Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.11.2020 o 16:42, Dari napisał:

Panowie, a co myślicie o napędzeniu Heresy przez Mcintosha MA252? Na forach w US często polecają takie zestawienie, a Macintosh  to marka, którą zawsze mnie kusiła.

Myślę, że ten McIntosh zagra lepiej: MEN220 z korektą pomieszczenia RoomPerfect. U mnie gra co prawda Lyngdorf (kompletnie cyfrowy) z RP + Heresy, ale efekt jest niesamowity.

Edycja: Sorry, zajrzałem do jego instrukcji obsługi i to jest tylko korektor, nie wzmacniacz ?

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, ryback napisał:

podepne sie pod pytanie i dodam z czym to najlepiej laczyc zeby bylo mocno dociazone 

na zagranicznych forach czytalem że RF7 wystarczy 25W zeby brzmienie bylo pelne i dociążone, bas prawidłowo prowadzony.Mnie jako właściciela heresy III bardziej zastanawia jak dwudrożna RF7 III radzi sobie ze srednimi tonami, wokalem. Bas i dociążenie masz tam z automatu, do Heresy musi byc subwoofer zeby brzmienie było pełne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obydwa zestawy różnią się konstrukcją i żeby zdecydować o ich zakupie trzeba je posłuchać.

Swego czasu przymierzałem się do modelu Forte III i nawet zadałem sobie niemałego trudu żeby wypożyczyć i zwieźć do domu. Zgodnie z opisami są to duże paczki. Niestety dla mnie ten dźwięk był szczupły. Mimo wielgachnego głośnika niskotonowego konstrukcja z membraną bierną jest bardzo konturowa, a bas jest raczej jednym z dodatków niż uzupełnieniem całości przekazu. Nie słuchałem Heresy, ale podobno brzmi podobnie tylko mniej. 
RF7 III, to typowe Klipschowe granie. Duży rozmach z fajnie wplecionymi dźwiękiem tuby (dla niektórych być może jazgotliwym). Nie miałem ich u siebie na odsłuchach. Przysłuchiwałem się jak ktoś odsłuchiwał w salonie kilka miesięcy temu, ale grały jak bogatsza wersja moich dawnoposiadanych Klipsch serii RF. Bas był mocny, ale kontrolowany i konturowy. Osobiście połączylbym te urządzenia z czymś ciepło grającym = lampa. 

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, guinness_bis napisał:

Gratulacje. Jakie inne kolumny były porównywane i przegrały?

Szukałem w różnych półkach w różnych okresach czasu dlatego będzie trochę rozrzut, też dlatego że słuchałem co było na stanie salonów. Da to też odpowiedź na częste stwierdzenia recenzentów, "że dane kolumny grają tak samo jak dwa razy droższe" ;) Oczywiście nie wszystkie zestawiałem bezpośrednio z Klipschami i oczywiście nie wszystkie odpadły bo "są gorsze", po prostu albo nie zagrały z moim wzmacniaczem albo nie były w moim guście do mojej muzyki :)

Przesiadłęm się z Kef IQ9 (po moim tunningu) Audio Physic Classic, Tannoy XT6, Tannoy Legacy Cheviot, Focal Aria 926, Dali Ikon 7, Harbeth Monitor, Audiovector QR5, Pylon Audio Diamond, Amphion (nie pamiętam modelu), Elac Vela FS409, ProAc DT8 i wiele innych, które nie zapadły mi w pamięci. Oczywiście pomijam "odsłuchy" na AudioVideo Show.

1 godzinę temu, Maraudio napisał:

A jakim wzmacniaczem są napędzane?

Lampowym PrimaLuna Prologue Premium, z którym kilka razy wybrałem się w podróż na odsłuchy właśnie. Szczerze powiem, że u mnie w domu jeszcze bardziej mnie zachwyciły.

 

1 godzinę temu, Dari napisał:

Witaj! Ja gram na Heresy, ale Forte też rozważałem. Ostatecznie wybrałem Heresy ze względu na obudowę zamkniętą i specyficzny pokój.

Forte też mają zamkniętą obudowę, co prawda olbrzymią membraną bierną ale bass reflex nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, guinness_bis napisał:

A porównywałem bezpośrednio Heresy z Forte?

Ja porównywałem tylko teoretycznie ?. Założyłem sobie jednak, że chcę mieć pasmo rozciągnięte w dół ile się da, więc różnicę w cenie Forte i Heresy przesunąłem na zakup subwooferów. W przypadku Forte te suby byłyby mało wykorzystane (od 38 w dół), a z Heresami grają aż do 60 Hz. Brzmieniowo i cenowo do doskonałe rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mojave napisał:

Ja porównywałem tylko teoretycznie ?. Założyłem sobie jednak, że chcę mieć pasmo rozciągnięte w dół ile się da, więc różnicę w cenie Forte i Heresy przesunąłem na zakup subwooferów. W przypadku Forte te suby byłyby mało wykorzystane (od 38 w dół), a z Heresami grają aż do 60 Hz. Brzmieniowo i cenowo do doskonałe rozwiązanie. 

Jakie to suby?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Dari napisał:

Nie ma problemów z drganiami? Też myślę o REL do Heresy.

Przy jednym jakimś utworze usłyszałem kiedyś brzęczenie, w rezonans wpadała plastikowa klapka z zaciskami na kolumnie. Nie wiem, czy gdyby nie stała na subie to tego by nie było. Planuję zrobić jakieś podstawki pod kolumny, tak by pod spodem zmieściły się suby, a kolumny były 2-3 cm nad nimi. Myślałem o czymś w rodzaju stolików ze stali. Generalnie ponieważ suby są 2 to grają każdy z połową mocy i czasami trudno zauważyć, żę w ogóle pracują. Trzeba przyłożyć rękę do membrany aby to poczuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 17:27, Dari napisał:

Nie ma problemów z drganiami? Też myślę o REL do Heresy.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to proponuje przemyśleć też temat SVS sb 1000, ja mam taki pojedyńczy w 30m2, jest bajka, super się zszywa z heresy. Na forach zagranicznych też wiele ludzi ma heresy z svs sb 1000

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 13:38, mojave napisał:

Przy jednym jakimś utworze usłyszałem kiedyś brzęczenie, w rezonans wpadała plastikowa klapka z zaciskami na kolumnie. Nie wiem, czy gdyby nie stała na subie to tego by nie było. Planuję zrobić jakieś podstawki pod kolumny, tak by pod spodem zmieściły się suby, a kolumny były 2-3 cm nad nimi. Myślałem o czymś w rodzaju stolików ze stali. Generalnie ponieważ suby są 2 to grają każdy z połową mocy i czasami trudno zauważyć, żę w ogóle pracują. Trzeba przyłożyć rękę do membrany aby to poczuć. 

Tego proszę nie brać na poważnie, żeby nie to forum to bym nie widział, że są tacy audiofile, co stawiają lekkie pazdzierzowe kolumny na subach ?piszcie dalej bzdury panowie, fajnie się to czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr112 napisał:

Tego proszę nie brać na poważnie, żeby nie to forum to bym nie widział, że są tacy audiofile, co stawiają lekkie pazdzierzowe kolumny na subach ?piszcie dalej bzdury panowie, fajnie się to czyta. 

Lekkie paździerzowe kolumny ważą 20 kilo. Stoją na subach na dość twardej, ale elastycznej piance. Wiem, że bezwarunkowo powinienem postawić te kolumny na 100 kg blokach granitu i na ostrych szpilkach, a suby zamknąć w garażu?.  Subwoofery są tylko po to by uzupełnić braki Heresów poniżej 59Hz, nie grają na takich poziomach aby podskakiwać razem z kolumnami.  Jeżeli uważasz, że jakieś pasmo w muzyce jest nieważne to wyłącz sobie na próbę np. głośnik wysokotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Heresy III na konkretnych standach i z subem grają (czy ktoś chce wierzyć czy nie) na poziomie kolumn z tzw klasy hi-end. Moj dobry kolega ktory miał heresy III z subami i zmienił teraz na RF7 III  (hi-end, wybor redakcji i inne pochwały) myśli żeby wrócić do heresy więc to dla mnie najlepsza rekomendacja i pochwała. Paździerze rządzą hehe

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pharel1 napisał:

Panowie Heresy III na konkretnych standach i z subem grają (czy ktoś chce wierzyć czy nie) na poziomie kolumn z tzw klasy hi-end. Moj dobry kolega ktory miał heresy III z subami i zmienił teraz na RF7 III  (hi-end, wybor redakcji i inne pochwały) myśli żeby wrócić do heresy więc to dla mnie najlepsza rekomendacja i pochwała. Paździerze rządzą hehe

Z tym Hi-end to nie przesadzajmy, a wybór redakcji podyktowany jest na ogół ilością kasy jaką producent jej zapłaci ? Ale nie dziwię się koledze - RF7 to zupełnie inne granie, ciężko to w ogóle porównywać z Heresy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dari napisał:

Z tym Hi-end to nie przesadzajmy ?

Dla mnie jest i co mi zrobicie. Na AS 2019r Heresy z 300b jak dla mnie w pierwszej dziesiątce najlepszych dzwięków. Oczywiście sub jest obowiązkowy bo są szczupłe

Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.