Skocz do zawartości
IGNORED

LUBLIN z województwem -Klub Miłośników Dobrego Brzmienia


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję kogoś z okolic Lublina lub Puław kto jest obeznany w temacie gramofonów, tudzież ich renowacji/konserwacji. Mianowicie w ostatni weekend wpadł do mnie brat z gramofonem Regi P3 wyposażonym we wkładkę MM Elaca (jakiś starszy, jubileuszowy model), niestety gramofon kręci za wolno talerzem, przypuszczam gdzie jest problem (na pewno nie jest to wina paska), jednak z uwagi na moje skromną wiedzę w temacie gramofonów oraz znikomych zdolności manualnych wolałbym, żeby spojrzał ktoś na to bardziej fachowym okiem, oczywiście odpłatnie :). Co prawda mam ostatnio mało czasu na cokolwiek, ale może jakoś dam radę gdzieś dalej podrzucić gramiaka do przeglądu. Jakby co proszę o kontakt na PW w tej sprawie. Z góry pięknie dziękuje za odzew :)

Pozdrawiam

Janek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Pora odgrzać temat. Kto jedzie ma tegoroczny Audio - Show do Warszawy? Nasz lubelski konstruktor Mach będzie ze swoim wzmacniaczem, tyle, że udoskonalonym, myślę że teraz już bardzo przekonująco zagra lepiej niż ten cały mulasty Jadis. Ja muszę się też pochwalić pewnym osiągnięciem, po wielu zmianach i dopieszczaniu dźwięku Antonio Forcione gra u mnie w domu gra live jak na ubiegłorocznym koncercie na Audio- Show. Myślę że taki dźwięk będzie w bardzo niewielu pokojach na tegorocznej wystawie. Zresztą chętnych zapraszam na testy i odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zresztą chętnych zapraszam na testy i odsłuchy." Witam - czy posiadasz może jakiś nie źle grający gramofon, którego można by u Ciebie posłuchać.

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam gramofonu, cały czas działam na CD. Mam znajomego , co ma Dr Feickerta, ale to gra tak sobie. Kiedyś miał najdroższego Kuzmę, z 4 silnikami, z referencyjnym ramieniem, całość ponad 100 tys., to nie powiem grało super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem z Lublina i chętnie się przyłączę. Wprawdzie nie mam jakiegoś wyśmienitego systemu, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. A głuchy też nie jestem. Więc chętnie wymienię parę uwag nie koniecznie na forum.

Edytowane przez Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

poszukuję osoby z Lublina/okolic, której mogę zlecić naprawę odtwarzacza CD Denon DCD 1550 AR miał "padnięty" laser jednak po wymianie robionej łącznie z lampizacją przetwornika C/A (na śląsku), laser dalej czasem przeskakuje, ponadto jest coś nie tak z mechaniką kieszeni CD. Proszę o namiary jak na wstępie Pozdrawiam art.tur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miejscowych to może Ducat na Czechowie...

 

Dzięki chyba zadzwonię do nich, chociaż myślałem, że może zalazłby się u nas ktoś z forum, bo wydaje mi się (może niesłusznie) ze jeżeli było w CD grzebane to tego typu firmy "serwisowe" są niechętne, pozdrawiam. art.tur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chyba wszyscy żyją, tylko słuchają wieczorami :)

 

Przy okazji - coś nowego na Lubelszczyźnie - http://www.audiobuild.pl/home/

 

Słuchamy wieczorami i nocami, zwłaszcza jak dźwięk sączy się z Harpii.

 

whiter1 - czytałem wątek o Twoim nowym modelu biznesowym i życzę sukcesów na rynku...

 

Melduję się zatem jako miłośnik dobrego brzmienia z bliskich okolic Lublina.

Posiadam Harpie Amstaff Mini, do których obecnie poszukuję wzmacniacza, jakby ktoś chciał się uwolnić od czegoś wartościowego to proszę o info

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie lubelskiego salonu Meloman pojawiło się zaproszenie na prezentację gramofonów Nottingham. Granie analogowe to nie za bardzo moja bajka ale chciałbym zwrócić uwagę na zmianę podejścia (mam nadzieję że nie będzie to jednorazowe wydarzenie). Wygląda na to, że Panowie z Melomana będą próbowali "wykreować" wśród klientów chęć posiadania audiozabawek. Sam chętnie wybrałbym się na prezentację, mają w ofercie Hegla, Amphion, Audium...Kolumn obecnie nie poszukuję ale wzmacniacza już tak...Jak byłem ostatnio i pytałem o wzmacniacz do 5 tys. to tak naprawdę na półkach nic specjalnego nie było...jeden z panów zasugerował mi Carat-a A57...Może coś się zmieni w ofercie i podejściu do klienta...W innych salonach z którymi czasami komunikuję się telefonicznie, zwykle proponują wypożyczenie za kaucją do posłuchania w domu. W melomanie się z tym nie spotkałem. Może jest to spowodowane ubogą ofertą i brakiem urządzeń do testów domowych...

Skończy się tym, że wezmę urlop i pogonię pod Kraków...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerował mi Carat-a A57...Może coś się zmieni w ofercie i podejściu do klienta...W innych salonach z którymi czasami komunikuję się telefonicznie, zwykle proponują wypożyczenie za kaucją do posłuchania w domu. W melomanie się z tym nie spotkałem. Może jest to spowodowane ubogą ofertą i brakiem urządzeń do testów domowych...

Skończy się tym, że wezmę urlop i pogonię pod Kraków...

zapytaj , ja ustaliłem telefonicznie, Ojciec mi odebrał, co zamówiłem do odsłuchów. Nie było problemu. Wypożyczałem interkonekty za kaucją. Jak jechałem oddać kabelki , stojąc w korku zadzwoniłem, że przyjadę po 18 (do tej godziny pracują). Powiedzieli, że nie ma problemu i poczekają , skoro już jadę.

Ogólnie rzecz biorąc poprawiło się podejście ale o wszystko trzeba pytać. Ideału nie ma, jak miałem kiedyś trochę czasu , to myślałem ,że podjadę i posłucham kolumn ale Pan chciał się umawiać a nie podłączyć stojące obok kolumny.

 

Witajcie, także jestem z Lublina.

 

 

 

Jakiego IC szukasz? napisz coś więcej, jaki budżet ...

szukam czegoś dobrego w jak najniższej cenie :)generalnie jest kablosceptykiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś po południu w Melomanie. Widziałem i słuchałem tego gramofonu. Z lampowym Unisonem i Trianglami. Fajnie to grało, chociaż opadu szczęki nie spowodowało.

Jako, że dość przypadkowo stałem się posiadaczem jednej "czarnej" płyty, wstąpię któregoś wieczora aby ostatecznie określić się w kwestii winyli...Po ostatnich kilku spotkaniach w dalszym ciągu jestem na nie. Ale może jeszcze nie usłyszałem swojego dźwieku

 

Myślę, że mogli by coś częściej prezentować. Tak mało jest okazji w Lublinie posłuchać czegoś ciekawego.

Mam nadzieję, że to będzie jakiś początek nowej drogi, sam chętnie posłuchałbym tak całkowicie bez zobowiązań czegoś ciekawego...

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO w Melomanie to pomieszczenie odsłuchowe ma jedną znaczącą wadę. Jest tam absolutny brak basu. Ucieka on na resztę salonu. Gdy w zeszłym roku kupowałem u nich kolumny, też był ten sam problem. A po przywiezieniu ich do domu, bas się pojawił.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pomieszczenia nie korzystają już od jakiegoś czasu. Asortyment, zwłaszcza ten droższy też im się chyba zawęził a to właśnie na piętrze odbywała się jego prezentacja.

Przyznaję łatwiej dogadać się z Panem Markiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fakt, bardzo ciężko się z nimi dogadać, chociaż po wielu próbach się da :)

Niemniej jednak kilkoro wysłanych tam znajomych dało sobie spokój po "zachęcającej" rozmowie, lub dwóch ;)

 

Czy myślicie, ze konkurencja w Lublinie by miała rację bytu?

Czy drugi salon z dobrym sprzętem audio lub KD przetrwałby w tym bogatym inaczej mieście?

Czy nie byłoby tak, że ludzie przychodziliby tylko na odsłuch lub wypożyczali a potem szukali taniej w necie?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTP System na Lotniczej przecież istnieje. Nie jest to w prawdzie salon audio z prawdziwego zdarzenia.

 

Czy nie byłoby tak, że ludzie przychodziliby tylko na odsłuch lub wypożyczali a potem szukali taniej w necie?

Pewnie są i tacy. I stąd u niektórych płatne odsłuchy.

Ja w zeszłym roku kupowałem kolumny w Melomanie. U nich odsłuchiwałem i nawet na myśl mi nie przyszło, żeby kupić taniej w necie. Ot takie poczucie uczciwości w stosunku do sprzedawcy.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTP System ma asortyment bardziej zbliżony do MM i podobnych, niż do Melomana.

Ja mam na myśli drugi salon audio z czyms lepszym niż np. Taga lub Yamaha.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.