Skocz do zawartości
IGNORED

2 kolumny do kompa do 1000zł. help


astral699

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Słuchajcie mam problem z wyborem kolumn, które mają służyć jako zestaw pod kompa. Poradźcie jakie kolumny warto wybrac ze cenę maksymalnie 1000zł. Mają one służyć przede wszytkim, jeśli nie tylko do słuchania plików mp3 (jakości najwyższe 320-900kbps). Posiadam całe mnóstwo takiej jakości mp3 i wiem, jak one fantastycznie i w miarę czysto potrafią brzmieć. Czytając wypowiedzi wczesniejsze forumowiczów wiem, że moja kwestia może sie wydawać banalnie śmieszna i nie godna uwagi, ale mimo wszystko prosze o potraktowanie jej poważnie :))

Obecnie uzywam głośników od hi-fi samsunga (stary kicz z supermarketu sprzed 5 lat). Każda muza na kompie na tych głośnikach brzmi niemal identycznie. Np nie widać zadnych róznic pomiedzy jakościami 128kbps (mp3) - wav !! co jest raczej abusrdalne, nawet jak na warunki słuchania muzyki na komputerze.

To co mnie interesuje to mocne głosniki (kolumny) z czystym basem przy głośnym graniu :)) Dodam, że maja to być koniecznie kolumny, a nie żaden zestaw Creative'a czy Logitech'a. Prosze o jakięs konkretne propozycje odnośnie w jaki sprzęt warto się zaopatrzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim dysponujesz wzmacniaczem i kartą muzyczną ? Zmacniacz jest ważny gdyż to on musi zapędzić kolumny do roboty i wydobyć z nich bas - same nie zagrają. Słaba karta muzyczna z kolei nie przekaże nic ciekawego wzmacniaczowi. Niestety cały tor jest ważny.

 

Ustaw głośność karty muzycznej na maksimum a poziom Wave/PCM wyreguluj tak żeby nie było przesteru (albo na odwrót - różnie to bywa). Mnie to bardzo pomogło jeśli chodzi o dynamikę oraz czystość dźwięku. Możesz też spróbować taniej sztuczki i ustawić kolumny na podłodze blisko ściany oraz podkręcić bas w winampie. Podejrzewam że Ci się nie spodoba, ale przynajmniej będzie bas ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc karta muzyczna to Sound Blaster Live 1024. Co do wzmacniacza to ne będę sie przechwalał :P

Ale jest on koszmarnej jakości.....tak mi sie zdaje. To wzmacniacz wbudowany do mini hi-fi do którego sa podłaczone głosniki i to jest połączone z kompem. Ustawienia kolumn nic w sumie nie zmieniły. Jak skrzypiały głosniki tak skrzyią nadal jak daje prawie na full'a. Jak głosniki zakupie to w zmacniacz tez sie zaopatrzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tę cenę wielkiego wyboru nie ma, wszystkie rzeczy grają podobnie. Najprędzej chyba bym wybrał Altusy, wyrożniają się niezłym mięsem u dołu dzięki czmu fantastycznie nadają się do grania w Quake, łomot taki że prawie zastępuje odrzut spluwy:)

 

Na twoim miejscu poważnie rozważyłbym DIY, sam również planuję zbudować coś do kompa i przy okazji coś-nie-coś pojąć z zakresu konstruowania. Jakies tanie przetworniki typu STX czy coś w tym stylu można zmusić do grania lepszym dźwiękiem niż kolumny gotowe za 1 kzx, przy okazji można się nieźle zabawić jeżeli ktoś oczywiście lubi dłubaninę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>BZ

 

Ty z tymi Altusami to serio? Do mp 3 najwyższej jakości? :-)

 

a poważnie - to do 1000 zł. naprawdę jest całkiem spory wybór. Może nie najwyższego lotu, ale całkiem przyzwoitych i do kompa całkiem, całkiem. Altusy to nie jest dobry pomysł.

 

PS. ... ale głowę to mogą urwać. Rzeczywiście jak jakaś giwera z Queka (tak to się chyba pisze?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astral ja bym Ci polecił Tannoy'e M2 do tego hmmm wzmacniacz używany Harmana/Kardona no i jeżeli chodzi o jakość będzie bardzo dobra tylko w najbliższym czasie byś jeszcze musiał zakupić lepszą karte muzyczną ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompa najlepsze Altusy i stara diora, lub unitra. Bedzie świetnie:-)

Najlepsze łubudu na świecie, jeszcze tylko stroboskop i wpaniale....

Może sprzedaj kompa i kup sobie coś ludzkiego, a nie kombinuj, bo dźwięk będzie zawsze tylko dostateczny, no chyba, że słuchasz hip-hopu, to w tedy moja propozycja jest najlepsza :-)

Jeśli nie jesteś fanem "potężnego pierdolnięcia", to zastanów się nad wymianom kompa na jakiś ciekjawy zestawik, a internet będziesz miał w kawiarence :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, niedługo zakupią nowa dźwiękówkę może Audigiego :) Co do tych Tannoy M2 to nieźle sie one prezentują i cena wporządku, tylko musze znaleść sklep w wawie gdzie bede mógł je ewentualnie nabyć.

 

Baksiu

 

Hi-Fi swoją droga to ja mam nienajgorsze :) Cd pięknie na nim grają, bass, stereo i wszystko jest cacy, nie narzekam. Ale jak już wspomniałem mam sporą kolekcje albumów mp3, dośc starych, których to już na CD nigdzie nie moge dostać, toteż chcę aby one brzmiały z energią. Jak dam głośność na fulla to ma to wszystko grać czysto i głęboko, a nie tylko "pierdzieć". Na dobrym na głośnieniu z mp3 można wydobyć bardzo wieleee, wiem bo sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Skoro masz "nienajgorsze Hi-Fi" to po co męczysz się z rozbudową kompa? Zamiast wydawać pieniądze na kolumny, potem wzmacniacz, potem kartę , potem kable itd. kup soebie jakiś player mp3 i podłącz go do swojego zestawu. Sam używałem przez jakiś czas Yamahe dvd s-540 i miałem wrażenie, że mp3 grało lepiej jak CD. I to był powód naszego rozwodu. Dla Ciebie jednak widzę, że byłoby to rozwiązanie idealne. Unikniesz niniejszym kombinacji z komputerem oraz niepotrzebnych wydatków, a zyskasz bardzo użyteczne i przede wszystkim uniwersalne urządzenie, które na pewno lepiej odtworzy Ci dźwięk z mp3 aniżeli zestaw oparty na pececie.

 

Pzdr,

Foni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.