Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś Harbethy 30.1 lub shl5+ w Lublinie/woj.lub.? Chętnie bym kupił/wymienił za inny sprzęt na jakiś czas czy pożyczył na kilka dni, z opłatą. Ze sklepami nie chce mi się gadać, może ktoś akurat ma je blisko.:)

Słuchałem ostatnio Harbeth 40.1 i jest to ciekawy dźwięk delikatnie mówiąc. Ciekawe czy 30.1/shl5+ mają choć namiastkę tego co 40.1. 

Teraz poznaję dźwięk Diapasonów Adamantes bo udało się je kupić niedawno. No nie powiem, dobry dźwięk naprawdę, bas lepszy niż pewnie niejedna podłogówka, góra szczegółowa. Słucham dopiero kilka godzin, ale rozumiem juz chyba ochy i achy nad nimi. Dźwięk równocześnie duży i żywy, dynamiczny, ale łatwy do napędzenia lampą, może nawet skromne el84 z 12W w miarę je pociągnie (jeszcze nie sprawdzałem). 

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom Melepecie i Ricardozamora za możliwość posłuchania muzyki na ich sprzęcie. Bardzo ciekawe porównanie i dobra lekcja dla mnie. Teraz muszę jeszcze posłuchać czegoś ciekawego z moimi kolumnami w moim pokoju.

Jeszcze raz dziękuję panowie za miłe spotkania i lekcje, które odebrałem. Na pewno zaowocuja w przyszłości, mam nadzieję niedalekiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2021 o 13:25, Ricardozamora napisał:

Teraz poznaję dźwięk Diapasonów Adamantes bo udało się je kupić niedawno. No nie powiem, dobry dźwięk naprawdę, bas lepszy niż pewnie niejedna podłogówka, góra szczegółowa. Słucham dopiero kilka godzin, ale rozumiem juz chyba ochy i achy nad nimi. Dźwięk równocześnie duży i żywy, dynamiczny, ale łatwy do napędzenia lampą, może nawet skromne el84 z 12W w miarę je pociągnie (jeszcze nie sprawdzałem).

I jak grają Adamantesy? Jesteś zadowolony? Chciałem je kupić przed moimi Gato ale zaczęła się epidemia i nie udało mi się ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry dźwięk - ale nie mam szczerze mówiąc obeznania w kolumnach podstawkowych ich kasy i ceny, stąd moja opinia nie jest kompleksowa, nie warto na niej bazować bardzo.

Dźwięk zdecydowany, żywy (ale nie natarczywy), pełne pasmo, bas schodzi naprawdę nisko (to w 20m kw, w 40m kw niski bas znikał, ale wiadomo, że musiał). Dość uniwersalne, a słucham ostatnio od jazzu aż po ciężki metal. Szczegółowość duża, scena też świetna (ale można na pewno wycisnąć z niej więcej niż u mnie z moim ustawieniem zaledwie 0.5m od ściany). Duży dźwięk zdecydowanie, dynamiczny ale nie suchy, barwa ok. Ponoć są transparentne dla reszty systemu. Słucham na razie z Cayinem na 8x6550 TS, słuchałem też z Feliksem audio na 4xel84 z 12W i chyba nawet dają radę w miarę (chyba - bo nie słuchałem analitycznie ale w tle z el84). Łatwe do napędzenia, ale wiadomo że większą mocą wyciśnie się z nich więcej. Słucham z kablami YP Sound, ukraińskie srebrne, ale znane  z dużego basu. Być może warto bas lekko przytępić w nich jak ktoś lubi (u mnie ten efekt robi ładnie srebro od Sonus Olivy).

Nie są to jednak kolumny z dominacją basu, one grają każde pasmo jak dla mnie bardzo dobrze, natomiast jak na taki monitor i nieważący dużo (chyba z 9kg ważą), to ilość basu i jego zejście jest świetne, sądzę, że może konkurować z większością typowych niedrogich podłogówek 2.5way na 2x18cm gł. Sądzę nawet, że być może na te 20m kw by mi starczyły Diapasony Karis. Nie słuchałem ich i nieco mnie wystraszył mały bo zaledwie chyba 11cm midwoofer, ale ponoć mają duży dźwięk.

Inne wzmacniacze oraz kable będę sprawdzał na nich w tym i kolejnym miesiącu, na razie nie chce za bardzo zmieniać by poznać dźwięk na tej samej reszcie toru. 

Lubię takie kolumny, że włączasz np. Leonarda Cohena (głos masakrycznie dokładny i żywy, jego chrypa..., nie słyszałem takiego odtwarzania głosu jeszcze chyba nigdy), potem włączasz naprawdę ciężki metal (death metal czy jakieś grindy czy z noisem... normalnie piekło), potem jazz a potem szybką elektronikę typu Aphex Twin czy Autechre.... i wszystko gra bardzo dobrze. Odnośnie Aphex Twin oraz szybkiego death metalu, kolumny strasznie szybka to grają i precyzyjnie jak jest dobrze nagrane. Dźwięk jest plastyczny tam gdzie trzeba i twardszy tam gdzie trzeba. Z lampą set 845 sądzę, że będzie bardziej plastyczny i może nawet lepszy do jazzu niż kt/6550.

Cieszę się, że zdecydowałem po latach słuchania podłogówek 3way w 20-25m kw, żeby jednak przejść na stałe na podstawkowe z dużym dźwiękiem, bo tu nie ma tego kopania się z koniem jakie jednak jest przy ilości i zejściu basu z dużych podłogówek w takim pomieszczeniu.

 

Ps. A jakie masz Gato? Nie słyszałem nigdy z tej firmy nic. Możemy kiedyś się wymienić na kilka dni, ale za kilka tygodni minimum, bo tyle potrzebuje by poznać dobrze te Adamantesy.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ricardozamora napisał:

Ps. A jakie masz Gato? Nie słyszałem nigdy z tej firmy nic. Możemy kiedyś się wymienić na kilka dni, ale za kilka tygodni minimum, bo tyle potrzebuje by poznać dobrze te Adamantesy.

Ja mam Gato FM-15, bardzo udany monitor i tak się zastanawiam czy jeszcze coś szukać dalej czy już z bastować i słuchać muzyki a nie kolumn. Bardzo chętnie bym się na tydzień wymienił. W ogóle kiedyś zapraszam do mnie i chętnie odwiedzę zwrotnie. jeszcze z miesiąc będę się czuł bezpiecznie i powinny mi przeciwciała się utrzymać do końca kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Między porządnymi w budowie monitorami a podłogówkami nie ma aż tak dużej różnicy jak się wydaje. Dźwięk potrafi być tych samych rozmiarów, bas też, choć wiadomo, że łatwiej niżej zejść nim w podłogówce. Duża różnica jest jak weźmiemy do porównania słabe w basie monitorki albo podłogówki grające głównie basem. 

Dla mnie lepszy dźwięk jest gdy mamy zapas mocy wzmacniacza przy danych kolumnach. Bo wtedy "mocowo" korzystamy na maxa z danych kolumn; są w pełni wysterowane. Dlatego można się zdziwić co robią kolumny podstawkowe dobrze zrobione z basowym 18cm, gdy mają zapewnione bardzo dużo prądu a nie minimum. W tych Diapasonach bas mogę nawet stępić (kablami), bo jest go dużo jak z podłogówki. :) Ale nie wpada nigdy w hałas, buczenie, obijanie się. W s16Hz na 20m kw przy podkręceniu vol szafki na cd w pokoju wpadały mi w wibracje... I nie plotę głupot, bo mój punkt odniesienia czyli główne kolumny od lat to 3way s16Hz, tam basu, i to niskiego, jest dość dużo i jest wyborny. Więc jestem przyzwyczajony do dużego i potężnego basu. Te monitory (Diapasony) i te inne stare które mam (bydlaki 17kg sztuka od Sonus Olivy) jakby zasłonić zasłoną i puścić komuś kto ich nie zna kilka kolumn pod rząd, myślę, że wahałby się czy to nie są podłogówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RobG1974 napisał:

Ja się umawiam na odsłuchanie Chario Cielo w Wa-wie. Zobaczę może w następnym tygodniu się uda, bo jeszcze czekam na jedne kolumny i mają dojechać. I tak to czasami do W-wy bliżej niż do kolegów w Lublinie...

Robert, będziesz zatem już drugą osobą w Lublinie, która posłucha tych konstrukcji... Daj znać, jakie wrażenia - czekamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłucham dam znać na pewno.

Tak o odsłuchach ostatnio byłem w top-hifi u nas w Lublinie i podłączyliśmy wzmacniacz przez ich kondycjoner Gigawata. Cóż żadna kolumna nam nie pasowała, dźwięk zmulony tragedia. Po godzinie słuchania stwierdziłem coś tu nie pasuje i wypiąłem wzmacniacz z kondycjonera do zwykłego gniazda i wszystko było jasne. Być może z bardzo ostrym wzmacniaczem ten kondycjoner ma sens ale nie wiem jaki to by musiał być, żeby to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dystrybutorzy zwykle podłączają wszystko, co tam mają na składzie, bez większego pomyślunku. Pokutuje przekonanie, że im więcej sprzętu i im jest on droższy - tym lepiej zagra. My tutaj wiemy, że to tak nie działa, lecz to nie my jesteśmy targetem sprzedażowym... Taka prawda, ludzie kupują oczami, metkami, kierując się posłyszanymi opiniami oraz często stosując jedynie kryterium ceny. 

Ps. @RobG1974 liczę mocno, że zweryfikujesz tę legendę, którą zdążyły Chario Aviator obrosnąć na naszym forum. Trudno się rozmawia o czymś, czego się nie widziało i nie słyszało. 

Pozdrawiam i dobrego dnia ✌️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dobrze wam Panowie idzie dogryzanie ... tak spontanicznie ?

Pewnie uznaliście, że zasłużyłem i mi się należało, ok niech Wam będzie ... szkoda tylko, że nikt nie pomyślał, że miałem/mam swoje powody ... cóż ...

Zapewniam, że sytuacja nie jest dla mnie delikatnie mówiąc komfortowa i źle się z tym czuję. Nie zamierzam się jednak nikomu tłumaczyć, tym bardziej publicznie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 23:20, Pulvis napisał:

Witam. Mieszkam obecnie w Lublinie i poszukuję możliwości zmierzenia parametrów lamp. Czy może ktoś podać jakieś namiary. Pozdrawiam i dziękuję

Może być trudna sprawa, ja nie znam nikogo w naszym mieście... spróbuj zapytać forumowicza @kotok, może on coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.