Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Jednak w sprzęcie w którym wymieniliśmy na coś innego zazwyczaj była poprawa - choć trzeba przyznać, że często wymienialiśmy na coś z wyższej półki - moją opinię o tych kondensatorach zresztą znasz ;) i dla przeciwwagi czuję potrzebę ją nieraz wyrazić.

Na AVS mieliśmy kolumny, które nie dostały szansy zagrania bo grały niestety poniżej oczekiwań a w zwrotnicy miały właśnie zielone PIO co prawda nie one same były przyczyną takiego grania ale wydaje mi się, że okazały się przysłowiowym gwoździem do trumny.

Przy 4,7 uF można pomyśleć już o czerwonym Jantzenie - choć trzeba rozważyć czego oczekujesz i w którą stronę chcesz pchnąć system.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w sprzęcie w którym wymieniliśmy na coś innego zazwyczaj była poprawa - choć trzeba przyznać, że często wymienialiśmy na coś z wyższej półki - moją opinię o tych kondensatorach zresztą znasz ;) i dla przeciwwagi czuję potrzebę ją nieraz wyrazić.

Na AVS mieliśmy kolumny, które nie dostały szansy zagrania bo grały niestety poniżej oczekiwań a w zwrotnicy miały właśnie zielone PIO co prawda nie one same były przyczyną takiego grania ale wydaje mi się, że okazały się przysłowiowym gwoździem do trumny.

Przy 4,7 uF można pomyśleć już o czerwonym Jantzenie - choć trzeba rozważyć czego oczekujesz i w którą stronę chcesz pchnąć system.

 

Nie słyszałem tych kolumn, nie byłem więc mogę tylko bazować na tym co kto napisze albo był i przekazał mi osobiscie/ telefonicznie.

IMHO raczej 1 kondensator w zwrotnicy nie jest w stanie popsuć lub naprawić kolumny ;)

 

Generalnie - w elektronice warto eksperymentować, w zwrotnicy tez ale pod warunkiem ze cała reszta jest już super dograna.

 

Tak jeszcze dla info Kamila - kiedyś w car audio w wysokiej próby systemie ( Sterownik Alpine, napęd to Sony M1, Tweeter to Scan Speak Illuminator, woofer to Micro Precision 5.16, zwrotnica pasywna z dogranymi fazami i splem , gdzie na tweeter to był 2 rzad elektrycznie, akustycznie tez drugi LR2 )

 

Test polegał na slepym przełączaniu między najtanszym STX PET a Białym Mundorfem.

Przełączanie A/B, słuchajacy nie wiedział który gra, realizowane było to na przekaźnikach więc zmiana Online.

 

Na 20 prób wiecej jak 10 wygrywał teoretycznie STX, z tym że było to na zasadzie - wydaje nam sie że gra lepiej ;)

 

Kolumny to grundig box 1500a professional.

Niestety schematu nigdzie nie mogę znaleźć.

Z tego co pamiętam to zwykle elektrolity

 

a rozrysowac schemat i spisac wartosci ??

 

Jakis link do tych kolumn ??

 

Jak wszedzie zwykle bipolary to kazdy foliowiec moze przyniesc pozytywna zmiane - subiektywnie mozesz odczuwac wiecej szczegolow i bardziej rozjasniony dzwiek

 

http://www.tforumhifi.com/t47197-grundig-box-1500a-professional

 

zmien na poczatek te w szeregu dla wysokotonowca i sredniotonowca

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to pobawię się trochę.

A polecasz zmiane okablowana w kolumnach? w oryginalne jest bardzo cieniutkie

 

sprawdz czy nie jest nigdzie nic zasniedziałe.

sprawdz polaczenia.

 

ewentualnie kup skrętkę z poilinka Jantzen Audio 5N 1,5mm2 spokojnie wystarczy, 2,5mm2 to juz rozrzutność ;)

Zapewnie grasz z lampy lubjakiegos traznystora do 50W z tymi kolumnami...

 

https://www.poweraudio.pl/przewody-glosnikowe-c-33_35.html

 

https://www.google.p...iw=1550&bih=841

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to grundig box 1500a professional.

Niestety schematu nigdzie nie mogę znaleźć.

Z tego co pamiętam to zwykle elektrolity

 

Te kolumny są świetnie zestrojne na fabrycznych elementach.

Poprzez zmianę jakiegokolwiek elementu tylko popsujesz dzwięk.

Wymagają one jednak starannie dobranej reszty toru- bez tego grają jasno i krzykliwie.

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rzadkie żeby kolumny grundiga zwrotnica była zużyta miałem ich i mam dużo i wszystkie są ok .Kupione a nie używane głośniki wymagają rozegrania , elektrolity muszą się wygrzać. Po 2 tygodniach grania będzie lepiej jak wcześniej stały latami nie używane. Do 1500aprof polecam v7000 i oryginalne kable cieniutkie bo te są spasowane z nimi. Podpinanie grubych kabli da zły dźwięk zwłaszcza problemy z basem i ich kontrolą od razu wyjdą . Wymiana kabli w środku też jest złym pomysłem. Tak wygrzebane głośniki stracą na wartości co najmniej 50% co jest następnym problemem. Maskownice to następny konik muszą być założone bez nich dźwięk jest mniej spójny.

 

Jak chcesz cd to 7550 i oryginalny cincz będzie pasował lub 7500 w wersji najlepszej z kablem na stałe. . Kenwood i przypadkowe żródła można sobie odpuścić tylko spaskudzisz dobre głośniki a efektu i tak nie będzie. Jurek mieszka kilkaset metrów ode mnie słuchał u mnie i miał swoje różne systemy i dobrze ci radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Kilka razy już o tym pisaliśmy na forum, ale warto większą uwagę zwrócić na akustykę pomieszczenia odsłuchowego. Nie mówię od razu o zakupach drogich ustrojów, pułapek basowych, dyfuzorów, itp., ale często o drobne korekty i zadbanie o akustyczną higienę. Naprawdę, niekiedy wystarczy ułamek nakładów roboczych i pieniężnych wydanych na modyfikację głośników, by cieszyć się lepszym - czystszym, szybszym, bardziej przestrzennym - dźwiękiem. Zapominamy o tym w pogoni za króliczkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa...przez akustykę właśnie...zajefajną zresztą...boję się chatę zmieniać, a czas nadszedł...Co będzie w nowej??? O zgrozo...

 

Nowa chata, nowe możliwości. Wyobraź sobie te ogromne, puste obszary, czekające na wypełnienie ich muzyką!

Ale chyba Joli się nie pozbywasz, prawda??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nowa chata, nowe możliwości. Wyobraź sobie te ogromne, puste obszary, czekające na wypełnienie ich muzyką!

Ale chyba Joli się nie pozbywasz, prawda??

 

Joli? Moja kochana małżonka mówi..."trzy najważniejsze miłości mojego męża: dzieci, Jola i na końcu ja..." ;-)

A małżonkę mam najlepszą jaķą mogĺem sobie wymarzyć :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz są na Gęsiej. Jest duża sala niby do odsłuchów, ale cała jedna ściana jest ze szkła, mają może ze 3 przenośne panele akustyczne z wełny, i jakoś tak smętnie to wygląda... byłem przed 2 tygodniami, zapewne coś działają i miejmy nadzieję, że będzie można porządnie posłuchać.

Nigdy za to nie słuchałem muzyki w Top-Hifi u nas w Gali, a podobno mają tam fajnie urządzoną salkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.