Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, baksik napisał:

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dopisać się do klubu z moimi Heresy III.
Grają świetnie w 14 metrach stojąc na szafce. Wystarczy powalczyć z dogięciem i pochyleniem a otrzymamy dźwiękową nirwanę emoji4.png
 

Gratuluje znakomitych kolumn. Jak masz je ustawuine na szafce, możesz wrzucić zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do ustawienia, wolę na standzie, jest znacznie lepsza scena ale z podłogi dźwięk jest bardziej dociążony, soczysty, bas odrobinę mocniejszy ale nic złego się z nim nie dzieje na podłodze, ogolnie bas  jest super z heresy.

20190518_123637-1612x1209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baksik jednak kupiłeś nowe? Jak w porównaniu do prac? rozmawialiśmy przez tel.
Ex demo. Różnic jest bardzo dużo. Proaci były świetne ale Heresy są bliżej prawdy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Gratuluje znakomitych kolumn. Jak masz je ustawuine na szafce, możesz wrzucić zdjęcie?
Proszę. cd3228f931191864c8d542eb47f4945b.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baksik,nie obraź się ale Ty nie wykorzystujesz nawet 50% potencjału tych kolumn,a później są opowieści o graniu kolumn.
Z 50% to bym nie przesadzał. Pokój 14 metrów ale zaadoptowany w miarę możliwości. Heresy mogą stać dość blisko tylnej ściany. A z Moonem pięknie to się zgrywa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, szatan said:

Potwierdzam co do ustawienia, wolę na standzie, jest znacznie lepsza scena ale z podłogi dźwięk jest bardziej dociążony, soczysty, bas odrobinę mocniejszy ale nic złego się z nim nie dzieje na podłodze, ogolnie bas  jest super z heresy.

20190518_123637-1612x1209.jpg

Nie chcę być niemiły z deczka, ale jako były użytkownik Heresy...postawienie ich na standach to jak wykastrowanie byka...i to tak będzie grało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 22grudzen napisał:

Nie chcę być niemiły z deczka, ale jako były użytkownik Heresy...postawienie ich na standach to jak wykastrowanie byka...i to tak będzie grało...

każdy ma swój gust i preferencje, mi lepiej się słucha na standach 32cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie koledzy że każda konfiguracja i pomieszczenie dają inny efekt. To co u pierwszego będzie grało super to u drugiego będzie kupa.
To że moje stoją na szafce a szafka stoi tam gdzie stoi to nie jest przypadek

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pharel1 napisał:

dokładnie, jakie mankamenty:-) nie ma mowy o mankamentach kolumn, jedyne co mogło zawieźć to akustyka, zazdroszcze odsłuchu

Gdybyś porozmawiał z przedstawicielem to byś sie zdziwił co sadzi o akustyce
Alez Facet pozytywnie zakręcony, na dzien dobry musiałem sie z nim pokłócić aby później milo podyskutować,
dla niego kolumny mogą stać przy ścianie albo w rogach nawet w 20m²
Pomieszczenie (widoczne na zdjęciu poprzedniego postu) w którym odsłuchiwałem , ma po szerokości ponad 4m a długie z 10m
jak szukałem odpowiedniej pozycji siadłem dalej to mnie opieprzył "Czy w domu tez słucham z 7m?"
Także przy rozstawieniu 3m miedzy kolumnami najlepszy odbiór bym przy 2,5m od kolumn

Ten po prawej

https://www.klipsch-direct.de/Messeberichte.html

IFA.2005%20032.jpg

 

Wiele kolumn, systemów w tym pomieszczeniu słuchałem, ale Klipsch przy tym ustawieniu najlepiej się spisały, pokazały duży obszerny, precyzyjny bas,
buczenie czy przeszkadzające podbicie pomieszczenia nie występowało 

Podkreśliłem jakbyście chcieli dyskutować i przypuszczać o akustyce w której ja słuchałem a nie Wy

35 minut temu, xajas napisał:

 


A mnie ta kamienna blyszczaca podloga ?

 

A słuchałeś kiedyś muzyki/przedstawienia z nagłośnieniem i bez w koloseum z Kamienia ?

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze klub miłośników to uszanuje i mankamentów nie opisze, 
jak wspominałem, ogólnie pozytywnie i ciekawie sie zaprezentowały

Moim zdaniem, głownie charakteryzują sie prezentacją sceny, "Potężny szeroki i pełny blok przed nami" to określenie w przenośni które przychodzi mi do głowy
Instrumenty basowe sa w dużych "prawie realnych" gabarytach pokazane, przydałoby sie więcej 3D i tym którzy nie potrzebują Sub-Basu a wystarcza obszerny w dużej skali urozmaicony bas, to będą zadowoleni
Serednica niezła, nawet dobrze (ale nie super) dociążona, moim zdaniem T+A troszeczkę techniczności, twardości wprowadzało i realizm naruszyło, ale naprawdę nieźle, parę mankament w tym i ne tylko zakresie, ale obiecałem nie wspominać  

Kolumny maja swoich miłośników i rozumiem dlaczego, przejrzystość na średnicy, duży kontrolowany bas 
Maja także możliwość upgrade-u, głośników, okablowania

Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się w klubie.
Po dwóch latach poszukiwań stanęło na Klipsch Forte III.
Nie umiem słowami opisywać dzwięku ale jestem zachwycony. Grają pięknie z lampą.
DSC_0285.thumb.JPG.287355c60dadb21504fd292ce890ce2a.JPG
DSC_0283.thumb.JPG.506eb944dee90531bc61102a6532ff58.JPG

Gratuluje i trochę zazdroszczę;) osobiście jednak celuje w cornwall3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co rozmawiałem z 2-3 ludźmi Heresey III cierpią podobnie jak małe Tannoye na trochę płytki bas i słabe dociążenie.
Niemniej... słuchałem Forte III u znajomego i jestem rozwalony. Kapitalne granie. Zachorowałem. No i ta wysoka efektywność = pełen wachlarz słabych wzmaków do wyboru. Od lampek, przez A klasowe tranzystory... mmm : )

Czy ktośc we Wrocku ma może Cornwall, Forte, albo Chorus ? 

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

     Mam pytanie , prośbę o pomoc do posiadaczy  Klipsch Cornwall  ? Jestem na kupnie kolumn mam pomieszczenie około 18 m2 i nie wiem czy to nie za mało jak na nie ? W kręgu moich zainteresowań są  również  JBL 4429 miałem do tej pory Klipsch Heresy ale nie do końca sie przekonałem  do nich ze wzgędu na problem z basem w nie których realizacjach . Wzmacniacz jaki obecnie użytkuje to Unison Reserch Preludio ale docelowo chciałbym iść w stronę czegoś na lampach 845 . Jestem  ze śląskiego może któryś z kolegów a użytkuje te kolumny w mojej okolicy byłbym wdzięczny za możliwość odsłuchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając elektronikę, na końcowy efekt brzmieniowy wpływają kolumny + pomieszczenie + ich wzajemna interakcja.

Cornwalli nie znam, ale Forte miałem przez parę lat, i wydaje mi się, że upychanie większych od nich modeli z serii Heritage w 18 metrach będzie obarczone dużo większym ryzykiem. Lepsze często bywa wrogiem dobrego.

Pytanie jeszcze, na ile swobodnie możesz aranżować warunki odsłuchowe. Cornwalle teoretycznie najlepiej jest ustawić w narożnikach, Forte mają z tyłu membranę bierną, i muszą być odsunięte od tylnej ściany (i to sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.