Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

@subfan to ładnie od tej ściany uciekłeś, u mnie stoją od ściany około 25 cm, ale jak widać ściana kończy się zaraz za głośnikiem i może to niweluje dudnienie.

Mega się cieszę, że ta moja akustyka mimo że przed zakupem była skreślana, jednak się taka zła nie okazała.

Generalnie że to wszystko jakoś udało się ustawić bez większych przeszkód i efekty są zacne.

Ale tak jak powiedziałeś ja też należę do tych co nie wszystko słyszą.

 

Co do umieszczenia to testuj, zawsze można coś poprawić, ja do dziś przestawiam fronty, kolega dziś wpadł i znów odgiąłem fronty.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi głośnikami mogę poczuć się jak w kinie.

Przynajmniej takie jest moje odczucie.

 

Dzięki za info zamówie te głosniki na pewno.

Wracając do moich problemów z klipsch, otóż skończyły się one dzisiaj po pierwszych projekcjach filmowych.

Do onkyo 830 + 8000f miałem tylko z tyłu moje stare kolumny podłogowe sony czyli takie 4.0 bez suba i centralnego. Przeprowadziłem dokładną kalibrację całego setu z poziomu ampli.

 

Na początek oglądałem trochę szeregowca Ryana, później żona i dzieci zasnęły a ja odpaliłem sobie blade runnera 2049 nagranego z nki.

Ręcznie przełączyłem dźwięk z pl na ang z DD, ampli miał chyba ten tryb THX.

 

No i tu zaczęła się magia. To jak to zagrało, to się nie da opisać po prostu. Nie uwierzyłbym, gdybym sam nie usłyszał, że same kolumny mogą pięknie i mocno zagrać, z takim basem bez wsparcia subwoofera. Po prostu co chwila ciary na plechach taki poleciał dźwięk - krystalicznie czysty, z przepięknym mięsistym ale nigdy nie dudniącym basem. Poniżej mała fota z salonu, jak widać nie są to chyba kolumny za duże na ten pokój. Po tym co dzisiaj usłyszałem to nie wiem czy na tyły bym nie brał np. 6000f ,ale potwierdza się, że takie 240s dają lepsze efekty.

 

89faabc892b65192med.jpg

 

 

Problem z muzyką polega na tym, że to onkyo będąc absolutnie genialnym produktem do KD, z zupełnie nieznanych mi przyczyn jest przy tym kompletnie beznadziejne do muzyki (zarówno z iphone BT, airplay jak i TIDAL z poziomu ampli, więc nie jest to wina źródła). W każdym razie nie ma w ogóle mowy żeby to wymieniać bo to jaką robotę robi w kinie w secie z tymi 8000f, to po prostu szczękę trzeba zbierać z podłogi. Zastanawiam się, czy jest sens dowalać centralny, żeby mi się ten efekt nie popsuł. Sub na 100% dołoże żeby przez lfe szły dodatkowe efekty. A co do as701 to wydaje mi się że chyba przyceluję w coś lepszego, odłożę trochę kasy i może jakiś as1100 albo w ogóle wyżej. Nie wiem czy tak się da, żeby wpiąc wtedy ten wzmacniacz osobnymi kablami do tych wejść na biamp do klipschy, żeby sobie nie popsuć tego dźwięku w kinie który mam teraz.

 

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz wykorzystać AVR wychodząc pre out na wzmacniacz main in, pod wzmacniacz podpinasz fronty, bi-ampingu raczej nie wykorzystasz, bi-waring szybciej.

Do Bi-ampingu byś musiał posiadać dwa wzmacniacze.

Przy takim podłączeniu w KD musisz mieć włączony wzmacniacz( który ma opcje Amp direct aktywną ), w stereo to wyłączasz i lecisz z samego wzmacniacza.

Jedak w dalszym ciągu uważam że powinieneś posłuchać AVR innych marek, może się okazać iż wcale nie będziesz zmuszony dokupować wzmacniacza, a w KD wcale gorzej nie zagra.

Nie wiem czy Yamaha to dobry kierunek do Klipsch.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy jest sens dowalać centralny, żeby mi się ten efekt nie popsuł.

Chyba nie mowisz powaznie? Tak jak pisalem wczesniej, central w KD to najwazniejszy glosnik.

Jak zachwycasz sie w stereo to co dopiero bedzie z centralem i surround.. ;)

 

Dipole robia najlepsza robote kiedy sciany na ktorych sa, sa relatywnie blisko wtedy dzwieki odpite powoduja fantastyczna przestrzen.

Przy czym lokalizacja dzwiekow jest dalej na genialnym poziomie.

I te Klipscha sa swietne do tego.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kolega ma w sklepie belle,klipshorny widziałem,że ktoś sprzedawał na hi-fi.

 

 

W dniu 28.12.2018 o 20:45, Pablosz napisał:

Zgłaszam się w klubie.

Po dwóch latach poszukiwań stanęło na Klipsch Forte III.

Nie umiem słowami opisywać dzwięku ale jestem zachwycony. Grają pięknie z lampą.

DSC_0285.JPG

DSC_0283.JPG

 

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy orientujecie się ( może branża podpowie ) gdzie obecnie, w których salonach można posłuchać Forte i Cornwall ?

Najlepiej w południowej Polsce. Audiotrendt w Krakowie, który ma w ofercie Klipsch niestety w tej chwili na miejscu nie posiada tych modeli i nie wiadomo kiedy mogłyby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej w KD głośnik centralny jest bardzo ważny, mało tego nie masz czego się obawiać, że podłączając go, coś stracisz w stosunku do tego co masz teraz. W filmie jest osobna ścieżka dla głośnika centralnego tak jak i np dla suba, dlatego w amplitunerze masz odcięcia dla poszczególnych głośników... A zawsze sobie możesz wypożyczyć i samemu się przekonać :-) 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamówię napisał:

W Audiostylu,Forte widziałem w zeszłym tygodniu.

A jak oceniasz ich brzmienie w stosunku do Twoich Harbeth ? Wyobrażasz sobie ewentualna zamianę ?

Boje się że w stosunku do moich Spendorów mogę być zawiedziony średnicą, natomiast czasami tęsknię za nieskrępowaną swobodą i dynamiką jaką kiedyś miałem z tubowych JBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornwall słuchałem właśnie u Karola w Bielsku. Genialny głośnik za śmieszne pieniądze. Jeśli masz gdzie wstawić,to Forte nawet nie słuchaj,szkoda czasu. Cornwall to jest głośnik do końca życia,no chyba że ma się miejsce na Klipschorna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mój pierwszy subwoofer w kinie domowym więc mam kilka pytań. Przełącznik fazy ustawić na 0 czy 180. Na moje ucho na 0 jest mniej basu natomiast na 180 więcej. Czy tak powinno być ? Jak najlepiej ustawić pokrętła gain i regulacje fazy. Jak to najlepiej skalibrowac. Jakie macie na to sposoby . Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzadko który subwofer w o ogóle nadaje się do muzyki a co dopiero taki  tani. Ja mam z wyższej serii i nie ma szans żeby nadążył za muzyką. To jest projektowane żeby dać wrażenia w kinie domowym.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.