Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Nie napiszę że jest do metalu stworzony, ale u mnie spokojnie daje radę z Ac/DC, Metallica, Iron Maiden, Manowar, Megadeth, Paradise Lost. Inna sprawa, że większość nagrań metalowych jest raczej pośledniej realizacji więc Leben pokazuje swoje prawdziwe oblicze lepiej z Herbie Hancockiem, Peterem Gabrielem i REM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić powyższy post, klipsch ma tak nieskrępowaną dynamikę, że nie da się ich zamulić.

Nie wiem też skąd opinia o lebenie, że to ciepły i powolny wzmak, ze świeżymi i dobrymi lampami zupełnie tak nie jest, gra żywo, barwnie i dynamicznie z fajnym dociążeniem,  do tego potrafi wysterować nawet średnio skuteczne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wywoływał wojny lampowo-tranzystorwej ale myślę, że z łatwym paczkami typu snell, wlm, klipsch niczego lebenowi nie zabraknie co ma jakikolwiek tranzystor.

Za to naim nie pokaże takiej palety barw i mikrodynamiki.

Sprostowanie -nie miałem wszystkich tranzystorów świata ani żadnego powyżej 100tys zł, więc może jakiś gra jak fajna lampka.

grandinote shinai jest najbliżej muszę go pożyczyć od kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch Heresy III już grają u mnie. Podłączone są do Naim Supernait2. Jest bardzo dobrze. Nie spodziewalem się tak dobrego dźwięku z takiego połączenia.

Leben na pewno u mnie zawita na testy, ale najpierw  kolumny muszą się rozruszać ponieważ są nowe. Mam nadzieję, że lampa wyciśnie jeszcze więcej z tych kolumn.

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to są pierwsze odsłuchy. Przesłuchałem 3 płyty. Stoją na podłodze, ale muszę jeszcze trochę je poprzestawiać. Jak będę miał wiecej godzin słuchania za sobą to powiem coś na temat kolumn.

Stereofonia fajna, natomist jeżeli chodzi o głębię to jeszcze nie wiem co powiedzieć. Słuchałem muzyki, w której raczej trudno o stwierdzenie takiego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję posłuchać Harbethów 30.1 i Herezji III podpiętych pod Luxmana 505. 30.1 to poezja, III grały trochę jak ze studni, tubowo, no zupełnie nie przemówił do mnie ten dźwięk i nie rozumiem, jak można go uznać za przyjemny (to nie prowo do kłótni). W porównaniu do 30.1 grały jak zepsuty głośnik :). Także @jaxcek zacznij od Harbeth :) Słuchałem ich też z Lebenem 600 i było świetnie. Ale najlepiej było z Triode 25. Co dziwne, ta lampa nie ustępowała niemal Luxmanowi, który zagrał z bardziej rozdzielczym basem, dał więcej powietrza w tym zakresie, ale ten z Triode 25 i tak był bardzo dobry. 

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode 25 gościł kiedyś u mnie i też go bardzo fajnie wspominam, ale Leben jednak podobał mi się bardziej.

Co do odsłuchów, to Harbeth'ów SHL5+ kiedyś słuchałem w sklepie - u siebie niestety jeszcze nie i też była magia. Jednak pisząc w klubie Klipscha, w pierwszej kolejności planuję odsłuch Klipsch Forte III.

Wkrótce dam krótkie info co i jak.

 

IMG_0430.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jaxcek napisał:

Triode 25 gościł kiedyś u mnie i też go bardzo fajnie wspominam, ale Leben jednak podobał mi się bardziej.

Co do odsłuchów, to Harbeth'ów SHL5+ kiedyś słuchałem w sklepie - u siebie niestety jeszcze nie i też była magia. Jednak pisząc w klubie Klipscha, w pierwszej kolejności planuję odsłuch Klipsch Forte III.

Wkrótce dam krótkie info co i jak.

 

IMG_0430.JPG

:) Widzę, że słuchałeś wszystkiego, co mnie interesuje. Podobną drogą podążamy. I prawdę mówiąc, też najbardziej ciągnie mnie do Lebena. Żałuję tylko, że 600 jest poza moim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydawał poza zasięgiem, ale ustrzeliłem okazje w super cenie i po 8godzinach podróży zostałem posiadaczem. ?

Polecam obserwacje rynków wtórnych za granicami naszego kraju.

 

Przepraszam klubowiczów za odbieranie od wątku. Postaram się zrekompensować wkrótce wrażeniami z odsłuchu Forte III.

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2019 o 13:18, hasos napisał:

Miałem ostatnio okazję posłuchać Harbethów 30.1 i Herezji III podpiętych pod Luxmana 505. 30.1 to poezja, III grały trochę jak ze studni, tubowo, no zupełnie nie przemówił do mnie ten dźwięk i nie rozumiem, jak można go uznać za przyjemny (to nie prowo do kłótni). W porównaniu do 30.1 grały jak zepsuty głośnik :). Także @jaxcek zacznij od Harbeth :) 

Chciałbym trochę obronić heresy III, bo słuchałem 30.1 i heresy na wzmaku sugden a21a v2 i nie zhodze się z tym co mówisz. Może to kwestia wzmaka, nie znam tego luxmana, ale z sugdenem harbeth się nie sprawdził i nie spodobał, był za wolny, za mało dynamiczny, taka buła. Wiem że to może kwestia preferencji ale z sugdenem heresy zgrały się dużi lepiej, był drive, dynamika, szybkosc, przejrzystosc. Co do barwy to w kliosch moim zdaniem też jest na wysokim poziomie, także propobowałbym nie pisać że heresy graja jak zepsuty głosnik bo na to naprawde nie zasluguja. Moim zdaniem to wyjatkowo udana konstrukcja ktorza tworzy idealny duet z dobrymi wzmakami lampowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wstawić się za Klipsch Forte. Zestawiłem go z Lebenem CS600. Bas zwięzły i kontrolowany - świetny i bardzo na miejscu. Średnie i góra przecudne- czyste, klarowne i pięknie brzmiące. Nie ma piszczenia, trzeszczenia, ale jest taka mocna namacalność obecności wokali. Dokładnie to samo z instrumentami perkusyjnymi. Prawie słychać jak perkusista obraca pałeczki w palcach. Zjawiskowy efekt. Słuchałem na rożnym repertuarze, stary rock, heavy metal, trochę jazzu i instrumentalistyki. Grało to połączone Melodiką, która dała przedstawieniu całkowitą równowagę. Jak wzięliśmy Albedo to czar prysł, dla mnie było już za ostro i dźwięcznie. Nie to, ze zmieniło się brzmienie, bo jestem raczej kablosceptykiem, ale zaczęło być mało komfortowo, żeby nie powiedzieć dyskomfortowo.

Żeby nie śmiecić tutaj w klubie Klipscha, to jeszcze kilka słów dopisze w klubie Lebena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, wyszła nowa wersja Cornwall IV. Co Wy na to? Ma tube średniotonowego jak z forte(traxid)Widziałem też zdjęcia Heresy IV z wyloyem bas refleks z tyłu w kształcie prostokąta ale przodu noe widziałem i szczegółów brak. Ciekawe jak to będzie wszystko grało. Fajnie jak by na audio show pokazali

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2019 o 19:14, KotD napisał:

Witajcie. Podłączyłem moje Heresy III do Yaqina ms 300c. To co się dzieje to jest nie do opisania. Nie mogę wyjść z podziwu jaka dynamika, rozdzielczość, szybkość. Metallica gra jak na koncercie na żywo. 

A nie mówiłem... co prawda w klubie 300b, ale witam też tu. To fajne połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.09.2019 o 19:14, KotD napisał:

Witajcie. Podłączyłem moje Heresy III do Yaqina ms 300c. To co się dzieje to jest nie do opisania. Nie mogę wyjść z podziwu jaka dynamika, rozdzielczość, szybkość. Metallica gra jak na koncercie na żywo. 

Posłuchaj tego na HERESY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dobry wieczór - chciałem zapytać szanownych kolegów o kabelki : czy klipsche lubią się z jakimiś konkretnymi ?  wspomniano tu o melodice - mam od kilku dni rp600m zaciekawiony głośnikiem tubowym (osobiście gram na qed ruby i revelation ) pierwsze wrażenia to dźwięk słodki na górze podobny do dynaudiodm2/7 - nie tak skupiony jak w tamtych ale broń Boże ostry - w ogóle patrzę  co chwila czy to tuba gra i zupełnie nie rozumiem sugestii na forum aby stosować  wzmacniacze mające łagodzić jakieś ich maniery w górnych rejestrach (być może innych serii) rocka słucham niewiele ale jazz i wokale są super a to tymczasem na yamaha ax-a 1080   Ale wracając do pytania co myślicie o tellurium ultra blue ? (wpadły mi w ucho )i o wzmacniaczu as 1100 do tych kolumn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.