Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.06.2020 o 14:11, mojave napisał:

Zworki oryginalne Klipscha zastąpiłem zrobionymi z Duelunda, końcówki kabli nie zarobione w żaden sposób, tylko zdjęta izolacja ?

można więcej oplotu zdjąć i przeciagnać goły kabel przez oba terminale, ja tak mam, tak polecali w testach duelunda

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/28/2020 at 7:26 PM, pharel1 said:

można więcej oplotu zdjąć i przeciagnać goły kabel przez oba terminale, ja tak mam, tak polecali w testach duelunda

Tak zrobiłem, tylko przeciągałem zaczynając od górnych zacisków do dolnych i tu trzeba było trochę gimnastyki. Spróbuję może zrobić to od dołu, będzie  łatwiej przekładać, ważne, gdy będę chciał porównać z poprzednimi kablami. Na te gołe kable pomiędzy zaciskami założyłem koszulki termokurczliwe, żeby przypadkiem nie zrobić sobie zwarcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/29/2020 at 10:48 PM, pharel1 said:

daj znać czy słyszysz różnice w dzwięku po przelożeniu kabli na "od dołu", są ludzie co słyszą, ja próbowałem ale nie słysze

Przełożyłem kable i teraz wchodzą od dołu najpierw na niskotonowy i następnie na górne zaciski. Różnicy niestety nie usłyszałem. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 hours ago, DriverPC said:

Witam.

Posiadam klipsch r820f,chce je zastosowac jako surround a jako przednie kupic RP8000,ma to sens,tym bardziej skoro kupujac podstawkowe np klipsch RP600M skutecznosc jest i tak mniejsza od R820F a kosztuja prawie tyle co R820F?

Jeśli już masz R820F to oczywiście, że ma to sens, jedynym minusem może być tylko ich wielkość, chociaż podstawkowe zajmą tyle samo przestrzeni ustawione na standach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 14:15, mojave napisał:

Jeśli już masz R820F to oczywiście, że ma to sens, jedynym minusem może być tylko ich wielkość, chociaż podstawkowe zajmą tyle samo przestrzeni ustawione na standach.

No własnie do tego samego wniosku doszedłem ..... ,że podstawkowe zajmą taką samą przestrzeń.Jestem ciekawy czy usłyszę znaczącą różnice miedzy R820F a RP8000F? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym dwa słowa o Heresy III. 

Po zakupie słuchałem ich na Unison Research Simply Italy i było bardzo dobrze ale zawsze marzyłem o wzmacniaczu na lampie 300B. Zmieniłem Unisona na Line Magnetic 210ia i dla to było właśnie to. Wymiana lamp na NOS było kolejną poprawą dzwięku. Uważałem że w takiej konfiguracji z Heresy się już nic więcej nie wyciągnie, że teraz to one będą ograniczeniem. Nic z tych rzeczy, znajomy kupił Line Magnetic 219ia i Heresy jeszcze lepiej zagrały, ja nie wiem, to nierealne jak one dużo potrafią, nie wiem gdzie ich ograniczenia, znakomite kolumny, mają u mnie dożywocie. Oczywiście do pełni szczęścia pamiętać trzeba o subwooferze, ja mam svs sb1000 a znajomy z lm 219ia ma velodyne eq max. 

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z Lectorem ZXT-70 i jest pięknie. Mnie natomiast ogranicza źródło. Teraz jest CA CXN ale myślę o dedykowanym komputerze np. Perfect Connection Orpheus.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każdy chwali swoje ?
Weź poważnie pod uwagę Lectora którego posiadam. Jest to hybryda, przedwzmacniacz na lampach co daje analogowe brzmienie dalej tranzystor co daje moc. Salon który mi sprzedawał Heresy ocenił że Lector z Heresy świetnie się zgrywa, a nie każdy wzmacniacz wyciśnie potencjał tych kolumn.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piotr112 napisał:

Spróbuj lebena 300f, powinien być pan zadowolony, używam od wielu lat i to nie tylko z heresy, leben i heresy mają dożywocie ?

Co prawda leben po sporych modyfikacjach i to już inna bajka, ale standart też rewelacja. 

Ten Leben to chyba najczęstszy zestaw z Heresy. Wiem, że go bardzo chwalą. Ciekaw jestem jak wypada w porównaniu ze wspomnianymi wcześniej Line Magnetic i Unison Research.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 10:54, guinness_bis napisał:

Wiadomo każdy chwali swoje ?
Weź poważnie pod uwagę Lectora którego posiadam. Jest to hybryda, przedwzmacniacz na lampach co daje analogowe brzmienie dalej tranzystor co daje moc. Salon który mi sprzedawał Heresy ocenił że Lector z Heresy świetnie się zgrywa, a nie każdy wzmacniacz wyciśnie potencjał tych kolumn.

No jak ci salon polecał, to ja nie dyskutuje ?

Ja nie muszę chwalić przeszedłem daleką drogę w audio i wydałem dużo $, na tą zabawę, miałem droższe zabawki, ale dopiero zestaw leben, heresy, primare cd32 plus całe okablowanie z duelunda, sprawiło, że słucham muzyki ?i już skończyło się pitolenie, że płyty są źle wydane. 

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.09.2020 o 09:50, Dari napisał:

Fajnie przeczytać to co napisaliście. Właśnie się zastanawiam nad nowym wzmacniaczem do Heresy. Oczywiście lampa małej mocy. Co uważacie, że najlepiej zgra się z tym kolumnami? Rozważamy budżet rzędu 10-15tys.

Nie ma czegoś takiego, że oczywiście, że lampa. U mnie gra z całkowicie cyfrowym wzmacniaczem Lyngdorf i też mógłbym napisać, że tylko ten wzmacniacz( + 2 subwoofery ?). U mnie i dla mnie oczywiście, gra doskonale i w tej chwili gdybym miał coś zmieniać to tylko Cornwall, La Scala lub Klipschorn ? . Plusem tego rozwiązania jest też cyfrowa korekta pomieszczenia realizowana we wzmacniaczu, ten plus nawet postawiłbym przed wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Zapisuje się do klubu z Heresy 3.  Teraz gram z regą elicit-r  i tak jak sprawdzała się przy p3esr to z heresiakami raczej "cienko piszczy". To było do przewidzenia. Wieść gminna niesie, że klasa a to powinno być to. W moich okolicach sa na sprzedaż:

- unison research simply italy (koleś zgodził się na wymianę za regę)

- Sugden A21aL series 1 

Czy ktoś  z klubowiczów słyszał oba z Heresy i może się podzielić swoją opinią. Co powinno grać lepiej, czy jest jakaś przepaść jeśli chodzi o klasę tych wzmacniaczy? Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Pawlowski napisał:

Witam, 

Zapisuje się do klubu z Heresy 3.  Teraz gram z regą elicit-r  i tak jak sprawdzała się przy p3esr to z heresiakami raczej "cienko piszczy". To było do przewidzenia. Wieść gminna niesie, że klasa a to powinno być to. W moich okolicach sa na sprzedaż:

- unison research simply italy (koleś zgodził się na wymianę za regę)

- Sugden A21aL series 1 

Czy ktoś  z klubowiczów słyszał oba z Heresy i może się podzielić swoją opinią. Co powinno grać lepiej, czy jest jakaś przepaść jeśli chodzi o klasę tych wzmacniaczy? Z góry dzięki 

Ja słuchałem heresy III z Simply Italy z dwa lata, super połączenie, bardzo muzykalne, piekny wokal. Słuchałem też Heresy III z Sugden a21, z Sugden a21a v2, z koncówką mocy Sugden, i z Sugdenem a21 SE. Wedlug mnie z Simplt Italy było najładniej, najprzyjemniej a i detaluxnie brakowało. Do tego nie spowalniał jak się sugdenom zdarzało u mnie. Polecam małego Unisonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pharel1 napisał:

Ja słuchałem heresy III z Simply Italy z dwa lata, super połączenie, bardzo muzykalne, piekny wokal. Słuchałem też Heresy III z Sugden a21, z Sugden a21a v2, z koncówką mocy Sugden, i z Sugdenem a21 SE. Wedlug mnie z Simplt Italy było najładniej, najprzyjemniej a i detaluxnie brakowało. Do tego nie spowalniał jak się sugdenom zdarzało u mnie. Polecam małego Unisonka

Dzięki za poradę, bardzo pomocne jest to że słuchałeś obu z Heresy. Ten facet z którym mam się wymienić wspominał parokrotnie, że ten unison jest dynamiczny i daleko mu do spowolniacza. Nie chciałbym spiłować pazura heresiaków, bo to jest to co je wyróżnia i to co mnie do nich przyciągneło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie do ludzi którzy posiadają Klipsch RP 500 SA, czy naprawdę warto je kupić, jakie jest wrażenie odsłuchowe, wprowadzają naprawdę coś nowego, czy może np. lepiej kupić Klipsch RP 600 M i wykorzystać je też jako atmos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 13:42, DriverPC napisał:

Witam.

Mam pytanie do ludzi którzy posiadają Klipsch RP 500 SA, czy naprawdę warto je kupić, jakie jest wrażenie odsłuchowe, wprowadzają naprawdę coś nowego, czy może np. lepiej kupić Klipsch RP 600 M i wykorzystać je też jako atmos? 

Nie mam, ale wiem co potrafią te 500SA. To są naprawde dobre kolumienki. 

RP600M to kawał sprzętu, jak go chcesz zastosować jako atmos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że podłączenie RP600M jako atmos nie powinno się różnic od podłączenia RP500SA , oczywiście uwzględniając przechylenie zestawu podobnie jak to ma miejsce w RP500SA (zcięta podstawa).Ustawienie planuje na wysokości ok.2,2-2,4 m jako przedni atmos. 

Czy jestem w dużym błędzie? bo praktycznie cena tych zestawów podobna a uważam że RP600M jest lepszym kompromisem. 

 

Edytowane przez DriverPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DriverPC napisał:

Wydaje mi się że podłączenie RP600M jako atmos nie powinno się różnic od podłączenia RP500SA , oczywiscie uwzględniając przechylenie zestawu podobnie jak to ma miejsce w RP500SA (zcięta podstawa).

Samo połączenie może i nie, ale dźwiękowo już tak. Nie bez powodu RP500SA ma przełączaną zwrotnicę, która pozwala na zmianę trybu głośników pomiędzy Atmos i Surround. 

klipsch rp-500sa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Samo połączenie może i nie, ale dźwiękowo już tak. Nie bez powodu RP500SA ma przełączaną zwrotnicę, która pozwala na zmianę trybu głośników pomiędzy Atmos i Surround. 

klipsch rp-500sa.jpg

O super, widzę że ktoś posiada RP500SA.Jestem ogromnie ciekawy Twoich spostrzeżeń.

Szukam i czytam cokolwiek o tym zestawie i zamiast wyrobic sobie opinię mam coraz wiecej dylematów, przynajmniej to co znajduje przeglądając stronki (jedni chwala inni twierdza ze to pieniądze wyrzucone w błoto).

Jak możesz to napisz co nie co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DriverPC napisał:

(jedni chwala inni twierdza ze to pieniądze wyrzucone w błoto).

RP500SA w stosunku do RP600M mają inaczej zestrojoną zwrotnicę, dlatego najlepiej sprawdzić to samemu (wypożyczyć). Każdy ma inne preferencje dźwiękowe, dlatego sam musisz dokonać oceny. Moim zdaniem lepiej jako atmos sprawdzą się RP500SA. Ale to moje zdanie.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maraudio napisał:

RP500SA w stosunku do RP600M mają inaczej zestrojoną zwrotnicę, dlatego najlepiej sprawdzić to samemu (wypożyczyć). Każdy ma inne preferencje dźwiękowe, dlatego sam musisz dokonać oceny. Moim zdaniem lepiej jako atmos sprawdzą się RP500SA. Ale to moje zdanie.

A czemu lepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.