Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge Audio D500SE - miał ktos problemy z CDR lub CDRW?


Arti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ma ktoś doświadczenia jakie rodzaje CDR, CDRW czyta ten model? W Marantzu 6000 sa kłopoty z "niebieskimi" CDRami - czy tutaj jest podobnie?

[email protected]

Arti

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D 500SE ma KSS210 Sonego,ktory czyta wszystko.Moze trafiles jakis trefny model.Ale caly nowy naped (orginalny) kosztuje ok.50zl.Wymieniasz i jest musi czytac wszystko!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość este

(Konto usunięte)

CA 500 SE czyta wszystko - porysowane oryginałki, cdr (nie wiem jak z cd-rw, ale pewnie tez)

natomiast nieprawdą jest, że marantz 6000 źle czyta niebieskie cdr

kolor nie gra tu większej roli, wpływ na to ma jakość nośnika, wypalarki i szybkośc nagrywania

faktem jest, że napęd philipsa w tym marantzu nie radzi sobie z niektorymi cdr (zwlaszcza z cdr marki cdr wypalanymi na komputerze z szybkością 24x :-) ale czasem są kłopoty nawet z oryginalnlymi plytami

czy w 63 KI tez są podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest to ze Marantz 6000 OSE LE nie czyta czesci plytek o podkladzie niebieskim. Testowalem z plytkami TDK i ten fakt sie potwierdza. Bardzo mozliwe, ze zalezy to od szybkosci nagrywania - mysle, ze posiadane przeze mnie plytki nie byly nagrywane szybko, ale nie mam tez takiej pewnosci. Natomiast napewno nie czytane sa CDTy czarne (teraz taki nowy wynalazek), ktore sa nagrywane powoli z zachowaniem wszelkich reguł. Uzywam plyt o sprawdzonej jakosci, wiec uwaga dotyczaca slabej jakosci nosnika raczej do mnie nie przemawia. Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktos oświeci

 

kopiujemy oryginalną płyte audio (CD) na inną płyte CD w zwykłej przegrywarce komputerowe. Czy jakość dzwięku jest gorsza na tej drugiej? To chyba zwykły zapis bitowy 01. Jeżeli jakość moze byc gorsza, to ze względu na co? Rozumiem, ze odtwarzacz moze miec problemy z odczytanie niektórych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość homer_1

(Konto usunięte)

jakość dźwięku na kopiach CD jest oczywiście inna niż na oryginale - zależy to przede wszystkim od: jakości samej płyty na jaką nagrywamy - i od jakości użytej nagrywarki

a w przypadku komputwerowej także od wybranej szybkości nagrywania - sam kiedyś testowałem różne konfiguracje i różnice w dźwięku zauważalne!! między innymi jak nagrywałem na zwykłe CD np. TDK czy BASF lub VERBATIM to dźwięk był przede wszyskim rozjaśniony w skutek utraty części dolnego pasma - i wokale śfiszczały czasem nieprzyjemnie w stosunku do oryginału - natomiast jak użyłem do kopiowania CD MAXWELLA FOR MUSIC czyli dedykowanego do nagrywania dźwięku (koszt ok. 3, 90zł) jakość była bardzo zbliżona do oryginału a przegrywałem na nagrywarce komputerowej z prędkością x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 34 lat później...

do homer_1

to czy płyta jest for music (lub audio CDR) nie ma znaczenia w przypadku nagrywarki komputerowej, bo ona takich płyt nie rozpoznaje jako innych od zwykłych CDR i tak samo je traktuje. te płytki sprawdzają się w nagrywarkach stacjonarnych audio. nie zaprzeczam że mogła być poprawa w stosunku do np. zwykłych tdk czy emtec basf bo firma robi dobre nośniki.

co do nagrywania to lepiej kupować płytki krótsze:700 a nie 800 MB. mają szersze ścieżki, więc laser powinien je lepiej śledzić.

co do tematu głównego: mam d500se i nie stwierdziłem problemów z odczytem cdr jakichkolwiek kolorów, natomiast nie odczytał mi jeszcze żadnej cdrw. z różnych sygnałów wynika, że CA mogło zmieniać rodzaj napędu podczas produkcji tego modelu. pierwsze egzemplarze, jak wyczytałem w audio, miały też jakiś problem z nowym przetwornikiem Crystala, podobno chwilę "myślał" przed rozpoczęciem odtwarzania. potem to poprawili.

większy problem jest z serią azur (na marginesie: czy azur to następca serii 500? tak wszyscy przyjmują na forum, ale seria na tyle różna (cena też z wyższej półki), że chyba nie. poza tym 500 jest chyba ciągle w produkcji, bo np. audio i Hi-Fi i muzyka nie usunęły ich z rankingów). podobno cd azur nie czyta też nawet cdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno lekarstwo na CDR i tym podobne. Kupować oryginały !!! :-) Wiem wiem, to tyle kosztuje, itp itd. Powiem wam tylko, ze ja wole miec mniej plyt, ale za to caly klimat zwiazany z ta plyta jest zachowany. Ksiazeczka, pachnaca farba drukarska, piekny krazek itp itd. Troche to dziwne z drugiej strony, ze w sumie jestescie tzw bracia audiofilska, kupujecie sprzet za ciezka kase a odtwazacie plyty kopiowane, ktore wiadomo nie zachwuja tez samej jakosc co oryginal. Prawde mowiac to wszystko mija sie z celem. No to powiedzialem co mysle :-) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Cypis mam duzo CDR i duzo piratow, bo czlek kupowal zeby sie zapoznac. Teraz te same 'acydziela' kupuje w najlepszym mozliwym wydaniu bo wie ze bedzie do tego wracal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.