Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

To opampy byly zmieniane.

Mnie ciekawi jak takie cos brzmi https://audeos.pl/pl/p/Opamp-Burson-Audio-Supreme-Sound-V5-Dual-para/574

Miałem kiedyś te OPA. Napiszę tak - są warte swojej ceny. Choć trzeba uważać w jakich warunkach pracują. Choć ja do zabawy opampami już bym nie wrócił.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Kolegów :)

 

Proszę powiedzcie, jakie macie doświadczenia że stosowaniem podkładek antywibracyjnych pod transporty / odtwarzacze cd? Czy używacie czegoś ekstra poza fabrycznymi stopkami? Miękkie czy twarde, jakie wrażenia?

 

Dzięki za wszystkie opinie & pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja też nieco próbowałem, na razie tylko na miękkich, i słabo to wyszło. Dźwięk stracił na dynamice, przejrzystości i szczegółach, zrobiło się tak jakoś właśnie zbyt miękko i pluszowo... ciepłe kluchy, nie cierpię tego.

 

Jestem ciekaw Waszych doświadczeń, bo jak słyszę, to niektórzy mają zgoła odmienne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja też nieco próbowałem, na razie tylko na miękkich, i słabo to wyszło.

 

Podstawki kolegi były na "twardo". Stalowe podkładki z super twardymi kulkami. Z tego co pamiętam efekty opisywał wręcz przeciwne do Twoich.

Czyli zwiększenie precyzji a przez to przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod Philipsem CD960 Soundcare SuperSpikes FEET. Porównywałem z konstrukcjami DIY na kulkach metalowych i ceramicznych. Oba rozwiązania wypadły gorzej, nie wspominając o oryginalnych nóżkach.

I jeszcze jest jedna istotna rzecz. Tym razem z góry odtwarzacza, nie z dołu. A mianowicie dociążenie. Na Philipsie leży płyta granitowa ok. 12 kg. Poprawa dźwięku jest wyraźna, po jej zastosowaniu.

 

A opowiem Wam historię z czasów, gdy miałem Arcama CD82 (a może jeszcze z czasów CD73, nie pamiętam już).

Wyczytałem wtedy na kilku forach, że pod CD to świetnie sprawdzają się piłki do squasha przecięte na pół. Kupiłem więc, przeciąłem i podłożyłem. I doopa :) Zamuliło tak dźwięk, że się słuchać nie chciało. Jeszcze leżą gdzieś w pudełku. Mogę komuś oddać, jak chce sobie poeksperymentować.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest jakiś stacjonarny audio-klub w Lublinie (np. w CSK)?

 

Tak nawet dwa: Meloman i Tophifi :-)))

 

Żartowałem oczywiście ... jednak życie audiofilskie w Lublinie istnieje ;-)

Większość z nas zna się w realu, czasami się spotykamy, słuchamy, gadamy itd. Jednak u siebie w domu.

Wątpię czy w Lublinie takie miejsce miało by rację bytu ... chyba żeby stworzyć coś na kształt Warszawskiego KAiM'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Czy ktoś z naszego regionu ma może Focal Mini Utopia

Z moich obserwacji na rynku nie ma aż tak wiele tych głośników , sam długo czekałem aby ich posłuchać .

Nie zauroczyły mnie , bliżej mi było do sonus faber electa amator .

Cremony nie słuchałem więc nic nie mogę się wypowiedzieć .

Niestety słuchałem ich z różną elektroniką i w różnych pomieszczeniach , więc na pewno nie jest to miarodajne .

Aby sprawiedliwie można było coś napisać , trzeba by było mieć obydwie pary przez kilka tygodni we własnym pomieszczeniu odsłuchowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej planuję mieć Focal Electry 1008BE ale dopiero za rok, obecnie mam Electra 906

 

Budujesz drugi system? Te Focale to raczej nieduże głośniki, chyba byłyby za małe.

 

Z moich obserwacji na rynku nie ma aż tak wiele tych głośników , sam długo czekałem aby ich posłuchać .

Nie zauroczyły mnie , bliżej mi było do sonus faber electa amator .

Cremony nie słuchałem więc nic nie mogę się wypowiedzieć .

Niestety słuchałem ich z różną elektroniką i w różnych pomieszczeniach , więc na pewno nie jest to miarodajne .

Aby sprawiedliwie można było coś napisać , trzeba by było mieć obydwie pary przez kilka tygodni we własnym pomieszczeniu odsłuchowym .

 

Z Mini jest podobno tak, że dużo zależy od elektroniki ...

Kurcze bardzo korcą mnie te Cremony ... tylko gdzie je posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwie różne szkoły grania. Nie ukrywam, że Focale Electra trafiają w 100% w mój gust, lecz i SF Cremona to świetne głośniki. Kiedyś słuchałem u znajomego na wzmacniaczu Marka Levinsona i bardzo mi się podobało - dźwięk kompletny i skończony.

Dziś nie znam nikogo, kto miałby je w domu...

 

Robert, Focale 1008 w wersji z aluminiowym tweeterem ma p. Andrzej Kozłowski od Ad Fontesa. W małej piwniczce wyłożonej kafelkami, na wzmacniaczu lampowym chyba z lampami 6s33s, i na jakiejś wkładce vintage - grają niesamowicie przestrzennie, głębokim i dynamicznym dźwiękiem. Dla mnie super zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwie różne szkoły grania. Nie ukrywam, że Focale Electra trafiają w 100% w mój gust, lecz i SF Cremona to świetne głośniki. Kiedyś słuchałem u znajomego na wzmacniaczu Marka Levinsona i bardzo mi się podobało - dźwięk kompletny i skończony.

Dziś nie znam nikogo, kto miałby je w domu...

 

Z Focali chodzi mi dokładnie o Mini Utopie a to trochę wyższy model niż Electry. Może nie mają jeszcze berylu na górze ale nie sądzę, żeby to miało jakieś drastyczne znaczenie. Większe ma moim zdaniem to, że posiadają dwa głośniki średnio-niskotonowe oraz, że pochodzą z najwyższej serii Focala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.