Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj art.tur

 

Nie bądź taki skromny, Twój sprzęt to przecież ni miniwieżyczka :)

 

A skoro masz kolumny i kable SO, to jednak taki zielony nie jesteś ;)

 

 

BTW Dobrze wiedzieć, że niedaleko są pudła p. Andrzeja, bo nie miałem okazji ich słuchać ;)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że coś się dzieje i jakieś wpisy się pojawiły. I bardzo dobrze. Odnośnie spotkania personalnego, to fakt, że Olimp mi pasuje, bo nie muszę daleko ruszać, a miejsca jest pod dostatkiem i nie taki spęd jak w Plazie. Ale dostosuję się do większości, skoro chcecie w Plazie, przyjdę do Plazy, na Starówce- przyjdę na Starówkę, wybierzcie tylko dobry lokal, gdzie można coś zjeść i wypić, bo na sucho nie lubię siedzieć, a nie bardzo wyznaję się w tematyce "starówkowych" lokali. Jakiś piątek ok. 18:00 też może być. Jeżeli chodzi o testy sprzętu, to nie wiem jak zebrać w jednym, czasie kupę sprzętu i słuchać, nie wiem 5 - 8 godzin. Takie coś to raczej niemożliwe i też może to dość długo trwać. Można się zebrać w kogoś przywieźć klocki i porównać, pogadać i wymienić się swoimi pomysłami, co już miało miejsce u mnie jakiś miesiąc temu, kiedy dokonywaliśmy w 3 osobowym gronie (jeden gość nie wypalił) odsłuchów wzmacniacza Macha, porównania do dwóch moich wzmaków, a także bodajże 5 sztuk odtwarzaczy CD i jakieś tam kable. Każdy z nas coś z tego wyniósł i każdy miał coś do powiedzenia. I jeżeli Arturze masz takie coś na myśli, to zapraszam nawet do mnie, możesz wpaść ze swoimi klockami, ktoś inny ze swoimi. Mam znajomego, który ma lampowego Philipsa CD 960, też go mogę zaprosić, także jeden z forumowiczów pisał mi ma PW, że chciałby porównać swój CD z moim, bo ma tak jakiś plany zmian systemowych, czy jakość tak. Tak więc, można jakoś się zgrać, po uprzednim ustaleniu telefonicznym. Najpierw może być u mnie, potem u kogoś, bez żadnych kosztów czy jakiś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Może coś zaplanujemy? Ja muszę wiedzieć ze sporym wyprzedzeniem dlatego chciałbym wcześniej wiedzieć kiedy spotkanie.

 

pozdrawiam

 

Na razie to planujemy u mnie w piątek koło południa odsłuch wzmacniacza Macha, zapraszam nawet ze swoim wzmacniaczem czy też CD. Im więcej sugestii, tym lepiej. Zaprosiłem też kolegę ze Świdnika ze swoim wzmakiem, który ponoć też gra dobrze, przynajmniej tak się chwalił. Jak ktoś chętny, proszę o maila na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Podaj termin i miejsce.

 

Ja też jestem za. Choć już nie bardzo wierzę, że takie coś się uda, bo mało ludzi wchodzi na stronę i w ogóle

się interesuje.

 

W ubiegły piątek był u mnie odsłuch wzmacniacza Macha oraz wzmacniacza znajomego ze Świdnika i oczywiście mojego

Marantza PM-94. Było w sumie 5 osób, w tym kolega Whiter1 i myślę że nikt z obecnych nie żałuje że przybył, może trochę kolega ze Świdnika, bo jego wzmacniacz wypadł dość słabo przy Machu i przy PM-94, który jest zmodyfikowany na takich elementach, że ów kolega ze Świdnika stwierdził, że seryjnie produkowany wzmacniacz musiałby kosztować chyba ze 150 tys. zł. Ale z drugiej strony będzie miał jakiś punkt odniesienia w Machu czy PM94 i wie już jak ma go rozbudować żeby osiągnąć brzmienia Macha, który od ostatniego odsłuchu poczynił megakrok do przodu w dźwięku, mianowicie dużo detalu, szczegółu bez ostrości jakiś natrętnych wysokich tonów. Moim skromnym zdaniem wszelkie Krelle, McIntoshe i Hegle nie dorównują w żadnym aspekcie. I ten potencjometr, wspomniany w recenzji Pacuły już jest jak trzeba, przy cichym słuchaniu wszystko nie jest zlane, tylko słychać oddzielnie każdy instrument. No i ten Antek Forcione, prawie jak na żywo (bo żaden sprzęt nie gra jak na żywo), brzmienie gitary, szarpnięcie strun jak na koncercie na Audio Show. Ciekawe płyty przyniósł Whiter1 (tu proszę o tytuły) i tu też Mach wypadł bardzo dobrze, kolega Whiter1 może potwierdzić. Na końcu koncert Yanni oraz muzyka filmowa i też było bardzo dobrze. PM 94 lepiej poradził sobie na tym obszarze, ale cóż 150W i 35 w klasie A i włożona tam duża kasa w modyfikację do czegoś zobowiązują. Zresztą Callisto 2200 też sobie nie radził a Mc Intosh 6900 to totalnie się rozjechał z tego co pamiętam, bo te sprzęty miałem ponad rok temu, jak nie dłużej. W sumie udane spotkanie dla każdego, jak też mam małą robotę wymiany gniazd RCA na solidne Audio Nota, bo na skutek wkładania i wyjmowania kabla w końcu popękały, wcześniej mi się nic chciało. Żałuję tylko że nie było Gardarthora, który telefonicznie poinformował mnie że pracuje i nie może wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odsłuch porównawczy u Volkera naprawdę przyjemny, aż nie chciało się wychodzić - muzyki na takim sprzęcie mógłbym w kółko słuchać (żeby tylko ktoś pożywienie i kaczkę przynosił :)) ).

Mach super wzmacniacz, a Sławka Marantz... no cóż... Nie sądziłem, że takie brzmieniowe cudo można uzyskać ze starego klocka. Forcione, faktycznie, jak na żywo, a ścieżka dźwiękowa z Pasji, czy koncert Yanniego to poezja, miód malina. Ponieszczenie 14m2, a po zamknięciu oczu - albo stadion (chyba) z koncertu (Yanni), albo studio nagraniowe (Stańko), albo sala koncertowa (Forcione). Jak tam zobaczyłem te podłogowe Proaci ,to na początku trochę się zdiwiłem. Ale jak to zaczęło grać i się wygrzało to... ech, chciałbym tak mieć u siebie, może kiedyś.

 

Sławek,

Te moje płyty, których słuchaliśmy to Stańko "Dark Eyes" ECM i Music For The Film " Sound And Silence" ECM. Byli też Floydzi "Division Bell" remastered 2011.

 

No i mam nadzieję, że teraz częściej się będziemy tak spotykać. następnym razem wezmę coś cięższego, żeby zobaczyć, ile mu brakuje do tego Marantza :)

 

P.S. Oczywiście wielki szacun dla Janusza, że od początku stworzył tak extra grające cacko, że wydał na świat Macha.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że było nieźle. Panowie podajcie termin kiedy dysponujecie czasem, ja spróbuje się dostosować (tylko muszę niestety, z racji wykonywanego zwodu wiedzieć wcześniej).

 

Dysponuje zacisznym pokojem odsuchowym w trakcie "adaptacji akustycznej" w którym do woli można się "tłuc" na wszystkich poziomach głośności, tylko niestety wiedzę, że przy waszych czołgach to mój zestaw to zabawka, tak czy inaczej myślę, że należałoby się spotkać!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyszedłem po 14.00, a jeden z kolegów po 16.00, czyli dla pracujących również.

 

Sławek, do której siedzieliście ?

 

Siedzieliśmy do trochę po 17:00 bo ja z kolei musiałem wybyć. Potem jak poszedłeś Mariusz (ten co przyszedł na końcu podłączał swojego Philipsa 960, do którego na zasilanie włożyłem te pokazywane Nichicony, a które jeszcze nie wygrzały się, bo trochę było ostro na górę, za to basior jak trzeba. Zresztą on mieszka ode mnie 350 metrów i system zna dobrze, głównie chciał zobaczyć wzmaka Janusza, co zrobił od ostatniego odsłuchu i wzmak tego kumpla ze Świdnika, który ma kosztować ok 5,5 - 6 tys, stąd odstawał od brzmienia Macha czy Marantza.

 

Moje ProAc 2,5 też są modyfikowane na zwrotnicy, tzn cewki taśmowe Goertz (ponad 100 zł za szt.), kondensatory Hovland oraz rezystory Mills (wszystko ma Akkus Wejherowo) oraz kabel w środku zamiast firmowego Van den Hula to podwójnie złożona na każdy kanał Mamba (8 żył 1mm srebro z miedzią chyba- 150/ metr), która była w najwyższych Zollerach. Stąd taki bas i przestrzeń.

 

Dzięki za tytułu CD. Zamierzam kupić te dwie bo Floydów mam i teraz szkoda że nie posłuchaliśmy utworu High Hopes chyba brzmi. Tam też jest kawał muzy z potężnym basem i hektarami przestrzeni. Ale to następnym razem, a takowy będzie, bo kolega ze Świdnika mówił że będzie chciał przyjechać jak trochę poprawi sprzęt a i Mach się odgrażał,że zamierza zrobić jeszcze lepszą wersję ze 100 Watami i zamontować jeszcze lepsze komponenty. Osobiście jak znajdę jakiegoś Callisto 2200 lub Krella KAV 500, to chętnie kupię do testów za przyzwoitą cenę. Oj będzie się działo.

 

Odnośnie spotkania przy piwie w knajpie, to chętnie. Podajcie termin, np bieżący piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Mach się odgrażał,że zamierza zrobić jeszcze lepszą wersję ze 100 Watami i zamontować jeszcze lepsze komponenty.

 

Spokojnie na to trzeba będzie poczekać, może do jesieni zanim sie wszystko dopracuje do wersji testowej.

A jeszcze dopracowuje się obudowa do obecnej konstrukcji (napisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie i o której w najbliższy piątek?

Mi pasuje każde miejsce, gdzie będzie w miarę spokojnie, żeby w kilka osób porozmawiać(zbyt optymistycznie???).

Volker ustal warunki reszta się dostosuje.

 

Nie bardzo chcę ustalać, bo mi najbardziej pasuje Olimp, a tak np taki lokal na górze w nowej części Kleopatra, godz. 17:00 lub jak kto woli później. Szczerze mówiąc mam najbliżej, tylko czy innym pasuje? Bo muszą dymać przez całe miasto. Jak ktoś nie zmotoryzowany, to słabo, mogę najwyżej odwieźć z powrotem. Niech się inni do tego odniosą. Może być też i Plaza, choć tam zgiełk i dużo narodu, parking płatny i ciasny, ale najwyżej dojadę jakoś. Może nich się whiter1 wypowie jako założyciel wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i Mandragora, wsio rawno.

Chociaż w Browarze mają warzone własnoręcznie piwo... i to kilka gatunków - pycha (a do tego golonka...) :D

 

Biorąc pod uwagę, że w sobotę "ostatki", proponuję się szybko zorganizować, żeby coś zarezerwować, bo może być w ten weekend niełatwo.

 

Albo przełożyć na następny, spokojniejszy piątek...

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i Mandragora, wsio rawno.

Chociaż w Browarze mają warzone własnoręcznie piwo... i to kilka gatunków - pycha (a do tego golonka...) :D

 

Biorąc pod uwagę, że w sobotę "ostatki", proponuję się szybko zorganizować, żeby coś zarezerwować, bo może być w ten weekend niełatwo.

 

Albo przełożyć na następny, spokojniejszy piątek...

 

To lecimy na tą golonkę i piwo po czesku. Kto za niech się ujawnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z piątkiem ?

Tylko 3 chętnych?

czuję, ze znowu będzie frekwencyjna lipa, poprzednio przynajmniej deklaracji było więcej ;)

Każdy chętny spotkania na odległość, a im bliżej, tym gorzej :(

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej w przyszły piątek 24.02

 

Przyszły piątek 24.02. w ten nie dam rady, muszę jutro wyjechać i nie wiem, czy dam rady wrócić.

Sprawa wynikła dziś i nie mogę przełożyć. Za tydzień nie ma sprawy, jestem cały czas. A ponadto może

się ktoś dołączy. Może kolegę też namówię, dziś będę u niego doszlifowywał Philipsa CD 960 oraz PM94

i zaproponuję mu spotkanie w piątek 24.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i przyszły piątek, luźniej będzie i więcej miejsca dla naszego grona ;).

Dajcie znać, w której knajpie na Starówce i o której.

 

U Żydów już byłem, więc pora odwiedzić knajpę czeską z dobrym piwkiem i golonką. Co do godziny

to 17:30 z poślizgiem studenckiego kwadransu chyba będzie dobrze. Ponadto mój znajomy poddał mi

pewną ideę, czy też pomysł, to wam przedstawię na spotkaniu, bo nie będę się rozpisywał na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.