Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę się wątek rozhulał, cieszę się. Sprawdzę w wolnej chwili Wasze propozycje płytowe aby dowiedzieć się czego lubicie słuchać i jakie macie gusta muzyczne. Mi ostatnimi czasy zdarzyło mi się kilkakrotnie wracać do albumu Cry Cigarettes After Sex. W tym tygodniu w ucho wpadł mi nowy singiel Norah Jones, a dziś mam zamiar znaleźć dłuższą chwilę i posiedzieć przy Gigaton Pearl Jam.

Od czwartku walczę nieudolnie z odpaleniem Daphile na starym PC. Ktoś korzysta z tego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w końcu odpaliłeś. Cgcesz się bawić daphile i zainstalować ba dysku albo usb dalej? Masz jakieś wolne usb? Sformatuj je na fat32. Włóż do komputera na którym odpalasz daphie wejdź do ustawień systemowych i bodajże opcja system i tam będzie można zaposać system na nowym nośniku lub dysku hdd. Zapisujesz zmiany. Restart i muzykę z dysky lub usb podpinasz lub konfigurujesz dysk sieciowy. Tak po 15.00 jak skończę porządki mogę pomóc i połaczę sie po teamvewerze i mogę wytłumaczyć co jak działa. Ja ostatnio na kompie gdzie miałem daphile postawiłem sobie core z roon i używam maliny raspberry pi do odtwarzania.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam za błędy ale nie lubię pisać na telefonie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RobG1974 napisał:

Widzę, że w końcu odpaliłeś. Cgcesz się bawić daphile i zainstalować ba dysku albo usb dalej?

Tak, po wielkich bojach jakoś się udało jednak przez LAN, a nie WiFi co nie do końca mi się podoba bo stary PC z huczącym zasilaczem musi stać w pokoju gościnnym, a to z kolei wprowadza czynnik WAF na czerwone pole (i rozumiem to bo z moją estetyką też to się trochę kłóci).

Nie mam obecnie żadnego cyfrowego źródła poza laptopem i bluray. Umówiłem się ostatnio wstępnie z TopHiFi, że wezmę na weekend Bluesounda ale wybuchła ta cała panika i zrezygnowałem aby nie tułać się po galeriach - nie jest to artykuł pierwszej potrzeby. Wobec tego chciałem na próbę odpalić i sprawdzić czym jest ten Daphile ale nie sądziłem, że będzie to wymagać tyle zachodu, hehe.

Godzinę temu, RobG1974 napisał:

Tak po 15.00 jak skończę porządki mogę pomóc i połaczę sie po teamvewerze i mogę wytłumaczyć co jak działa.

Dziękuję za zainteresowanie ale na razie muszę trochę ochłonąć, trochę się zniechęciłem przyznaję - chyba to nie ten moment, hehe. Tak czy owak, fajnie że zaproponowałeś zdalną pomoc przez teamviewera... na przyszłość może to być dla mnie zbawienne gdybym chciał zgłębić temat Daphile.

Godzinę temu, RobG1974 napisał:

Jak chcesz wybróbować dac-a jak Ci zagra, mam 2 chińskie składaki, mogę Ci jeden pożyczyć do testów. Choć jakieś wyczynowe to nie są ale coś mogą już pokazać w jaką stronę będą szły zmiany.

O, to, to tak. DAC też będę potrzebować (w następnej kolejności po sieciówce) i chętnie skorzystam z opcji 'wypożyczki' (z resztą, jak sięgam pamięcią to jakoś na przełomie roku rozmawialiśmy o tym przez PW). Niechaj tylko się zakończy ta epidemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepiłem swego czasu wątek o Malinie. Trochę mało to dla mnie zrozumiałe przyznam szczerze. Musiałbym zetknąć się z gotowym produktem i zobaczyć na jakiej zasadzie to działa. Kompletowanie tych modułów i samotne stawianie wszystkiego od początku mogło by mnie przerosnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, captainprice napisał:

Kompletowanie tych modułów i samotne stawianie wszystkiego od początku mogło by mnie przerosnąć ?

Nie no, spokojnie. Ja dałem radę (głównie dzięki Robertowi), to i Tobie się uda ? Dobrej niedzieli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 22:29, RobG1974 napisał:

Łukasz posłuchałeś tego kawałka:

Hej, ostatnio mało czasu mam na słuchanie ? przyszła wiosna, więc jakieś sprawy porządkowe stały się konieczne, sami wiecie... wieczorkiem postaram się nadrobić zaległości. Pozdrawiam & dobrej niedzieli!

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołego Alleluja ?. Panowie mam trzy elementy i chciałbym je połączyć zbalansowanymi kablami XLR żeby cały tor był w tej kombinacji. Pass Labs INT150, NuPrime DAC 10H i Esoteric X03. I tu jest pytanie czy można je połączyć żeby tor był całkowicie po XLR-u?  Dwa jeszcze połącze ale jak to zrobić z trzecim? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 22:29, RobG1974 napisał:

1171553387_MQAmaxnatidalu.thumb.jpg.6a272aed6f46aa63ae928794a03139ae.jpg292226003_RoonUSBridge.thumb.jpg.9c0180dbfcf6ca52d5b2520ed9c7bdfa.jpgŁukasz posłuchałeś tego kawałka:

 

Ooo moja focia ta po lewej :)....ale ja nie o tym.

Panowie mam problem z Volumio w najnowszej wersji 2,729

Przy próbie odtworzenia muzyki z Tidala wywala komunikat: "Requested quality is not allowed in user's subscription"

Próbowałem na każdej możliwej jakości od LOW w górę i nic. Konto tidal działa bez problemu na pc itp.

Macie jakieś pomysły ???

Gram na Usbridge Signature + Shanti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mario1976 napisał:

Wie może ktoś, gdzie mógłby dostać odpowiedzi na te pytanie? 

Wydaje mi się, że musisz poszukać czegoś takiego, przełącznika pasywnego, podaję jako przykład, masz w tym 3 wejścia w tym 2XLR i 3 wyjścia i też 2 XLR, Wyjście ustawiacz jako jedno i przełącznikiem przełączasz źródła. Szkoda, że Pass nie ma 2 wejść XLR, tej klasy sprzęt powinien już tak mieć, to taki tani CA 851A ma już 2 wejścia (choć nie wiem czy na pewno do końca zbalansowane ale to nie na temat).

https://pl.aliexpress.com/item/32879847806.html

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.