Skocz do zawartości
IGNORED

Panele akustyczne Vicoustic Wave Wood


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Również wczoraj oglądałem panele Vicoustic na Audio Show i chyba się zdecyduję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci z 6.moons pewnie też wieszają sobie panele Vicoustic wyłącznie to w celach estetycznych/wizualnych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-32629400-1321218834_thumb.jpg

post-17176-0-46045700-1321218856_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem i niestety na żywo już tak dobrze się nie prezentują.

zapytałem człowieka jaka jest gęstość zastosowanej pianki? czy są to takie same jakie można dostać u innych producentów? czym się wyróżniają? Nie bardzo potrafił mi odpowiedzieć, odesłał na stronę internetową z pomiarami i oczywiście podkreślił wartości estetyczne.

 

ustroje te są na allegro przeliczone na PLN. Jak dla mnie ceny bardzo wysokie jak na zwykłą piankę obszytą materiałem lub z naklejoną sklejką.

 

W pomieszczeniu i w miejscach w jakich zastosował panele Violet musiał uzyskać opisaną poprawę.

 

Ja opisywałem podobne zmiany w swojej aranżacji z panelami DIY z wełny mineralnej.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci z 6.moons pewnie też wieszają sobie panele Vicoustic wyłącznie to w celach estetycznych/wizualnych:

 

W tym pokoju nie mam prawie żadnej adaptacji akustycznej :) Cztery panele z gąbki nić prawie nie wniosą. Ktoś z tego zdjęcia ustawiając panele za monitorami, pewnie chciał ograniczyć efekt SBIR, ale zapomniał, że chodzi o niskie częstotliwości, a nie powyżej 200Hz. One mogą być uzupełnieniem przy normalnej adaptacji, gdy masz już zaadoptowane pasmo 30-200Hz. Oczywiście są lepsze od gołej ściany, bo w odpowiedniej ilości zlikwidują trzepoczące echo.

 

Ja opisywałem podobne zmiany w swojej aranżacji z panelami DIY z wełny mineralnej.

 

I takie panele odpowiednio wykonane są o niebo lepsze (skuteczniejsze) i tańsze od w/w Vicoustic Wave Wood.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci z 6.moons pewnie też wieszają sobie panele Vicoustic wyłącznie to w celach estetycznych/wizualnych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może to i działa jak powinno, jednak nie wygląda jak powinno... sam kiedyś rozważałem tego typu panele, ale odstraszyła mnie cena. Teraz, po 'dotknięciu' wiem, że jakość wykonania (a w zasadzie użytych materiałów) jak na produkt fabryczny jest relatywnie słaba. Podejrzewam, że w podobnej cenie stolarz wykona zdecydowanie lepiej jednostkowe sztuki - przynajmniej tą wersję wve wood, bo flexi wood będzie nieco trudniejsze w kwestii cięcia gąbki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie chciał ograniczyć efekt SBIR, ale zapomniał, że chodzi o niskie częstotliwości, a nie powyżej 200Hz. One mogą być uzupełnieniem przy normalnej adaptacji, gdy masz już zaadoptowane pasmo 30-200Hz. Oczywiście są lepsze od gołej ściany, bo w odpowiedniej ilości zlikwidują trzepoczące echo.

 

 

Czytam kolejny twój post kładący nacisk na pasmo poniżej 200hz. Skąd te zapędy ? W moim mniemaniu największą bolączką złych pomieszczeń są zaburzenia sceny i barwy spowodowane gołymi ścianami. U mnie przykładowo (chyba jest typowe) w 2 pomieszczeniach największy problem/pogłos pojawia się w okolicach 500-600hz. Dlatego dla mnie najważniejsze są częstotliwości 400hz+.

 

Z typowymi problemami na basie walka poprzez adaptację jest trudna. Przede wszytskim zajmuje dużo przestrzeni. Są inne sposoby żeby zachować dobry wygląd pomieszczenia, a zwalczać skutecznie basowe rezonanse. W mojej opinii należy:

 

1. Ustawić należycie kolumny/ poszukać miejsca z mniejszymi rezonansami

2. Użyć parametrycznego Equalizera DSP, by wyciąć rezonanse

3. Nawet do kolumn pełnopasmowych używać subwoofera lub 2 lub 3 subwooferów, ustawionych w różnych miejscach/rogach pomieszczenia by rozbić rezonanse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam kolejny twój post kładący nacisk na pasmo poniżej 200hz. Skąd te zapędy ? W moim mniemaniu największą bolączką złych pomieszczeń są zaburzenia sceny i barwy spowodowane gołymi ścianami. U mnie przykładowo (chyba jest typowe) w 2 pomieszczeniach największy problem/pogłos pojawia się w okolicach 500-600hz. Dlatego dla mnie najważniejsze są częstotliwości 400hz+.

 

Z typowymi problemami na basie walka poprzez adaptację jest trudna. Przede wszytskim zajmuje dużo przestrzeni. Są inne sposoby żeby zachować dobry wygląd pomieszczenia, a zwalczać skutecznie basowe rezonanse. W mojej opinii należy:

 

1. Ustawić należycie kolumny/ poszukać miejsca z mniejszymi rezonansami

2. Użyć parametrycznego Equalizera DSP, by wyciąć rezonanse

3. Nawet do kolumn pełnopasmowych używać subwoofera lub 2 lub 3 subwooferów, ustawionych w różnych miejscach/rogach pomieszczenia by rozbić rezonanse

 

Bo to pasmo jest najważniejsze - niestety masz rację bardzo trudno walczyć z podstawowym (najniższym) rezonansem pomieszczenia. Ale to on wpływa na jakość basu, jego zabarwienia, niedokładność i inne niedoskonałości. Co do używania korekcji EQ - radzę ostrożność. Robiłem pomiary po zastosowaniu EQ - chciałem ograniczyć rezonans - wycięło pół niskiego basu. Oczywiście trzeba zaadoptować duże płaskie powierzchnie jak ściany, podłogę, sufit oraz duże meble. Wyrówna to pogłos i ograniczy trzepoczące echo.

 

Generalnie dobrze zaadoptowane akustycznie pomieszczenie powinno charakteryzować się wyrównanym czasem wybrzmienia poszczególnych częstotliwości w całym zakresie audio. Ponadto ów czas wybrzmienia nie powinien być zbyt długi, zwłaszcza w zakresie najniższych częstotliwości, gdyż może to powodować powstawanie fal stojących pomiędzy dwiema równoległymi płaszczyznami ścian, podłogi i sufitu lub pomiędzy większymi porzedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu.

 

Pogłos niskotonowy jest właśnie tym czynnikiem, który najdotkliwiej wpływa na odbiór muzyki w wielu jej aspektach: nie dotyczy to tylko pasma niskich częstotliwości lecz całego obszaru. Dudniący bas maskuje bowiem detale o znaczenie mniejszej głośności czyniąc je niesłyszalnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nawet do kolumn pełnopasmowych używać subwoofera lub 2 lub 3 subwooferów, ustawionych w różnych miejscach/rogach pomieszczenia by rozbić rezonanse

 

Dodawanie kolejnych źródeł fal niskich częstotliwości i to ustawionych w różnych miejscach bardziej skomplikuje rozkład ciśnień niskich częstotliwości. Generalnie preferuję jeden sub lub dwa suby ustawione symetrycznie. Fale niskich częstotliwości nie są odbierane przez ucho ludzkie jako mocno kierunkowe, dzięki czemu nie symetryczne ustawienie subwooferów nie będzie tak mocno słyszalne jak w przypadku nie równomiernego rozstawienia kolumn pełnopasmowych. Jednak ich umieszczenie ma ważny wpływ na lokalizację miejsc gdzie bas w pomieszczeniu jest mocny, słaby lub w ogóle prawie nie występuje dla danej częstotliwości.

Ogólnie lepiej zastosować pułapki basowe lub absorbery szerokopasmowe dla uzyskania różniejszego i bardziej zróżnicowanego basu niż dostawiać kolejne subwoofery, które spotęgują i tak nie równomierny rozkład częstotliwości niskich tonów w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman:

 

Jakiego korektora używałeś ? Wycięło strasznie szeroką dzirę. Ja wycinam rezonanse bardzo precyzyjnie. Trochę jakbym wbijał szpilki w bardzo wąski zakres częstotoliwości. Czyli używam filtrów o bardzo niskim Q.

 

Levy:

 

Właśnie chaos wprowadzany przez kolejne źródła niskich częstotliwości powoduje skuteczne osłabienie rezonansów pomieszczenia. Optymalna ilość to 3 subwoofery. Polecam lekturę Earla Geddes z GeddLee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman:

 

Jakiego korektora używałeś ? Wycięło strasznie szeroką dzirę. Ja wycinam rezonanse bardzo precyzyjnie. Trochę jakbym wbijał szpilki w bardzo wąski zakres częstotoliwości. Czyli używam filtrów o bardzo niskim Q.

 

 

Korektor nie jest mój - opisałem to spotkanie w tym wątku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na innym forum piszą, że korekcja EQ może być jako końcowy efekt adaptacji i nić nie zastąpi ustrojów przystosowanych do okiełznania niskich częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że porządana kolejność to adaptacja->EQ

 

Jednak z praktycznego punktu widzenia walka z rezonansami poniżej 100hz to często szpecenie i wybitnie skuteczne zmniejszanie powierzchni życiowej :(

 

Co do DEQ2496 to albo sprzęt był uszkodzony albo źle ustawiony. To jest bardzo precyzyjne urzadzenie i da się go używać z chirurgiczną precyzją. Efekty na basie potrafią być spektakularne.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

multiple subwoofers paper: (m.in.ciekawe wykresy)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że porządana kolejność to adaptacja->EQ

 

Co do DEQ2496 to albo sprzęt był uszkodzony albo źle ustawiony. To jest bardzo precyzyjne urzadzenie i da się go używać z chirurgiczną precyzją. Efekty na basie potrafią być spektakularne.

 

Korektor to Behringer DEQ 1024 - niestety nie znam się na ustawieniach, a kolega też kupił go parę dni temu. Ja robiłem tylko pomiary.

 

Jednak z praktycznego punktu widzenia walka z rezonansami poniżej 100hz to często szpecenie i wybitnie skuteczne zmniejszanie powierzchni życiowej :(

 

 

To fakt, nie zawsze jest to akceptowane wizualnie i praktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I które twoim zdaniem się lepiej sprawdzają?

 

Odpowiedź jest tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niebawem będę miał u siebie Vicoustic Vari Bass. Ciekawe co zmienią w dźwięku?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-55101800-1325016405_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będę miał u siebie Vicoustic Vari Bass. Ciekawe co zmienią w dźwięku?

 

Całkiem fajnie wyglądają te "Tubetrapy" - sądząc po otworach działanie rezonansowe, czy wiesz może co jest w środku takiej rury? Ile takich ustrojów planujesz?

 

Ze zdjęcia widać, że można sterować pojemnością takiego ustroju - czyli dopasować do rezonansu pomieszczenia. Dobrze by było jakbyś posiadał jakiś podstawowy system pomiarowy aby lepiej wykorzystać takie fajne ustroje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy system pomiarowy już mam - moje uszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nimi interesowalem ale czytałem opinie na zachodnim forum gdzie gość kupił 2 lub 4 i trochę się rozczarował.

Co prawda stwierdził że jakieś ich działanie jest ale dalece poniżej oczekiwań i moźe jak byłoby ich wiecej to byłoby lepiej i to oczywiste.

To jest jednak działanie na zasadzie Helmholtza bo sama gąbka w nich użyta nie pochłonie basu a wielkość i pojemność tych Vari Bass też jest mała więc skutecznie moźe to działać tylko

na określoną częstotliwość.

No i tu zaczynają się schody bo w zakresie 20-150hz zwykle mamy kilka fal stojących w każdym kierunku czyli z lewa dp prawa,z tylu do przodu i z góry w dół.

U mnie na 55m2 mam po 6 różnych fal x3 kierunki to jest 18. Nawet jesli ktoś ma mniej np 15 to musiałby mieć po 4 takie Vari Basy żeby to w ogóle było skuteczne, razy 15 różnych częstotliwości to mamy 60 sztuk!!

Pomijając kosmiczną cenę to ilość miejsca na to zajmie cały pokój!

 

Poważnie rozważałem zakup tego ale zrezygnowałem i szukałem dalej.

W końcu znalazłem rozwiazanie.

Rożnych pułapek basowych jest na rynku dużo ale wiele z nich jest mało skuteczna.

Ale portugalska firma Jocavi Avoustic ma kilka bardzo dobrych pułapek w tym rewelacyjny Roundbasscorner.

Warto zobaczyć na charakterystykę jej działania.

Zaczyna od 30hz i jest coraz skuteczniejsza do ponad 100hz a nawet wiecej po czym lekko spada ale nadal działa nawet w średnicy.

Zamowiłem na próbę 2 sztuki i testuje je od miesiąca i są super skuteczne.

Właśnie zamowilem kolejne dwie.

 

Myślę że 4 sztuki mocno wyleczą średniej wielkości pokój a 8 sztuk czyli po 2 w każdym narożniku poradzą sobie nawet z dużym pokojem działając na wszystkie rezonanse basowe

w pomieszczeniu.

Dobrze że kolega zamówił te Vari Bass. Tylko poprzez próby możemy sprawdzić faktyczne działanie.

Ja mogę juź polecić te Roundbasscorner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale portugalska firma Jocavi Avoustic ma kilka bardzo dobrych pułapek w tym rewelacyjny Roundbasscorner

 

Sławku, masz może zdjęcia tych ustrojów? Ewentualnie proszę podaj link do oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy system pomiarowy już mam - moje uszy :)

Czyli niewiele.

Stawianie pułapek basowych,bez wcześniejszych pomiarów jest bez sensu.

Mam dwa vari basy,(oprócz innych pułapek),ustawione na dwie konkretne częstotliwości i sprawdzają się znakomicie.

Ale jak ustawić pułapki basowe na ucho?To chyba poroniony pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niewiele.

Stawianie pułapek basowych,bez wcześniejszych pomiarów jest bez sensu.

Mam dwa vari basy,(oprócz innych pułapek),ustawione na dwie konkretne częstotliwości i sprawdzają się znakomicie.

Ale jak ustawić pułapki basowe na ucho?To chyba poroniony pomysł.

 

Szczególnie jeśli są to pułapki które trzeba dokładnie ustawić na konkretną częstotliwość.

Bo te szerokopasmowe pułapki basowe nie trzeba ustawiać ani regulować ale można kombinować z miejscem ich ustawienia i ilością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niewiele.

Stawianie pułapek basowych,bez wcześniejszych pomiarów jest bez sensu.

Mam dwa vari basy,(oprócz innych pułapek),ustawione na dwie konkretne częstotliwości i sprawdzają się znakomicie.

Ale jak ustawić pułapki basowe na ucho?To chyba poroniony pomysł.

 

Spokojnie, to był żart. Tym razem będę dokonywał podstawowych pomiarów przy użyciu odpowiednich mierników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem będę dokonywał podstawowych pomiarów przy użyciu odpowiednich mierników :)

 

Uchylisz rąbka tajemnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni eksperymentuję z Vari Bassami. Pomieszczenie odsłuchowe ok 24 m2. Powierzchnia jest według mnie bardzo istotna co do ilości stosowania tych ustrojów akustycznych. Na początek wstawiłem dwa. Przy tej okazji wspomnę, że moje pomieszczenie jest zaadaptowane akustycznie. Ustawiłem je na dowolnie wybrane częstotliwości z ich skali między 55 i 96 Hz. No nie całkiem dowolne... Zauważalna zmiana! To nie były szczegóły! Jakkolwiek chciałbym je opisać jest bez znaczenia. Dostawiłem następne dwa na inne częstotliwości od tych pierwszych i posłuchałem dłużej.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy dokąd mnie ta wyprawa zawiedzie...

Dla kogoś kto obcuje z hi-fi na co dzień to takie doświadczenie jak wymiana systemu na dużo lepszy, jakościowo z innej półki.

Dostawiłem dwa kolejne i zmiany jak wyżej.

Tu zatrzymałem się.

Mogłem dostawić kolejne ale...

Raz, że przyjemności należy dawkować.

Dwa, że należy zmierzyć parametry akustyczne pomieszczenia, tak by wiedzieć jak nastawiać Vari Bassy na odpowiednie częstotliwości, które w sali odsłuchowej są kłopotliwe.

Takie pomiary wykonamy wkrótce i będę mógł je opisać.

Zdjęcia sali odsłuchowej zamieszczę niebawem.

Przygoda z Vari Bassami to jedna z większych w moim audio-życiorysie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni eksperymentuję z Vari Bassami. Pomieszczenie odsłuchowe ok 24 m2. Powierzchnia jest według mnie bardzo istotna co do ilości stosowania tych ustrojów akustycznych. Na początek wstawiłem dwa. Przy tej okazji wspomnę, że moje pomieszczenie jest zaadaptowane akustycznie. Ustawiłem je na dowolnie wybrane częstotliwości z ich skali między 55 i 96 Hz. No nie całkiem dowolne... Zauważalna zmiana! To nie były szczegóły! Jakkolwiek chciałbym je opisać jest bez znaczenia. Dostawiłem następne dwa na inne częstotliwości od tych pierwszych i posłuchałem dłużej.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy dokąd mnie ta wyprawa zawiedzie...

Dla kogoś kto obcuje z hi-fi na co dzień to takie doświadczenie jak wymiana systemu na dużo lepszy, jakościowo z innej półki.

Dostawiłem dwa kolejne i zmiany jak wyżej.

Tu zatrzymałem się.

Mogłem dostawić kolejne ale...

Raz, że przyjemności należy dawkować.

Dwa, że należy zmierzyć parametry akustyczne pomieszczenia, tak by wiedzieć jak nastawiać Vari Bassy na odpowiednie częstotliwości, które w sali odsłuchowej są kłopotliwe.

Takie pomiary wykonamy wkrótce i będę mógł je opisać.

Zdjęcia sali odsłuchowej zamieszczę niebawem.

Przygoda z Vari Bassami to jedna z większych w moim audio-życiorysie.

 

Aż miło się czyta - dobre podejście do zagadnienia - trzymam kciuki za powodzenie projektu i czekam na zdjęcia. Napisz proszę w jakich miejscach umieściłeś konkretne Vari Bassy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni eksperymentuję z Vari Bassami. Pomieszczenie odsłuchowe ok 24 m2. Powierzchnia jest według mnie bardzo istotna co do ilości stosowania tych ustrojów akustycznych. Na początek wstawiłem dwa. Przy tej okazji wspomnę, że moje pomieszczenie jest zaadaptowane akustycznie. Ustawiłem je na dowolnie wybrane częstotliwości z ich skali między 55 i 96 Hz. No nie całkiem dowolne... Zauważalna zmiana! To nie były szczegóły! Jakkolwiek chciałbym je opisać jest bez znaczenia. Dostawiłem następne dwa na inne częstotliwości od tych pierwszych i posłuchałem dłużej.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy dokąd mnie ta wyprawa zawiedzie...

Dla kogoś kto obcuje z hi-fi na co dzień to takie doświadczenie jak wymiana systemu na dużo lepszy, jakościowo z innej półki.

Dostawiłem dwa kolejne i zmiany jak wyżej.

Tu zatrzymałem się.

Mogłem dostawić kolejne ale...

Raz, że przyjemności należy dawkować.

Dwa, że należy zmierzyć parametry akustyczne pomieszczenia, tak by wiedzieć jak nastawiać Vari Bassy na odpowiednie częstotliwości, które w sali odsłuchowej są kłopotliwe.

Takie pomiary wykonamy wkrótce i będę mógł je opisać.

Zdjęcia sali odsłuchowej zamieszczę niebawem.

Przygoda z Vari Bassami to jedna z większych w moim audio-życiorysie.

CZy to nie jest przypadkiem reklama tych pułapek?Jesteś może ich dystrybutorem?Proszę tylko nie zrozum mnie żle .Pytam tylko z ciekawości ponieważ miałbym wiecej pytań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru tygodni eksperymentuję z Vari Bassami. Pomieszczenie odsłuchowe ok 24 m2. Powierzchnia jest według mnie bardzo istotna co do ilości stosowania tych ustrojów akustycznych.

Wg. Vicoustic na powierzchni do 22m2 należy zastosować min. 8 szt. Varibass-ów, a powyżej to już na podstawie pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Vicoustic na powierzchni do 22m2 należy zastosować min. 8 szt. Varibass-ów, a powyżej to już na podstawie pomiarów.

Tak jest,ale przecież nikt nie każe stosować tylko Vari Bassy,spokojnie można zastosować jednocześnie inne pułapki.

Ja mam dwa Vari Bassy i więcej nie potrzebuję :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicoustic na powierzchni do 22m2 należy zastosować min. 8 szt. Varibass-ów, a powyżej to już na podstawie pomiarów.

8 sztuk to około 10000 zl ,które lepiej doinwestować w lepsze klocki.Taki wydatek moim zdaniem ma sens przy audio wartym miń 45000zł .Ale jak ktoś uważa że taki wydatek w danej konfiguracji ma sens to ok .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 sztuk to około 10000 zl ,które lepiej doinwestować w lepsze klocki.Taki wydatek moim zdaniem ma sens przy audio wartym miń 45000zł .Ale jak ktoś uważa że taki wydatek w danej konfiguracji ma sens to ok .

 

Z doświadczenia wiem, że bez adaptacji akustycznej inwestycja w lepsze klocki audio nie ma sensu.

Z jednej strony przedmówca ma trochę racji że mając sprzęt np za 20000zł trudno w pułapki basowe inwestować 10000zł a to i tak nie koniec bo np te 8 sztuk Vari Bass-ów nie rozwiąże problemów

pomieszczenia. Muszą do tego być użyte też inne ustroje, dyfuzory itd.

Poza tym 8 sztuk Vari Bass-ów nie rozwiąże problemów z basem a jedynie je zmniejszy.Żeby było naprawdę dobrze to na pokój ok 25m2 trzeba by użyć jeszcze min 2 większe pułapki basowe membranowe(RPG, Acousticity, Jocavi Walltrapp)

lub coś w stylu Jocavi Roundbasscorner, dyfuzory QRD na froncie oraz po bokach i coś z tyłu. W sumie taka adaptacja to 30 000zł i zapewne ma to sens dopiero przy droższych systemach.

 

Z drugiej strony bez tej adaptacji nie zagra ani tańszy ani droższy system i szkoda pchać kasę w lepsze klocki.Takie trochę błędne koło i w zasadzie brak wyboru.Po prostu adaptacja akustyczna jest niezbędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.