Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2020 o 20:36, marcinoss26 napisał:

Witam Klubowiczów 

Mam pytanie zna ktoś ten model Klipsch kg4, trafiłem na nie na alle....

Nie wiele informacji na ich temat w sieci.

Pozdrawiam

IMG-20200208-WA0006.jpg

Znać znam. Ale nie słyszałem. 

Na amerykańskich forach/grupach fb jest sporo informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każdy Klipsch z serii Heritage dobrze się zgrywa przede wszystkim właśnie z lampą SET. Najlepiej z dobrą lampą SET.

Jeżeli więc założymy, że Heresy IV nie stanowią wyjątku, i że monobloki Manleya w wersji SE są dostatecznie dobre (a zapewne są), to powinno być jak najbardziej OK.  :-)

Z PP Klipschy nigdy nie słuchałem, więc nie będę się wypowiadał - choć słyszałem o również pozytywnych doświadczeniach.

Edytowane przez dong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 00:12, zurek napisał:

Czy te Klipschy Heresy IV dobrze zgrywają się z lampą 300b?

 

 

2L2wPvb__21907.1566941033.jpg

sprawdzalismy z kolegą tydzien temu jego Sugdena a21 w klasie A, mojego Unison Simply Italy SE el34, i Yaqina 300b SET i choc yaqin wyciągał mnóstwo smaczków, miał lepszą przestrzeń to brzmienie było zbyt lekkie, zbyt detaliczne i wydawało się suche. Może yaqin to jeszcze nieodpowiedni poziom dla lampy 300B, ale nie słuvhało się tego zbyt przyjemnie mimo mnostwa informacji zawartych w przekazie. Stwierdzilismy że do heresy musi być coś ciepłego i grającego gęsto zeby zrównoważyć charakter heresy. Może są takie wzmaki 300B ale proponuje najpierw odsłuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gerec12 napisał:

Witam serdecznie.

Posiadam wzmacniacz Sugden IA-4  33 wat w czystej klasie A . Słuchałem w internecie  Klipschy Heresy III bardzo mi się spodobały.

Czy one by się zgrały z moim wzmacniaczem?

powinna być bajka z masterclass, jak chcesz mieć pewność 100% to zapraszam do mnie ze wzmacniaczem, woj. łódzkie

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam szanowne grono

Czy łączył ktoś z was  Heresy3 z końcówką mocy pracującą w klasie A bo z tego co czytam to najczęściej łączone są ze względu na swą skuteczność z lampką a piecyk +pre raczej ma u mnie dożywocie. 

system gra po cieplej stronie razem z Musical Fidelity M6CD  wiec te przejrzyste paczki powinny się chyba wpasować w tor co sądzicie? 

Dodam jeszcze ze pokój 16m2 nieżle zaadoptowany .

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam w tym ciężkim czasie .

To dla mnie istotne bo zakup raczej w ciemno biorąc pod uwagę dzisiejsze realia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra to bez problemu. Pass świetnie dobarwi Ci te paczki, ale trzeba pamiętać, że Klipsch to huragan, jeńców nie biorą i to się może podobać, problemem w tym modelu jest natomiast brak wypełnienia.W specyfikacji grają chyba od 55hz,nie pamiętam,ale realnie jest to jeszcze mniej i mi tego jednak brakowało,reszta-bajka :)

Natomiast gdybyś miał metraż i budżet na Cornwall,no to żadne dylematy Cię nie dotyczą. To może być głośnik docelowy,moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny w linii Heritage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Margol napisał:

Zagra to bez problemu. Pass świetnie dobarwi Ci te paczki, ale trzeba pamiętać, że Klipsch to huragan, jeńców nie biorą i to się może podobać, problemem w tym modelu jest natomiast brak wypełnienia.W specyfikacji grają chyba od 55hz,nie pamiętam,ale realnie jest to jeszcze mniej i mi tego jednak brakowało,reszta-bajka ?

Natomiast gdybyś miał metraż i budżet na Cornwall,no to żadne dylematy Cię nie dotyczą. To może być głośnik docelowy,moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny w linii Heritage

Dzięki za radę Cornwell w 16m 2 rozniosło by pokój lub sie udusilo myślę że heresy to realny max i może nawet z tego względu bedzie wiecej wypelnienia ,jak przeniosłem na chwilkę system do salonu (otwarty z kuchnią około 35m2)To nie wszyscy domownicy byli z tego powodu hepyy?wolę zostać w mym dedykowanym pokoju nawet kosztem podlogówek .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj głupot o basie, to są opinie niby audiofilów co wychowali się na kinie domowym ?

Jak ktoś zaczyna od opisu, że niema basu, obojętnie o jakim sprzęcie pisze, to bierz takie opinie z przymrużeniem oka ?

Tak naprawdę to nie wielu wie co to jest dobry bas,ale pisać każdy może. 

Co do heresy od razu odradzam słuchania z podłogi, grają przeciętnie, no chyba, że słuchasz do kotleta i nie wczuwasz się w dobrą scenę, przestrzeń itd, to ok. Właśnie na podłodze jak stoją do bas żenujący, po prostu buła ciepła, bezbarwny jednostajne buczenie, co wielu uznaje za bas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotr112 napisał:

Co do heresy od razu odradzam słuchania z podłogi, grają przeciętnie, no chyba, że słuchasz do kotleta i nie wczuwasz się w dobrą scenę, przestrzeń itd, to ok. Właśnie na podłodze jak stoją do bas żenujący, po prostu buła ciepła, bezbarwny jednostajne buczenie, co wielu uznaje za bas ?

To według Ciebie odnosi się do każdej z serii Heresy czy do jakiejś konkretnie?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piotr112 napisał:

Każdej. A tak apropo heresy 3 grają najcieplej. 

Nie no jasne La Scala,Cornwall i Klipschorn najlepiej grają na podstawkach. Piotruś ja wiem,że Ty je pędzisz zmodowanym Lebenem,wiem,że powymieniałeś tam terminale w swoich herezjach,ale głębokiego basu tam nie wyczarujesz i wie o tym cały świat,włącznie z Klipsch community,tylko Ty tego nie wiesz. M in dlatego wersja IV ma pierwszy raz od lat 50-tych dodany port z tyłu i uzyskane w ten sposób dodatkowe 10Hz w dół,bo fani marki na całym świecie narzekali na ten fragment pasma. Nie zakrzywiaj więc rzeczywistości i nie wprowadzaj ludzi na minę. Heresy grają szybkim,punktowy,selektywnym i PŁYTKIM basem,jeśli ktoś nie ma z tym problemu,kolumna na lata.wiem bo miałem i słuchałem ich tylko na podstawkach,bo z podłogi to jest kompletne kurjozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie trójki i na tą chwile jest już OK (dużo lepiej niż z podłogi) ale nie przyszło to łatwo. Podłoga w zamyśle producenta odgrywa ważną role w dystrybucji dźwięku. Podnosząc ją do góry należy zadbać o płaska powierzchnię na której ją postawimy.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Margol napisał:

Nie no jasne La Scala,Cornwall i Klipschorn najlepiej grają na podstawkach. Piotruś ja wiem,że Ty je pędzisz zmodowanym Lebenem,wiem,że powymieniałeś tam terminale w swoich herezjach,ale głębokiego basu tam nie wyczarujesz i wie o tym cały świat,włącznie z Klipsch community,tylko Ty tego nie wiesz. M in dlatego wersja IV ma pierwszy raz od lat 50-tych dodany port z tyłu i uzyskane w ten sposób dodatkowe 10Hz w dół,bo fani marki na całym świecie narzekali na ten fragment pasma. Nie zakrzywiaj więc rzeczywistości i nie wprowadzaj ludzi na minę. Heresy grają szybkim,punktowy,selektywnym i PŁYTKIM basem,jeśli ktoś nie ma z tym problemu,kolumna na lata.wiem bo miałem i słuchałem ich tylko na podstawkach,bo z podłogi to jest kompletne kurjozum.

Nie mam zamiaru wyczarowywać większego basu, akurat leben to umożliwia, na płycie testowej 35 Hz już ładnie mruczy, ale mówię już z trzęsienia ziemi już dawno wyrosłem ?

 

Lascale wcale nie mają lepszego basu od heresy, ma je kolega w domu. 

Bardziej mnie interesuje barwa instrumentów niż to czy u sąsiada szklanki dzwonią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, piotr112 napisał:

Nie mam zamiaru wyczarowywać większego basu, akurat leben to umożliwia, na płycie testowej 35 Hz już ładnie mruczy, ale mówię już z trzęsienia ziemi już dawno wyrosłem ?

 

Lascale wcale nie mają lepszego basu od heresy, ma je kolega w domu. 

Bardziej mnie interesuje barwa instrumentów niż to czy u sąsiada szklanki dzwonią. 

 

Mruczą ci mody pomieszczenia Piotruś. 35hz to Heresy nie widziały nawet w pubie. Jak pisałem,świetna kolumna,ale trzeba mieć świadomość jej ograniczeń,w końcu została zaprojektowana jak kanał centralny do Klipschorn i bas nie był priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie zapisac do klubu mam nadzieje ze na dużej Margol ma rację niskiego basu z nich nie ma i nie miało być tak jest zresztą w specyfikacji OZ i mała skrzynka robi swoje ale jest szybkość i wszystko w punkt dynamika niesamowita i przejrzystość narazie stoją na podłodze  obawiałem się 16m2 i pieca 60W w klasie A ale Klisch z Nelsonem raczej się polubił i właśnie się dojrzewają zobaczymy jak piecyk się nagrzeje do 60* to głębi  i barwy przybędzie 

 

 

20200408_121832_compress94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nie słuchaj głupot o basie, to są opinie niby audiofilów co wychowali się na kinie domowym
Jak ktoś zaczyna od opisu, że niema basu, obojętnie o jakim sprzęcie pisze, to bierz takie opinie z przymrużeniem oka
Tak naprawdę to nie wielu wie co to jest dobry bas,ale pisać każdy może. 


Tak, zwłaszcza na 7" popierdółkach w obudowie pudełka na buty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Margol napisał:

Mruczą ci mody pomieszczenia Piotruś. 35hz to Heresy nie widziały nawet w pubie. Jak pisałem,świetna kolumna,ale trzeba mieć świadomość jej ograniczeń,w końcu została zaprojektowana jak kanał centralny do Klipschorn i bas nie był priorytetem.

A jakich kolumienek używasz? Jeśli to nie tajemnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica, obecnie  Harbeth Compact 7 ES III. Od czasów rozstania z Klipsch, grałem jeszcze na SHL 5Plus,oraz 30.2.Obecny wybór w 120%trafia mój gust, oraz potrzeby.

Edytowane przez Jamówię
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cuban29 napisał:

Witam

Chcialbym sie zapisac do klubu mam nadzieje ze na dużej Margol ma rację niskiego basu z nich nie ma i nie miało być tak jest zresztą w specyfikacji OZ i mała skrzynka robi swoje ale jest szybkość i wszystko w punkt dynamika niesamowita i przejrzystość narazie stoją na podłodze  obawiałem się 16m2 i pieca 60W w klasie A ale Klisch z Nelsonem raczej się polubił i właśnie się dojrzewają zobaczymy jak piecyk się nagrzeje do 60* to głębi  i barwy przybędzie 

 

 

20200408_121832_compress94.jpg

Piękne........jak moje ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, guinness_bis napisał:

Piękne........jak moje ?

I pięknie grają ja z kolei rozstałem się z H es3 po dłuższym czasie i jest na + w każdym zakresie i tu widać jak to w życiu jeden woli blondynki drugi brunetki każdy ma swoje preferencje gusta itd.i nalezy to uszanować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szatan napisał:

Połączenie stylistyki harbeth z klipsch to stare Tannoy, dokładają do tego jeszcze obecność muzyków w pomieszczeniu.

Kiedyś bardzo chciałem kupić stare Tannoy,z Lutkiem gadaliśmy parę razy przez telefon,ale oferta modelu znajomego Lucjana,była wtedy mocno odstrzelona .Udało mi się jednak posłuchać to i owo i....mam Harbeths i tak już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Kiedyś bardzo chciałem kupić stare Tannoy,z Lutkiem gadaliśmy parę razy przez telefon,ale oferta modelu znajomego Lucjana,była wtedy mocno odstrzelona .Udało mi się jednak posłuchać to i owo i....mam Harbeths i tak już zostanie :)
W swoim profilu nie podajesz, to nie wiadomo na czym grasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sine Metu napisał:
23 godziny temu, Margol napisał:
Kiedyś bardzo chciałem kupić stare Tannoy,z Lutkiem gadaliśmy parę razy przez telefon,ale oferta modelu znajomego Lucjana,była wtedy mocno odstrzelona .Udało mi się jednak posłuchać to i owo i....mam Harbeths i tak już zostanie ?

W swoim profilu nie podajesz, to nie wiadomo na czym grasz.

No i co do zacytowanego przez Ciebie fragmentu mojej wypowiedzi ma fakt,że mój profil milczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.