Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chętnie bym dołączył, ale niestety pracuję tego dnia na maxa.

 

Ja niestety nie jestem na etapie cieszenia się ze słuchania muzyki na skompletowanym systemie, nie jestem na etapie wyboru sprzętu, natomiast jestem na etapie dekompletowania systemu (kolumny i kabelki sprzedane, jeszcze tylko wzmaka niedługo sprzedam i od nowa się zacznie szukanie - tylko szkoda, że u Nas biednie ze sklepami - jak wchodzę do Melomana i mówię, że chcę wydać 4k na wzmacniacz to mi goście mówią, że za 5-6 coś mają, jak chcę za 5k to mówią, że za 8k mają - totalna dezorientacja dla potencjalnego klienta, który niewiele dobrego stereo w życiu słyszał - takiego jak ja, niedawno mówili, że denon pma1500ae jest super - teraz mówią, że beznadziejny - masacara)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z Melomanem, zawsze jak u nich byłem to gadali na odwrót, starając się być mądrzejszym od klienta. Raczej preferują sprzęt, na którym najwięcej zarabiają, zresztą jak też inni dystrybutorzy.Przerabiałem sam to już kiedyś, więc jak szukasz wzmacniacza za w/w kwotę to chętnie podpowiem. Napisz na mail prywatny. Odnośnie spotkania to szkoda, że Cię nie będzie, kilka osób się deklaruje, więc może dojdzie do skutku. Pamiętajcie, to już za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie posiadam denona pma1500ae. Wcześniej grał z jamo d570 (wysokie tony trochę męczące, nie dało się słuchać "nieidealnie" nagranych płyt, bas i dynamika super). W związku z przeprowadzką i małymi dziećmi w domu sprzedałem jamo i stereo. W piwnicy zbudowałem prawdzie kino domowe, pma1500ae stoi bezużyteczenie (tzn jest podłączony do ampli na przednie kolumny). Teraz dzieci podrosły i już nie ciągnie ich tak bardzo do kopułek głośnikowych i wszelkich przycisków dlatego znowu temat stereo w salonie powraca.

 

Zastanawiam się czy nie sprzedać pma1500 i dołożyć trochę do nowego wzmaka, a może zostawić pma1500 i wszystkie fundusze (ok 4-5k) przeznaczyć na kolumny. Dodam, że posiadam DAC Zhalou 2.5 - muzyka z HTPC - większość FLAC. A może wszystko sprzedać i zacząć kompletowanie od początku. Niestety ale najgorzej z odsłuchami ponieważ poza Melomanem nie ma gdzie, chyba, że wycieczka do W-wy. Poprzednie kolumny kupiłem bardzo okazyjnie w ciemno i niestety nie był to strzał w 10 - tego obecnie chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w "o mnie" wybrałem cd+integrę Roksan Caspian M-series 1 (wzmacniacz to New Generation 85W - ostatni wypust przed M2).

Obydwa klocki prawie nowe (wzmak ma 5 miesięcy z UK, cd ma 1 miesiąc kupiony w polskim salonie przez poprzednika) za łączną cenę ciut poniżejceny katalogowej jednego elementu.

Jednym słowem - FART :))

Zestaw po wygrzaniu stanowczo mnie zadowalający na kilka (może naście) ładnych lat.

 

Z DM 2/7 gra baaardzo przyjemnie, tylko musiałem połączyć go srebrnym ic, który utemperował trochę bas i otworzył górę.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko przed świętami z większą mobilizacją - śledziki itp ;)

byłem w Melomanie, trochę posłuchałem i najbardziej mi przypadł do gustu duet Naim 5i-2 i Dali Ikon 6 MKII - co o tym myślicie?

Za te pieniądze Naim nie jest najgorszy, choć mnie podobał się bardziej Creek 5350

Ale jak już mam być szczery, to uważam że szkoda kasiochy na takie klocki, co grają trochę lepiej niż jak ja to nazywam, radio Tivoli. Kiedyś też zaczynałem od budżetowego Creeka, Roksana, Naima, potem pogoń za lepszym brzmieniem, Krelle, Gryphony, Mc Intoshe. I tak jak przejrzysty, to brak muzykalności, a jak muzykalny to mulasty i tak w koło panie Macieju. Stąd kup sobie Philipsa FA 960 i zmodyfikuj go porządnie, Grundiga A9009 albo najlepiej Marantza PM94 (ten jest droższy ale 150W /8 OHM i 35 W w klasie A). I koniec z poszukiwaniami, bo jakiś Naim czy Krell czy Mc Intosh mogą mu czyścić pokrętła. Jesteś z Lublina, podobnie jak ja, więc zawsze możesz wpaść do mnie i się przekonać, jak powinna brzmieć muza.

 

Ja niestety będę pół godziny później.

Odnośnie spotkania, to chyba nie wypaliło. Byliśmy z Machem o 18:38 tam przy kręglach i było tam kilka grupek po 2 lub 3 osoby, nie wiadomo kto jest kto, wypiliśmy kawę i do domu. Szkoda, że nie wymieniliśmy się telefonami, byłoby łatwiej się porozumieć. Trochę mam zeszło przy odsłuchu jego wzmacniacza i dlatego spóźniliśmy się. Może jakoś po świętach powtórzymy, tyle że z lepszą organizacją. Początki są zawsze trudne. Ponadto chyba miejsce niezbyt ciekawe, straszny zgiełk i wrzawa, trzeba prawie krzyczeć, żeby się porozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Odnośnie spotkania, to chyba nie wypaliło. Byliśmy z Machem o 18:38 tam przy kręglach i było tam kilka grupek po 2 lub 3 osoby, nie wiadomo kto jest kto, wypiliśmy kawę i do domu. Szkoda, że nie wymieniliśmy się telefonami, byłoby łatwiej się porozumieć. Trochę mam zeszło przy odsłuchu jego wzmacniacza i dlatego spóźniliśmy się. Może jakoś po świętach powtórzymy, tyle że z lepszą organizacją. Początki są zawsze trudne. Ponadto chyba miejsce niezbyt ciekawe, straszny zgiełk i wrzawa, trzeba prawie krzyczeć, żeby się porozumieć.

 

Jak już pisał k_an, spotkanie wypaliło i było bardzo sympatycznie.

On był o 18.00, ja niestety pół godziny później.

Koło kręgli było faktycznie głośniej ,ale my siedliśmy na dole ,z lewej strony baru w sporo cichszym miejscu.

 

Telefonami się wymieniliśmy już wcześniej, bo i tu mogłaby być lipa. Dlatego też proponuję numery na prv.

 

P.S. Ustalmy może wobec tego jakiś styczniowy piątek.

Potem zrobimy sobie orientacyjną listę, wymienimy się telefonami i ustalimy miejsce.

Co Wy na to ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisał k_an, spotkanie wypaliło i było bardzo sympatycznie.

On był o 18.00, ja niestety pół godziny później.

Koło kręgli było faktycznie głośniej ,ale my siedliśmy na dole ,z lewej strony baru w sporo cichszym miejscu.

 

Telefonami się wymieniliśmy już wcześniej, bo i tu mogłaby być lipa. Dlatego też proponuję numery na prv.

 

P.S. Ustalmy może wobec tego jakiś styczniowy piątek.

Potem zrobimy sobie orientacyjną listę, wymienimy się telefonami i ustalimy miejsce.

Co Wy na to ?

Ja jestem oczywiście na tak. Podaj więc wstępnie jakiś termin w styczniu. Mój numer telefonu wyślę ci zaraz na mail prywatny. Wtedy można się lepiej zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły święta, czas leci bardzo szybko, może czas już pokombinować coś ze spotkaniem. Teraz już musi się udać. Odnośnie dnia to mi pasuje w zasadzie każdy (oprócz środy) koło 18:00 lub jakoś tak. Odnośnie zaś miejsca, to szczerze mówiąc wolałbym Olimp w tej najnowszej części, gdyż zdecydowanie ciszej, mniej ludzi, łatwo zaparkować, bo miejsca pod dostatkiem (w Plazie masakra, wszystko zajęte), żadnych bramek, biletów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkiego Naj... w Nowym Roku - samych dobrych wibracji.

 

Co do miejsca spotkania myślę, że również możnaby rozważyć jakiś lokalik na starówce - parking wielki pod Zamkiem (po 18 darmowy?) parę kroków "dla zdrowotności" można zrobić. Olimp oczywiście też może być - powinno być spokojniej niż w Plazie. Co do terminu też chyba dowolny wieczór mi pasuje. Ale najważniejsze, żeby nie powtórzyc poprzedniego niepowodzenia, musimy wymienić się numerami tel. lub ustalić jakiś znak rozpoznawczy - np. pismo o tematyce audio lub nawet "GW" czy inna "Rz' wystająca z kieszeni (żona proponowała kable w butonierce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników dobrego brzmienia w Lublina i okolic. Jestem z Lubartowa. Dobrze że powstał taki wątek, to może jakoś nawiążemy kontakt ze sobą i jakoś dojdzie do spotkanie w większym gronie, a może nawet wspólnych odsłuchów. Jeżeli chodzi o sprzęt to posiadam od dawna zresztą CD C.E.C TL5100Z, wzmacniacz Sphinx Myth 5 oraz kolumny ProAc Studio 125. Co do spotkania to mi też bardziej pasuje Olimp i piątek, bo w inne dni jestem prawie zawsze w trasie i nie zawsze mogę wyrobić się w rozsądnych godzinach. Mam pytanie jeszcze do Volkera, czasami nie mamy wspólnego znajomego w Lublinie, który na modyfikowany zestaw Philipsa CD i wzmacniacz. Słuchałem tego przed świętami i bardzo mi się podobał brzmieniowo pomimo słabych kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny audiofil z lubelskiego, szkoda że inni wcześniej piszący milczą, a na spotkanie się jakoś nie zanosi. Brak czasu -też moja przypadłość czy chęci a może inne przyczyny. W czwartek ubiegłego tygodnia odsłuchiwaliśmy z Machem jego wzmacniacz, najpierw u mnie, a potem w Melomanie, dzwoniłem do kilku osób, żeby było jak najwięcej słuchaczy wtedy jest bardziej obiektywnie, niestety zostaliśmy obaj ze sprzętem. A było nawet ciekawie, szczególnie w Melomanie.

 

Do Gardarthora: istotnie znam tego osobnika i jego sprzęt, chyba że w Lublinie jest jeszcze jeden audiofil, który posiada takowy zestaw i w dodatku modyfikowany, ale nie sądzę. Faktycznie kolumny psują cały efekt, bo są bardzo bardzo budżetowe i do tego pokój ze skosami, ale powiem ci że wszystko i tak gra lepiej niż w czwartek w Melomanie zestaw Hegel 100 i Goldenote Misio z jakimiś Focalami 816. Może to jakoś ze sobą się nie zgrywało, choć jak podpięliśmy wzmacniacz Macha, to wszystko nabrało rumieńców: bas, przestrzeń, średnica. Zrobiło się muzykalniej i bardziej czadowo. Może jeszcze raz zrobi się odsłuch Macha, zanim pojedzie w szeroki świat do recenzji, wówczas z większą ilością słuchaczy, bo każda uwaga jest bardzo cenna.

 

Do Ka_na: odnośnie znaku rozpoznawczego, to Twoja żona miała znakomity pomysł- kable w butonierce. Ja wezmę NBSa. Dopiero będzie widok, pięciu czy więcej chłopa z wystającymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Spotkanie można zrobić :)

 

Ponownie proponuję tam gdzie ostatnio, lub na Starówce, jak proponował k_an.

Nie mi leży Olimp, gdyż kilka osób ma do przebycia całe miasto, a poza tym, to chyba jeszcze słabsze miejsce spokojnego spotkania niż Plaza.

Wiem Volker, że to od Ciebie 5 minut spacerkiem, ale może dasz radę się ruszyć dalej, żeby inni mieli bliżej ;)

 

To co, Starówka ?

 

Piątek 20.01 lub 27.01 około 18.00 ?

 

P.S. Może zróbmy 2 listy na 2 terminy. Na której będzie więcej chętnych - ten termin zaplanujemy, ok ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w związku z faktem iż nie mam wiedzy ani doświadczeń w zakresie Audio, HI FI, High End itd itp nie zgłaszam swojego akcesu do spotkań których próby podejmujecie. Jednak w związku z tym, iż jakiś tam sprzęt obecnie posiadam (czytaj wcześniej lub o mnie) i nadal próbuje go kompletować i poprawiać, chętnie uczestniczyłbym w spotkaniu kilku autorskich zestawów które każdy z was/nas posiada.

Do spotkań osobistych mi nie tęskno bo i tak osobiście nic bym do nich nie wniósł (bo się po prostu nie znam) ale porównanie kilku różnych zestawów oraz możliwość sprawdzenia innych kombinacji na podstawie zgromadzonego różnego sprzętu w jednym czasie i miejscu mogło by być ciekawe.

Zdaję sobie sprawę iż byłoby to niełatwe aby znaleźć odpowiednie miejsce, ale takie spotkanie dla mnie miałby sens.

Jednak osobiście nie czuje się na siłach aby stać się organizatorem takiego przedsięwzięcia, ale uczestnikiem chętnie nawet jeżeli byłyby jakieś koszty.

pozdrawiam Artur Ch.

Edytowane przez art.tur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.