Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie że da radę.

Ale wiesz, grzmoty to zależy co na ścieżce filmowej. Dobrze jak sprzęt może odtworzyć jak najlepiej to co jest nagrane.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mario1976 said:

Zakupiony i zataszczony do domu. Zostało podłączyć i delektować się dźwiękiem. Pozdrawiam. 

Podłączasz pod amplituner czy bezpośrednio pod TV?

 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W zależności od akustyki pokoju kalibracja dostosuje parametry. Ale zawsze warto dbać o dobre ustawienie każdej kolumny niezależnie od kalibracji bo fizyki nie da się oszukać.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ustawienie kolumn . Zawsze staram się ustawić zestaw jak  producent przewiduje ale czy to jest najlepsze rozwiązanie, nie wiem. Na moje ucho wszystko gra poprawnie . Pewnie gdyby ktoś z zewnątrz przyszedł coś by poprzestawiła inaczej. Każdy odbiera sygnały i dźwięk inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni używam RW-12D i  powiem że, nie ma się czego wstydzić.  Przy oglądaniu filmów daje radę a  w muzyce nie gubi się.  Skąd się biorą opinie że, Klipsch nie nadaje się do muzyki? Możliwe że, nie słuchałem dobrego subwofera. Podłączał  ktoś RP-280f pod wzmacniacz lampowy? Jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario1976 napisał:

Skąd się biorą opinie że, Klipsch nie nadaje się do muzyki? Możliwe że, nie słuchałem dobrego subwofera.

Może kwestia poziomu oczekiwań i  co dla kogo jest dobrą jakością basu ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie RP-280f grają w KD z Onkyo rz800. Powiem, że szału nie ma jak słucham muzyki tym bardziej kiedy idzie przez Blu Ray Panasonic. Do stereo zakupiłemlampę z Krakowa Haiku i na sprawdzenie podłączyłem pod KD. Jednym słowem kolumny odżyły. Nabrały ogłady,dało się usłyszeć więcej szczegółów. 

Myślę, że nie ma złych kolumn tylko zależy z jakim sprzętem się je połączy. I wtedy ma się to czego się oczekuje od zestawu.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mario1976 napisał:

U mnie RP-280f grają w KD z Onkyo rz800. Powiem, że szału nie ma jak słucham muzyki tym bardziej kiedy idzie przez Blu Ray Panasonic. Do stereo zakupiłemlampę z Krakowa Haiku i na sprawdzenie podłączyłem pod KD. Jednym słowem kolumny odżyły. Nabrały ogłady,dało się usłyszeć więcej szczegółów. 

Myślę, że nie ma złych kolumn tylko zależy z jakim sprzętem się je połączy. I wtedy ma się to czego się oczekuje od zestawu.Pozdrawiam 

Jeszcze porządne źródło i będzie zupełnie inna jakość grania. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mario1976 napisał:

Jakie CD byś zaproponował do toru muzycznego-stereo?

Nie znam się zbytnio na CD, nie używam tego formatu więc i wielu doświadczeń z nimi nie miałem. A przynajmniej z tej półki cenowej.

Porównywałem kiedyś poprzedni CD Rotela z DAC Marantza NA8005 jaki kiedyś miałem i to było porównywalne granie. Dużo niższej jakości jednak od obecnego DAC który teraz mam.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, postanowiłem wymienić sprzęt i zaczynam od kolumn.... czy warto dopłacać 2000 zł do kolumn klipsch 8000  ktore moge kupic z drugiej reki za 4200 zl ( kupione w styczniu 2019 r. )względem 3000 zł za nowe powystawowe klipsch 280f?czy tez za 2450 zl nowe powystawowe klipsch 260f - ktore maja troche mniejsza moc wzgledem dwoch pierwszych, pokoj ok. 30 m2..ampli to denon 2400...chodzi mi o różnicę cenową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.05.2019 o 11:38, robak_777 napisał:

Witam, postanowiłem wymienić sprzęt i zaczynam od kolumn.... czy warto dopłacać 2000 zł do kolumn klipsch 8000  ktore moge kupic z drugiej reki za 4200 zl ( kupione w styczniu 2019 r. )względem 3000 zł za nowe powystawowe klipsch 280f?czy tez za 2450 zl nowe powystawowe klipsch 260f - ktore maja troche mniejsza moc wzgledem dwoch pierwszych, pokoj ok. 30 m2..ampli to denon 2400...chodzi mi o różnicę cenową...

Kup od razu Rf 7mk2 , klasa lepiej od modeli z serii RP pod każdym wzgledem ... na rynku używanych można kupić w bardzo dobrej cenie. .....mam do sprzedania parę czarnych w idealnym stanie ?

Edytowane przez mack71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja uległa zmianie dzieki jednemu koledze tj.  paul klacska  ?...denon 2400 idzie pod młotek a teraz w zestawie oppo 205 + marantz 7003+ nuforce mca18 i kolumny do wymiany...chociaz musze przyznać że moje jamo 606 ozyly....Rf 7mk2 jak zagrają w tym zestawie...? Daj cena na priv...

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.05.2019 o 11:38, robak_777 napisał:

czy warto dopłacać 2000 zł do kolumn klipsch 8000  ktore moge kupic z drugiej reki za 4200 zl ( kupione w styczniu 2019 r. )względem 3000 zł za nowe powystawowe klipsch 280f?czy tez za 2450 zl nowe powystawowe klipsch 260f

Moim zdaniem nie warto. Każda następna generacja RF-ów (po ewolucji RP), począwszy od RF-82, RF 82 mk II, RP-280f i RP-8000f brzmi, przede wszystkim bardziej łagodnie i mniej ostro, pokazując bardziej odważnie dźwięki średnicy. Jeśli chodzi o bas to grają podobnie, tutaj nie ma nie wiadomo jakich różnic. Wszystko zależy od twoich preferencji muzycznych. RP-260f do 30 m2 sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, robak_777 napisał:

ostało się finalnie na Tannoy  Revolution XT  8f

Kolumny na pewno sporo lepsze. Ale to kompletnie inna szkoła dźwięku. Kompletnie. Chyba nie bardzo sam wiesz czego chcesz ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafa napisał:

Kolumny na pewno sporo lepsze. Ale to kompletnie inna szkoła dźwięku. Kompletnie. Chyba nie bardzo sam wiesz czego chcesz ? 

... Kolumny nie są na całe życie....?... Ale przez całe życie się uczymy i doświadczamy nowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 19:17, piotr112 napisał:

Panowie, tylko seria heritage to prawdziwy klipsh, reszta hifi wydmuszka. 

Słuchać Piotra, wie co mówi, potwierdzam. Ustawiłem Heresy III na standy własnej roboty z nóg dębowych i granitu na wzor standow Piotra i jest mega

IMG-20190618-WA0007.jpeg

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pharel1 said:

Słuchać Piotra, wie co mówi, potwierdzam. Ustawiłem Heresy III na standy własnej roboty z nóg dębowych i granitu na wzor standow Piotra i jest mega

IMG-20190618-WA0007.jpeg

Czy postawienie takich kolumn na podlodze to bardzo zly pomysl? Jak duzy musi byc pokoj zeby je "pomiescic"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luckyguliver napisał:

Czy postawienie takich kolumn na podlodze to bardzo zly pomysl?

To są podłogówki. Czasem wychodzi im na dobre ustawienie na podstawkach ale to zależy od interakcji z pomieszczeniem i upodobań ich posiadacza.

Godzinę temu, luckyguliver napisał:

Jak duzy musi byc pokoj zeby je "pomiescic"?

Nie powinien być zbyt duży bo same głośniki to maluszki (prawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pharel1 napisał:

Słuchać Piotra, wie co mówi, potwierdzam. Ustawiłem Heresy III na standy własnej roboty z nóg dębowych i granitu na wzor standow Piotra i jest mega

IMG-20190618-WA0007.jpeg

Ciekawe czy to kwestia akustyki pomieszczenia ale u mnie podniesienie ich sprawiło że wszystko się zlało w jedną "plamę" dźwięku. Już lepszym efektem było postawienie ich na samej podłodze a najlepiej wyszło na granitowym standzie na podłodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luckyguliver napisał:

A kolejne pytanie to jak glosno trzeba ich sluchac zeby "zagraly"? Czy dobrze graja przy sluchaniu muzyki cicho?

W dniu 13.06.2019 o 19:17, piotr112 napisał:

 

Przy cichym sluchaniu nie ma zadnego problemu moim zdaniem, pomieszczenie tez nie ma wielkiego znaczenia, sluchalem ich w 10m2, 15m2, teraz mam 24m2 w kazdym bylo ok choc w najwiekszym najlepiej bo mialem wieksze pole manewru odnosbie ustawoebia od scian czy od miejsca odsluchowego. Co do zlewania dzwieków na podstawce to nie bardzo rozumiem, u mnie mozna powiedziec ze sie tez zlewaja ale w tym sensie ze scena jest na podstawkach stabilna, wypełniona, ma głebie i doskonała lokalizacje czego czasem mi brakowało jak byly ustawione na podlodze. Moze to kwestia akustyki bo mam sprzet na strychu przy skosach ale nie wyobrżam sobie juz powrotu heresy ba podłoge, przynajmniej póki bede odsłuchiwał na strychu. Może w innym pomieszczeniu na podłodze byłoby lepiej. Trzeba jedynie pamietać że ustawiebie heresy na standach zmniejsza troche bas, ale mi to nie robi rożnicy bo i tak wspomagam je subem svs sb 1000

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.