Skocz do zawartości
IGNORED

Panele akustyczne Vicoustic Wave Wood


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było naprawdę dobrze to na pokój ok 25m2 trzeba by użyć jeszcze min 2 większe pułapki basowe membranowe(RPG, Acousticity, Jocavi Walltrapp)

lub coś w stylu Jocavi Roundbasscorner, dyfuzory QRD na froncie oraz po bokach i coś z tyłu. W sumie taka adaptacja to 30 000zł i zapewne ma to sens dopiero przy droższych systemach.

 

Mnie podobna adaptacja kosztowała 1000 zł i kupę roboty, bo to wszystko jest DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiekszośći z nas taki wydatek jest nie do przyjęcia.Dla tego też sami zajmujemy się konstruowaniem ustroi ,z lepszym czy gorszym skutkiem.Miałem zamiar budować rezonatoy podobne do kolegi Imacmana ,ale teraz pomyślałęm sobie czemu nie zbudować takiego Vari Bassa .Dlatego zapytam czy mógłby ktoś z szanownych posiadaczy tych pułapek podać ich cechy konstrukcyjne(najlepiej w cm) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytam czy mógłby ktoś z szanownych posiadaczy tych pułapek podać ich cechy konstrukcyjne(najlepiej w cm) ;)

 

Tu jest ciekawa konstrukcja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu jest ciekawa konstrukcja :)

Z

Moim

 

Moim

Moim zdaniem Varii Bass jest ciekawszy :) Widziałem gdzieś zdjęcie jego przekroju lecz nie mogę go ponownie znależć .Zaintrygowała mnie wówczas długość tych pięciu tuneli ,które to były bardzo długie (prawie cała wysokość pułapki zmniejszonej do minimalnego litrażu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście jak ktoś ma smykałkę do takich prac i lubi to robić to zrobi to dużo taniej.

Materiały źródłowe są dostępne w sieci a resztę materiałów do prac trzeba kupić.

Nie uwierzę jednak że można to zrobić za 1000zł tzn 6 skutecznych bass trapów i 6 QRD o wymiarach 60x120cm bo mniej wiecej taki układ byłby skuteczny dla pokoju ok 25m2.

2 dyfuzory na frontowej ścianie, 2 po bokach i 2 za słuchaczem.

To w sumie jest 12 ustrojów które w polskich firmach, tańszych niż zachodnie kosztuje ok 12000zł w najtańszej wersji wykonania. Tak mniej wiecej liczę.

Jakoś to musi wyglądać. W końcu musimy z tym żyć w naszych pokojach.

Odliczajac zysk firm i robociznę to nie ma cudów żeby wystarczyło 1000zl na materiały na tą całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę jednak że można to zrobić za 1000zł tzn 6 skutecznych bass trapów i 6 QRD o wymiarach 60x120cm bo mniej wiecej taki układ byłby skuteczny dla pokoju ok 25m2.

 

Zrobiłem 4 Rezonatory Helmholtza 560l, 6 dyfuzorów QRD RPG 60x60, 9 ustrojów szerokopasmowych 100x50 z wełny mineralnej Isovera.

 

Pokój mam 20m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy to nie jest przypadkiem reklama tych pułapek?Jesteś może ich dystrybutorem?Proszę tylko nie zrozum mnie żle .Pytam tylko z ciekawości ponieważ miałbym wiecej pytań

Jestem jak widać z branży (praca nie wyklucza zamiłowania)- czyli zawsze mogę być podejrzewany o chęć zarobku, czy też wynikającą z tego manipulację. Proponuję i sprzedaję ustroje akustyczne firmy Vicoustic w tym i Vari Bassy w salonie w Gdańsku. Polski dystrybutor jest w Warszawie.

Musisz sam ocenić, czy chcesz ze mną rozmawiać na tym forum po jakości moich wpisów.

Jeśli tak, to chętnie odpowiem wedle mojego doświadczenia i wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nie ma nic złego w tym, że ktoś jest z branży, że jest dystrybutorem danego produktu jeśli uczciwie mówi o tym i dzieli się fachową wiedzą oraz doradztwem.

Pewnie że to w jakimś sensie jest trochę reklama ale podobnie reklamą jest dobra opinia o danym produkcie nawet jeśli nie mamy w tym interesu.

Sam pewne produkty uważam za rewelacyjne i szczerze je polecam choć nie mam w tym żadnego interesu. Być może fakt że ktoś ma w tym interes stawia go w nieco mniej wiarygodnej pozycji

ale przecież nikt nie może mieć pewności czy inna osoba polecając coś nie ma w tym jakiegoś interesu.

Mnie już posądzano tu na forum że mam jakieś konszachty z Nautilusem bo polecam Acrolinki ale to bzdura.

Równie mocno polecam Argento Flow Master Reference z RCM więc chyba mam więcej konszachtów...hehehe.

Acha uważam też że świetne kable to Synergistic Research wiec muszę być człowiekiem Audiofasta.

Ale ten Krell(Audioklan( i VTL(Hi Fi Club), Focale(Trimex), Esoteric(EIC) i MITy(Audio Forte) to muszę mieć mega konszachty...z wszystkimi...hehehe

 

Ale wracając do sedna sprawy to uważam że dobry sprzedawca danego produktu to cenny rozmówca.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam parę obiecanych fotek z pokoju odsłuchowego. Imacman pytał jak rozmieściłem Vari Bassy- otóż powędrowały w narożniki pomieszczenia i na miejsce wokół osi symetrii pokoju, czyli tam gdzie kumulują się niskie częstotliwości. Jest z pewnością i kilka innych argumentów, by ustawić je inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-39991-0-89743600-1325277687_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam parę obiecanych fotek z pokoju odsłuchowego. Imacman pytał jak rozmieściłem Vari Bassy- otóż powędrowały w narożniki pomieszczenia i na miejsce wokół osi symetrii pokoju, czyli tam gdzie kumulują się niskie częstotliwości. Jest z pewnością i kilka innych argumentów, by ustawić je inaczej

Kurna,te białe są naprawdę ładne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam parę obiecanych fotek z pokoju odsłuchowego. Imacman pytał jak rozmieściłem Vari Bassy- otóż powędrowały w narożniki pomieszczenia i na miejsce wokół osi symetrii pokoju, czyli tam gdzie kumulują się niskie częstotliwości. Jest z pewnością i kilka innych argumentów, by ustawić je inaczej

 

Dziękuję za obiecane zdjęcia - fajna adaptacja - pozazdrościć. Mam pytanko dyfuzory Skyline robione czy jakieś firmowe - z jakiego drewna.

 

Zdradź jeszcze tajemnice, co jest zastosowane za miejscem odsłuchowym?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obiecane zdjęcia - fajna adaptacja - pozazdrościć. Mam pytanko dyfuzory Skyline robione czy jakieś firmowe - z jakiego drewna.

 

Zdradź jeszcze tajemnice, co jest zastosowane za miejscem odsłuchowym?

Dyfuzory słupkowe zrobił stolarz z drewna sosnowego. Nadają się na sufit, ale nie tylko. Można nimi rozpraszać również na ścianach. Tylna ściana to dyfuzory Schroedera i walce, ćwierćwalce pochłaniające o różnej gęstości. Tło za stojakiem z kablami to kotara akustyczna. Nie dysponuję zdjęciami sufitu, ale zapewniam, że powiesiłem tam ustroje pochłaniająco-rozpraszające. Adaptacja akustyczna mojego pokoju odsłuchowego nie jest jeszcze zakończona- myślę, że jest jeszcze spory potencjał do wykorzystania, zagospodarowania.

Korzystając z okazji składam najlepsze życzenia noworoczne- trochę nietypowe- życzę wszystkim udanych adaptacji akustycznych Waszych pomieszczeń odsłuchowych w tym nowym 2012-ym roku.

z szacunkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-39991-0-19884500-1325432602_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy będzie ktoś uprzejmy i poda wymiary Vari Bassu .Jeżeli chodzi o podrabianie to mówię od razu ze nie myślę o produkcji na dużą skalę.Chcę sobie zrobić dwie sztuki do pokoju 17 m2.Chodzi mi o średnicę ,wysokość walca jak i też ilość długość i fi tuneli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 36 cm srednicy?Wydawał mi się że jest znacznie większy.Jeszcze tylko otwory i długość tuneli.Myślę zbudować znacznie większy.Minimum 45 cm średnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem, że redaktor Wojciech Pacuła "dopieścił" swój pokój odsłuchowy panelami Vicoustic Wave Wood. Co za zbieg okoliczności! ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Choć, moim zdaniem powinno pomiędzy panelami zostawić się kilka milimetrów odstępu - zgodnie z zaleceniami producenta, bo zdaje się, że pan Pacuła poprzyklejał je na styk.

post-17176-0-47244700-1326746666_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś Violet że niebawem staniesz sie posiadaczem Varii Basów.Czy możesz podzielić sie wrażeniami po ich zastosowaniu.Fajnie byłoby znać jeszcze długości i średnicę tuneli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W każdej chwili mogę wypożyczyć Vari Basy od "Hi-Fi Ja i Ty" w Gdańsku, bo tak jesteśmy umówieni, ale po prostu brak mi czasu by to porządnie, z odpowiednimi pomiarami wykonać. Liczę na wyrozumiałość Kolegów i cierpliwość Jafiego :)

 

Jestem bardzo ciekawy, co Vari Basy przyniosą strukturze dźwięku w moim pokoju odsłuchowym, czy będą "współpracować" z Wave Wood? Choć, jak już pisałem wcześniej, instalacja paneli Vicoustic w moim pokoju przyniosła wręcz rewolucję w kulturze i jakości dźwięku, za co serdecznie inicjatorowi tejże - jeszcze raz dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy, co Vari Basy przyniosą strukturze dźwięku w moim pokoju odsłuchowym

 

Jak będą odpowiednio "zaaplikowane" i w odpowiedniej ilości, to dopiero wtedy szczęka Ci opadnie. Podstawa dobrej adaptacji akustycznej to "uporządkowanie" pasma 20-200Hz. Wave Wood'u to taka duża wisienka na deserze :) Życzę powodzenia w dojściu do absolutu akustycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet- na zdrowie

Firma Vicoustic oferuje na swojej stronie bezpłatny program do ściągnięcia, który pozwala wyregulować Vari Bassy na odpowiednią częstotliwość w pomieszczeniu.

Użytkownik nie musi chodzić po omacku, choć ustawione jakkolwiek i tak pozytywnie wpływają na dźwięk.

Myślę, że w ten sposób wielu posiadaczy Vari Bassów odkryje po raz pierwszy wagę pomiaru akustycznego swojego pokoju odsłuchowego.

Sam program od Vicoustica nie zapewnia całościowego pomiaru akustyki pomieszczenia, ale pokazuje kierunek poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mogę powiedzieć coś więcej o działaniu Vari Bassów.

Wykorzystaliśmy wspomniany program Vicoustica do regulacji Vari Bassów.

Laptop, mikrofon i sygnały próbne.

Wnosiliśmy po dwie sztuki i ponownie odczytywaliśmy wyniki.

Program wskazywał w naszym pomieszczeniu za każdym razem wartość 64 albo 65 dB.

Tak też wyregulowaliśmy nasze ustroje w liczbie 6 przy powierzchni ca 24m2.

Efekt-

przed regulacją było pięknie, czy można było chcieć więcej?

trzeba chcieć więcej bo można więcej usłyszeć z tych samych płyt i tego samego sprzętu.

Strojenie Vari Bassów nagrodziło to pragnienie z nawiązką.

Wyższa szkoła jazdy.

Ostatnio często ląduje w moim odtwarzaczu płyta Jacque Louissier plays Bach. I tym razem stała się obszarem do porównań.

Kontrabas grał żywiej, fortepian lepiej wybrzmiewał, talerze perkusji były lepiej usadowione na scenie i delikatniejsze, mniej nachalne.

Całość prezentacji taka, jakbym słuchał trzech muzyków równocześnie.

Dla odmiany włączyłem trio EST z płyty Viaticum.

Nigdy przedtem nie słyszałem tej płyty w taki sposób.

W ten sposób dowiadujemy się więcej o realizacji, masteringu materiału muzycznego. Jeśli jest dobrze akceptujemy to, jeśli nie tęsknimy za materiałem

nagranym na tzw.setkę.

EST broni się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mogę powiedzieć coś więcej o działaniu Vari Bassów.

Wykorzystaliśmy wspomniany program Vicoustica do regulacji Vari Bassów.

Laptop, mikrofon i sygnały próbne.

Wnosiliśmy po dwie sztuki i ponownie odczytywaliśmy wyniki.

Program wskazywał w naszym pomieszczeniu za każdym razem wartość 64 albo 65 dB.

Tak też wyregulowaliśmy nasze ustroje w liczbie 6 przy powierzchni ca 24m2.

Efekt-

przed regulacją było pięknie, czy można było chcieć więcej?

trzeba chcieć więcej bo można więcej usłyszeć z tych samych płyt i tego samego sprzętu.

Strojenie Vari Bassów nagrodziło to pragnienie z nawiązką.

Wyższa szkoła jazdy.

Ostatnio często ląduje w moim odtwarzaczu płyta Jacque Louissier plays Bach. I tym razem stała się obszarem do porównań.

Kontrabas grał żywiej, fortepian lepiej wybrzmiewał, talerze perkusji były lepiej usadowione na scenie i delikatniejsze, mniej nachalne.

Całość prezentacji taka, jakbym słuchał trzech muzyków równocześnie.

Dla odmiany włączyłem trio EST z płyty Viaticum.

Nigdy przedtem nie słyszałem tej płyty w taki sposób.

W ten sposób dowiadujemy się więcej o realizacji, masteringu materiału muzycznego. Jeśli jest dobrze akceptujemy to, jeśli nie tęsknimy za materiałem

nagranym na tzw.setkę.

EST broni się.

 

Czyli potwierdza to moje przypuszczenie że Vari Bassy mogą dać dobry efekt ale musi ich być bardzo dużo. Bo jak sam piszesz na 25m2 musi być 6 sztuk gdy już jest wstępna adaptacja akustyczna.

Gdyby to był goły pokój to pewnie musiałoby ich być 18 albo nawet 24. Dlatego pewne inne rozwiązanie jako wstępne warto zastosować a kilkoma Vari Bassami dostroić wisienkę na torcie.

Za ok 2 tyg i ja będę robił podobne próby z pomocą firmy Acousticity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza to moje przypuszczenie że Vari Bassy mogą dać dobry efekt ale musi ich być bardzo dużo. Bo jak sam piszesz na 25m2 musi być 6 sztuk gdy już jest wstępna adaptacja akustyczna.

Gdyby to był goły pokój to pewnie musiałoby ich być 18 albo nawet 24. Dlatego pewne inne rozwiązanie jako wstępne warto zastosować a kilkoma Vari Bassami dostroić wisienkę na torcie.

Za ok 2 tyg i ja będę robił podobne próby z pomocą firmy Acousticity.

Myślę, że jest inaczej.

Vari Bassy działają w rejonie ca 50- 100Hz. I to jest clou sprawy. Nie zastąpisz rozpraszaczami i absorberami działania w tym zakresie częstotliwości.

Nie twierdzę też, że jedynie Vari Bassy są lekiem na całe zło- mnożenie ich ilości nie zastąpi innych , koniecznych ustrojów akustycznych.

Ale jak już wspominał Imacman, zakres częstotliwości między 50 a 200Hz ma wielki wpływ na całość prezentacji.

Zupełnie się z tym zgadzam.

Do tej pory wiedziałem tylko, że trudno jest opanować niskie składowe w pomieszczeniu.

Teraz wiem, że ich opanowanie jest największą nagrodą dla słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już wspominał Imacman, zakres częstotliwości między 50 a 200Hz ma wielki wpływ na całość prezentacji.

Zupełnie się z tym zgadzam.

 

Ja się porwałem na 36Hz i wstawiłem swoje 4 rury robiące za Rezonatory Helmholtza. Niestety rezonatory są duże - razem 560 litrów. Działają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się porwałem na 36Hz i wstawiłem swoje 4 rury robiące za Rezonatory Helmholtza. Niestety rezonatory są duże - razem 560 litrów. Działają dobrze.

Opowiedz proszę co słyszysz?

Podejrzewam dość mocno, że zmiany nie dotyczą tylko najniższych składowych.

Jak zachowuje się średnica?

Co robią wysokie?

Jak scena?

Jak mikrodetale?

Jak, jak, jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz proszę co słyszysz?

Podejrzewam dość mocno, że zmiany nie dotyczą tylko najniższych składowych.

Jak zachowuje się średnica?

Co robią wysokie?

Jak scena?

Jak mikrodetale?

Jak, jak, jak?

 

Zmiany adaptacji były radykalne, bo oprócz rezonatorów zastosowałem panele z wełną mineralną PT80 grubości 10 cm z pustką powietrzną 10 cm. W miejscach pierwszych odbić dyfuzory QRD RPG 2D.

 

RH ustawione są w czterech rogach pomieszczenia i tak są zestrojone, że skróciły rezonans długości i szerokości do trzeciej harmonicznej okolice 160 Hz, oraz pierwszą harmoniczną wysokości.

 

Bas zrobił się lepiej odczuwalny, bardziej kontrolowany i szybszy jest też lepiej zróżnicowany. Wyrównanie czasu wybrzmienia w dolnym pasmie spowodowało, że dźwięki instrumentów nie "wchodzą" na siebie.

 

Panele z wełny mineralnej ograniczyły trzepoczące echo oraz wyrównały czas pogłosu od 50Hz wzwyż. Dodatkowo zastosowane na ścianie za kolumnami ograniczyły efekt SBIR (interferencje fali odbitej od ściany)

 

Dyfuzory w miejscach pierwszych odbić spowodowały lepszą czytelność przekazu, separację instrumentów oraz pojawiły się mikrodetale. Przekaz stał się bardziej czytelny. Poprawiła się stereofonia oraz scena 3D.

 

Dodatkowo odpowiednie dalekie ustawienie kolumn od tylnej i bocznych ścian dopełniły całość adaptacji.

 

Wysokie zrobiły się bardziej zdyscyplinowane - podobają mi się bardziej :)

 

Niestety nie potrafię opisywać tak kwieciście jak co niektórzy forumowicze, ale myślę, że to co napisałem dało Ci obraz zmian w moim pomieszczeniu odsłuchowym.

 

W planach jest też "zagospodarowanie" pierwszych odbić na suficie.

 

W kwestiach nie akustycznych - wymiana/poprawa źródła dźwięku oraz prawdopodobna wymiana elementów zwrotnicy w kolumnach na bardziej markowe. W zamyśle pojawiły się też plany wymiany kondensatorów we wzmacniaczu lampowym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) Zamiast kwiatów fakty i logika.

Plan zagospodarowania sufitu jak najbardziej popieram.

Przydałyby się rozpraszacze. Dużo rozpraszaczy :)

Tzw. Skyline odpłaci się jeszcze lepszą sceną, detalami i lepszą definicją źródeł pozornych.

W planach rozwoju Twojego dźwięku z systemu pomyśl o antywibracji i prądzie- upatruję w tych punktach duże przyrosty- na podstawie prób własnych. Twoja przemyślana adaptacja akustyczna robi wrażenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) Zamiast kwiatów fakty i logika.

Plan zagospodarowania sufitu jak najbardziej popieram.

Przydałyby się rozpraszacze. Dużo rozpraszaczy :)

Tzw. Skyline odpłaci się jeszcze lepszą sceną, detalami i lepszą definicją źródeł pozornych.

W planach rozwoju Twojego dźwięku z systemu pomyśl o antywibracji i prądzie- upatruję w tych punktach duże przyrosty- na podstawie prób własnych. Twoja przemyślana adaptacja akustyczna robi wrażenie!

 

Dziękuję za dobre słowa - wiem, że jest jeszcze trochę do zrobienia w kwestii akustyki. Choć stan obecny już mnie bardzo zadowala.

 

Jak ktoś nie boi się eksperymentowania, długich prób i wkłady pracy własnych rak, a na dodatek ma wyrozumiałego partnera życiowego, który wspiera pasję - można dużo osiągnąć. Dodatkowo dobrze mieć też sprzyjające warunki mieszkaniowe.

 

Prąd jest moją bolączka, bo mieszkam w domku jednorodzinnym budowanym w latach 70/tych ubiegłego stulecia i instalacja elektryczna odstaje od dzisiejszych standardów. Rozwiązaniem zapewne byłoby pociągnięcie oddzielnej wiązki od licznika, ale właściciel domu niechętnie się na to zapatruje.

 

Czy w kwestii atywibracji mógłbyś mnie bardziej ukierunkować - bardzo proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przekraczamy ramy wątku, ale wciąż rozmawiamy o hi fi.

Jeśli nie możesz pociągnąć osobnego kabla do audio to nie załamuj rąk.

Zmiana bezpiecznika w instalacji- tablicy rozdzielczej ze zwykłego automatu na bezpiecznik topikowy, najlepiej z wkładem z miedzianymi i posrebrzanymi końcówkami już spowoduje rewolucje w Twoim systemie.

Ktoś komu tak doradziłem powiedział, że po zmianie jego system zagrał jak siłacz, przedtem był jak niedożywione dziecko:)

Sam kabel instalacyjny też nie wymaga kucia ścian, a masz jak mówisz tolerancyjną partnerkę- można go schludnie poprowadzić w korytku.

I wreszcie gniazdko prądowe z dobrej jakości materiałów, dobre mechanicznie, może być od specjalisty audio lub też z hurtowni elektrycznej.

Te niekosztowne zmiany spowodują, że nie poznasz swojego systemu.

Będziesz dużo dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.