Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem dołączyć do klubu, jestem z Lublina i lubię dobre brzmienie. Od jakiegoś czasu próbuje zbudować swój system stereo chyba z dosyć przyzwoitym skutkiem biorąc pod uwagę dosyć ograniczony budżet na ten cel.

Najlepsze życzenia Świąteczne dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tych dziwacznych czasach warto wspierać ludzi z inicjatywą, przeto i ja coś dodam... Dziś o 12 w Lublinie w znanym sklepie płytowym przy Bramie Krakowskiej jest mały event: można bez napinki posiedzieć, posłuchać dobrej muzy i napić się gorącej kawy. Nie mam z tym nic wspólnego, ale myślę, że w taki piękny dzień jak dzisiaj - warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po latach przeglądania forum zorientowałem się dzisiaj, że istnieje klub lubelski...

Gdzie wpłacić składkę, żeby dostać letygimację i stać się pełnoprawnym - że się tak wyrażę - członkiem?

Aktualny secik to Creeki i Epos - still in progress:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Łukasz za odwiedziny, fajnego masz Dac-a, trzeba podziękować koledze @Seyvza naprawdę dopracowane urządzenie. Porównaliśmy 5 urządzeń w tym 3 produkty Seyv-a i każdy z nich był customizowany pod właściciela i to widać w charakterze grania. Dodatkowo jeszcze posłuchaliśmy maleństwo, Chorda Qutesta i Musical Paradise MP-D2 MK3 w wersji Mundorf SGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może podpowiecie w kwestii doboru wzmacniacza?

Pojawia się u mnie myśl zmiany na coś... innego. Teraz Creek Evolution 2. Budżet do - powiedzmy - 5 tys. choć to górna granica i mogę zejść dużo niżej jeśli trzeba:). Z uwagi na kwotę raczej używka - wszelkie sugestie mile widziane. Gram na Epos Elan 35, CD Creek Destiny 2, pokój 25 m, częściowo otwarty z jednej strony na hol. Ma być w miarę uniwersalnie, bo słucham prawie wszystkiego oprócz disco polo i klasyki. Kasę wydam tylko po odsłuchach, więc albo coś dostępnego w salonach (i potem ewentualnie zakup z drugiej ręki jeżeli nowe będą za drogie), albo odsłuch gdzieś niedaleko.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez rejbis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w Świdniku sprzedaje Destiny, to chyba I wersja. Jeśli lubisz angielski sprzęt, to imo Roksan K3 mógłby być dobrym partnerem, choć ja akurat nie słyszałem takiego zestawienia.

I jeszcze jedna propozycja, to mogłoby ładnie zagrać, i na miejscu w Lublinie ktoś sprzedaje - Electrocompaniet ECI5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 22:01, rejbis napisał:

Koledzy może podpowiecie w kwestii doboru wzmacniacza?

Pojawia się u mnie myśl zmiany na coś... innego. Teraz Creek Evolution 2. Budżet do - powiedzmy - 5 tys. choć to górna granica i mogę zejść dużo niżej jeśli trzeba:). Z uwagi na kwotę raczej używka - wszelkie sugestie mile widziane. Gram na Epos Elan 35, CD Creek Destiny 2, pokój 25 m, częściowo otwarty z jednej strony na hol. Ma być w miarę uniwersalnie, bo słucham prawie wszystkiego oprócz disco polo i klasyki. Kasę wydam tylko po odsłuchach, więc albo coś dostępnego w salonach (i potem ewentualnie zakup z drugiej ręki jeżeli nowe będą za drogie), albo odsłuch gdzieś niedaleko.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

To takie kolumny? http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1258/elan-35

Aż 93dB skuteczności? :) To rodzi spore możliwości dla lamp różnego rodzaju, nawet setów małej mocy. Słuchałeś swoich kolumn z lampami? Wszystko mające kilkanaście watów powinno je całkowicie wysterować, a jeśli 93dB jest prawdziwe to nawet i kilka watów uciągnie.

Mam obecnie 5 wzmacniaczy w tym 4 są lampowe. Jestem ostatnio pod urokiem setu na 845 i 300b. Ma 20W a ciągnie nawet 3 drożne s16Hz Credo. Daje subiektywny efekt podobny do push pull na 4x kt88 (one mają koło 40-50W na 8ohm, koło 60-70 na 4ohm). Z takimi 93dB próbowałbym nawet najmniejszy mocą wzmak który mam czyli push pull na 4x el84. Ma ze 12W. Napisz czy słuchałeś lampowych wzmacniaczy.

 

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego obawiać. Jeżeli wzmacniacz lampowy posiada autobias to poza wymianą lamp co parę lat jest praktycznie bezobsługowy. Trzeba go tylko podpiąć pod odpowiednie kolumny, które Ty teoretycznie (patrząc na parametry) posiadsz. Jeżeli przebieg impedancji w tych kolumnach jest w miarę równy i nie ma jakiś drastycznych spadków, takie zestawienie powinno się bardzo fajnie sprawdzić. Czy się spodoba? Najlepiej przekonać się o tym w praktyce podpinając pod Twoje Eposy jakiś wzmacniacz lampowy.

Dla niektórych którzy przeszli na lampę nie ma już powrotu do tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Nie ma się czego obawiać. Jeżeli wzmacniacz lampowy posiada autobias to poza wymianą lamp co parę lat jest praktycznie bezobsługowy. Trzeba go tylko podpiąć pod odpowiednie kolumny, które Ty teoretycznie (patrząc na parametry) posiadsz. Jeżeli przebieg impedancji w tych kolumnach jest w miarę równy i nie ma jakiś drastycznych spadków, takie zestawienie powinno się bardzo fajnie sprawdzić. Czy się spodoba? Najlepiej przekonać się o tym w praktyce podpinając pod Twoje Eposy jakiś wzmacniacz lampowy.

Dla niektórych którzy przeszli na lampę nie ma już powrotu do tranzystora.

Autobias nie jest konieczny, a wręcz jak go nie ma, to przygoda z lampą może rozkwitać (ważne tylko by regulacja była na zewnątrz, by nie otwierać wzmaka, to męczące). Rozkwitać, ponieważ wtedy bias śledzimy, ustawiamy sami, wiemy, że mamy do ustawienia nie ścisłą wartość, ale wartość w pewnym zakresie i od ustawienia zależy czy idziemy w stronę dźwięku ocieplonego/basowego czy szczegółowego, ostrzejszego. 

Tak samo fajne we wzmakach lampowych jest, że mamy wpływ na brzmienie poprzez zmianę lamp mocy i sterujących. To oraz ustawianie biasu daje już nam szerokie spectrum dźwięku jaki możemy uzyskać. W pp też są 2 tryby - ultralinearny i triodowy i znów mamy kolejne 2 różne dźwięki. Takiego wpływu na dźwięk nie ma w tranzystorach, co prawda częściej w nich jest regulacja tonów ale to już nieco co innego.

  

17 minut temu, rejbis napisał:

To też będzie niełatwe, bo nikt mnie tu nie zna, ani ja nikogo. Sprzęt muszę sprawdzić tylko u siebie w domu, choć też chętnie bym posłuchał jakie możliwości daje jakieś fajne zestawienie, nie tylko z lampą zresztą...

 

Jeśli jesteś kulturalną osobą to zapraszam do mnie (ale już w lutym, dokładnie dałbym znać na kilka dni przed). Do posłuchania z lamp mam Cayina a100t (potwór na 8x kt88 z mocą 2x70W; zazwyczaj z 4 lampami mocy kt na kanał robi się monobloki nie integry:), SET na 845 i 300b na pre (mocny wzmacniacz z ciekawą barwą, jednak Cayin a100t lepszy ale to już półka wyżej oczko od niego), Yaqin na 4x kt88 (o ile nikt nie kupi bo sprzedaję) i Feliks audio na 4x El84 (zaskakuje mnie brzmienie lampy El84, słucha się fajnie, ale nie mam kolumn wysoko skutecznych by w pełni korzystać z tego niepozornego wzmacniaczyka).

Możesz przywieźć kolumny swoje ze sobą to obczaimy jak grają z jaką lampą. Choć oczywiście chętnie wstępnie pochwaliłbym jak gra Cayin z 3drożnymi od s16hZ. Słucham bardzo różnych gatunków muzyki więc wszystkiego byśmy posłuchali. 

 

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, rejbis napisał:

Sprzęt muszę sprawdzić tylko u siebie w domu

z taką skutecznością można pokusić się na jakieś SETy. Jeśli jesteś z Lublina lub okolic to możemy umówić się kiedyś na odsłuch. Mogę wpaść z moim SETem na 6S4S bo tego na GM70 taszczył nie będę ? 

 

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.