Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny siedzą na podłodze, ale są odchylone do tyłu. Dla mnie prezentacja jest ok. Nie jest tak, że muzycy grają na podłodze. Przy podniesieniu odchylenie nie ma już sensu, więc różnica może być niewielka, albo żadna. Dlatego pytam. Ciekawi mnie też co w takim układzie dzieje się z basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny siedzą na podłodze, ale są odchylone do tyłu. Dla mnie prezentacja jest ok. Nie jest tak, że muzycy grają na podłodze. Przy podniesieniu odchylenie nie ma już sensu, więc różnica może być niewielka, albo żadna. Dlatego pytam. Ciekawi mnie też co w takim układzie dzieje się z basem.

Te informacje o slyszeniu 40hz czy 35hz to juz "z krzeseł". Na roboczo to podlozylem cos pod tylną scianke kolumn żeby nie emitowaly w sufit tylko w moja strone - wiec nie sa pod takim katem jak na podlodze. Docelowo trzebaby pewnie odkrecic te podstawki przy uzywaniu standow albo tak ustawic wysokosc standow aby to jakos sie zgrywalo. Co do sceny to cóż - no są wokalistki które z podłogi bym nie wygonił, ale do śpiewania to wolałbym aby jednak stały a nie kucały czy klęczały - Herezje ustawione wyżej lepiej sie tu spisuja, scena jest "normalna" a jakosc dzwieku bardzo OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A propos Heresy III. Podłaczyłem je w domu pod T+A Power Plant Balanced. Taki ciekawy niemiecki wzmak na modyfikowanej klasie D, moc ok 2x140w (8ohm). I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy - na tyle że w pokoju 18m2 odłaczyłem subwoofer (przy 300B doskwierał mi brak basu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiecie co - w stosunku do lampy 300B (8wat) pojawił się drive, kontrola i duuużo lepszey/niższe pasmo basowe w Heresy

Też mam podobne obserwacje chociaż napędzam je Lebenem 300 (15W). Może to świadczyć o tym, że nie są to jednak aż tak łatwe kolumny do prawidłowego wysterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podaja. Myslisz, ze ma mniej niz 8W? :-). Moze nie do konca jasno sie wyrazilem, ale mialem na mysli wzmacniacze mocniejsze niz Leben. Sam eksperymentuje z paroma tranzystorami. Skutek jest taki, ze wygrywa Leben :-).

W ogóle się nie dziwię,to świetny piec. Pamiętaj jednak,że istnieją też SETy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do tych co mają u siebie RP 250f (18m2), czy też jak macie wszystko na zero i dosłownie zero basu, mimo, że kolumny 35cm od ściany. Dopiero jak dodam +4 na ampli to jakiś bas się pojawia ale bez szału. Bez korekcji dźwięk strasznie chudy i jasny, tylko lekki niski bas odczuwam na 40-50hz. Kolumny dobre ale chyba tylko w secie z subem :-(

Chyba zostaje mi wymiana na 260f, bym musiał z 1600 dołożyć do większego modelu bezsensu trochę :-\

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co mają u siebie RP 250f (18m2), czy też jak macie wszystko na zero i dosłownie zero basu, mimo, że kolumny 35cm od ściany. Dopiero jak dodam +4 na ampli to jakiś bas się pojawia ale bez szału. Bez korekcji dźwięk strasznie chudy i jasny, tylko lekki niski bas odczuwam na 40-50hz. Kolumny dobre ale chyba tylko w secie z subem :-(

Chyba zostaje mi wymiana na 260f, bym musiał z 1600 dołożyć do większego modelu bezsensu trochę :-\

 

Jaki masz wzmacniacz ?

 

Witam, dobrze że piszesz takie rzeczy bo prawie jestem zdecydowany na RP-250F. Mam yamahe RN602 i ona gra bardzo dynamicznie z dobrym basem.Lecz mam podłączone Pylon Opal 23 i mam inny problem.Po podpięciu melodiki 4mm Core bass było za bardzo misiowato i zmieniłem na Qed Ruby i polepszyło się wszystko całe pasmo od góry po dół + lepsza scena. Ale czuje niedosyt w tych kolumnach.. przy głośniejszym graniu przy muzyce kinowej lub elektronicznej membrany nie wyrabiają po prostu jej słychać.. to takie mruczenie czy drganie ( po prostu papier ) Kolumny są aktualnie na Olx. I teraz sie zastanawiam co dalej.. Decyzja poszła na klipscha. Mam dylemat co kupić R-26F czy RP-250F czy starą serie 52II. lub mi tu sugerują zebym pomyślał o 62II. Mam mały pokój 15m. 62II nie będą za duże na moj pokój ?

Edytowane przez multimedia82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki masz wzmacniacz ?

 

Witam, dobrze że piszesz takie rzeczy bo prawie jestem zdecydowany na RP-250F. Mam yamahe RN602 i ona gra bardzo dynamicznie z dobrym basem.Lecz mam podłączone Pylon Opal 23 i mam inny problem.Po podpięciu melodiki 4mm Core bass było za bardzo misiowato i zmieniłem na Qed Ruby i polepszyło się wszystko całe pasmo od góry po dół + lepsza scena. Ale czuje niedosyt w tych kolumnach.. przy głośniejszym graniu przy muzyce kinowej lub elektronicznej membrany nie wyrabiają po prostu jej słychać.. to takie mruczenie czy drganie ( po prostu papier ) Kolumny są aktualnie na Olx. I teraz sie zastanawiam co dalej.. Decyzja poszła na klipscha. Mam dylemat co kupić R-26F czy RP-250F czy starą serie 52II. lub mi tu sugerują zebym pomyślał o 62II. Mam mały pokój 15m. 62II nie będą za duże na moj pokój ?

 

 

Ja rf 62II w 18 m2. I grają zajebiscie. Polecam bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to wersję RP jest bardziej muzykalna i łagodna na górze. Z Yamaha 602 będzie ostro i metalicznie na górze.

Możliwe, że z tym basem to problem akustyczny.

Dlatego chciałbym aby ktoś kto ma te kolumny mógł coś o nich napisać.

Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostrości(góry) brakowało w Opal 23 to kupiłem Qed Ruby. wiem od razu że Qed do klipscha nie będą pasować od razu się nastawiam na ciemniejsze kable np Bi-wire Melodiki. Rozmawiałem z ludzmi którzy sprzedają 250F. Jeden nawet napisał że przesiadł się z R-28F na właśnie 250F a basu jest wystarczająco i nawet sprzedał suba! Jaki wzmacniacz masz ?

Edytowane przez multimedia82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że w tej cenie i wyższej to najrówniej grające kolumny na świecie. Jedyny powód to przeprowadzka i pokój, w którym nijak nie magę ich ustawić. Pokój kwadrat z kominkiem na środku. Z jednej strony 3 metrowe okno tarasowe. Z drugiej "dziura" ze schodami prowadzącymi na niższy poziom na trzeciej kuchnia...no jakiekolwiek ustawienie na podłodze nie ma racji bytu. Zrobiłem nawet im super standy, żeby je podnieść w górę, mogę je tylko ustaiwć pół metra za sofą i do tego za jej plecami. No masakra jakaś. [piękne mieszkanie, ale nie dla audiofana :-) Uwierz, że w poprzednich warunkach mieszkaniowych myślałbym o wielu rzeczach, ale nie o zmianie kolumn :-)

Niestety jestem zmuszony do zakupu monitorów mniejszego gabarytu, łatwych w ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A już myślałem, że Ci się przestały podobać. Ja też nie mam najlepszych warunków odsłuchowych. Pokój kwadrat w dodatku otwarty na przedpokój. Generalnie słucha mi się dobrze, ale zainwestowałem w procesor akustyki stereo Lyngdorf RP1 Room Perfect. Zobaczymy czy w ten sposób uda mi się poprawić warunki odsłuchu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Trochę się pozmieniało, też jak kolega na którejś poprzedniej stronie kombinowałem, jak ustawić Heresy (pierwsza wersja, full-alnico)

 

Mam trzy zestawy standów, kątowe pod JBL (prawie jak oryginalne klipscha - identyczne wręcz) jakieś 43cm i 60cm, na tych ostatnich Heresy grają rewelacyjnie, ale to pewnie kwestia akustyki.

 

Także warto kombinować.

 

A odbiegając troszkę od tematu, to Klipsche dorobiły się braciszków, JBL 4311 WX-A... :) Są cholernie ciekawe i warto ich posłuchać. Dźwięk nie jest podany tak bezpośrednio jak w przypadku tub tylko całkowicie oderwany od kolumn i umiejscowiony po środku.

 

Obie pary są absolutnie fenomenalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.