Skocz do zawartości
IGNORED

Panele akustyczne Vicoustic Wave Wood


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek poświęcony panelom akustycznym firmy Vicoustic.

 

Po kilku próbach adaptacji akustycznej pomieszczenia odsłuchowego ostatecznie zdecydowałem się na zakup paneli Vicoustic Wave Wood. Niestety, bardzo ważną cechą dla mnie jest tzw. ogólna estetyka pomieszcznia, w którym słucham muzyki. Wiele ustrojów, które testowałem lub rozważałem ich zakup, tego warunku nie spełniała/-ło. Wydaje mi się, że panele Vicoustic Wave Wood są rozsądnym kompromisem pomiędzy funkcją prawidłowego rozprasznia/pochłaniania dźwięku, a estetyką wizualną.

 

Pomieszcznie odsłuchowe, które będę modyfikował panelami Vicoustic ma około 30 m2, jest nieregularnego kształtu - przypomia znak "Rodło" przy czym oczywiście bez ogonka symbolizującego Kraków. Na podłodze mam ułożone grube deski z twardego drewna egzotycznego, częściowo przykrtye dość grubym dywanem. Na oknach (9 sztuk) rolety typu rzymskiego z grubej tkaniny lniano-bawełnianej. Mało mebli, dużo szkła.

 

Zapraszam do wątku, w którym będę relacjonował postepy w montażu paneli i ewentualne zmiany/ewolucje dźwięku (mam nadzieję, że na plus). Proszę traktować mój opis jako amatorską zabawę - nie zamierzam dokonywać żadnych profesjonalnych pomiarów akustycznych - polegam wyłącznie na własnym słuchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Panele pakowane są w paczki po 10 sztuk - na początek kupiłem jedną paczkę. Muszę przyznać, że są one bardzo estetyczne pod wzglądem wykonania części drewnianej - ładne drewno, solidnie lakierowane i polerowane. Bez skaz czy artefaktów. Pianka - gęsta, na brzegach ściętą pod kątem 45 stopni. Wymiary to 60 x 60 x 7,5 cm. Będę je montować na ścianie za miejscem odsłuchowym - 6 sztuk, oraz po 2 sztuki w miejscu pierwszych odbić przy kolumnach.

post-17176-0-90321800-1318075702_thumb.jpg

post-17176-0-47699700-1318075771_thumb.jpg

post-17176-0-17671300-1318075793_thumb.jpg

post-17176-0-66211600-1318075843_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedys się przymierzałem do nich.

Został mi link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma dobra i znana od lat.

Panele też mają fajne choć tu mam pewne uwagi.

 

Nie wiem jak u ciebie w pokoju ale jeśli są już miękkie materiały czyli tym samym absorbery to wstawienie kolejnych ustrojów opartych na gąbkach może a nawet napewno popsuje brzmienie pokoju.

Ja mam pokój 55m2 a w nim łóżko, fotel, sofę do audio, 2 cieńkie dywany, podnóżek i zasłony w oknach i to wszystko są absorbery i nie wolno mi wstawiać już wiecej nic miękkiego.

 

Takie mam zalecenia firmy akustycznej która robiła pomiary i która robiła dla mnie bass trapy i duże dyfuzory QRT 1D fraktalowe.

Specjalnie wybrali takie konstrukcje żeby zminimalizować pochłanianie a maksymalne było rozpraszanie.

Z tego co się coraz częściej słyszy od akustyków to gąbki są...Verboten!! Nie wolno!! Tylko dyfuzory!

 

Oczywiście każdy dyfuzor nawet bardzo twardy trochę też pochłania ale znacznie mniej niż gąbki i inne miękkie absorbery.

Akustycy uważają że w dobrym pomieszczeniu powinna być pewna równowaga między pochłanianiem, rozpraszaniem i odbijaniem,które też jest ważne.

Jeśli pokój jest robiony tylko do audio i nie ma w nim miękkich rzeczy typowych dla pokoju mieszkalnego to jak najbardziej musi się w nim znaleźć pewna ilośc absorberów ale też rozsądna ilość, dobrej jakości i w odpowiednich miejscach. A potem muszą do tego dojść dyfuzory i elementy odbijające.

 

Ale w pomieszczeniach mieszkalnych gdzie jest sporo miękkich rzeczy typowych dla pokoju "do życia" to dokladanie kolejnych absorberów jest ZAKAZANE!

Natomiast warto dołożyć dobre dyfuzory np 1D czy 2D. Jeśli lubisz dobry design a ja też lubię to rzuć okiem na firmę akustyczną też z Portugalii a nazywa się Jocavi Acoustics.

Zobacz jakie tam mają bajery. To Vicoustic może się schować.

Zwróć uwagę na dyfuzory, jest tam kilka wypasów, super design, kolory do wyboru i bardzo dobre parametry akustyczne.

One niestety są dość drogie ale coś za coś.

Popatrz na dyfuzor o nazwie Tuneflector. To kwadrat 60x60cm, waga 2.5kg, fajny, wyjątkowy design, różne kolory i bardzo dobry stopień rozpraszania przy minimalnych wartościach pochłaniania.Tam na dole przy każdym modelu masz wykresy dyfuzyjności i absorbcyjności.

 

A Vicoustic to ładne sklejki naklejone na gąbki które zabijają muzykę. Przemyśl to dobrze bo wydasz kupę kasy i zrobisz sobie krzywdę.

Wszystkie pomieszczenia odsłuchowe wykladane gąbkami, jakie w życiu słyszałem i widziałem, były fatalne akustycznie i zabijały każdy system audio i każdą muzykę.

Ginie przestrzenność, blask, wybrzmiewania, oddech instrumentów, powietrze wokoło nich i w ogóle piękno muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30 napisałeś niezwykle wartościowy wpis. Mógłbyś dorzucić do niego zdjęcie pomieszczenia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda jak wytłaczanka na jajka wypełniona w połowie i pomalowana grubą warstwą farby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30 napisałeś niezwykle wartościowy wpis. Mógłbyś dorzucić do niego zdjęcie pomieszczenia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda jak wytłaczanka na jajka wypełniona w połowie i pomalowana grubą warstwą farby.

 

Akurat te niby jajka czy inne jakie tam mają z "cyckami" to mi się nie podobają ale np Ivory czy wspomniany Tuneflector wyglądają super!

Do nowoczesnego, designerskiego wnętrza Jocavi ma niezłą ofertę czego nie ma większość innych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link i komentarz. Wszystkie nie "cycate" ustroje tj. Ceraflector, Woodiffusor, Coralreef, Ivory i Tuneflector postaram się wprowadzić do mojej oferty poprzez stworzenie własnych wersji tych ustrojów.

Squarydiffusor jest szerzej znany jako Skyline i mam go w ofercie już od kilkunastu miesięcy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ostatnie zdjęcie). Jedynie względem tego na stronie Jocavi mój różni się głębokością, bo im głębszy tym rozprasza szersze pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link i komentarz. Wszystkie nie "cycate" ustroje tj. Ceraflector, Woodiffusor, Coralreef, Ivory i Tuneflector postaram się wprowadzić do mojej oferty poprzez stworzenie własnych wersji tych ustrojów.

Squarydiffusor jest szerzej znany jako Skyline i mam go w ofercie już od kilkunastu miesięcy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ostatnie zdjęcie). Jedynie względem tego na stronie Jocavi mój różni się głębokością, bo im głębszy tym rozprasza szersze pasmo.

 

Zajmujesz się produkcją dyfuzorów? A jakość ? Kolory! Jestem zainteresowany jeśli masz zamiar coś podobnego do Jocavi mieć w lepszej cenie.

Ale to musi być jakość i kolor tzn grafit akurat u mnie. Biały odpada.

 

Mam apetyt na jeszcze kilka dyfuzorów a gąbki do mnie mają Zakaz Wjazdu...hehehe

 

Ale ważny jest też materiał z jakiego to jest zrobione. Zauważ że ten Tuneflector ma najniższe pochłanianie ze waszystkich przy dużej dyfuzyjności i o to właśnie chodzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmujesz się produkcją dyfuzorów?

> Tak.

 

A jakość ?

> Wysoka, zarówno wizualnie i pod względem praktycznym działania ustrojów.

 

Kolory

> Jeśli jednolite to do wyboru w zasadzie bez ograniczeń. Do drewna posiadam 15 kolorów bejc, możliwe inne kolory na zamówienie.

 

Jestem zainteresowany jeśli masz zamiar coś podobnego do Jocavi mieć w lepszej cenie.

Ale ważny jest też materiał z jakiego to jest zrobione. Zauważ że ten Tuneflector ma najniższe pochłanianie ze waszystkich przy dużej dyfuzyjności i o to właśnie chodzi.

> Wiem, że o to chodzi i wiem jak to osiągnąć. Dla potwierdzenia trzeba będzie wykonać kilka/kilkanaście prototypów ustrojów. Następnie wykonać pomiary pochłaniania i rozpraszania w warunkach laboratoryjnych i wprowadzić do produkcji. Dlatego może nie być tanio, jednak drożej niż w Jocavi + wysyłka do PL być nie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedys się przymierzałem do nich.

Został mi link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a-cha ... no tak .. 2100 za 1 element ... to ja podziękuję ;-) no chyba, że to cena za paczkę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma dobra i znana od lat.

Panele też mają fajne choć tu mam pewne uwagi.

 

Nie wiem jak u ciebie w pokoju ale jeśli są już miękkie materiały czyli tym samym absorbery to wstawienie kolejnych ustrojów opartych na gąbkach może a nawet napewno popsuje brzmienie pokoju.

Ja mam pokój 55m2 a w nim łóżko, fotel, sofę do audio, 2 cieńkie dywany, podnóżek i zasłony w oknach i to wszystko są absorbery i nie wolno mi wstawiać już wiecej nic miękkiego.

 

Takie mam zalecenia firmy akustycznej która robiła pomiary i która robiła dla mnie bass trapy i duże dyfuzory QRT 1D fraktalowe.

Specjalnie wybrali takie konstrukcje żeby zminimalizować pochłanianie a maksymalne było rozpraszanie.

Z tego co się coraz częściej słyszy od akustyków to gąbki są...Verboten!! Nie wolno!! Tylko dyfuzory!

 

Oczywiście każdy dyfuzor nawet bardzo twardy trochę też pochłania ale znacznie mniej niż gąbki i inne miękkie absorbery.

Akustycy uważają że w dobrym pomieszczeniu powinna być pewna równowaga między pochłanianiem, rozpraszaniem i odbijaniem,które też jest ważne.

Jeśli pokój jest robiony tylko do audio i nie ma w nim miękkich rzeczy typowych dla pokoju mieszkalnego to jak najbardziej musi się w nim znaleźć pewna ilośc absorberów ale też rozsądna ilość, dobrej jakości i w odpowiednich miejscach. A potem muszą do tego dojść dyfuzory i elementy odbijające.

 

Ale w pomieszczeniach mieszkalnych gdzie jest sporo miękkich rzeczy typowych dla pokoju "do życia" to dokladanie kolejnych absorberów jest ZAKAZANE!

Natomiast warto dołożyć dobre dyfuzory np 1D czy 2D. Jeśli lubisz dobry design a ja też lubię to rzuć okiem na firmę akustyczną też z Portugalii a nazywa się Jocavi Acoustics.

Zobacz jakie tam mają bajery. To Vicoustic może się schować.

Zwróć uwagę na dyfuzory, jest tam kilka wypasów, super design, kolory do wyboru i bardzo dobre parametry akustyczne.

One niestety są dość drogie ale coś za coś.

Popatrz na dyfuzor o nazwie Tuneflector. To kwadrat 60x60cm, waga 2.5kg, fajny, wyjątkowy design, różne kolory i bardzo dobry stopień rozpraszania przy minimalnych wartościach pochłaniania.Tam na dole przy każdym modelu masz wykresy dyfuzyjności i absorbcyjności.

 

A Vicoustic to ładne sklejki naklejone na gąbki które zabijają muzykę. Przemyśl to dobrze bo wydasz kupę kasy i zrobisz sobie krzywdę.

Wszystkie pomieszczenia odsłuchowe wykladane gąbkami, jakie w życiu słyszałem i widziałem, były fatalne akustycznie i zabijały każdy system audio i każdą muzykę.

Ginie przestrzenność, blask, wybrzmiewania, oddech instrumentów, powietrze wokoło nich i w ogóle piękno muzyki.

 

Sly30,

 

Dziękuję za bardzo zaangażowany merytorycznie wpis. Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się z Kolegą w kilku punktach.

 

Po pierwsze, rozumiem, że nie należy "zabijać" muzyki pianką, ale jednak Vicoustic Wave Wood to nie jest wyłącznie sama pianka, czyli ustrój pochłaniający, a rozpraszająco-pochłaniający, ponieważ nieliniowe (tzn. o różnych długościach) nacięcia na przednim panelu pełnią funkcję rozpraszającą - tak samo jak pozostała drewniana część panelu - są to ustroje o równomiernych proporcjach rozposzająco - pochłaniających. Na coś trzeba było się zdecydować, ja zdecydowałem jak powyżej - za późno więc teraz na inne wybory. Nie kupię paneli Jocavi, choć są bardzo ciekawe - no, może, kupię je innym razem/kiedyś.

 

Zakup ww. paneli poprzedziłem rozpoznaniem warunków akustycznych mojego pomieszczenia - konsultowałem się ze specjalistami, wypożyczałem różne ustroje i "słuchałem ich". Ostatecznie wybór padł na te, a nie na inne. Bo tak jak pisałem w pierwszym poście, mam pokój bardzo słabo wytłumiony - 9. dużych okien (z tego 5. od podłogi do sufitu), które co prawda mają grube rolety, ale nie chcę na czas odsłuchów zasłaniać wszystkich okien - lubię patrzeć co się dzieje za oknem :)

 

Mam mało mebli w tych 30m2, a większość z nich jest wyposażona w szklane fronty lub blaty. Jedynym miękkim sprzętem jest 3 metrowa skórzana sofa oraz dywan o rozmiarach 2,2 x 2,2 metra. Stąd ostateczna decyzja jw.

 

Jest napisane że to cena za 10szt. niemniej jednak to i tak bardzo drogo - biorąc pod uwagę budowę tych paneli…

 

Cena, rzecz względna i nie decyduje tu wcale budowa, czy koszt zastosowanych elementów, bo te mogą być rzeczywiście o wiele niższe niż ostateczna cena. Liczy się know-how. Wyroby Jocavi to w zasadzie też trochę tworzywa sztucznego za duże pieniądze :)

 

Wolę kupić panele za 2000zł, które rzeczywiście dadzą mi wymierną poprawdę dźwięku, niż kolejną sieciówkę lub IC w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę kupić panele za 2000zł, które rzeczywiście dadzą mi wymierną poprawdę dźwięku, niż kolejną sieciówkę lub IC w tej cenie.

 

Violet, z całym szacunkiem zapytam, znasz powiedzenie "nie mów hop, nim nie przeskoczysz", masz już te panele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam je. Jutro planuję montaż do ścian. Dziś mam je tylko luźno poustawiane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedys się przymierzałem do nich.

Został mi link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ważna informacja.fabryki dźwięku, jak się nie sprawdzą nie mogę oddać?

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z nami. Informujemy również, że prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.61 Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuję montaż do ścian

 

Mała pomoc przed pracami montażowymi.

1. Efektywne działanie określonego rodzaju ustrojów wymaga pokrycia około 25% danej powierzchni.

2. Ustroje prędkościowe (z materiałów porowatych) należy umieszczać w punktach o największej prędkości cząstek (najlepiej oddalone od ściany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Violet, nie unoś się bo nie miałem intencji żeby tobie popsuć twój plan a jedynie podzieliłem się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Ty przecież możesz sobie cały pokój wyłożyć gąbkami,kartonikami po jajkach, zasłonami itd.

To twój pokój i twoje zabawki i twoja przyjemność słuchania muzyki. Możesz skorzystać z opinii i doświadczeń innych ale nie musisz.

 

Nie namawiam ciebie też na Jocavi tym bardziej, że są cholernie drogie.Design super ale też wcześniej nie znałem tej firmy i znalazłem ją przez przypadek 3 tygodnie temu.

Vicoustic znam znacznie dłużej. Co do budowy twoich paneli to masz rację że pierwsza część drewniana jest dyfuzorem ale już za nią jest jeszcze większa część gąbki która jest absorberem.Przypuszczam że ten ustrój w większym stopniu jest absorberem niż dyfuzorem i z każdym zamontowanym u ciebie w pokoju takim ustrojem ilość absorbcji będzie rosła szybciej niż ilość dyfuzji. Pewności nie mam ale tak czuję.

 

Jeśli masz dużo okien, mało miękkich materiałów i jeszcze do tego ekspertyzę specjalistów to być może w twoim pokoju może się znaleźć jeszcze kilka absorberów ale byłbym ostrożny z dużą ilością.

Może lepiej i bezpieczniej zakończyć absorbcję na tych panelach które już masz zakupione ale dalej postawić na same dyfuzory, nie koniecznie Jocavi ale jednak dyfuzory bez absorbcji.

 

Dobrze rozumujesz że akustyka pokoju jest ważniejsza niż kable. Akustyka to podstawa i bez tego dupa!! Nawet najlepszy sprzęt nie zagra więc nie ma wyboru i adaptację zrobić trzeba ale mądrze. Co to oznacza mądrze to już inna sprawa.

A jak już będziesz miał pokój dobry akustycznie to wtedy warto pobawić się w wymienianie klocków audio i kabli ale dopiero wtedy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się orientuje w cenach tych paneli jocavi? Na stronie producenta odsyłają do dystrybutora w Polsce, ale ten nawet nie pokazuje żeby miał je w ofercie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się orientuje w cenach tych paneli jocavi? Na stronie producenta odsyłają do dystrybutora w Polsce, ale ten nawet nie pokazuje żeby miał je w ofercie...

 

W Polsce w zasadzie nie ma dystrybutora bo ten który jest olewa ten temat.

Ponoć ma to mieć Acousticity z W-wy za jakiś czas.

 

A ceny ok 300€ za sztukę więc bardzo drogo tym bardziej że potrzeba do pokoju minimum kilkanaście albo więcej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma doswiadczenie z malowaniem dyfuzorów Vicoustic? Myślę oczywiście o tych wykonanych z EPS, a nie drewnianych.

Mam obawy, czy popularne farby typu dekoral, dulux są w stanie dokładnie pokryć powierzchnię paneli i czy po pewnym czasie nie widać spękań, czy też odprysków farby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się orientuje w cenach tych paneli jocavi? Na stronie producenta odsyłają do dystrybutora w Polsce, ale ten nawet nie pokazuje żeby miał je w ofercie...

 

Tam rzeczywiście ciężko o info; te elementy podobno mają się niebawem znaleźć w ofercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Podobno..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

 

Faktycznie, te ustroje o ciekawym i niespotykanym designie kosztują dużo, natomiast są one często stosowane, jako niuans/smaczek w całej adaptacji akustycznej pomieszczenia. Ceny elementów standardowych stoją na poziomie, nazwijmy to, średnim-europejskim..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast są one często stosowane, jako niuans/smaczek w całej adaptacji akustycznej pomieszczenia.

 

Moim skromnym zdaniem, z tym się można zgodzić - dziękuję za rzetelną odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała pomoc przed pracami montażowymi.

1. Efektywne działanie określonego rodzaju ustrojów wymaga pokrycia około 25% danej powierzchni.

2. Ustroje prędkościowe (z materiałów porowatych) należy umieszczać w punktach o największej prędkości cząstek (najlepiej oddalone od ściany).

 

Dzięki. Panele przyklejam do ścian wg. załączonej instrukcji, tzn. klej nakładam wokół krawędzi gąbki, dookoła. Następnie "krzyż" od rogu do rogu, a w miejscu przeciącia się "krzyża" - kółeczko. Trzeba panel mocno przycisnąć do ściany i przytrzymać kilka minut. Bardzo prosta sprawa.

 

Co do pkt. 2, to zdaję sobie z tego sprawę, ale sofę "odsłuchową" mam ustawioną tuż przy ścianie, na któej montuję 6. paneli. Pewnie będę musiał odsunąć sofę jakiś metr od ściany.

 

@sly30,

 

Nie unoszę się - jestem wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie, w tym celu zresztą założyłem ten wątek. Masz rację, za dużo tłumienia nie jest wskazane. Nie zamierzam już po aplikacji 10. paneli Wave Wood dokładać więcej tego typu paneli. Następnym krokiem będzie najprawdopodobniej rozpraszacz szczelinowy na przedniej ścianie - za kolumnami.

 

Poniżej kilka zdjęć z prac na tylniej ścianie pomieszczenia odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-05218600-1318274097_thumb.jpg

post-17176-0-79790600-1318274117_thumb.jpg

post-17176-0-35571400-1318274141_thumb.jpg

post-17176-0-95749600-1318274159_thumb.jpg

post-17176-0-72041700-1318274179_thumb.jpg

post-17176-0-19272000-1318274205_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Panele przyklejam do ścian wg. załączonej instrukcji, tzn. klej nakładam wokół krawędzi gąbki, dookoła. Następnie "krzyż" od rogu do rogu, a w miejscu przeciącia się "krzyża" - kółeczko. Trzeba panel mocno przycisnąć do ściany i przytrzymać kilka minut. Bardzo prosta sprawa.

 

Co do pkt. 2, to zdaję sobie z tego sprawę, ale sofę "odsłuchową" mam ustawioną tuż przy ścianie, na któej montuję 6. paneli. Pewnie będę musiał odsunąć sofę jakiś metr od ściany.

 

@sly30,

 

Nie unoszę się - jestem wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie, w tym celu zresztą założyłem ten wątek. Masz rację, za dużo tłumienia nie jest wskazane. Nie zamierzam już po aplikacji 10. paneli Wave Wood dokładać więcej tego typu paneli. Następnym krokiem będzie najprawdopodobniej rozpraszacz szczelinowy na przedniej ścianie - za kolumnami.

 

Poniżej kilka zdjęć z prac na tylniej ścianie pomieszczenia odsłuchowego.

Violet, interesuje mnie taka kanapa,;-) zapodawaj namiary gdzie kupiłeś, no i szraibni coś o dźwięku, czego więcej, a czego mniej, te ustroje pasowały by u mnie, takie rustykalne,...laik pomyślałby, że to jakaś sztuka design,u wystroju wntrza,...podoba mi się.

 

Tam na dole przy każdym modelu masz wykresy,,,,( dyfuzyjności i absorbcyjności.,,,,)

 

Oświećcie mnie, bo jestem tępy,co jet co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny pokój w stylu jaki lubię czyli proste formy i mało gratów ale pamiętaj że akustyka i modern design to rodzeństwo które nie lubi się za bardzo!

Akustyka nie lubi pustych pomieszczeń, szkła, kwadratów itd a za to kocha pokoje zagracone, regaly na książki, płyty itd czego znów nie lubi modern design.

 

Ale na to mamy rozum i firmy akustyczne żeby pogodzić zwaśnione rodzeństwo.

Ale rozum, pamiętaj...rozum...bo Szu...Szu to jest myślenie!...hehehe

 

Te panele na ścianie prezentują się dobrze. Jest OK.

A jak juź się tu ujawniła firma Acousticity z W-wy to mogę ją tylko polecić.

Młoda, zakręcona ekipa ale znają się na rzeczy i nie wciskają akustycznych kitów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na dole przy każdym modelu masz wykresy,,,,( dyfuzyjności i absorbcyjności.,,,,)

 

Tak najprościej:

 

Dyfuzja = rozpraszanie dźwięku.

Absorbcja = pochłanianie dźwięku.

 

Wykres prezentuje ilość pochłaniania (oś pionowa) względem poszczególnych częstotliwości (oś pozioma).

Punkt zero na osi pionowej to brak pochłaniania/rozpraszania, a wartość 1 to stuprocentowe pochłanianie/odbijanie, czyli nie następuje odbicie, bo cała energia fali została zamieniona w ciepło/odbita w inne strony niż słuchacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.