Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam, widziałem ten wzmacniacz, szkoda tylko, że go nie było słychać :(

 

A ten cyfrowy gramofon... no cóż ,cdek zagrał lepiej, ale co kto lubi :)

 

P.S. Który to Ty: taki wysoki szczupły, czy niewysoki i mniej szczupły ? ;)

 

P.S.2 czyje były te szantowe niskie wokale po Jopkowej (fajne były :) ) koło 13.00 ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ten niższy szczupły a żeby mieć pewność które to któregoś dnia umówimy się w Lublinie to przywiozę wzmacniacz, ale mój na pewno szedł niżej od lampy w końcu chodzi od "0"Hz na pewnym etapie trzeba było ściszyć bo pomieszczenie zaczęło się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuje, że nie mogłem posłuchać tego wzmacniacza Macha, bo po koncercie Antka Forcione, moi dwaj kompani, z którymi byłem, dostali parcia szybkiego wyjazdu dalej na urodziny kolegi do Myszkowa i już nie było czasu. Co do dźwięku w Jadisa i innych komponentów, to niestety słabiutko, dużo niekontrolowanego basu, dźwięk nie wciągający bez ikry. Za takie pieniądze, jakie tam stały czy też leżały to niestety porażka. Dlatego powiedz, kiedy będziesz w Lublinie, bo jestem ciekaw odsłuchu Twojego wzmacniacza, który oglądałem i nawet podobał mi się, bardzo solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ten niższy szczupły a żeby mieć pewność które to któregoś dnia umówimy się w Lublinie to przywiozę wzmacniacz, ale mój na pewno szedł niżej od lampy w końcu chodzi od "0"Hz na pewnym etapie trzeba było ściszyć bo pomieszczenie zaczęło się ruszać.

 

Większość wzmacniaczy schodzi niżej, niż standardowe kolumny. A wiadomo jakie były wymiary tego pomieszczenia, można policzyć rezonanse. Tutaj raczej chodzi o kontrole basu - pewnie wyszła przewaga tranzystorowego Macha, a nie jak nisko schodzi wzmacniacz. Jadis schodzi niby do 15Hz (-3dB) i ma 100W mocy ale mi też bas się lepiej podobał z Macha jak i ogólnie jego granie było lepsze. Bardziej wyrównane, może ze zbyt cofniętą średnicą ale musiałbym posłuchać na spokojnie. I co najważniejsze, bez przesłodzenia.

 

Ta cofnięta średnica może być wynikiem porównania z Jasisem, gdzie ta średnica się nieco wysuwała.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem z Lublina i z chęcią bym wpadł na jakieś spotkanie. Mój sprzęt to: Dynavox VR-70E po modyfikacjach + kolumny diy projekt 3sm (STX GDN-18-140-8-AWX + Seas 27TBFC/G). Za źródło służy dac audiotraka maya u5 a i mam jeszcze słuchawki sennheiser hd380 pro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam propozycję.

Napiszcie, kto kiedy jedzie na Audio Show - ja jadę prawdopodobnie 12.11 w sobotę.

 

Może tydzień po targach spotkajmy się w jakiejś knajpce w Lublinie, zaczniemy od świeżego tematu, co kto słyszał, co się komu podobało.

Co Wy na to ?

 

Witam

Tydzień po AS minął, więc może jakieś spotkanie tych z Lublina i okolic ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem proponuj gdzie. Dla mnie np. najbardziej odpowiada Olimp,gdzie jest mnóstwo miejsc gdzie można napić piwa czy kawy, jak kto woli i pogadać. Mam tam najbliżej no i jest gdzie auto zaparkować, bez konieczności szukania miejsca parkingowego przez 20-30 min. Ale jak ktoś ma lepsze pomysły, to też się dostosuje.

 

Większość wzmacniaczy schodzi niżej, niż standardowe kolumny. A wiadomo jakie były wymiary tego pomieszczenia, można policzyć rezonanse. Tutaj raczej chodzi o kontrole basu - pewnie wyszła przewaga tranzystorowego Macha, a nie jak nisko schodzi wzmacniacz. Jadis schodzi niby do 15Hz (-3dB) i ma 100W mocy ale mi też bas się lepiej podobał z Macha jak i ogólnie jego granie było lepsze. Bardziej wyrównane, może ze zbyt cofniętą średnicą ale musiałbym posłuchać na spokojnie. I co najważniejsze, bez przesłodzenia.

 

Ta cofnięta średnica może być wynikiem porównania z Jasisem, gdzie ta średnica się nieco wysuwała.

 

Odnośnie Jadisa, który grał u Grobela, to najlepszym w tym zestawie był napęd JD1, kawał maszyny, kiedyś miałem u siebie na odsłuchu i zrobił bardzo pozytywne wrażenie na słuchających(jedynie Philips CD 960 z napędem CDM-1 modyfikowany na maksa, na najlepszych elementach, bez oszczędzania, zagrał wtedy lepiej), zaś reszta Jadisów to muły z dźwiękiem mało dynamicznym, o basie już nie wspominając,a te 15Hz i 100W to dane chyba wyssane z palca, a papier wszystko przyjmie, stąd nie dziwi mnie że Mach zagrał lepiej i schodził niżej i nawet to kontrolował. Zresztą muszę dodać, że w środę gościłem Macha w moim systemie i spisał się bardzo dobrze, jeżeli chodzi o kontrolę basu, przestrzeń i dynamikę. Myślę nawet że przewyższał pod tym względem a na pewno nie ustępował takim maszynom jak Mc Intosh 6900, banda Krelli od KAV 300 poprzez KAV 300iL po KAV 400xi i ten ostatni muł S300i. Tylko chyba KAV 500i miał może lepsze dmuchniecie czy Callisto 2100, ale te dwa wzmaki miałem jakiś czas temu i nie grały w obecnym systemie stąd nie bardzo pamiętam. Ogólnie wzmacniacz gra całkiem przyjemnie, choć moim skromnym zdaniem można z niego jeszcze wydobyć o wiele więcej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, a co za tym idzie wzrostem ceny oraz opłacalności jego produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Volker

Mc Intosh 6900 - chociaż ma wielu zwolenników, to jednak to specyficzny dźwięk i jeszcze więcej przeciwników (może to te autoformery - jedni je kochają inni wprost przeciwnie). Jest to chyba jeden z niewielu Maców, któremu nawet w magazynach branżowych trafiają się słabe recenzje. A kosztował 30K jak jeszcze był w produkcji, ale sporo ich było z drugiej ręki za ok. połowę...

Za to Krelle są całkiem, całkiem zwłaszcza ta 500-tka

 

Jadis też mi nie podchodzi do końca...

 

A o jakiej efektywności i impedancji masz kolumny?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Mc Intosha, to miałem chyba wszystkie zintegrowane MA 6400 (mały, ale bardzo ciekawy dźwięk, potem 6450 potem 6500 (najsłabszy wg mnie z całej tej bandy), 6800 i 6850- dźwięk taki sam, muzykalny, z dobrą średnicą i słabym basem, tyle, ze mam sieciówkę NBS Monitor 1 i ten trochę ten bas zbiera, także nie było tak źle. MA 6900 chyba był z nich najlepszy, bo wprawdzie słabszy ciut na średnicy ale lepszy bas, choć kolumny najpierw Avanti II nie można było nim napędzić, potem JmLab Electra, ale te znów mają membranę W czyli sztuczny dźwięk. jakieś tak Harberthy o których piszą tak wspaniale, ale w rzeczywistości muły takie, potem Virgo 2 i było nieźle a teraz ProAC Response 2,5 ale ze zmienioną zwrotnicą na cewki taśmowe Goertza (alpha core), rezystory Millsa oraz kondesatory Hovland oraz zmieniony kabel z van den Hula (nic tak nie zamula jak kabel van den Hula) na Mambę, taki co był w najwyższych Zollerach i Focalach. Skuteczność to jakieś 86 dB czy 87dB, impedancja 8 Ohm. Było jak dotąd najlepiej, ale też trzeba było iść na kompromis, bo np. Callisto ma wypierd, ale nie ma średnicy i ten bas taki trochę jak w sieczkarni, jednostajny, Krelle to przereklamowane i nie prawdziwe, bez polotu i czadu, oprócz KAV500i, który ma dość muzykalny, przejrzysty a jednocześnie bardzo dynamiczny dźwięk, jakby inna firma, a nie Krell. Levinson 383- tego też próbowałem ale jak miałem Avanti II i był czad ,kontrola basu, muzykalnie, nie chłodno, jak piszą wszyscy, ale też średnica niezbyt i wysokie tony a najbardziej wkurzał mnie talerz czy jak mówią czynel perkusji, taki bez polotu (zresztą wszystkie te wzmaki miały podobny problem) i cena spora, bo wówczas ponad 16 tys. Tak więc wybór padł na 6900, ale już pożegnałem się z nim, zresztą wtedy kupiliśmy z koleżką 2 szt. od Mokrzyckiego i już nie mamy. Za to mamy Marantza PM94 ale zmodyfikowanego na maksa, na najlepszych elementach i to jest prawie wzorcowy dźwięk, połączenie lampy takim super, nie jakiegoś przesłodzonego muła i tranzystora w b. wysokiej półki, stąd teraz wydaje mi się że ProAc już nie daje rady i jak mi radzi kolega trzeba by najlepiej Zollera Temptation gruntowanie zmodyfikowanego na poliglasach i wysokich wstędze Ravenie i to najwyższym, zwrotnica na cewkach taśmowych Goertza, kondach SCR i Duelundzie. Myślę że wymiata większość kolumn fabrycznych do 150 tys. lub za więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy są jakieś decyzje w sprawie spotkania (gdzie, kiedy)?

 

Może w ten weekend ?

Tylko najpierw trzeba by zorientować się ilu nas będzie i ustalić gdzie.

Może gdzies bliżej centrum, żeby wszyscy mieli wyogodnie.

To kto chętny, niech rzuca propozycje miejsca, żeby w spokoju i bez scisku pogadać przy "herbacie"

Może Plaza ?

1) w centrum

2) są miejsca parkingowe

3) dobry dojazd dla wszystkich

4) na górze oddzielony lokal (tam, gdzie kręgle), gdzie bez tłumów z siatkami za plecami można pogadać

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolegę.

Kino domowe widzę podobne, jak u mnie. Pewnie Meloman ?

To może następnym razem dołączysz. Bo mam nadzieję, że pierwszy będzie na tyle udany, by go powtórzyć :)

 

Komu pasuje Plaza np. piątek późne popołudnie ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

 

Coś czuję, że spotkanie jutrzejsze może nie wypalić, bo:

 

1. Chętnych dzień przed 2, ze mną 3

2. Konkretnie 2, bo jestem aktualnie niestety leżący do końca tygodnia conajmniej.

 

To jak, przekładamy ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem może ustalmy nową datę spotkania, tak aby więcej osób się nastawiło na ten dzień i żeby nam się udało spotkać.

 

Moja luźna propozycja to piątek 16 grudnia.

Miejsce bez zmian, około 18.00.

 

Co Wy na to?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo to wszystko działa, wygląda na to że w Lublinie jest mało audiofili lub nie chce się niektórym pisać, nie mówiąc już o spotkaniu. Sam znam pięciu, którzy mają sprzęt wypas, bo gramofony z duże pieniądze, Marantze PM-94 modyfikowane na maksa, jeden ma Mc Intosha MA6900 itd., a jak pytałem, to nie chce im się ruszyć 4 liter.

Stajemy się jak Niemcy czy Szwedzi, zamknięci w sobie, zabiegani i pochłonięci pracą. Odnoście spotkanie to piątek 18:00 może być. Postaram się też przyciągnąć któregoś ze znajomych, no i Macha trzeba namówić. Bądź co bądź konstruktor wzmacniacza i to całkiem dobrze grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo to wszystko działa, wygląda na to że w Lublinie jest mało audiofili lub nie chce się niektórym pisać, nie mówiąc już o spotkaniu. Sam znam pięciu, którzy mają sprzęt wypas, bo gramofony z duże pieniądze, Marantze PM-94 modyfikowane na maksa, jeden ma Mc Intosha MA6900 itd., a jak pytałem, to nie chce im się ruszyć 4 liter.

Stajemy się jak Niemcy czy Szwedzi, zamknięci w sobie, zabiegani i pochłonięci pracą. Odnoście spotkanie to piątek 18:00 może być. Postaram się też przyciągnąć któregoś ze znajomych, no i Macha trzeba namówić. Bądź co bądź konstruktor wzmacniacza i to całkiem dobrze grającego.

 

Zgadzam się z kolegą całkowicie.

Sam się często na tym łapię, że mając 36 lat lubię się zaszyć w domu w weekend i nie chce mi się ruszać na żadne spotkanie.

Coraz bardziej nabieram przekonania, że właśnie starzy audiofile to tacy introwertycy zamknięci w swoim muzycznym świecie, a życie towarzyskie głównie przez fora audio.

Tylko patrzeć, jak coraz bardziej przestaniemy sobie radzić w bezpośrednich kontaktach z ludźmi spoza audio i zaczniemy przybierać niezdrowo na wadze.

 

Macha trzeba przyciągnąć, fajny pomysł.

 

Czyli spotkanie w piątek 16 grudnia, godzina 18.00, klub na ostatniej kondygnacji w Plaza Lublin

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.