Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - moja rada dla użytkowników Klipsch - proszę zaopatrzyć się w końcówkę lub integrę o mocy dokładnie takiej jak górna zalecana granica - miałem RF 52, teraz mam RF 7 i jednych i drugich to dotyczy - pomimo wysokiej skuteczności seria 7 ( 101 dB ) te kolumny potrzebują duuużo prądu - wtedy oprócz dynamiki pojawi się punktowy bas i powietrze - w bonusie sąsiedzi przestaną się kłaniać - pozdrawiam wielbicieli marki KLIPSCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Panowie posiadam rf52 i przy cichym słuchaniu brakuje basu

rf-52 odradzam, skuteczność owszem duża 96dB ale będzie brakować basu.

Mam rf52 od dwóch lat. Brak basu to nie możliwe chyba macie coś nie tak ze wzmacniaczami, albo jakieś mody w pomieszczeniach odsłuchowych.

W swoim życiu miałem różne "kolumienki" Paradigmy, Dali, czy CerwinVega i to różne modele, monitory jak i wielkie wolnostojące zestawy. Przez kilkanaście lat sam produkowałem kolumny głośnikowe i mam "jako takie" pojęcie w tej kwestii, ale za każdym razem jak włączam rf52 i słucham co wyczyniają te małe wofery to każdorazowo ciągle nadal opada mi kopara, a znajomi za każdym razem gdy przychodzą szukają w moim pokoju (20m²) ukrytego subwofera i też im szczęki opadają jak im mówię, że od dwóch lat nie posiadam takowego.

Na punkcie dobrego basu mam bzika od zawsze więc wierzcie mi bo wiem co mówię ale projektantom inżynierom Klipscha wielki szacunek za ich dzieło, za wszystkie dobre rzeczy jakie zrobili, a za RF52 w szczególności.

No i witam w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam rf52 od dwóch lat. Brak basu to nie możliwe chyba macie coś nie tak ze wzmacniaczami, albo jakieś mody w pomieszczeniach odsłuchowych.

W swoim życiu miałem różne "kolumienki" Paradigmy, Dali, czy CerwinVega i to różne modele, monitory jak i wielkie wolnostojące zestawy. Przez kilkanaście lat sam produkowałem kolumny głośnikowe i mam "jako takie" pojęcie w tej kwestii, ale za każdym razem jak włączam rf52 i słucham co wyczyniają te małe wofery to każdorazowo ciągle nadal opada mi kopara, a znajomi za każdym razem gdy przychodzą szukają w moim pokoju (20m²) ukrytego subwofera i też im szczęki opadają jak im mówię, że od dwóch lat nie posiadam takowego.

Na punkcie dobrego basu mam bzika od zawsze więc wierzcie mi bo wiem co mówię ale projektantom inżynierom Klipscha wielki szacunek za ich dzieło, za wszystkie dobre rzeczy jakie zrobili, a za RF52 w szczególności.

No i witam w klubie.

Sama prawda - byłem przez pół roku szczęsliwym posiadaczem RF-52 i było dokładnie tak jak kolega to opisał. Sprzedałem je tylko i wyłącznie z powodu wielkości pokoju - do kanapy 5m - to jednak trochę dla nich za dużo. Ale uważam, że to wybitne kolumny w tym przedziale cenowym dla wszystkich lubiących żywe ekscytujące brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jako, że jestem na forum od niedawna (chociaż poczytuję zamieszczane tu informacje od długiego czasu) to również chciałbym dołączyć do klubu szczęśliwych posiadaczy klocków Klipsch :-) Moja wersja to RF 62 II, RC 62 II, RS 42 II podłączona do Onkyo 608. Miał być jeszcze RW 12d ale z braku możliwości odsłuchu i problemów z dostępnością dałem przekonać się na Paradigm Sub-10.

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia :-) Jeżeli ktoś miałby dylemat czy zakupić Klisch do Onkyo to ja mogę powiedzieć, że jak najbardziej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Również chciałbym dołączyć do funclubu KLIPSCH

Posiadam : Klipsch ''Synergy'' F2+C2+S1 wcześniej były na tyłach B2 - Gra mi tak od 3 lat i jest pierwszym zestawem kolumn, które tak długo mam

Sprzęt grał z Onkyo : 607 / 609 / aktualnie 515

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

58b2beb9e84b9a37.jpg

Witam-jak ktoś chce kupić takie loga na standy,to zapraszam na pw.Są to blaszki aluminiowe,logo jest zrobione laserową techniką.Blaszki mają tło złote o wymiarach 10cm *3cm.Mocuje się je taśmą dwustronną lub na klej-jak kto woli.Mam tylko jeden komplet.

 

914536b31f64253e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Chętnie dopiszę się do klubu.

Od kwietnia mam RF42II które kupiłem w cenie 1399,- za parę w Saturnie!

Grały ze wzmacniaczem Pioneer , rewelacyjna stereofonia i scena muzyczna, bardzo dobry bas jak na takie małe kolumny (pokój ok 16m).

Teraz mam Ampli Yamachy, niestety stereofonia zdecydowanie węższa ale do kina bardzo dobre.

Niebawem dokupię centralny i tyły z tej samej serii.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Czesc.Witam wszystkich klubowiczow KLIPSCH.

Od wczoraj jestem posiadaczem Klipsch RF82 ,amplituner Marantz SR7007,Marantz CD 6500 i planuje dokupic blu ray Marantz UD5007. TV Panasonic 60vt60.Bardzo bym prosil kolegow o pomoc w wyborze kabli glosnikowych.slucham kazdej muzyki. 50% muzyka i 50% kino.Zdecydowalem sie na bi-Amping tylko nie wiem jakie kable beda najlepsze.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie wszystkich posiadaczy kolumn marki Klipsch

mam pytanie do właścicieli którzy mają omomierz w domu ,a mianowicie

mam rb81 i rc 62 i jak mierze kolumny to pokazuje mi 3,4 Ohm a niby w specyfikacji jest 8 Ohm

i co jeszcze dziwniejsze jak mierze w 81 bez zworek to niskotonowy pokazuje 3,4 a wysoko tonowy 0

w drugim to sam ...

czy ktokolwiek może zmierzyć u siebie jak to ma i ile mu pokazuje ?????

pozdrawiam i wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam klipsch rf82 mk1

Napedzam je

Koncowkami:

Nad216 na wysokotonowe

Advance acoustic maa 405 na bas/sredniotonowe

Kable monster cabel

Sygnaly pioneer kierunkowe

Jako preamp yamaha rx a1900

Mocy dosc gra ladnie

A nad dlatego ze w advance acoustic maa402

padl prawy kanal i niema mi kto tego naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubieglym roku zakupilem zestaw kolumn firmy Klipsch 5.1 klipsch 2*RF7, SW-115, RC-64 II Center, R-15M Monitor, bajka i takich kolumn sie nie sprzedaje, to juz inny wymiar. Ktos ma proble z wyborem pomiedzy RF7 a RF-82 kupujcie RF7, bez porownania!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubieglym roku zakupilem zestaw kolumn firmy Klipsch 5.1 klipsch 2*RF7, SW-115, RC-64 II Center, R-15M Monitor, bajka i takich kolumn sie nie sprzedaje, to juz inny wymiar. Ktos ma proble z wyborem pomiedzy RF7 a RF-82 kupujcie RF7, bez porownania!!!!!

 

 

 

Ale cena chyba trochę większa ;) Najtańsze RF-7 II znalazłem za 6tys sztuka, a RF-82 można już kupić za 4-5tys za parę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

arcam a22 tylko i wyłącznie ja mam takie połącznie z 82 ale arcam ma zajebistą dynamikę i kolumny pokazują swój

charakter tzn mają zajebistego kopa nigdy nie słyszałem takiej dynamiki oczywiście jeszcze pomiędzy tym dobry dac

ale to już zbaczam z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

To i ja dołączę do Klubu Klipscha.

Ja już bawię się z nimi od ładnych kilku lat.

Zaczynałem skromniutko- mianowicie od 5.1 z synergy F2/B2/C2+ sub10. Super kolumny jak na ten przedział. Polecam wiśnię. Bardzo ładny odcień. Moim zdaniem ładniejszy niż wiśnia na RF-ach.

 

Od 3 lat bawię na Klipsch Reference RF61II, RB 61, RC 62, RW 10D. No to już inna bajka. Dźwięk,moc.......

No ale jak wczoraj podpiąłem do nich mój nowy nabytek Denon X7200WA to było jeszcze lepiej ;) zwłaszcza w stereo- i teraz mam kłopot bo zamarzyły mi się RF-7 ;) I to chyba będzie mój nowy cel.....

 

pozdrawiam

Klipsch-owiczów

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów Słyszeliście może nowa serie Klipsch RP chodzi mi o model PR-160M ?

 

Wydaje mi się, że to jest następca (a może ciut więcej ) podstawkowych RB 61/ RB 61II.

Ja je używam jako surroundy

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.