Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, baksik napisał:

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dopisać się do klubu z moimi Heresy III.
Grają świetnie w 14 metrach stojąc na szafce. Wystarczy powalczyć z dogięciem i pochyleniem a otrzymamy dźwiękową nirwanę emoji4.png
 

Gratuluje znakomitych kolumn. Jak masz je ustawuine na szafce, możesz wrzucić zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
baksik jednak kupiłeś nowe? Jak w porównaniu do prac? rozmawialiśmy przez tel.
Ex demo. Różnic jest bardzo dużo. Proaci były świetne ale Heresy są bliżej prawdy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Gratuluje znakomitych kolumn. Jak masz je ustawuine na szafce, możesz wrzucić zdjęcie?
Proszę. cd3228f931191864c8d542eb47f4945b.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Baksik,nie obraź się ale Ty nie wykorzystujesz nawet 50% potencjału tych kolumn,a później są opowieści o graniu kolumn.
Z 50% to bym nie przesadzał. Pokój 14 metrów ale zaadoptowany w miarę możliwości. Heresy mogą stać dość blisko tylnej ściany. A z Moonem pięknie to się zgrywa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, szatan said:

Potwierdzam co do ustawienia, wolę na standzie, jest znacznie lepsza scena ale z podłogi dźwięk jest bardziej dociążony, soczysty, bas odrobinę mocniejszy ale nic złego się z nim nie dzieje na podłodze, ogolnie bas  jest super z heresy.

20190518_123637-1612x1209.jpg

Nie chcę być niemiły z deczka, ale jako były użytkownik Heresy...postawienie ich na standach to jak wykastrowanie byka...i to tak będzie grało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 22grudzen napisał:

Nie chcę być niemiły z deczka, ale jako były użytkownik Heresy...postawienie ich na standach to jak wykastrowanie byka...i to tak będzie grało...

każdy ma swój gust i preferencje, mi lepiej się słucha na standach 32cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie koledzy że każda konfiguracja i pomieszczenie dają inny efekt. To co u pierwszego będzie grało super to u drugiego będzie kupa.
To że moje stoją na szafce a szafka stoi tam gdzie stoi to nie jest przypadek

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pharel1 napisał:

dokładnie, jakie mankamenty:-) nie ma mowy o mankamentach kolumn, jedyne co mogło zawieźć to akustyka, zazdroszcze odsłuchu

Gdybyś porozmawiał z przedstawicielem to byś sie zdziwił co sadzi o akustyce
Alez Facet pozytywnie zakręcony, na dzien dobry musiałem sie z nim pokłócić aby później milo podyskutować,
dla niego kolumny mogą stać przy ścianie albo w rogach nawet w 20m²
Pomieszczenie (widoczne na zdjęciu poprzedniego postu) w którym odsłuchiwałem , ma po szerokości ponad 4m a długie z 10m
jak szukałem odpowiedniej pozycji siadłem dalej to mnie opieprzył "Czy w domu tez słucham z 7m?"
Także przy rozstawieniu 3m miedzy kolumnami najlepszy odbiór bym przy 2,5m od kolumn

Ten po prawej

https://www.klipsch-direct.de/Messeberichte.html

IFA.2005%20032.jpg

 

Wiele kolumn, systemów w tym pomieszczeniu słuchałem, ale Klipsch przy tym ustawieniu najlepiej się spisały, pokazały duży obszerny, precyzyjny bas,
buczenie czy przeszkadzające podbicie pomieszczenia nie występowało 

Podkreśliłem jakbyście chcieli dyskutować i przypuszczać o akustyce w której ja słuchałem a nie Wy

35 minut temu, xajas napisał:

 


A mnie ta kamienna blyszczaca podloga ?

 

A słuchałeś kiedyś muzyki/przedstawienia z nagłośnieniem i bez w koloseum z Kamienia ?

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze klub miłośników to uszanuje i mankamentów nie opisze, 
jak wspominałem, ogólnie pozytywnie i ciekawie sie zaprezentowały

Moim zdaniem, głownie charakteryzują sie prezentacją sceny, "Potężny szeroki i pełny blok przed nami" to określenie w przenośni które przychodzi mi do głowy
Instrumenty basowe sa w dużych "prawie realnych" gabarytach pokazane, przydałoby sie więcej 3D i tym którzy nie potrzebują Sub-Basu a wystarcza obszerny w dużej skali urozmaicony bas, to będą zadowoleni
Serednica niezła, nawet dobrze (ale nie super) dociążona, moim zdaniem T+A troszeczkę techniczności, twardości wprowadzało i realizm naruszyło, ale naprawdę nieźle, parę mankament w tym i ne tylko zakresie, ale obiecałem nie wspominać  

Kolumny maja swoich miłośników i rozumiem dlaczego, przejrzystość na średnicy, duży kontrolowany bas 
Maja także możliwość upgrade-u, głośników, okablowania

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszam się w klubie.
Po dwóch latach poszukiwań stanęło na Klipsch Forte III.
Nie umiem słowami opisywać dzwięku ale jestem zachwycony. Grają pięknie z lampą.
DSC_0285.thumb.JPG.287355c60dadb21504fd292ce890ce2a.JPG
DSC_0283.thumb.JPG.506eb944dee90531bc61102a6532ff58.JPG

Gratuluje i trochę zazdroszczę;) osobiście jednak celuje w cornwall3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Z tego co rozmawiałem z 2-3 ludźmi Heresey III cierpią podobnie jak małe Tannoye na trochę płytki bas i słabe dociążenie.
Niemniej... słuchałem Forte III u znajomego i jestem rozwalony. Kapitalne granie. Zachorowałem. No i ta wysoka efektywność = pełen wachlarz słabych wzmaków do wyboru. Od lampek, przez A klasowe tranzystory... mmm : )

Czy ktośc we Wrocku ma może Cornwall, Forte, albo Chorus ? 

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

     Mam pytanie , prośbę o pomoc do posiadaczy  Klipsch Cornwall  ? Jestem na kupnie kolumn mam pomieszczenie około 18 m2 i nie wiem czy to nie za mało jak na nie ? W kręgu moich zainteresowań są  również  JBL 4429 miałem do tej pory Klipsch Heresy ale nie do końca sie przekonałem  do nich ze wzgędu na problem z basem w nie których realizacjach . Wzmacniacz jaki obecnie użytkuje to Unison Reserch Preludio ale docelowo chciałbym iść w stronę czegoś na lampach 845 . Jestem  ze śląskiego może któryś z kolegów a użytkuje te kolumny w mojej okolicy byłbym wdzięczny za możliwość odsłuchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając elektronikę, na końcowy efekt brzmieniowy wpływają kolumny + pomieszczenie + ich wzajemna interakcja.

Cornwalli nie znam, ale Forte miałem przez parę lat, i wydaje mi się, że upychanie większych od nich modeli z serii Heritage w 18 metrach będzie obarczone dużo większym ryzykiem. Lepsze często bywa wrogiem dobrego.

Pytanie jeszcze, na ile swobodnie możesz aranżować warunki odsłuchowe. Cornwalle teoretycznie najlepiej jest ustawić w narożnikach, Forte mają z tyłu membranę bierną, i muszą być odsunięte od tylnej ściany (i to sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.