Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj . Miałem Klipsch F-30 , C-20 i B20. Do kina może i O.K , ale stereo szybko męcza . Ale potem zamieniłem na RF62II ,RC 62II i RS52II.

 

To już inna liga .Poprostu miód , maliny i orzeszki , a te RS-y to w wymiatają wszystko do okoła. Grało to zHK AVR360 .Piszę , że grało , bo przeszedłem na wzmacniacz lampowy i słucham już tylko stereo.

Ale polecam wszystkim te chyba nie docenione konstrukcje , naprawdę są bardzo dobre.Wygrzewają się dośc długo , ale warto uzbroić sie w cierpliwość.

 

Pozdrawiam , Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Miałem Klipsch F-30 , C-20 i B20. Do kina może i O.K , ale stereo szybko męcza . Ale potem zamieniłem na RF62II ,RC 62II i RS52II.

 

To już inna liga .Poprostu miód , maliny i orzeszki , a te RS-y to w wymiatają wszystko do okoła. Grało to zHK AVR360 .Piszę , że grało , bo przeszedłem na wzmacniacz lampowy i słucham już tylko stereo.

Ale polecam wszystkim te chyba nie docenione konstrukcje , naprawdę są bardzo dobre.Wygrzewają się dośc długo , ale warto uzbroić sie w cierpliwość.

 

Pozdrawiam , Maciej

Cześć

Zastanawia mnie dlaczego w polskiej prasie fachowej nie ma testów kolumn KLIPSCH?

Jak myślisz czy Klipsch reference rb-61 to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawia mnie dlaczego w polskiej prasie fachowej nie ma testów kolumn KLIPSCH?

Jak myślisz czy Klipsch reference rb-61 to dobry wybór?

 

 

Cześć . Nigdy ich nie słyszałem . Słuchałem B-20 ,ale przegrały ze starymi Mission 771. Może wina nie wygrzania , kabli lub moich preferencji.

Raz widziałem tylko test RF62II w naszej prasie , ale to raczej przedruk zagranicznych czasopim HI-fi Choice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Nigdy ich nie słyszałem . Słuchałem B-20 ,ale przegrały ze starymi Mission 771. Może wina nie wygrzania , kabli lub moich preferencji.

Raz widziałem tylko test RF62II w naszej prasie , ale to raczej przedruk zagranicznych czasopim HI-fi Choice.

Zadziwiający jest tak niski podział pasma przy 1500Hz dla RB-61 A jakiej muzyki słuchasz na swoich RF 62

 

Zadziwiający jest tak niski podział pasma przy 1500Hz dla RB-61 A jakiej muzyki słuchasz na swoich RS-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to są konstrukcje do kina domowego- sourands , a moje gatunki to od 4AD , , chillout, starszy rock . Ogólnie wszystko. W jakim pomieszczeniu ma zagrać klipsch ? Ja z Klipscha i KD przesiadłem się na wzmacniacz lampowy Yaqin MC-100B po modyfikacjach i głośniki ze stajni Studio 16 Hertz - Aries Reference. Szczerze powiem , Klipsch jest O.K w tym przedziale cenowym , ale Aries je miażdzy.

Ale to już inna półka cenowa.

Pozdrawiam , Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam Klipsche. RF62 + sub RW12d + HK 3490, gra to naprawdę fajnie, jednak popełniłem mały błąd i kupiłem trochę za małe kolumny do pokoju ~40m i planuje je wymienić na RF82 lub RF7. One dobrze by grały w pokoju 20-25m a do większego pomieszczenia potrzeba większej sceny wg mnie. Sub RW12d jest rewelacyjny. Bas jest w muzyce szybki, precyzyjny, bez dudnienia, a w kinie pasmo przenoszenia od 24Hz i skuteczność 116dB robią swoją robotę doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam Klipsche. RF62 + sub RW12d + HK 3490, gra to naprawdę fajnie, jednak popełniłem mały błąd i kupiłem trochę za małe kolumny do pokoju ~40m i planuje je wymienić na RF82 lub RF7. One dobrze by grały w pokoju 20-25m a do większego pomieszczenia potrzeba większej sceny wg mnie. Sub RW12d jest rewelacyjny. Bas jest w muzyce szybki, precyzyjny, bez dudnienia, a w kinie pasmo przenoszenia od 24Hz i skuteczność 116dB robią swoją robotę doskonale.

Witam może jakieś fotki?

Ja chce rb61 do pokoju 15 metrów.

A jakiej muzyki słuchasz i jak Klipsch zgrywa się z HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Czesc,

Zglaszam sie do klubu z Klipsch Heresy 2. Wzmacniacz to Sugden A21a, zrodlo: Squeezebox classic.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawienia, po prostu "robi muzyke" z praktyczenie wszystkiego co wrzuce. Planowany upgrade to wymiana obecnych kabli noname na cos w kierunku DNM Reson, zobacze jak zgrywa sie z tym jakis przyzwoity subwoofer i chce dorzucic dac'a.

 

Chetnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Rookie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jak testy tych rf 7?

 

Mam 2 systemy podłączone do jednego ampli i sobie testuje przełączając pilotem. RF-7 od RF-62 różni chyba wszystko:

 

- stereofonia nieporównanie lepsza w RF-7, szeroka, czytelna scena

- porównując średnicę obu kolumn, trzeba powiedzieć że RF-62 ma baaaaaardzo wycofaną, wokale w RF-7 brzmią rewelacyjnie, a zmieniając system na 62 to tak jakby sobie założyć do uszu stopery

- góra inna, w RF-7 bardziej ostra i szczegółowa, RF-62 łagodniejsza, nie wiem która lepsza, co kto woli

- bass, dobry i tu i tu, naturalnie w RF-7 jest go więcej

- muzykalność o niebo lepsza w RF-7, muzyki jest naprawdę dużo nieważne gdzie się stoi, wygląda to tak jakbyś w RF-7 słuchał muzyki na żywo będąc w samym środku koncertu

- głośność: przełączając się z 7 na 62 trzeba dać 4,5 dB na plus żeby być na tym samym poziomie głośności, czyli na prawdę do napędu RF-7 potrzeba niewielki lampowy wzmacniacz

- RF-7 made in USA, RF-62 made in china

- RF-7 okleina naturalna (fornir), RF-62 okleina sztuczna

- RF-7 strasznie ciężkie i nieporęczne w ustawianiu, nie trzeba ich niczym dociążać

- aha, byłbym zapomniał, POWER. Mówią że kolumny Klipsch'a maja power. Ja się z tym zgadzałem słuchając 62 ;) Ale, to co się dzieje przy RF-7, to tego się nie da opisać. Jak ktoś lubi bardzo głośno słuchać muzyki, to te głośniki są dla niego stworzone. Efektywność RF-7 to 101 dB , przy chyba 96dB RF-62 i 90dB kolumn reszty świata. Dla mnie to nie jest decydującym czynnikiem ale podaje pod rozwagę;)

 

Generalnie RF-7 to wg mnie audiofilskie kolumny w porównaniu do RF-62, które tez grają bardzo ładnie ale to raczej budżetowa półka. RF-7 z racji swojej bardziej ostrej góry, preferowały by właśnie jakiś ciepły lampowy wzmacniacz. U mnie na razie zostaje HK3490 + RF-7, w przyszłym roku po wakacjach planuję zmianę elektroniki, kolumn raczej nie zmienię.

RF-62 idą na allegro, drugi komplet RF-7 (7,5tys za parę) tez pewnie będę sprzedawał, bo ktoś dla którego je sprowadziłem z niemiec się delikatnie mówiąc nie poczuwa do odbioru.

Edytowane przez 0dyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z WAS miał okazję porównywać Klipsch-e z Harpią Acoustics ?Pytam ,ponieważ kolumny w/w firm mają dużą efektywność i są dobrym partnerem dla wzm.lampowych .Nie ukrywam ,że ze względu na cenę Klipsch jest znacznie atrakcyjniejszy ale jak się to przekłada na brzmienie ?Dziękuję za wpisy i rady-Piotrek

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 nie znam RF 7 jednak do lampiaka typu amplifon polecam Klipsch Cornwall do mniejszych pomieszczen Heresy - nowe na niemieckim ebayu, wzglednie audiomarkcie mozna kupic odpowiednio za 2500 Cornwall i 800-999 Euro heresy III - za nowe.

 

Jest jeszcze ciekawa propozycja - Dynavox Impulse V - na Eminence Beta 12LTA (32cm) i Selenium D220 w tubie - 1200-1600 Euro

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3096784992&

 

http://www.amazon.de/Dynavox-Impuls-Standlautsprecher-kirsche-St%C3%BCck/dp/B005NHFRZS

 

http://www.audio.de/testbericht/dynavox-impulse-v-1222259.html

Edytowane przez ogorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970 nie znam RF 7 jednak do lampiaka typu amplifon polecam Klipsch Cornwall do mniejszych pomieszczen Heresy - nowe na niemieckim ebayu, wzglednie audiomarkcie mozna kupic odpowiednio za 2500 Cornwall i 800-999 Euro heresy III - za nowe.

 

Jest jeszcze ciekawa propozycja - Dynavox Impulse V - na Eminence Beta 12LTA (32cm) i Selenium D220 w tubie - 1200-1600 Euro

 

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3096784992&

 

http://www.amazon.de/Dynavox-Impuls-Standlautsprecher-kirsche-St%C3%BCck/dp/B005NHFRZS

 

http://www.audio.de/testbericht/dynavox-impulse-v-1222259.html

DZIĘKUJĘ BARDZO !!!

BARDZO PRZYDATNE INFORMACJE I LEKTURA !!! Piotrek

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Ty na serio chcesz napędzać duże podłogówki mini wieżą? Klipsch ma dużą skteczność, ale lubią też dużo mocy, Testowałem swego czasu u siebie klipsche z najwyżeszej serii Palladium. I pomimo skuteczności 99db i 4ohmowej impedancji o wiele lepiej zagrały z mocnym mcintoshem. Przy słabych wzmacniaczach owszem było głośno ale na tym koniec. Dźwięk nie trzymał się kupy, był jeden wielki jazgot. To amerykański sprzęt i żeby go ogarnąć trzeba porządnego wzmacniacza a nie cipowatej wieżyczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolumny jak widać już dotarły ale ja niestety jeszcze nie dotarłem do domu więc jak gra nie jestem w stanie opisać . Ale grało będzie z wzmacniaczem hybrydowym XINDAK XA 6950(09) a jako źródło cd harman kardon hd 970 i COCTAIL AUDIO X 10. Muzyka jaka słucham jest bardzo różnorodna od jazzu poprzez reggae ,dub , elektronikę po cięższe rockowe klimaty. Jak tylko zrobię fotki to wrzucę je tutaj. A i jeszcze jedno jako porównanie będą służyły kolumny ZOLLER IMAGINATION 2 ponieważ też takie posiadam w domku więc będzie z czym porównywać ( ewentualnie USHER S 520 no ale to wiadomo zupełnie inny rodzaj kolumny). Mam jeszcze wzmacniacz YAMAHA rx 797 ale ona gra dosyć jasno i już z zollerami było za ostro i niestrawnie szczególnie przy większych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.