Jump to content
IGNORED

Fascynacje jazzowe

Chicago
 Share

Recommended Posts

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ciekaw więc jestem co Wy o tym myślicie?

Styl punkjazz nasi - m.in. Trzaska, Punk Freud, Miłość i inni, nasi grali jako scena yass'owa już na początku lat 80. w Trójmieście.

Grali, tylko znacznie lepiej i ciekawiej, niż te "clowny".

Posted (edited)
8 godzin temu, iro III napisał:

Styl punkjazz

Clowncore to raczej jakaś ekstremalna odmiana a metalu (grindcore?). W internecie robi furrorę a trudno o coś podobnego.

8 godzin temu, iro III napisał:

nasi grali jako scena yass'owa już na początku lat 80. w Trójmieście.

Grali, tylko znacznie lepiej

Cos tam słyszałem, ale jakoś mi nie podeszło.

-----

Nic to. Spadam w swoje rejony, ale jak ktoś coś jeszcze napisze to chętnie przeczytam.

Dziękuję.

Edited by szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

W dniu 20.06.2022 o 23:36, Chicago napisał:

Zapomniałbym o najważniejszym - jazz, to osobowość… i feeling. Można słuchać płyt, można interesować się jazzem na maksa, zestawiać hi-endy do muzyki jazzowej (co najmniej dwa zestawy: do starego jazzu i do nowego jazzu) - ale jak się nigdy nie dotknie jazzu live, to…??? No właśnie, co? Nico. Po prostu nico. A nico przechodzi w nicość.

Jest tutaj kilku Kolegów, którzy to potwierdzą, ale tylko kilku - panie Wojciechu - panie proszą panów.

Jest pan Drugi na Forum, pod względem uczestnictwa w tzw. ‚Live Jazz’. A kto jest trzeci? 🤣

Komu, bo idę do domu…??? Komu należy się Brązowy Medal…???

"Live Jazz" był wczoraj w NOSPR z SF Jazz Collective + nowe nabytki przy okazji koncertu:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

3 godziny temu, Ajothe napisał:

Pink Freud - "Sorry Music Polska" to genialna płyta, idealna też na początek. Reszta ich Twórczości mnie jakoś nie porwała.

Mimo to polecam od siebie, warto zwrócić uwagę (jeszcze raz?) też na Pinka Freuda - "Zawijasy" z 2001, koncert z krakowskiej Alchemii 2007, "Punk Froud" 2008, ciekawe sa covery Autechre z "Plays Autechre" 2016, i dość mało znana a rewelacyjna pierwsza solowa Wojtka Mazolewskiego "Grzybobranie" 2008.

Posted (edited)

Nie musisz mnie namawiać,  byłem na jednym z pierwszych koncertów w CK Zamek w Poznaniu na Freudach...Ale poza wspomnianą płyta to już dla mnie nie to. Wspaniały Kuba Staruszkiewicz, Sławomir Jaskułke i Tomasz Ziętek to był niesamowity skład. 

Edited by Ajothe

W piątek lub poniedziałek przyjdą pocztą do mnie kolejne pozycje z katalogu BGO Records 

Hidden Content

image.thumb.png.a560616bd4466a6a2ac5020691312a9f.png

Hidden Content

Hidden Content

Posted (edited)

Lage Lund Trio  - Jazztage Eschen

Niewiem czy wrzucałem  ten koncert tutaj.. Ponad 2 godziny  gitarowego grania. Sięgnąłem spory czas temu po 2 studyjne płyty Lage, i szczerze mówiąc nie przekonałem się. Były jak dla mnie zbyt po nieco technicznej stronie, trochę jechało Methenym.. trochę niedookreślone, czegoś mi tam brakowało jakiegoś feelu ryzyka i szaleństwa? myślałem sobie nie dla mnie".. No ale troszkę minęło latek..

a pan Lage Lund szlachetnieje z roku na rok. Ten gość prócz tego że ograł gryf gitary  z drugiej strony : )) i wspak i naokoło, to ma niesamowite wyczucie tajmu. Gra jak chce i kiedy chce nad za i przed ,bawiąc się triolowo szesnastkowo ósemkowo na wszystkie strony świata. Ziv Ravitz to świetny artysta i bębniarz. Orlando Le Fleming całkiem fajnie basuje. No słucham tego koncertu może nasty raz. I za każdym razem coraz więcej odkrywam i smakuje coraz lepiej

Edited by Фома

Lage Land, to znakomity gitarzysta i bardzo dobra muzyka - moje ulubione płyty, to pierwsza i druga dla Criss Cross Records, czyli 'Early Songs' i 'Unlikelly Stories' oraz koncert ze Smalls uwieczniony na płytce 'Four'.

Lubię go też na płytach Samusa Blake dla Criss Cross, oraz na płycie 'Purple Sounds' znakomitego skrzypka Zach Brock, pochodzącej również z Criss Cross Records.

Parker's Mood

Tak się zbierałem do jakiegos komentarza i przejechałem parę postów wstecz, ale ciężko mi było  wywnioskować o co poszło 🤔 

Jedyne co mi przychodzi na myśl to, że ktoś mógł się obrazić w kwestiach wiary i kościoła? ale to chyba ja bym bardziej zasłużył na jakieś ostrzeżenia 😁 

....masakra...ludzie dajcie sobie spokój. To jest sprawa każdego indywidualnie, jakbym zaczął wypisywać swoje poglądy na te tematy to pewnie niektórzy by mnie uznali za antychrysta i po co to komu ? 😁 

Btw wątpię by ktoś nie słyszał, ale i tak musze się podzielić moich zachwytem:

Co jakiś czas wracam.

Edited by Ajothe

Wszystko będzie dobrze i wszystko wróci do normy.
Jest pięknie! Czerwiec i najpiękniejsze dni w roku, pogoda super, dziś wykonałem kolejną udaną wycieczkę rowerową i jeszcze pobiegałem w Arturówku. Żyć, nie umierać. Czuję się jak młody Bóg, popijam piwko i słucham muzyki.
Tego i Wam wszystkim życzę! Mnie też wk***iają niektórzy userzy, ale tylko w zakładce hi-end, albo na bocznicy...nigdy tutaj. Tu wszyscy jesteśmy jedną rodziną i szanujmy się. 😊

21 godzin temu, soundchaser napisał:

Wszystko będzie dobrze i wszystko wróci do normy.
Jest pięknie! Czerwiec i najpiękniejsze dni w roku, pogoda super, dziś wykonałem kolejną udaną wycieczkę rowerową i jeszcze pobiegałem w Arturówku. Żyć, nie umierać. Czuję się jak młody Bóg, popijam piwko i słucham muzyki.
Tego i Wam wszystkim życzę! Mnie też wk***iają niektórzy userzy, ale tylko w zakładce hi-end, albo na bocznicy...nigdy tutaj. Tu wszyscy jesteśmy jedną rodziną i szanujmy się. 😊

Sound, widzę że nie tylko jazz ale też rower i piwko nas łączy. Zgadzam się w 100%. Takie forum to wartość. Nie spieprzmy tego. 

Pozdrawiam Braci w Jazzie 😜

Edited by Lech W
Literówka