Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim, Paweł z Lublina z tej strony.

Zwracam się do Was z dość nietypową sprawą. Otóż, ukończyłem właśnie (prawie) renowację mojego ukochanego Grundiga Satellit 2100. Zostało mi tylko jego dopieszczenie, czyli perfekcyjne zestrojenie. Na ten moment odbiera znakomicie, ale może da się coś jeszcze finalnie poprawić. I tu moja sprawa. Czy ktoś z Was dysponuje oscyloskopem i generatorem funkcyjnym, żebym mógł zestroić tor FM i AM? Jako, że regulacji jest mnóstwo, potrzebuje wypożyczyć sprzęt na 3-4 godziny. Płacę kaucję wartości sprzętu + kwota za usługę - wypożyczenie. Obiecuję sprzęt oddać i niczego nie popsuć ;) Ktoś coś pomoże w temacie? ;)

20200706_121623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Allo usbridge signature. + dac np musical paradise d3 lub smal m400 lub chord qutest. Wszystkie płyty mam zgrane do dsf sam to robiłem za pomocą pioneera bdp170.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ze zwykłych które grały naprawdę dobrze to była dzielonka Accuphase dp100/ dc101. I to naprawdę grało ale i kosztowało. Czy yamaha czy dennon wymienione powyżej grają ale czy dobrze, nie lepiej niż transport cyfrowy podany powyżej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 12:38, PinkTool napisał:

Sprzedający na razie nie może określić się co do terminu odsłuchu,ale rozumiem ,takie to teraz czasy.

Chyba to nie wina czasów, tylko mojego PM94, w którym trzeba wymienić dosłownie wszystko poczynając od kondensatorów poprzez rezystory a kończąc na okablowaniu. Tak się składa że to właśnie Sławomir (od razu skojarzyłem jak Melepeta wymienił imię), czyli sprzedający to mi robi, więc może trochę zapomniał, tym bardziej że ten Marantz do sprzedania to nie nie jego sprzęt, tylko z grzeczności to robi. Przypomnij się jeszcze raz, bo warto do niego podjechać i posłuchać praktycznie muzy jak na żywo.    

Edytowane przez Gardarthor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem bobry.

Pozwoliłem sobie dopisać się do klubu. Jestem Andrzej, raczej spod niż z Lublina.

Sprzęt mam głównie diy. Wzmacniacz w klasie A - 8W, dac 1543, przedwzmacniacz w klasie A, w budowie powerbuffer w klasie A, w planach dużo

5 wiader różnych wzmacniaczy w różnych stopniach (roz)kładu w klasach od A do T

Nie diy - Malina, cd philips 723 jako transport, kolumny WD Diamond.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PinkTool napisał:

hej Andrzeju,w czasach zarazy to się muzyki słucha...?

 

4 godziny temu, wrath napisał:

No chyba że się lutuje ?

Kto co lubi ... ja nie lutuję, więc muzyki słucham ... ?

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzeju.

Jest w tym gronie kilku amatorów DIY. Ja również nie stronię od lutownicy. W swoim długim życiu nigdy nie kupiłem fabrycznego wzmacniacza, ani gotowych kolumn. Kiedyś, dawno temu wszyscy rzucili się na Technicsa z Pewexu i Altusy z Wrześni, a ja się nie dałem i polutowałem sobie wzmacniacz ze schematu w "Radioelektroniku". Kupiłem sobie głośniki z Tonsilu i zrobiłem coś na wzór Altusów, ale lepsze (chyba).

Teraz używam wzmacniacza Ugoda DIY, oraz kolumn własnej konstrukcji (już nie na tonsilach).

Z fabrycznych sprzętów mam tylko malinę i DAC Topping D90. Chociaż ta malina nie do końca fabryczna, bo zrobiłem jej fajny domek i porządne zasilanie.

Pozdrawiam "dłubaczy" oraz tych idących na łatwiznę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wrath napisał:

W czasach zarazy zwłaszcza powinno się zaglądać. No chyba że się lutuje ?

Ktoś w klubie ma jakieś szmeliki diy czy same sprzęty fabryczne? 

Witam. Ja mam fabryczne, ale poprzerabiane, bo bez przeróbki to masakra, nie da się słuchać, bo producenci tak oszczędzają, że w sprzętach za ponad 20 tys. stosują elementy za 3-5 dolców, a rezystory to nawet za 20 groszy.  Łobuzerka.   

Edytowane przez Volker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jaki to gramofon, to zapytam znajomego co robił kiedyś takie rzeczy i co w nim nie działa? A odnośnie tego PM94 to byłem u człowieka w poniedziałek bo zawoziłem rezystory mocy i wzmacniacze operacyjne do mojego wzmaka, to oglądałem z zewnątrz to wygląda super. Nie słuchaliśmy, bo nie było czasu podłączać, gdyż skupiliśmy się na innym patencie co do CD Philipsa CD960 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon polski GS 424 - Adam,trzeba go po prostu przejrzeć ,nasmarować itp.Gra ale potrzebuje przeglądu i ustawienia,szukam kogoś kto z  "sercem" do niego podejdzie .W sprawie wzmacniacza to ja się nie spieszę.

Edytowane przez PinkTool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro zadzwonię do znajomego i zapytam, czy ma czas i chęć i ile czasu potrzebuje, to dam znać.  A odnośnie wzmaka, to jak mój będzie gotowy, to zaproszę cię do posłuchania razem CD94 to zobaczysz jak może brzmieć muza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,a może taki temat? Jakie polecacie płyty LP i CD do słuchania,ale takie  z wybitnie zrealizowanym dźwiękiem ( rodzaj muzyki nieważny).Interesują mnie  wydania "audiofilskie"-takie z których czerpie się  przyjemność ze słuchania samych dźwięków,np.wydania Stockfisch,XRCD,SACD,MFSL itp. Jaka płyta  na was zrobiła największe wrażenie akustycznie? Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PinkTool napisał:

Panowie,a może taki temat? Jakie polecacie płyty LP i CD do słuchania,ale takie  z wybitnie zrealizowanym dźwiękiem ( rodzaj muzyki nieważny).Interesują mnie  wydania "audiofilskie"-takie z których czerpie się  przyjemność ze słuchania samych dźwięków,np.wydania Stockfisch,XRCD,SACD,MFSL itp.

Zapytam przewrotnie ... ?  a po co Ci takie płyty?

Większość typowo audiofilskich wytwórni typu Stockfish to audiofilskie nudy, owszem na początku robi wrażenie ale tego się nie da słuchać na dłuższą metę. Jeżeli chcesz płytę do testowania sprzętu lub robienia prezentacji dla znajomych kup sobie lepiej jakiś audiofilski sampler. Firmy produkujące sprzęt audio wydają takie składanki, będzie zróżnicowanie i taniej niż kupić kilka audiofilskich płyt.

Jeżeli chcesz słuchać dobrze nagranej muzyki ale ciekawej, która się nie znudzi to nie będą to typowo audiofilskie wytwórnie. Z jazzu spokojnie polecam wytwórnie ECM, w zasadzie wszystko jest świetnie, wręcz rewelacyjnie nagrane. Z klasyki polecam wytwórnie Alia Vox, również w zasadzie wszystko jest super nagrane, do tego: Arcana, Hyperion itd.

Jeśli szukasz bardziej popularnej muzyki typu Dire Straits i Pink Floyd to rzeczywiście musisz poszukać wydać XRCD, K2, MFSL itd.

3 godziny temu, PinkTool napisał:

Jaka płyta  na was zrobiła największe wrażenie akustycznie?

Kiedyś dawno temu takie wrażenie zrobił na mnie Antonio Forcione "Acoustic Revenge" z wytwórni Naim. Bardzo przestrzennie nagrana płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.