Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  175 członków

Klipsch Klub
IGNORED

KLIPSCH club


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam, czy Heresy III nie udusza sie w 15m2? może ma ktoś na sprzedaż?

 

Ile Heresy III maja minimalna impedancje? bo na zrzucie z jakiejs gazety zauwazylem 2,8ohm min, a gdzies test czytalem ze nie schodzi ponizej 4 ohm i juz jestem skolowany, so mojego wzmacniacza lepiej jak bedzie >4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale sztuka czy dwie, obniżka jest proporcjonalna, ok 30%.

 

Tak swoją drogą, to te Klipsche z serii Heritage muszą sie nieźle sprzedawać. Bo jak mniej więcej 1.5 roku temu kupowałem swoje kolumny, to cena katalogowa Heresy III była 4000 / szt., bez promocji. I jeszcze można coś było zejść.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Heresy III zakupione.

Przed zakupem w ciągu tygodnia odsłuchiwałem Audiovector QR3, Diapazon Adamantes III i PMC 5.23. Po tych odsłuchach miałem faworyta - Audiovector QR3, bo zagrał najlepszym basem, miał dużo detalu i rozdzielczości, miał scene na poziomie Adamantes III a tylko odstawał od nich w barwie średnicy.Kolumny PMC w ogóle mi się nie spodobały, podkrecony przez obudowe labiryntową bas bez kontroli, malutki głośniczek bez dynamiki i wyrazu.

Ale nadszedł czas na najważniejsze, dzisiejszy odsłuch Klipsch Heresy III. Jak na moje standardy i wcześniejsze doświadczenia to brzydkie, dziwaczne, na jakichś tubach, nie...to nie może grać. A gra, i to jak! Przestrzeń stadion, doskonała lokalizacja, nawet na wysokość, bardzo dobrsa spójność dzwięku, naturalność, szybkie, dynamiczne,. Jedyny minus to najniższy bas, ale to po parametrach mozna wywnioskować. Jak dla mnie nie mają konkurecji w swojej cenie, ja takiego dzwięki szukałem i tu musiałbym podziekować kolegom z forum bo sam napewno bym sie nie zdecydował na odsłuch tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki.

Jak słuchasz z podłogi ,to spróbuj posłuchać z podstawek dla mnie grają dużo lepiej koszty groszowe takich podstaw

Ja zrobiłem nogi z kantowki dostępnej w castoramie, 9/9cm, blat z granitu

Pod nogi dałem soundcare spike pod kolumne też soundcare ale te płaskie bez śrub po 3szt.

Wysokość całości to 89cm.

PS.

Wymień te lipne gniazda na wbt, jest o wiele lepiej :)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowania nie ruszalem, choć korci mnie dać na górę i średnicę dać duelundy, ja gram na duelund 16GA,

Nic już innego nie szukam.

Co co gniazd trzeba lekko rozwiercic, żaden problem, wkrętarka plus frez, małe obroty idzie łatwo, to plastik przecież.

Ja założyłem wbt nextgen miedź złocona.

Te oryginalne to lipa ale czego można spodziewać jak i w drogich hiendach też lipa, dopiero w kolumnach za dziesiątki tys zł, zakładają wbt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.