wczorajsze miłe spotkanie w Bełżycach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.