Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie słucham każdej muzyki,zauroczyłem się dźwiękiem.Fanem zaś jestem Pink Floyd,Led Zeppelin,Tool,Supertramp itp.Ogólnie  to rock lat 70-80-90....Jako  ,że chyba najłatwiej jest  zdobyć  dobre  wydania Dire Straits,to stałem  się też ich fanem.Kupiłem na razie kilka płyt XRCD lub SACD: Dire Straits,Eagles ,Czajkowski,Fausto Mesolella ,Ravel i kilka  płyt ze stajni Stockfisch .Posłuchałem tych płyt na wzmacniaczu Hegel 90 i B&W...i mam o czym myśleć.?Floydów  nie  widzę  wydanych na XRCD,dlatego  też  chyba  będę szukał  dobrych wydań  ich winyli,na dziś odstawiłem ich płyty...ups..bo dźwięk jest dla mnie jakby słaby,no może poza Dark Side...wydana SACD i The Final Cut,a Led Zeppelin w ogóle  brzmi archaicznie,chociaz  sama  muzyka oczywiście się broni.?.Tool jak to Tool..słucham głośno...to inne emocje...chociaż Fear Inoculum ma swój spokojniejszy klimat.

Edytowane przez PinkTool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PinkTool Nie słuchałem h90 ale do takiej muzyki jak słuchasz to moim zdaniem lampa będzie chyba lepsza. Hegla słuchałem tylko raz chyba h160 i się zraziłem. Z tego co słuchałem B&W to do starego rocka również wybrał bym jakąś inną firmę.

Podjedź do Melomana może mają jakąś fajną lampę do posłuchania ... niech coś zaprezentują ... chyba mają Unisona ... wtedy zaczniesz myśleć ... ?

Posłuchaj z ECM np. Manu Katche "Playground" ... może się zakochasz tak jak ja w "talerzach" ...

 

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PinkTool napisał:

Na temat sprzętu już pisałem wcześniej,jeśli będę szukał to takiego "bardziej precyzyjnego",ale na dziś  cieszę się tym co mam..chciałbym po prostu poszerzyć  swoje  zainteresowania samą muzyką ?.

To nie przejmuj się audiofilskimi wydaniami i wytwórniami, szkoda na to czasu. Zbyt wiele ciekawej i wartościowej muzyki można w taki sposób pominąć. Szukaj, słuchaj a jak się coś wyjątkowo spodoba to wtedy można się rozejrzeć za jakimś lepszym wydaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Nazywam się Piotr i bardzo się cieszę, że po 10 latach stażu na forum znalazłem grupę lubelską ? (wcześniej nie szukałem zbyt intensywnie, bo wątpiłem w jej istnienie).

Dołączam i pozdrawiam (szczególnie, że czas zarazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doktorZło napisał:

Cześć. Nazywam się Piotr i bardzo się cieszę, że po 10 latach stażu na forum znalazłem grupę lubelską ? (wcześniej nie szukałem zbyt intensywnie, bo wątpiłem w jej istnienie).

Lepiej późno niż wcale ?  Zaraza się rozszalała dobrze więc mieć doktora w klubie ?

Witam serdecznie i pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 12:09, Gardarthor napisał:

I co oglądałeś tego Marantza PM94? 

i nastał ten dzień,ten fabryczny dobry jest,ale  w porównaniu do  tego "stuningowanego " bardziej płaski,mniej dynamiczny..ja  to sie  nie znam ,ale moja lepianka  to  do kuchni  chyba  pójdzie ?,zostaje też kwestia  innego "toru"..ja nawet tak szybkiego auta  nie mam..,całość  grało bardzo  świetnie...a poza  tym  ja mam jednak  większe pomieszczenie i  nie mam takich kabli...poleję  sobie lepiej  whisky  do  Floydów   to się  uspokoję ?

 

6 godzin temu, doktorZło napisał:

Cześć. Nazywam się Piotr i bardzo się cieszę, że po 10 latach stażu na forum znalazłem grupę lubelską ? (wcześniej nie szukałem zbyt intensywnie, bo wątpiłem w jej istnienie).

Dołączam i pozdrawiam (szczególnie, że czas zarazy).

Hej Piotrze..witaj w  klubie  zarażonych muzyką i sprzętem,czuwaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, doktorZło napisał:

Cześć. Nazywam się Piotr i bardzo się cieszę, że po 10 latach stażu na forum znalazłem grupę lubelską ? (wcześniej nie szukałem zbyt intensywnie, bo wątpiłem w jej istnienie).

Dołączam i pozdrawiam (szczególnie, że czas zarazy).

Witamy Kolegę. Zaglądaj i pisz, może na to nie wygląda, ale tu też jest życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 14:53, RobG1974 napisał:

Niestety niekoniecznie lampa będzie lepsza. Wg mnie w takiej myzyce sprawdzi się jak najbardziej tranzystor. Wogóle dobry tranzystor też sprawdzi się w każdej muzyce.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Facet słucha dużo hard rocka. Lampa do tego jak najbardziej ale dynamiczna, kt88/6550. Słucham takich od lat i nie mam potrzeby zmiany. Taka lampka z dużą mocą gra hardrocka fenomenalnie, jest ostry wykop potrzebny w rocku i metalu, do tego zagra świetnie i rzeczy ze smaczkami brzmieniowymi, których nie zagra pewnie tranzystor w podobnej cenie tak jak lampa. Mam teraz Cayina a100t a w drugim systemie Krell kav 300i, potwór jeśli chodzi o moc i wykop, wzmacniacz genialny do rocka i metalu. No i lampa kt88 (miałem też cayina a88t wcześniej) gra rock/metal równie dynamicznie jak kultowy Krell... ...dodając więcej wypełnienia i szczegółów.

Nie wiem czemu kolega Pink boi się lampy czy jej nie chce. Led Zeppelin czy Black Sabbath i Pink Floyd itp. na lampie kt88 z odpowiednimi kolumnami robi dynamiczną miazgę, brzmienie hardrocka jest jak narkotyk w takiej konfiguracji.

Edytowane przez Ricardozamora
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę narkotyków i nigdy nie zamierzam ich brać. A mój post miał tylko pojazać, że tranzystory też dobrze grają. Miałem lampy, słuchałem różnych jak np monobloki cayina na 845 i grały rewelacyjnie, ale właściciel rozgrzewał je przed odsłuchem zawsze co najmniej 1.5h i też przeszedł teraz na końcówkę mocy ze stajni Fiskusa, którą przygotowuje na rynek amerykański i lepszego systemu niż on ma nigdzie nie słyszałem co chodzi o oddanie rzeczywistej stereofoni takiej jaka była zamierzona przez producenta. Ale cóż sam zapewne nigdy takiego systemu się nie dorobię.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RobG1974 napisał:

@Łukasz_62438 a czy u nas nie kwitnie, ciągle coś nowego słuchamy testujemy, a nie zamykamy się w domu jak niektórzy koledzy...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

No jasne, Robert, jeśli ktoś tylko chce, zawsze można spotkać się, pogadać, posłuchać muzyki... Nawet w tych dziwnych czasach ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluzja też tam znajdziesz.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ja nie lubię hardrocka...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Czasami trzeba trochę ruszyć szare komórki i czytać ze zrozumieniem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz ...

W kategoriach bezwzglednych tranzystor jest lepszy ... ale do takiej muzyki typu LZ czy PF tak jak pisał @Ricardozamora lampa będzie świetnie pasować, super się sprawdzi ponieważ ma swój urok. Zwłaszcza płyty LZ są tak "kwadratowo" nagrane, że lampa tylko uprzyjemni ich odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej spoko jesteśmy na luzie. Sam lubię granie lampowe, dlatego mam dac-e z wyjściem lampowym i miałem wzmacniacz i kilku słuchałem i zapewne na emeryturę sobie jeszcze coś sprawię ale raczej nie kt88 a 300B lub coś podobnego, jak będę miał dużo czasu na słuchanie, o ile dożyję i będę jeszcze coś słyszał.

Ale Chario dalej nie słuchałem i źle się z tym czuję. ?

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa a tranzystor to temat rzeka, raczej nie do rozstrzygnięcia - i dobrze, bo i jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Dynamiczna lampa jest dobrym kompromisem między lampową magią (której często brak mocy w tańszych lampach) a dynamiką tranzystora.

W poszukiwaniach kolegi do hardrocka, lampa na 4xkt88/6550, która nie kosztuje fortuny bo już za 3-4k używana może okazać się przełomem i wątpię że za taka kwotę łatwo o tranzystor grający lepiej, jeśli ktoś szuka i dynamiki i mięska i barwy. Stąd też proponuję koledze posłuchać takiego wzmacniacza, bo może zadziwić zwłaszcza jeśli lampy nie słyszał albo słyszał tańsze lampki o małej mocy.

U mnie Cayin a100t z Credo studio 16Hz gra wszystko dobrze a słucham bardzo różne gatunki muzyki (8 lamp mocy, 70W mocy), ale też i Cayin z 4x lampkami i moca 50W dawał radę  można było oba wzmacniacze śmiało postawić obok mocarnego Krella - którego jednak zjadają w ostatecznych rozrachunku.

Planuje kupić teraz do drugiego systemu Yaqina, jestem ciekaw czy faktycznie zjada Cayin a55t. Na fabrycznych lampach chyba na pewno, bo Yaqin na wstępie daje już lepsze lampy, Cainowskie fabryczne często z miejsca się wymienia (ale to tez spoko bo jest zabawa i wyraźny progres jak się dobre NOSy wsadzi).:-)

 

Jeśli kolega PinkTool poważnie szuka dźwięku a nie słuchał wzmacniaczy o jakich piszę, możemy się kiedyś umówić posłuchać jak brzmi Led Zeppelin itd. :)

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szpakowski napisał:

Wstyd pokazywać, ch*jowo grają jak nieszczęście, nie ma czego żałować ... ?

Ale wyglądają dobrze. Sąsiad szuka kolumn i szuka i nie może się zdecydować a nóż może by się mu spodobały i może odkupi i pozbędziesz się problemu :) ,a tak jakby sobie kupił to mógłbym u niego posłuchać.

A odnośnie tego sprzętu audio to ciągle nie rozumiem jak te wzmacniacze nawzajem się zjadają i nawet po takim posiłku waga im się nie zmienia i dalej nie rozumiem czy to Cayin jest większym drapieżnikiem czy Yaqin, na wikipedi nic nie piszą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, RobG1974 napisał:

Ale wyglądają dobrze. Sąsiad szuka kolumn i szuka i nie może się zdecydować a nóż może by się mu spodobały i może odkupi i pozbędziesz się problemu :)

Żonie się wizualnie podobają dlatego ich nie sprzedam, już nie mam siły szukać czegoś innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.