Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc Tablette 50 co o nich sądzicie??


górek

Rekomendowane odpowiedzi

wybacz gorek ale nie piszesz o co CI chodzi

ja rozumiem forum jako miejsce wymiany myśli, poglądów na rzeczywistość (w tym wypadku kwestie "audiofilskie")

nie piszesz po co CI ta informacja, dlaczego właściwie pytasz?

chyba najważniejsze jest podmiotowe traktowanie forumowiczów, takie rzucanie pytań temu nie służy

 

T 50 słuchałem kiedyś kiedyś i jest była to dobra kolumna w swojej ówczesnej cenie, taka "proacowska", z silnym wzmacniaczem i na bardzo dobrych standach miała nawet niezły bas (wg mojego gustu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprecyzuje swoje myśli trochę....

Są do kupienia tabletki 50 za 1700 zl... Zastanawiam sie czy nie graja lepiej od moich kolumn na przetwornikach seasa o ktorych juz pisalem... Wiem ze tabletki 2000 to bardzo dobre kolumny ale nie wiem jak to ma sie do 50. Ile one kosztowaly swojego czasu...??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wracając do tego watku chcialem dowiedziec sie czy ktos mial stycznosc z tymi kolumnami. Jak z basem i dynamika?? Mialy by grac w pomieszczeniu ok 12 m2. Jaka byla ich cena jak byly jeszcze produkowane? Jak ze scena i stereofonia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tablette 2000 są co najwyżej poprawne. W dźwięku nie ma nieprawidłowości, ale i niczym nie wciąga. Niemniej są dużo lepsze od Tablette 50. 1700zł to kwota umożliwiająca stworzenie naprawdę dobrych monitorów DIY na świetnych przetwornikach, lepszych niż w którychkolwiek tabletkach. Pewnie Gipsy2 ma takie samo zdanie o ile słuchał Tabletek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700 to za dużo. McGyver ma rację że w takich pieniądzach możesz podchodzić do dobrego DIY.

Teraz na alegro jest aukcja takich tabletek i gosc chce chyba 1200. To już chyba jest akceptowalne.

 

Swoją drogą słuchałem w ubiegłym roku takich proacow u znajomego / graly ze starenkim MF1 / i mój odbiór był bardzo pozytywny. Maleńkie skrzynki które potrafiły bardzo przyjemnie nagłośnic prawie 20-metrowy pokój, poukładana scena, powietrze między muzykami, badzo przyjemne wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wiem ze sa na allegro tabletki za 1200 zl i wlasnie zastanawiam sie nad nimi. Wie ktos moze jak wypadna w ,,starciu" z ProAc Tablette 2 ?? Mam te ProAc Tablette 2 teraz u siebie, maja zajebista gore i sa bardzo przestrzenne. Wszystko bylo by super gdyby nie to ze brakuje im troche basu ktory ja lubie. Tamte 50-siatki maja glosnik nisko sredniotonowy wiekszy a co za tym idzie pewnie wiecej basu. Nie wiem tylko jak z gornymi rejestrami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górek, robisz standy, więc DIY nie jest Ci obce. Pewnie ze skrzynkami też byś sobie poradził. Kolumny DIY za taką kwotę mogą zagrać naprawdę świetnie, ludzie na forum robią z powodzeniem takie rzeczy. Jeżeli sam nie czujesz się na siłach to zaprojektować, to na pewno ktoś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGywer, z obudowa nie bedzie problemu bo myslalem nad zrobieniem obudowy w litym drewnie do proackow. W tej chwili mam walsnie kolumny DIY i na w sumie dobrych przetwornikach i bardzo ladnie wykonane ale proacki maja o niebo lepsza stereofonie itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich głośnikach to DIY masz? Kto projektował zwrotnice? Może da się coś poprawić bez ponoszenia wydatków na nowe kolumny? Często sam projekt zwrotnicy niedostatecznie dopasowany do przetworników psuje stereofonię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGywer, zastosowane przetworniki sa seas-a: wysokotonowy KT19F,niskośredniotonowy 14 cm XP.

Co do zwrotnicy to tutaj masz dobre zdjecia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne skrzynki, w stylu Sonusa, bardzo mi się podobają. Przetworniki rzeczywiście nie są cudowne, ale myślę że warto zawalczyć, choćby ze względu na śliczne skrzyneczki. Kopułkę jednak mimo wszystko bym wymienił. Z wooferem może być gorzej, kształt kosza ogranicza wybór. Zdjęcia zwrotnic prawie na nic, i tak nie znam wartości elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.