Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Ricardozamora napisał:

Ostatnio dałem na te piękne paczki Diapasona i normalnie kolumny jakby jasność, kontrast i barwę podciągnąć na maxa. Naprawdę polecam, można się zdziwić jak ożywia kolumny. Nie, nie sprzedaję pronto.:D

I jak z Diapasone zadowolony jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, świetne kolumny, nie zmieniam już ich. Ja mam Adamantes V, podobno lepsze od III. Jak ich szukałem, to łatwiej trafić III na rynku wtórnym. Nie podoba mi się tylko cena za standy oryginalne, dedykowane. To wyciąganie dodatkowej kasy przez producenta (koszt aż 9000 za standy, nonsens). Moje kupiłem z innymi, poprz. właściciel kupił je w ludzkiej cenie.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2021 o 18:23, Seyv napisał:

Może kiedyś przyjadę z nim to sprawdzimy pre phono? 

Jasne, zapraszam 🙂

Ja też nie lubię sprzężenia, a jeszcze do niedawna nie zwracałem na to w ogóle uwagi... Teraz zaś rozpoznaję od razu, czy coś nie jest kombinowane w sprzęcie, czy ktoś nie chciał sprytnie zamaskować pewnych mankamentów. Wiele urządzeń ma taki zmyślny konstrukt, że naprawdę trudno się zmiarkować w krótkich odsłuchach. Zresztą i w dłuższych słucha się całkiem przyjemnie i nie ma się do czego przyczepić, szczególnie gdy właściciel jest zadowolony i nie szuka dziury w całym.

W dniu 17.06.2021 o 20:17, RobG1974 napisał:

Ja też zapraszam ale u Łukasza będzie lepiej bo ma lepszy gramofon.

Nie ma problemu, będzie okazja włączyć szlifierkę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja też nie lubię sprzężenia, a jeszcze do niedawna nie zwracałem na to w ogóle uwagi...

Z technicznego punktu widzenia, korzystnie jest zrobić sprzężenie zwrotne, poszerza ono pasmo, zmniejsza niektóre zniekształcenia, rozwiązuje problemu przydźwięków brumów i wzbudzania się wzmacniacza. Najprościej jest objąć całe urządzenie tzw globalnym sprzężeniem zwrotnym. Jednak z audiofilskiego punktu widzenia to najgorsze rozwiązanie. Kto słuchał dobrego urządzenia bez USZ lub z dobrze zrealizowanym wie o czym piszę.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seyv napisał:

Kto słuchał dobrego urządzenia bez USZ lub z dobrze zrealizowanym wie o czym piszę

Ano właśnie. Łatwo zrobić wzmacniacz, nawet dobry, z głębszym lub płytszym sprzężeniem. Znacznie trudniej zrobić go bez żadnego sprzężenia... nie to, żebym ja umiał taką sztukę 🙂 lecz tym większym mam szacunek dla tych, którzy potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, lato się zaczęło... dla fanów letnich koncertów organowych 😇

W naszym Kazimierzu, przez całe lato w soboty o godz. 19 - świetne koncerty. Organy nieco zdezelowane i mały kościółek, lecz naprawdę dobrzy wykonawcy i ciekawy, zróżnicowany repertuar. Do tego niedaleko, więc warto zajrzeć.

W Leżajsku (także nie jest strasznie daleko), do końca lipca w poniedziałki wieczorem, bardzo ciekawe koncerty na pięknych organach. Jubileuszowy, XXX festiwal, świetne brzmienie i akustyka, w najbliższy poniedziałek zagra sam prof. Serafin.

Jest jeszcze Oliwa i katedra z największą nawą i genialną akustyką, do tego organy w nienagannym stanie - imo najlepsze brzmienie w Polskie. Koncerty we wtorki i piątki, biletowane.

Jest tego oczywiście więcej, praktycznie w każdym większym mieście coś się dzieje wieczorem. Warto wpaść i posłuchać grania na żywo, być może będziecie gdzieś przejazdem. Ja będę na pewno 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oddam w dobre ręce płytę Diany Krall "This Dream Of You" (najnowsza). Płyta nowa, tylko rozpakowana nie była nawet w odtwarzaczu. Niestety za późno zorientowałem się (dopiero po rozpakowaniu), że jest to tzw polska cena, których to wydań z zasady nie uznaję i nie kupuję. Odbiór osobisty w Lublinie, jak ktoś chętny proszę pisać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolega z poza forum szuka jakiegoś fajnego wzmacniacza za małe pieniądze. Warunek, musi mieć wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Może macie coś godnego polecenia? Coś zadbanego z dobrych rąk, coś co fajnie zagra. Budżet niewielki max 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czekając na nową płytę Adama Bałdycha z udziałem Paolo Fresu, premiera 29.10.2021 ...

 

 

Słucham poprzedniej ... świetna płyta 

 

 

Oczywiście polecam obie a w zasadzie wszystkie tego artysty 👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się powoli rozeznawac w temacie streamerow.  Jest to dla mnie czarna magia póki co, dlatego raczej będę chciał pójść w stronę czegoś prostego, typu właśnie Bluesound node 2i. Chyba, że macie inne propozycje na odtwarzanie plików prosto z sieci, którymi warto się zainteresować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 09:38, RobG1974 napisał:

Ja na testach będę miał node obecne 3.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co piszą to różnice subtelne w porównaniu z 2i. 

W dniu 3.11.2021 o 17:01, rejbis napisał:

Zaczynam się powoli rozeznawac w temacie streamerow.  Jest to dla mnie czarna magia póki co, dlatego raczej będę chciał pójść w stronę czegoś prostego, typu właśnie Bluesound node 2i. Chyba, że macie inne propozycje na odtwarzanie plików prosto z sieci, którymi warto się zainteresować? 

Propozycji jest mnóstwo, sam stałem przed podobnym wyborem jakiś czas temu. Mam Node 2i i sobie bardzo chwalę. Prostota, funkcjonalność, szybkość i stabilność działania to największe atuty tego grajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 17:56, captainprice napisał:

Prostota, funkcjonalność, szybkość i stabilność działania to największe atuty tego grajka. 

To zupełnie tak, jak moja Malinka 🤗 leżała nieużywana z półtora miesiąca, i obawiałem się problemów z rozruchem - jak to bywa z urządzeniami sieciowymi... Lecz odpaliła od razu, szybko, stabilnie, niezawodnie. Jak dla mnie to jest super maszyna. 

Pozdrawiam i dobrego dnia 🎹🎸🎺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 17:01, rejbis napisał:

Zaczynam się powoli rozeznawac w temacie streamerow.  Jest to dla mnie czarna magia póki co, dlatego raczej będę chciał pójść w stronę czegoś prostego, typu właśnie Bluesound node 2i. Chyba, że macie inne propozycje na odtwarzanie plików prosto z sieci, którymi warto się zainteresować? 

Ostatnio interesowałem się tematem. Głównie potrzebowałem możliwości słuchania radia357- to był główny cel. Rozważałem:

1. Malinke w różnych wersjach. Odrzuciłem ze względu obawy o trudności konfiguracyjne

2. AudioCast odpowiednik chromcasta audio

3. ieast m30pro 

4. Odtwarzacz volumio

 

Kupilem nr 2 i nr 3. Do radia357 sprawdzają sie  dobrze. Plus jest taki ze umożliwiają tez połączenie przez AirPlay z telefonu. Ten droższy m30 ma trochę mniej stabilne połączenie Wifi, ale nie ma tragedi. Plusem m30 jest pilot który pozwala włączenie radia357 bez sięgania po telefon. Jako ciekawostka napisze ze 
M30 podłączałem tez jako transport przez kabel optyczny do dość dobrego daca lampowego firmy VACw moim głównym zestawie.  I grało to poprawnie. Normalnie mam tam naped Vrds tracą jako transport. Nie chce tego porównywać oczywiscie.😀

Ciekaw jestem Waszych opinii nt. Streamerow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wogóle nie chce się bawić w instalowanie oprogramowania to faktycznie bs node może być dobrym prostym rozwiązaniem. Ale w tej cenie wolałbym jednak allo usbridge sig z digione sig. Nie przerzucałem nakładki digione sig na malinę ale na usbridge słychać zdecydowanie lepszą fakturę dźwięku jego zróżnicowanie w odniesieniu do bs node. Ale bs node lepiej oceniam od IO daty soundgenica. Kolejna uwaga na bs node na własnej aplikacji wyostrza dźwięk gra bardziej skrajami. W trybie connect z tidsla jest już trochę lepiej a z roona z kompa z audiooptymalizerem zdecydowanie dźwięk robi się szlachetniejszy Ale dalej nie osiąga takiego zróżnicowania jak na usbridge sig. 18c414024a245295447e0dd1dd8e3e92.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

….allo usbridge sig z digione sig. Nie przerzucałem nakładki digione sig na malinę ale na usbridge ….

Tylko się nie wkurzaj… ale kompletnie tego nie pojmuje. Czy mógłbym łopatologicznie wyjaśnić o co chodzi.  Właśnie dlatego odrzuciłem malinke trochę nie pojmuje tematu podłączeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usbridge signature sam w sobie jest stremerem po usb tak jak np sotm sms200, ale można na niego włożyć nakładki tak jak na malinę i obudowy są gotowe pod allo digione signature dzięki temu mamy możliwość skorzystania ze źródła poprzez wyjście coax lub bnc. Przygotowanie oprogramowania do usbridge to 5-10min. Wgrywamy gotowy obraz na kartę microsd i krótka konfiguracja i możemy grać. Sterujemy przez stronę www lub dedykowane aplikację. Ale zaleto jest to, że mamy wybór kilka aplikacji, które będą działać. Ja używam moode jest volumio picore.. i kilka innych. Upgrade oprogramowania robimy już z samej aplikacji, tylko jak się zmieniają wersję karnela to trzeba znowu zainstalować obraz od początku. Ja zrezygnowałem z 5 lat temu z korzystania do audio z Windowsa i przeniosłem się na rozwiązania typu moode. Przestestowałem w tym czasie chyba wszystkie dostępne aplikacje dedykowane do maliny I mi moode najbardziej odpowiada a służy jako końcówka do roona.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kalmar666 napisał:

Plusem m30 jest pilot który pozwala włączenie radia357 bez sięgania po telefon.

BS Node też posiada taką opcję, osobiście ochoczo z niej korzystam :) Oczywiście nie twierdzę, że Node jest sprzetem wybitnym i dokonując zakupu można już zapomnieć o temacie źródła, jednakże w tym przedziale cenowym jest to pozycja, którą zdecydowanie warto sprawdzić. Tym bardziej, że jest łatwo dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Usbridge signature sam w sobie jest stremerem po usb tak jak np sotm sms200, ale można na niego włożyć nakładki tak jak na malinę i obudowy są gotowe pod allo digione signature dzięki temu mamy możliwość skorzystania ze źródła poprzez wyjście coax lub bnc. Przygotowanie oprogramowania do usbridge to 5-10min. Wgrywamy gotowy obraz na kartę microsd i krótka konfiguracja i możemy grać. Sterujemy przez stronę www lub dedykowane aplikację. Ale zaleto jest to, że mamy wybór kilka aplikacji, które będą działać. Ja używam moode jest volumio picore.. i kilka innych. Upgrade oprogramowania robimy już z samej aplikacji, tylko jak się zmieniają wersję karnela to trzeba znowu zainstalować obraz od początku. Ja zrezygnowałem z 5 lat temu z korzystania do audio z Windowsa i przeniosłem się na rozwiązania typu moode. Przestestowałem w tym czasie chyba wszystkie dostępne aplikacje dedykowane do maliny I mi moode najbardziej odpowiada a służy jako końcówka do roona.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

fajny jest jeszcze snakeoil. Co do Node, to podobno dobrze mu robi wymiana zasilania na liniowe. U mnie Node bez modu zasilania nie miał startu to digione signature, duża różnica. Z dobrym dac robi się naprawdę wysokiej jakości źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też tak uważam, że digione sig gra lepiej. BS Node jest napewno wygodne można go podłączyć i pod tv po hdmi, ale na pewno nie jest to stremer audiofilski. Ogólnie audio to branża ściemniania i reklamy, sponsorowanych testów, ale da się czasami znaleść coś rozsądnie wycenione. Bs node cenę ma ok za to co prezentuje. Ja teraz jeszcze będę składał transport w oparciu o malinę z buforem ala wadia i zobaczę jak wyjdzie zakładam że całość nie przektoczy 1tys. Zł z zasilaniem liniowym wszystko oparte o malinę i jakąś nakładkę z wyjściami. Pierwsze testy wyglądają obiecująco.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ja porównania robiłem na Pontusie II wzmak leema tucana II i monitory Gato Fm 15.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.