Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.04.2020 o 23:25, Dari napisał:

Właśnie przesiadłem się z szerokopasmówek od Bodnara na Heresy, także oficjalnie wpraszam się do klubu ?

I jak wrażenia? ja sie długo zastanawiałem nad Bodnarem ale padło niespodziewanie na heresy bo mnie z kapci wyrwało podczas nieplanowanego odsłuchu i bodnara już się nie udało usłyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tylko, że z YB Audio. Też się wstępnie szykowałem na wycieczkę pod Częstochowę ale wczesnej usłyszałem Heresy i dalej już nie szukałem ?  

1.jpg

2.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pharel1 napisał:

I jak wrażenia? ja sie długo zastanawiałem nad Bodnarem ale padło niespodziewanie na heresy bo mnie z kapci wyrwało podczas nieplanowanego odsłuchu i bodnara już się nie udało usłyszeć

Ciężko porównać, głównie poprzez aktywny bas w moim modelu Bodnarów. Średnica Bodnarów jednak nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 11:17, guinness_bis napisał:

 ?

1.jpg

2.jpg

Fajnie widzieć lectora z heresy, rzadko spotykane połączenie, no i te standy, ciekawe ciekawe, troche jak z jbl l100

W dniu 28.04.2020 o 11:22, Dari napisał:

Ciężko porównać, głównie poprzez aktywny bas w moim modelu Bodnarów. Średnica Bodnarów jednak nie do pobicia.

a heresy w czym są lepsze od bodnarów? czy nie są? 

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pharel1 napisał:

Fajnie widzieć lectora z heresy, rzadko spotykane połączenie, no i te standy, ciekawe ciekawe, troche jak z jbl l100

a heresy w czym są lepsze od bodnarów? czy nie są? 

Na pewno lepsze są w wysokich tonach, których Bodnarom brakuje. Bas natomiast jest zupełnie inny, nie ma tej mocy (Bodnary miałem w wersji z aktywnymi wooferami i wzmacniaczami 400W), nie schodzi tak nisko, ale za to jest znacznie szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem klipschornów na AS w 2019r, tak jak Haiku Sensei z Heresy, jedna i druga prezentacja bardzo udana, choć wiadomo, że zupełnie inna. Haiku zagrało dobrze z Heresy przez malutki pokój, który moim zdaniem dodał basu i wypełnienia, prezentacja była taka intymna i ciepła, przyjemnie się słuchało mimo że stereofonia kulała przez heresy stojące na podłodze a nie podstawkach. Za to Klipschorny mimo słabego pokoju, złego ustawienia pokazały dużą klasę, w czołówce najlepszych 10 prezentacji na AS jak dla mnie

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereophilu pisali w recenzji, ze wystarczy blisko rogow i skrecic do sluchacza kolumny. W sumie to nie jest problem, mozna naroznik zbudowac tak jak bylo zalecane w poprzedniej wersji w instrukcji. Recenzent tez w tym opisie zauwazyl, ze blizej rogow to lepszy dzwiek.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 23:22, pharel1 napisał:

Słuchałem klipschornów na AS w 2019r, tak jak Haiku Sensei z Heresy, jedna i druga prezentacja bardzo udana, choć wiadomo, że zupełnie inna. Haiku zagrało dobrze z Heresy przez malutki pokój, który moim zdaniem dodał basu i wypełnienia, prezentacja była taka intymna i ciepła, przyjemnie się słuchało mimo że stereofonia kulała przez heresy stojące na podłodze a nie podstawkach. Za to Klipschorny mimo słabego pokoju, złego ustawienia pokazały dużą klasę, w czołówce najlepszych 10 prezentacji na AS jak dla mnie

Potwierdzam wrażenie kolegi z AS na mnie również tam wywarły na tyle pozytywne wrażenie że goszczą już u mnie i cieszą ucho . Aż się boję odsłuchać wiekszych forte3 choć w 16 m2 mogę złapać zadyszki a moze nie ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Margol napisał:

Herezje muszą być postawione na odpowiedniej wysokości standach,z żabiej perspektywy grają na promil swoich świetnych możliwości. Szkoda ich nieprzeciętnego potencjału.

Tak, dużo słyszałem takich głosów, choć zastanawia mnie dlaczego producent zaleca inne ustawienie. Na pewno odkręcę standy i potestuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobisz a zaleca,bo to był kiedyś głośnik centralny do systemu Klipschorn,dopiero potem doprodukowano drugą do pary i sprzedawane są jako niezależny model. Jak wiesz one mają krótki bas i podłoga ma go wzmacniać,tylko bardzo niewiele się przez to zyskuje a ogromnie dużo traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Margol napisał:

Bardzo dobrze zrobisz a zaleca,bo to był kiedyś głośnik centralny do systemu Klipschorn,dopiero potem doprodukowano drugą do pary i sprzedawane są jako niezależny model. Jak wiesz one mają krótki bas i podłoga ma go wzmacniać,tylko bardzo niewiele się przez to zyskuje a ogromnie dużo traci.

Dokładnie jak mówisz. Do tej pory bałem się tej utraty basu (w tym modelu cieżko sobie na to pozwolić), a jednocześnie nie wiedziałem, czy w zamian dużo się zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wypowiem się bo temat przerabiałem niedawno. Pierwszy raz Heresy usłyszałam w salonie audio gdzie stały na podłodze na granitowych pytach.W takiej formie mnie zachwyciły. U mnie też zagrały dobrze ale ponieważ mam o wiele bliższe pole odsłuchu (dźwięk zbyt bardzo dochodził z podłogi - jakby nie było wokale nie powinny dochodzić stamtąd ), a na dodatek na przeszkodzie stoi ława pojawił się pomysł na postawienie kolumn na standach. Zamówiłem standy u ślusarze na bazie profili kwadratowych. Odkręciłem cokół postawiłem na stelażu kolumny i lipa. Okazał się że bez bazy (podłogi albo płaskiej powierzchni) pod kolumnami, te nie chcą grać, zresztą tak jak producent zaleca. Szybka wycieczka do garażu, przytargałem doraźnie płyty ze sklejki, odpaliłem i poprawa wystąpiła ale wciąż nie idealnie. Wkręciłem ponownie cokół pozostawiłem na stelażu  oraz sklejce i wtedy zrobiło się milutko. Ponieważ kolumny na stelażu, a na dodatek odchylone na cokole wydawały się że grają zbyt wysoko , postanowiłem zrobić eksperyment. Wycieczka do szwagra, parę piwek ? i zrobiliśmy cokoły ze sklejki ale bez tego pochylenia, tylko na 4 cm wszystkie boki. Wkręciłem w miejsce  oryginalnego cokołu i niestety bez rewelacji. j. Z powrotem oryginalny cokół, dodatkowo pomiędzy stelaż a sklejkę podłożyłem paski twardej gumy i tak zostawiłem i gra do tej pory. Wg osób mnie odwiedzających, nieskromnie się pochwalę: "wyrywa z bucików" :)

Wnioski: oryginalny cokół jest integralną częścią kolumny i  powinien być wkręcony, a na dodatek kolumna musi stać na twardej powierzchni, w moim odczuciu sklejka jest lepsza niż kamień. Jeszce jedno: to że oś dźwięku z tweetera jest powyżej głowy czyli raczej zupełnie odmiennie niż się przyjmuje tow niczym nie przeszkadza

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Margol napisał:

Mam kompletnie odmienne doświadczenia,które opisałem powyżej.

A mógłbyś szerzej opisać swe doświadczenia. Poza faktem, że powinny stać na odpowiedniej wysokości standach to jest niewiele więcej. Może jakieś zdjęcia?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza zdjęciami,to co konkretnie miałbym opisać? Garały u mnie wtedy z triodą SE,gramofonem Lenco75 i CDP Meridian 507/24. Stojąc na ziemi,dźwięk był szary,matowy i słumiony,bas mimo że płytki-buczał. Po wsadzeniu je na podstawki,wszystko nabrało odpowiednich proporcji. Tyle. Unikam wklejania zdjęć z mojego domu,więc fotorelacji nie będzie,sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak te podstawki u Ciebie wyglądają. Jakie są wysokie, czy cokół czy bez, czy ażurowe czy z pełną podstawą itp.
Zdjęć nie musisz wklejać ale odpowiedzi na powyższe pytania są dla forumowiczów cenne.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, guinness_bis napisał:

Interesuje mnie jak te podstawki u Ciebie wyglądają. Jakie są wysokie, czy cokół czy bez, czy ażurowe czy z pełną podstawą itp.
Zdjęć nie musisz wklejać ale odpowiedzi na powyższe pytania są dla forumowiczów cenne.

Postawiłem je na pojedynczych kostkach Ikea-Kallax i to załatwiło temat. Było szybko,bardzo komunikatywnie,świetna stereofonia i gdyby na świecie nie istniał Harbeth,to pewnie mieszkałbym z Klipschem,może z modelem Cornwall,bas w Heresy to jest jednak obiektywny kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne doświadczenia są pochodną różnych interakcji kolumn z konkretnym pomieszczeniem i jego urządzeniem (i w mniejszym stopniu - zgrania z resztą zestawu). 

Zdecydowana większość relacji potwierdza wyższość ustawienia Heresy na podstawkach (u mnie też tak było, by far). Można domniemywać, że jeżeli u kogoś lepiej grają z podłogi, to jest to głównie kwestia rekompensowania w takim położeniu jakichś niedostatków wynikających z wspomnianych wyżej interakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dong napisał:

Różne doświadczenia są pochodną różnych interakcji kolumn z konkretnym pomieszczeniem i jego urządzeniem (i w mniejszym stopniu - zgrania z resztą zestawu). 

Zdecydowana większość relacji potwierdza wyższość ustawienia Heresy na podstawkach (u mnie też tak było, by far). Można domniemywać, że jeżeli u kogoś lepiej grają z podłogi, to jest to głównie kwestia rekompensowania w takim położeniu jakichś niedostatków wynikających z wspomnianych wyżej interakcji.

Zgoda, a jako potwierdzenie, wszyscy zainteresowani dyskusją na temat ustawienia Heresy sami posadowili je na podstawkach.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, guinness_bis said:

Zgoda, a jako potwierdzenie, wszyscy zainteresowani dyskusją na temat ustawienia Heresy sami posadowili je na podstawkach.

Witam.

U mnie Heresy przez krótki czas stały na podłodze, tak jak je Klipsch stworzył. Miałem wtedy wrażenie, że siedzę  blisko sceny, ale powyżej i patrzę na muzyków z góry. Odkręciłem w ramach eksperymentu podstawki i postawiłem kolumny na małych stolikach, poprawiła się stereofonia, ale też scena muzyczna podniosła się i ja siedziałem teraz w pierwszym rzędzie zadzierając głowę do góry.

Ostatecznie wyciągnąłem z kątów subwoofery (2 x REL S2) niższe niż stoliki i na nich ustawiłem Klipsche. Stereofonia jest teraz bardzo dobra, a scena rozciąga się na wprost przede mną. Heresy całkiem nieźle grają same, ale właściwie zawsze włączam subwoofery. Prawie w każdej muzyce czuć jak ten mały przedział pasma poniżej 60Hz jest ważny i jak buduje pełnię brzmienia.

Do panowania nad modami, falami stojącymi i dudnieniami używam systemu RoomPerfect we wzmacniaczu Lyngdorf. Podłączenie subwoofera bez żadnej korekty to się nadaje tylko jako kanał efektowy w kinie domowym.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Dari said:

Nie masz problemu z drganiami subufera, które przenoszą się na kolumnę?

Subwoofery mają jeszcze duży zapas mocy, nie grają na granicy swoich możliwości. Wychylenia membran można bardziej poczuć dotykając ręką niż zobaczyć. Przymierzając się do takiego zestawu przetestowałem kilka różnych subwooferów: SVS-2000, SVS-3000, REL T9i, REL T5i, i Lyngdorf BW2. Z tego zestawu T5i (jedna sztuka) grał u mnie prawie na 100% swoich możliwości i potrafił podskakiwać na podłodze, jednak był najbardziej muzykalny i szybki. REL S2 to dla mnie lepsza i niżej schodząca wersja i jeszcze lepiej grająca.

Planuję dorobić jakieś podstawki spawane z grubej blachy, na której stanie kolumna i nogi pomiędzy, którymi zmieści się subwoofer. Pozostaje jeszcze kwestia estetyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.