Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mario1976 napisał:

A swoją drogą zastanawiam się nad kondycjonerem do mojego zestawu. Po głowie chodzi mi NuPrime pure AC 4. Czy coś pozytywnego wprowadzi do systemu? Jak nie sprawdzę to się pewnie nie dowiem.

Zajrzyj do klubu NuPrime, opisałem tam swoje spostrzeżenia dotyczące tego kondycjonera. Mam go od stycznia i jestem zadowolony, ale to nie jest regenerator i nie zmieni parametrów prądu z sieci. 

49 minut temu, captainprice napisał:

macie jakiegoś zaufanego kamieniarza, który wykona proste podstawki pod kolumny podłogowe bez audiofilskiej marży i ma jako taki wybór materiału, a nie tylko typowe nagrobkowe wzornictwo

Jeśli z Lublina, to polecam zakład na ul. Głuskiej (ten dalszy od centrum). Dobre ceny i wybór materiału. 

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Zajrzyj do klubu NuPrime, opisałem tam swoje spostrzeżenia dotyczące tego kondycjonera. Mam go od stycznia i jestem zadowolony, ale to nie jest regenerator i nie zmieni parametrów prądu z sieci

To w co zainwestować,co będzie lepszym rozwiązaniem dorzucić parę złociszy do regeneratora czy zadowolić się kondycjonerem? Jak do tej pory nie miałem jakiegoś niedoboru dźwięku, nie wspominam o akustyce bo ona kuleje. Nie wiem co wyżej wymienione urządzenia mogą wnieść do systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kontakt z RMS, oni są dystrybutorem Nuprime i wypożyczają sprzęt do testów. Nie musisz wpłacać całej kaucji, przez tydzień sprawdzisz sobie na spokojnie w domu i zdecydujesz, czy Ci to pasuje. U mnie nie było problemów ze skokami napięcia, tylko mam 2-żyłową instalację bez uziemienia i były różne przydźwięki. Teraz cisza, spokój i poczucie bezpieczeństwa ?

Regeneratora dobrej jakości nigdy u siebie nie miałem, trudno jest mi się zatem wypowiadać. Te tańsze potrafią zdusić dynamikę, więc trzeba ostrożnie. Moim zdaniem, sprawdź najpierw kondycjoner i sam ocenisz. Regenerator za kilkanaście tysi zawsze zdążysz kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dzień dobry wieczór,

serdeczne witam wszystkich,nazywam się Andrzej.Obecnie "katuję" się : Cambridge Azur 740C,Azur 740A,Nad 368,Mission e34,JBL  L880,mam też kino domowe  ale szkoda  o tym  gadać.Zastanawiam się nad Grundig Fine Arts 9000 lub 9009 i do tego jakieś  CD,bo ja to za stary jestem na słuchanie  z  netu  muzyki.ma  może ktoś taki sprzęt?  i mógłby się  wypowiedzieć?A może są inne podobne  ciekawe urządzenia?Słucham dużo Pinków, Supertramp, Alans Parsons, Dire Straits, (chyba  bardziej z  racji jakości nagrań  ich  płyt),Led Zeppelin,ogólnie rock,poprock, oraz inny Tool  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 17:21, PinkTool napisał:

dzień dobry wieczór,

serdeczne witam wszystkich,nazywam się Andrzej.Obecnie "katuję" się : Cambridge Azur 740C,Azur 740A,Nad 368,Mission e34,JBL  L880,mam też kino domowe  ale szkoda  o tym  gadać.Zastanawiam się nad Grundig Fine Arts 9000 lub 9009 i do tego jakieś  CD,bo ja to za stary jestem na słuchanie  z  netu  muzyki.ma  może ktoś taki sprzęt?  i mógłby się  wypowiedzieć?A może są inne podobne  ciekawe urządzenia?Słucham dużo Pinków, Supertramp, Alans Parsons, Dire Straits, (chyba  bardziej z  racji jakości nagrań  ich  płyt),Led Zeppelin,ogólnie rock,poprock, oraz inny Tool  ?

Cześć Andrzej, witaj w naszym klubiku ☺️

Ze sprzętu Grundig miałem tylko kiedyś kaseciaka, więc nie pomogę... Ale pisz i zaglądaj, z pewnością ktoś to miał i będzie mógł coś powiedzieć. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 17:21, PinkTool napisał:

Zastanawiam się nad Grundig Fine Arts 9000 lub 9009

Nie bardzo rozumiem chęć takiej zamiany ... chcesz wymienić nowy sprzęt na taki zabytek? Dlaczego?

Jeżeli coś Ci nie odpowiada w dźwięku to może wina niedopasowania poszczególnych elementów?

... albo może szukasz w dźwięku tego co daje wzmacniacz lampowy ... tylko jeszcze o tym nie wiesz? ?

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 17:21, PinkTool napisał:

dzień dobry wieczór,

serdeczne witam wszystkich,nazywam się Andrzej.Obecnie "katuję" się : Cambridge Azur 740C,Azur 740A,Nad 368,Mission e34,JBL  L880,mam też kino domowe  ale szkoda  o tym  gadać.Zastanawiam się nad Grundig Fine Arts 9000 lub 9009 i do tego jakieś  CD,bo ja to za stary jestem na słuchanie  z  netu  muzyki.ma  może ktoś taki sprzęt?  i mógłby się  wypowiedzieć?A może są inne podobne  ciekawe urządzenia?Słucham dużo Pinków, Supertramp, Alans Parsons, Dire Straits, (chyba  bardziej z  racji jakości nagrań  ich  płyt),Led Zeppelin,ogólnie rock,poprock, oraz inny Tool  ?

Czesc. Ja mam troche grundigów. Głównie z zestawien Grega(znajdziesz osobny watek Klum Milosnikow Starych Grundigów). Fine Arts nie podobało misie- miałem tylko odtwarzacz. Jesli chcesz w to isc to reczej poczytaj i wybieraj z zestawien przez niego proponowanych. Po prostu masz gotwce.  I tak bedziesz mial sporo zabawy z kabelkami itp.

Ps.Nowe aktualne sprzety tez kupisz dobre tylko ze kosztuja krocie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

Nie bardzo rozumiem chęć takiej zamiany ... chcesz wymienić nowy sprzęt na taki zabytek? Dlaczego?

Jeżeli coś Ci nie odpowiada w dźwięku to może wina niedopasowania poszczególnych elementów?

... albo może szukasz w dźwięku tego co daje wzmacniacz lampowy ... tylko jeszcze o tym nie wiesz? ?

Hej,ja  nie  chcę zamieniać ,a  chcę uzupełnić sprzęt na taki który da nowe  brzmienia  starym płytom.Szukam,zastanawiam się.Mój sprzęt  nie  gra źle,ale  ja  chciałbym wejść trochę  wyżej,słuchałem Fine Arts 903 (najsłabszy ze wzmacniaczy tej serii) i dźwięk mi się podobał,grał inaczej  niż Azur  czy NAD .Na wzmacniacz lampowy jeszcze u mnie nie czas.

44 minuty temu, kalmar666 napisał:

Czesc. Ja mam troche grundigów. Głównie z zestawien Grega(znajdziesz osobny watek Klum Milosnikow Starych Grundigów). Fine Arts nie podobało misie- miałem tylko odtwarzacz. Jesli chcesz w to isc to reczej poczytaj i wybieraj z zestawien przez niego proponowanych. Po prostu masz gotwce.  I tak bedziesz mial sporo zabawy z kabelkami itp.

Ps.Nowe aktualne sprzety tez kupisz dobre tylko ze kosztuja krocie. 

 

Hej,NADa 368 kupiłem raptem 2 miesiące temu,jeszcze się nim cieszę,dużo  czytam o akustyce pomieszczeń i sprzęcie,super kabli jakoś  ja nie  słyszę...Dziękuję  za podpowiedź o innych wątków ,zajrzę tam,dzięki.

Edytowane przez PinkTool
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PinkTool napisał:

Na wzmacniacz lampowy jeszcze u mnie czas.

Na to nigdy nie jest za wcześnie ?

Te Grundigi to już trochę starocia, osobiście nie widzę sensu się tym interesować. Pomyśl raczej żeby wskoczyć level wyżej, Grundig to krok w bok lub nawet w tył. Nie słuchałem Twoich wzmacniaczy ale podejrzewam, że do takiej muzyki jak słuchasz spodobała by się Tobie lampa lub jakiś A-klasowy tranzystor np diy na bazie Passa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, PinkTool napisał:

Może ktoś słuchał takiego wzmacniacza Marantz PM-94??

Musisz wiedzieć, że moje wpisy były pisane w dobrej wierze ... Możesz się oczywiście z nimi nie zgadzać ale weź pod uwagę, że ten Marantz będzie miał minimum 30lat ... to sporo i mogą pojawić się problemy ...

Na forum (i nie tylko) poszczególne klocki vintage urosły do statusu legendy tylko po to żeby wywindować ich cenę na portalach aukcyjnych, żeby handlarze mogli na nich zarabiać. Nie polecam leciwych staruszków, ponieważ Bóg wie co przeszły w drodze do Polski, ilu "mistrzów" lutownicy w nich dłubało oraz ile czasu jeszcze bezproblemowo pograją. Kupno zadbanego, niedłubanego  egzemplarza zakrawa o cud. Nawet jak uda Ci się taki kupić to i tak trzeba go zazwyczaj "odświeżyć". Owszem wyglądają oldschool'owo, sam lubię taki design ... ale czy dla samego wyglądu warto w to inwestować ... ?

Za to diy od sprawdzonej osoby zagra zdecydowanie lepiej niż Cambridge i inne klocki które wymieniłeś.

 ... może koledzy się wypowiedzą ... parę osób w lubelskim gra na sprzęcie diy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję  sobie sprawę z  tych aspektów które wymieniłeś,nastawiony jestem na wcześniejszy odsłuch ,a potem na serwis takiego sprzętu.Widzę ,że ceny na niektóre sprzęty  są pompowane,ale ja się nigdzie  nie śpieszę. Poprosiłem Was  o radę żeby ograniczyć grupę wzmacniaczy którymi się interesuję.Lubię  słuchać brzmień:szczegółowych na górze, niskich ale nierozmytych.Jestem otwarty na każdą propozycję .Na razie to gonię króliczka...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj posłuchać yamahy a-s 2000 / 2100. Miałem kilka cambidgy i 640 i 2 851a. Mialem kilka Nadów. Choć z nowej serii 368 nie. Niestety nie słuchałem mission. JBL słuchałem dawno właśnie z cambridgem 640a i dla mnie to nie było dobre połączenie. Kluczem mimo wszystko jest synergia zestawu i podstawa przejrzysty wzmacniacz, kiedy słyszę zmianę podpinanego źródła i nim kształtuję granie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnego wzmacniacza który zagra dobrze każdy rodzaj muzyki. Czasami łatwiej mieć 2 zestawy. Ale ogólnie to i tak wszystko w audio jest bardzo subiektywne. Można zmieniać i zmieniać w nieskończpność.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, RobG1974 napisał:

Nie ma uniwersalnego wzmacniacza który zagra dobrze każdy rodzaj muzyki. Czasami łatwiej mieć 2 zestawy. Ale ogólnie to i tak wszystko w audio jest bardzo subiektywne. Można zmieniać i zmieniać w nieskończpność.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

i to jest właśnie piennnkne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Melepeta napisał:

A Sansuje to takie cud, miód i orzeszki?

Wręcz przeciwnie ... to chyba najbardziej jaskrawy przykład jak z przeciętnego wzmacniacza handlarze zrobili legendę ... po to żeby sprzedawać starocia w cenach które zaprawiają o zawrót głowy ... to niebywałe żeby obecnie wzmacniacz kosztował więcej niż w czasie gdy był  produkowany. Jak widzę to obecnie robi się tak chyba z każdym vintydżowym klockiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej masz zupełną rację. A jest tyle ciekawych nowych wzmacniaczy, które potrafią fajnie zagrać. Niestety jak coś dobrze gra to i trochę kosztuje. Ale wydawanie na sprzęt ponad 20-30 letni nie jest rozsądne. Zwłaszcza, że zapewne nie wiele elektrolitów zachowała w tym czasie swoje właściwości.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Chyba, że dla celów kolekcjonerskich nie odsłuchowych.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, RobG1974 napisał:

Chyba, że dla celów kolekcjonerskich nie odsłuchowych.

Robert, dla celów kolekcjonerskich to musi być sprzęt w stanie oryginalnym, bez ingerencji a zakup takiego jest mocno problematyczny.

Ja stawiam na diy ale jeżeli ktoś musi mieć sprzęt firmowy to niestety trzeba się trochę pomęczyć z konfiguracją poszczególnych elementów żeby uzyskać odpowiednie brzmienie. 

Kolega właśnie składa sobie kolejny wzmacniacz chyba na podstawie projektów Passa. Słuchałem kiedyś u niego poprzedniej wersji którą zrobił, był to o ile dobrze pamiętam mało mocowy A-klasowy tranzystor. Zagrał tak, że nigdy nie rozważałbym zakupu jakichkolwiek budżetowych klocków. Tylko jak ktoś lubi zmieniać sprzęt to jest kłopot z odsprzedażą ... ale po co sprzedawać jak gra? ?

... to już jest indywidualna sprawa każdego co sobie wybierze. 

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej z tym czy coś gra czy nie to subiektywne podejście, a w przypadku diy mimowszystko jest problem z odsprzedażą. Tobie podoba się jedno mi drugie. Ani ty ani ja nie jesteśmy prof. Muzykologi więc tylko kierujemy się subiektywnym podejściem. W diy jest jeszcze jeden problem powtarzalności sposobu grania i jakości wykonania. Niektórych sprzęt powinien nie być dopuszczony do użytkowania ponieważ jest zagrożeniem dla zdrowia użytkowników. Sam używam daca Diy i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale tych co umieją coś dobrze zrobić wcale nie ma dużo. A tych co myślą, że umieją cała masa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wintydż nie jest zły, o ile traktować go w kategoriach słuchania dla przyjemności, lub stricte hobbystycznie. Np. wczoraj rozmawiałem z Krzyśkiem W. o tym, jaki fajny jest system w sklepie z płytami Święty Spokój; obiektywnie rzecz biorąc, to brzmi nienajlepiej, brudno, mało rozdzielczo, gra środkiem pasma, itp. Ale ile daje radości i przyjemności, jak fajnie wygląda, no i jak bardzo pasuje do tamtego klimatu kamienicy na Starym Mieście! Raczej nowoczesny i dobrze brzmiący system nie pasowałby tam zupełnie, zresztą nie ma takiej potrzeby - założę się, że niejeden klient pod wpływem emocji zdecydował się i nabył kilka płyt ?

Pozostaje więc pytanie, czego szukamy i co nas kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.