Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Cudne jest to wydanie, ale... Konstanty Andrzej Kulka na LP z 1990 roku wcale nie jest gorszy! Już teraz zapraszam na konfrontację ?

1599385800455768877250840928752.jpg

Dokładnie o to nagranie mi chodziło. Zagrane z dużą dawką uczucia i zarazem mniej dynamicznie ... uwielbiam. 

Biondi i Carmignola szaleją ... ale to się rozumie, południowy temperament. Technika mistrzowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RobG1974 napisał:

To musimy posłuchać Łukasz. Do pliku raczej nie będziemy zrzucali.emoji12.png

To zupelnie inne wykonanie w innym klimacie, choć to nie ta epoka ale brzmi bardzo romatycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RobG1974 napisał:

To musimy posłuchać Łukasz. Do pliku raczej nie będziemy zrzucali.emoji12.png

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

No, u mnie się nie da, aczkolwiek znam jednego artystę, co takie rzeczy robi. Nie wiem, po co, ale robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie 
Co do nagrania 4 pór, to zdecydowanie jest to jedno z bardziej znanych i wybitnych ... ale czy najlepsze? ... zdania są jak zwykle podzielone ...
Doceniam włoskich mistrzów ale osobiście szczególnym sentymentem darzę wykonanie Kulki które zagrane jest może mniej wirtuozersko ale bardziej nostalgicznie ...
Odnośnie najlepsze chodziło mi wyłącznie o jakość zapisu .

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RobG1974 napisał:

Odnośnie najlepsze chodziło mi wyłącznie o jakość zapisu .

Nie słuchałem nic z "opusa" ale czytałem, że jakość nagrania jest świetna.

Niektórzy chwalą jeszcze Carmignole ale wydanie z Divoxa ... kiedyś może sobie sprawię oba. Na razie kończę kompletować Carmignolę i przymierzam się powoli do Biondiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jakieś wydanie 4 pór roku. Na razie nie mam możliwości sprawdzenia jakie to wydanie ale można by się spotkać i ocenić jakość nagrania

Godzinę temu, RobG1974 napisał:

Graty były gościnnie i żeby nie zmieniać porządku właściciela zagościły na podłodze

Zawsze to lepiej że graty gościnne lądują na podłodze o wiele łatwiej jest je podłączyć i w razie czego wymieniać można kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Jesień idzie, Panowie ? Atos już ją czuje, i ja też...

Niezależnie od pory roku uwielbiam słuchać ECM ... Amos też, zawsze towarzyszy mi w odsluchach ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem miernikiem jaką mam wartość prądu w gniazdku wyszło 195V. Co byście zaproponowali , żeby wartość była wyższa i nie spadała? Pomyślałem o jakimś kondycjonerem ,czy jest sens? A jeżeli zakup wyszedłby na plus to jaki? Myślałem coś z NuPrime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Taka wartość napięcia przekracza dopuszczalne normy. Można to zgłosić w zakładzie energetycznym. Aby ją podnieść należało by stosować przetwornice tylko, że to zazwyczaj wiąże się ze sporym zanieczyszczeniem zakłóceniami co może odbić się negatywnie na brzemieniu systemu.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napięcie jest zdecydowanie poza granicą odchyłki, która wynosi +- 10% od wartości nominalnej, czyli nie powinna być niższa od 207 V. Trochę dziwne to napięcie u Ciebie, u mnie w tym momencie jest 235,9 V - Lublin, Dziesiąta. 

Obawiam się, że zwykły kondycjoner tutaj nie pomoże, potrzebny byłby regenerator zasilania. To jest tak naprawdę przekształtnik napięcia sterowany komputerem, zmienia prąd zmienny na stały, i potem znów na zmienny - ale z idealną sinusoidą 50 Hz i z napięciem 230 VDC. Coś takiego produkuje np. PS Audio (seria Power Plant), ale to nie są tanie rzeczy i te najprostsze mogą dławić dynamikę.

Zanim jednak zaczniesz szukać, zrób jak pisze @Seyv - zgłoś to do ZE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem coś pospawać i nie dało rady. Dlatego sprawdziłem co jest z tym napięciem.

Takjak radzicie dzisiaj zadzwonię do ZE . Ciekawy jestem co powiedzą na taki spadek.

Wczoraj chciałem coś pospawać i nie dało rady. Dlatego sprawdziłem co jest z tym napięciem.

Takjak radzicie dzisiaj zadzwonię do ZE . Ciekawy jestem co powiedzą na taki spadek.

Na szybkości poczytałem o regenatotrze zasilania PS Audio ciekawa sprawa ale 18k?. Może najpierwej jednak zadzwonię do ZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dziękuję kolegom za wspólne spotkanie u @RobG1974 miło było razem posłuchać i pogadać. Największe zaskoczenie to monitory Gato - nie spodziewałem się takiego grania z tych maluchów.

 

IMG_20200911_191949_resize_33.jpg

Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wizytę i za możliwość wymiany zdań. Jak zwykle zrobiliśmy kilka porównań z których można trochę wyciągnąć wniosków. Jednym z nich jest niestety fakt, iż dobry transport cd gra lepiej od transportu plików.@Seyv super transport zrobiłeś. Ale myślę, że jak kiedyś zrobisz zasilacz do maliny to i on zagra lepiej.zapradzam kolegów do wymiany poglądów z psldsłuchów. Naszym celem zawsze jest wymiana zdań i szukania jak najfajniejszych komponentów, które można później innym polecić.20200911_192459.jpg

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę @Łukasz_62438. , że moglibyśmy zrobić jeszcze test kilku daców w kategorii cenowej ok.5tys. +-2tys. Z subiwktywną ich oceną i spasowaniem pod konkretny rodzaj wzmacniaczy. Bo nie ma jednoznacznie złych lub dobrych urządzeń, są urządzenia króre w dany rodzaj muzyki i określoną konfigurację się lepiej wpisują lub gorzej, tak jak też "niegrające" kable.[mention=31605]krzysiow122[/mention] jeszcze raz dzięki za odwiedziny.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RobG1974 i Koledzy, dziękuję za możliwość spotkania w tych ciężkich czasach. Dobrze było Was zobaczyć, to był wspaniały wieczór ?

Robert, masz rację, każde brzmienie jest dobre i nie można powiedzieć, że coś jest definitywnie złe, a coś innego doskonałe... Wczoraj mieliśmy dużo różnego sprzętu i wiele różnych opinii - i właśnie dlatego warto się spotkać, rozmawiać. Różnimy sięod siebie, tak jak to brzmienie się różni; dzięki temu każdy może znaleźć swój dźwięk i to jemu ma się podobać, a nie koledze czy sąsiadowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RobG1974 napisał:

Dziękuję wszystkim za wizytę i za możliwość wymiany zdań. Jak zwykle zrobiliśmy kilka porównań z których można trochę wyciągnąć wniosków. Jednym z nich jest niestety fakt, iż dobry transport cd gra lepiej od transportu plików.@Seyv super transport zrobiłeś. Ale myślę, że jak kiedyś zrobisz zasilacz do maliny to i on zagra lepiej.zapradzam kolegów do wymiany poglądów z psldsłuchów. Naszym celem zawsze jest wymiana zdań i szukania jak najfajniejszych komponentów, które można później innym polecić

.20200911_192459.jpg
 

Widzę, że niezła ekipa się zebrała ... trzech Panów nawet znam ... ? i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim - Dzięki Robert i koledzy za spotkanie, były ciekawe porównania sprzętów, kabli i różnych nagrań (cd i pliki).

Jak to mawiają, nie ma systemów do wszystkiego, ale zawsze warto poznawać nowe, mnie bardzo zaskoczyły "in plus" kolumny Gato, bardzo ładne i z mocnym wybrzmieniem warte uwagi. Oczywiście nowy wzmacniacz Roberta też jest super - tranzystor z duszą lampy, takiej ciekawej, szybkiej lampy.

Pozdrawiam Krzysiek

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzysiow122 napisał:

tranzystor z duszą lampy, takiej ciekawej, szybkiej lampy

Tak, i niech jeszcze ktoś wspomni, że Leema gra "sucho i technicznie"... będzie to świadczyło, że nie słuchał jej w dobrym zestawieniu.

P.s. mnie też bardzo się monitorki Gato podobały w ostatni piątek, ale żałujcie ci, którzy nie słyszeli ich w połączeniu z Musical Fidelity M6si ?

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, widzę, że dyskutowaliście o Lebenie, a właśnie się nad nim zastanawiam - 300f. Moglibyście wskazać te polskie manufaktury czy modele wzmacniaczy, którymi warto się zainteresować jako konkurentami? Będę wdzięczny. 

Przeczytałem ostatnio cały wątek lebenowy i widziałem, że kolega @szpakowskiprzez dłuży czas w nim uczestniczył, jako posiadacz owego. Bardzo jestem ciekaw, co to za lampa 6W daje radę kolumnom Chario :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Możesz zainteresować się Haiku. Zależy jakie masz kolumny np. wzmacniacze SE bez sprzężenia są wrażliwe na dobór kolumn. Np. moje GM70 na spotkaniu z Tanoyami nie zgrały się kompletnie za to z Gato żadnych problemów.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Seyv napisał:

Możesz zainteresować się Haiku. Zależy jakie masz kolumny np. wzmacniacze SE bez sprzężenia są wrażliwe na dobór kolumn. Np. moje GM70 na spotkaniu z Tanoyami nie zgrały się kompletnie za to z Gato żadnych problemów.

Harbeth 30.1. 

Haiku oczywiście znam. Mam Sol 2 Sig. Testował będę Blacka Origami i miałem na testach Selene EL34. Granie EL34 bardzo mi się podobało. Takie ciepło, wycofana góra. Lubię to. Ale grzało niemiłosierność, jak piec. Ale czy to poziom Lebena? Razem nie dane mi było posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli Selene to 6B4G - to zupełnie inna klasa nie EL34 - miałem możliwość porównania. Ja osobiście nie lubię zbyt ciepłego grania - choć mam od lat same wzmacniacze lampowe. Jeśli chodzi o poziom Lebena 300f to jak się w dobrej cenie trafi używkę to może być ale nie jest to jakaś nadzwyczajna klasa.

Z dużą dozą ostrożności podchodził bym też to tekstów i "recenzji" tego typu sprzętów czynionych w poczytnych periodykach audio.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Seyv napisał:

Jeśli Selene to 6B4G - to zupełnie inna klasa nie EL34 - miałem możliwość porównania. Ja osobiście nie lubię zbyt ciepłego grania - choć mam od lat same wzmacniacze lampowe. Jeśli chodzi o poziom Lebena 300f to jak się w dobrej cenie trafi używkę to może być ale nie jest to jakaś nadzwyczajna klasa.

Z dużą dozą ostrożności podchodził bym też to tekstów i "recenzji" tego typu sprzętów czynionych w poczytnych periodykach audio.

A, na tym poziomie cenowym to już jesteśmy prawie przy 300b :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hasos napisał:

Przeczytałem ostatnio cały wątek lebenowy i widziałem, że kolega @szpakowskiprzez dłuży czas w nim uczestniczył, jako posiadacz owego. Bardzo jestem ciekaw, co to za lampa 6W daje radę kolumnom Chario :).

Owszem miałem parę lat Lebena 300XS i wbrew pozorom miło wspominam. Był to mój pierwszy lepszy wzmacniacz a do tego lampowy, więc pewnie dlatego mam do tej pory sentyment.

Kolumny Chario są stosunkowo łatwe do napędzenia, przynajmniej te które próbowałem: Delphinus, Sonnet, Cielo, więc żadna to sztuka żeby 6 watowy wzmacniacz je napędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RobG1974 napisał:

Cóż chętnie bym Chario posłuchał ale jakoś nikt człowieka nie chce zaprosić na odsłuch.

Robert wszystko w swoim czasie ... dam znać jak system będzie gotowy. 

Jesteś pierwszy na liście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja to już 4 wzmacniacze chciałem odsłuchać i dobierałem pod Chario i na razie skończyłem na Gato. Ale Nobile jakby były Ciekawe chętnie bym kupił albo i Cielo, tylko żona i tak zmiany jakości by nie zauważyła, więc wolałbym podstawki do słuchania.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.