Skocz do zawartości
IGNORED

Fascynacje jazzowe


Chicago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@cinekk1

Gdzieś widziałem np. Steamin' z labelem MFSL więc chyba kaszany nie ma, a resztę Concord.

Te trzy chyba są do posłuchania w sieci, bo o zasysaniu już nie wspomnę 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cinekk1 napisał:

MILES DAVIS - STEAMIN, WORKIN, COOKIN, RELAXIN   Czy jest jakieś wydanie w formie boxu najlepiej tych płyt? To co widziałem w sieci, to głównie niedostępne. Mam STEAMIN, WORKIN jako jedna płyta cd dodana do jakiejś gazety w latach 90 tych. Brzmi z przesterem i mono. Czy nowsze wydania są lepszej jakości? Czego szukać, żeby dobrze te płyty zagrały? A może jednak szukać pyt osobnych, nie jako komplet?

Tutaj jest box, gdzie są te płyty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już tego nie pisałem ale każde podejście do płyty Zbigniewa Lewandowskiego 1984, to dla mnie obcowanie z czymś co siedzi głęboko w mojej duszy. W dodatku wydane w zeszłym roku na CD.

Znacie podobne płyty, które nie są Milesa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
MILES DAVIS - STEAMIN, WORKIN, COOKIN, RELAXIN   Czy jest jakieś wydanie w formie boxu najlepiej tych płyt? To co widziałem w sieci, to głównie niedostępne. Mam STEAMIN, WORKIN jako jedna płyta cd dodana do jakiejś gazety w latach 90 tych. Brzmi z przesterem i mono. Czy nowsze wydania są lepszej jakości? Czego szukać, żeby dobrze te płyty zagrały? A może jednak szukać pyt osobnych, nie jako komplet?
Szczerze ? Lekko nie jest. .. Ja mam system stworzony pod Milesa, Coltraina, Gillepsiego. itp i jest ok. Nawet bardzo ok..
Ten sam system gra zajebiscie rocka z lat 60/70.
Oczywiście wydania płyt są bardzo ważne ale... Cudów z niczego nie będzie...
No chyba, że..Guru forum piszą, że da się ale trzeba sprzedać domy... Nie wierz w to..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 00:49, cinekk1 napisał:

MILES DAVIS - STEAMIN, WORKIN, COOKIN, RELAXIN

Na discogs.com jest wszystko - prawie wszystkie wydania. Z tych najlepiej brzmiących, to XRCD i DCC na złocie - jako edycje kolekcjonerskie. Nie pogardziłbym również RVG Remasters oraz 20bit K2. Co wybrać? Nie wiem. Zależy zapewne od priorytetów - zdecydowanie tanie są pierwsze wydania US, ale i RVG Remasters też nie odstraszają ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słucham sobie japońców z Shibusashirazu Orchestra. Z tego co wyczytałem to zespól koncertował w Polsce. Żałuję, że nie byłem bo na jutubku widać,że goście oprócz niezłej muzy daja też jakiś zupełnie pokręcony show.   

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Alternate Blues"
Oscar Peterson - fortepian
Dizzy Gillespie - trąbka
Clark Terry - trąbka, flugelhorn
Freddie Hubbard - trąbka, flugelhorn
Joe Pass - gitara
Ray Brown - bas
Bobby Durham - perkusja

Bez komentarza :)

bc5fb88e7a12153021c065a49e782f4b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dla zabawy niedawno łotewskie kolumny za grosze. I co wam powiem... :)
Koncert Mingusa z poniższego zdj gra na nich tak, że japę miałem tak rozdziawioną jak jakbym ducha zobaczył :)
Bawię się dalej.
268310d2f9f40703bb75db4298cbe72c.jpg15db9d8775872c71e03572ce524bd91c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle u tego wykonawcy świetna muzyka, doskonale nagrana. To jeden z moich faworytów. Polecam na wieczór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w chorobie Covid podtrzymuje na duchu, i nie będę tu oryginalny Cannonball Adderley - Something Else.

Balsam dla duszy w tych nieco trudnych chwilach. Ponadczasowe arcydzieło.

Więcej nie piszę bo sił nie starcza ale wrócę. Jest OK 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech W napisał:

Mnie w chorobie Covid podtrzymuje na duchu, i nie będę tu oryginalny Cannonball Adderley - Something Else.

Balsam dla duszy w tych nieco trudnych chwilach. Ponadczasowe arcydzieło.

Więcej nie piszę bo sił nie starcza ale wrócę. Jest OK 😉

 

O cholera, trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj do zdrowia jak najszybciej drogi Lechu - pozdrawiam serdecznie, i uważaj na siebie. Co za pech...??? Najpierw Wojciech, teraz Ty... ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaj do nas zdrowy szybciutko Lechu. Chlapnij sobie czasem coś wysokoprocentowego bo Covid ponoć tego nie lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno alkohol jak i Covid skutecznie rąbią układ nerwowy tak że "genialny" pomysł...

 

Przede wszystkim szybkie uzupełnienie flory bakteryjnej czym więcej szczepów bakteryjnych w preparacie tym lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zarówno alkohol jak i Covid skutecznie rąbią układ nerwowy tak że "genialny" pomysł...
 
Przede wszystkim szybkie uzupełnienie flory bakteryjnej czym więcej szczepów bakteryjnych w preparacie tym lepiej
Respiratory też zabijają chorych na covid. Alkohol w rozsądnym dawkowaniu nie narobi więcej szkód niż niektóre leki. Oczywiście dużo też zależy od stadium choroby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, piorasz napisał:
W dniu 22.04.2021 o 09:18, ASURA napisał:
Zarówno alkohol jak i Covid skutecznie rąbią układ nerwowy tak że "genialny" pomysł...
 
Przede wszystkim szybkie uzupełnienie flory bakteryjnej czym więcej szczepów bakteryjnych w preparacie tym lepiej

Respiratory też zabijają chorych na covid. Alkohol w rozsądnym dawkowaniu nie narobi więcej szkód niż niektóre leki. Oczywiście dużo też zależy od stadium choroby.

Pewnie robiłeś badania naukowe na ten temat skoro tak piszesz że jest dokładnie odwrotnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie robiłeś badania naukowe na ten temat skoro tak piszesz że jest dokładnie odwrotnie...
A ty pewnie jesteś z grupy AA :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wam Wszystkim jak i każdemu z Was z osobna chciałbym ogromnie podziękować za te słowa wsparcia. Miały dla mnie ogromne znaczenie i bardzo podnosiły mnie na duchu. Jednocześnie utwierdziły w przekonaniu, że tu na forum tworzymy jednak pewną wspólnotowość.

Co do słuchanego jazzu podczas choroby to były to raczej stare kawałki gdyż nie miałem siły zgłębiać nowości a często stare dobre standardy przywoływały miłe wspomnienia.

Powoli wychodzę z choroby ale objaw braku sił pozostał.

Dziękuję jeszcze raz. Będę długo pamiętał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piorasz napisał:

A ty pewnie jesteś z grupy AA 🙂
 

Nie AA tylko ASURA 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, Wam Wszystkim jak i każdemu z Was z osobna chciałbym ogromnie podziękować za te słowa wsparcia. Miały dla mnie ogromne znaczenie i bardzo podnosiły mnie na duchu. Jednocześnie utwierdziły w przekonaniu, że tu na forum tworzymy jednak pewną wspólnotowość.
Co do słuchanego jazzu podczas choroby to były to raczej stare kawałki gdyż nie miałem siły zgłębiać nowości a często stare dobre standardy przywoływały miłe wspomnienia.
Powoli wychodzę z choroby ale objaw braku sił pozostał.
Dziękuję jeszcze raz. Będę długo pamiętał.
Dawaj zatem Lechu co tam Ci w duszy gra.

Do mnie parę dni temu dotarła wszystkim tu znana płytka z doskonałym masteringiem.
Co za granie...
a92ca4d4c3fcba2f4e4146b3b99a2dfb.jpg2abd7b3afb5a3ce9591bba1bb2b3496a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas Chapin to artysta ,którego twórczość fascynuje mnie od ponad 20 lat .Niestety nie było mu dane rozwinąć skrzydeł bo zmarł młodo , w wieku 41 lat na białaczkę . To saksofonista altowy i flecista poruszający się w konwencji free z elementami muzyki etno ,rocka .Przyznawał się do fascynacji grą  Parkera ,J. Mc Leana , R. Kirka . Ja dorzuciłbym jeszcze Dolphy'ego . Jego muzyka  charakteryzowała się dużą dawką energii i melodyjnymi tematami . Najczęściej współpracował z genialną sekcją M. Sarin perk. i M. Pavone bas ,która potrafiła też przyłożyć rockowo. Obracał się w kręgu klubu i wytwórni Knitting Factory J. Zorna. Polecam wszystkie jego nagrania ,które posiadam .A są to : " T. Chapin You Don't Know Me " Arabesque Jazz1995 , " Chapin Trio Night Bird Song " Knitting factory 1999 , " T. Chapin Trio Ride " Playscape Rec . 2006 , " I've Got Your Number "Arabesque 1993, " Insomnia " Knitting Factory 1992 i " Heywire .T. Chapin Trio Plus Strings " Knitting Factory .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dopisać kilka zdań o Chapinie, jednym z muzyków o którym chyba każdy kto słucha jazzu czy to mainstreamowego czy form bardziej wolnych wyraża się w samych superlatywach. Dzisiaj pewnie jego muzykę widziałbym w okolicach post-bopu  ale w ostatniej dekadzie XX wieku był uważany za muzyka łączącego free jazz z tradycją ( pewnie patrząc na jego drogę muzyczną , studia u McLeana czy wcześniejsze u Barrona oraz pięcioletni kontrakt u Hamptona jako dyrektor artystyczny musiały wpłynąć na jego sposób patrzenia na muzykę ).Jego spotkanie z avangardą tamtych lat zaczęło się od spotkania z metal-free jazzową ( chyba tak można określić tą kapelę ) grupą Machine Gun i saksofonistą Nedem Rothenbergiem ( szukajcie tych nagrań na labelu Moers music , czyli CD i winylowa odnoga festiwalu Moers  - tam też inne świetne płyty dostępne na website labelu ).Knitting Faktory Works - klub i label mieszczący się w centrum NY na Manhattanie  ( teraz się przeniósł ,zmienił właściciela  wtedy to ''emanacja sceny Downtown'' )  to ważny element jego życia muzycznego , jest pierwszym muzykiem który podpisał kontrakt z Knitting Factory  i jednym z pierwszych muzyków grających w klubie.Tak jak pisze Wojciech Kirk to jego droga z młodości , Mc Lean to nauczyciel a co do Dolphiego to wydaje mi się że na jednej z jego ostatnich płyt ( niestety nie pamiętam tytułu )to raczej bawi się soundem E.D. a nie jest pod jego wpływem ( ale może się mylę ). Co do dyskografii to można jeszcze dostać 8CD box Alive ( są tam chyba jego najlepsze płytki )z KFR a także 3CD box Never Let Me Go - Quartets '95 & '96 z Playscope, wydany po śmierci z niepublikowanymi nagraniami z archiwum jego rodziny z nowym kwartetem, a ten drugi z 96  z Madsenem, Colleyem  i  Wilsonem to chyba to co miało  wprowadzić jego muzykę w XXI wiek. Jest też film zrobiony przez siostrę jego żony Stephanie Castillo , wzruszający dokument ze sceną gdzie wyraźnie chory gra na flecie na ślubie z Terri Castillo ( o białaczce odwiedził się podczas podróży do Afryki ).Film zrobiony w 2016 , wiele lat zbierane pieniądze i powolna produkcja ) ma tytuł Night Bird Song: The Thomas Chapin Story ( taki tytuł ma utwór wykonywany w 95 na festiwalu w Newport w czasie gdzie T.CH. przeżywa chyba największe uznanie dla jego muzyki ).

Dla mnie najlepsza jego płyta to Anima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aventicum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich wpisach Wojciecha i aventicum z taką pewną nieśmiałością ,😁 chciałbym tu wspomnieć o swojej ostatniej fascynacji.

Tak Piotrze, wspomniana przez Ciebie płyta Coltrane'a - Ole to świetny album i też słucham z przyjemnością. 

Ostatnio jednak jak wspominałem miałem czas odświeżyć sobie starsze standardy i wybór padł na przyznam z pokorą, niedocenianego przeze mnie wcześniej  Theloniousa Monka. 

Bardzo polecam płytę Straight, no chaser. Tak wiem co powiecie i to jest prawda. W swojej edukacji jazzowej Monka po prostu w żadnym wypadku nie można pominąć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.